UP

З працівниками  лісосічної бригади Заставнівського лісництва обговорено результати  планової перевірки  

Головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області Ігор Пантело та начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла організували робочу зустрічі - нараду  з членами лісосічної бригади на підприємстві «Заставнівське державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу».

Підприємство здійснює виробничу діяльність у Заставнівському районі Чернівецької області.

Зустріч організовано за результатами планової перевірки з питань дотримання законодавства з промислової безпеки, охорони праці та інших нормативно-правових актів.

Від підприємства учасниками робочої  наради були  головний лісничий Георгій Поповецький та члени  лісосічної бригади: майстри лісу, вальники, трактористи, обрубники гілок.

Ключовим питанням порядку денного розглянуто стан промислової безпеки та охорони праці на підприємстві, обговорено виконання заходів щодо запобіганню виробничому травматизму.

«Лісова галузь в області залишається однією з найбільш травмонебезпечних, - наголосив у ході зустрічі головний інспектор Ігор Пантело. - Загалом найбільш травмонебезпечною  у лісовій галузі є  професія лісоруба, а  переважна більшість нещасних випадків стається під час виконання лісосічних робіт. Необхідно підкреслити, що найчастіше травм у лісовій галузі зазнають  працівники зі значним стажем роботи (від 15 до 30 років), котрі не зважаючи на свій професійний досвід, все ж порушують  вимоги інструкцій з охорони праці, технологію виробничого процесу». 

Фахівець Держпраці акцентував  на тому, що повне дотримання вимог технологічних карт при здійсненні лісосічних робіт - запорука уникнення випадків травмувань працівників галузі.

«Запобігання виробничим ризикам, виконання переліку технічних правил - ці питання мають бути відображені  у картках технологічного процесу. Адже їхній зміст базується на вимогах «Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості». Карти регламентують безпечне ведення робіт, враховують особливість  робочого об’єкту, виділених бригаді знарядь праці, технологію виробництва і таке інше», - підкреслив Ігор Пантело.  

Учасників повідомлено також про набуття чинності  нового Порядку  розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року за №337. Роз’яснено нововведення у документі. 

Водночас у ході робочої зустрічі начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла детально проаналізувала фактори виробничого середовища, важкість та напруженість трудового процесу.  

Посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці  наголосила на необхідності проведення лабораторних досліджень умов праці на підприємстві та на необхідності забезпечення погодження поіменних списків працівників для проходження медичного огляду.


 

 

 

 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка