UP

На найбільшому  оптово - роздрібному ринку західного регіону фахівці Держпраці роз’яснили підприємцям  важливість дотримання трудового законодавства

Участь в інформаційно - роз’яснювальному заході, організованому Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на комунальному підприємстві «Міський торговельний комплекс «Калинівський ринок», взяли  фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відомства, зокрема, начальник відділу Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олена Газдюк.

Захід організовано спільно з фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області.

Під час зустрічі з підприємцями, котрі здійснюють на ринку підприємницьку діяльність, фахівці Держпраці роз’яснювали необхідність дотримання законодавства про працю, найперше, у частині декларування зайнятості та належного оформлення трудових відносин.

«Чернівецька область входить до числа областей з найбільшою кількістю закладів торгівлі та обслуговування населення, - підкреслив під час спілкування з підприємцями Юрій Пуріч. - Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на тому, що згідно з опрацьованими статистичними даними, найбільша частка неформальних працівників  регіону задіяно  саме в оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах, а також у будівництві та сільському господарстві. Лише за п’ять місяців нинішнього, 2018, року  головними державними інспекторами Держпраці в області виявлено  176 осіб, котрі працювали  без належного оформлення трудових відносин».

Аби підприємці не потрапляли до так званої  групи ризику й не наражати себе на сувору фінансову відповідальність у вигляді значних штрафних санкцій, суб’єктам господарювання розтлумачено про суми та про механізм накладення штрафів.

Принагідно було зазначено, що нині розпочалася відпочинкова літня кампанія й чимало старшокласників та студентів місцевих вишів виявлять бажання попрацювати, у тому числі, й на підприємстві «Калинівський ринок».

«Роботодавці мають пам’ятати, що використання праці дітей та молоді має певні обмеження, - наголосила під час інформаційно-роз’яснювального заходу головний державний інспектор Олена Газдюк.  – Субєкти господарювання зобов’язані  дотримуватися норм Кодексу законів про працю, а, отже, тривалість робочого часу для дітей залежить від їх віку. Для дітей віком від 16 до 18 років робочий час може становити 36 годин на тиждень, для дітей віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень».

Посадовці Держпраці роздали підприємцям друковану тематичну продукцію та відповіли на численні запитання суб’єктів господарювання. 

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Галина Кушнір зазначила, що фахівці відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів проведуть інформаційно - роз’яснювальні заходи з питань дотримання трудового законодавства на всіх найбільших ринках та у великих торговельних центрах Чернівців.

Аналогічний захід за участю інспекторів Держпраці відбувся у торговому центрі «Формаркет».


 

 

 

Подолання незадекларованої праці

Актуально

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка