UP

Розпочато цикл тематичних тренінгів з питань безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки на підприємствах області

Один із перших таких тренінгів щодо безпечного виконання зварювальних робіт відбувся на базі комунального підприємства «Містосервіс» у Чернівцях.

Підприємство чисельністю майже 150 працівників створене місцевою громадою рік тому. До його складу увійшли об’єднання  шести  ЖРЕПів та відділ усунення  аварійних ситуацій «АДС-080».

Сьогодні «Містосервіс» є чи не одним із найбільших надавачів послуг населення в обласному центрі.  Працівники  підприємства забезпечують городянам надання найрізноманітніших послуг від облагородження території до безперебійного надання  житлово-комунальних  - водопостачання та водовідведення, сантехнічних, малярних та штукатурних робіт, обрізування дерев, догляд за зеленими насадженнями і таке інше.

За словами головного інженера підприємства Олександра Краснова, працівникам «Містосервісу» доводиться працювати, що називається 24/7, адже до всього колектив наразі є відповідальним за    впорядкування на території мікрорайонів, які обслуговують, бомбосховищ та захисних споруд.

«Підприємством організовано 4 виробничі бригади, які забезпечують надання населенню відповідних  послуг. Водночас маємо бригаду, яка виконує необхідні зварювальні роботи. Оскільки такі роботи є роботами підвищеної небезпеки, то були зацікавлені у тому, аби тренінг, організований Управлінням Держпраці, відбувся й на нашому підприємстві», - на цьому на зустрічі наголосила інженер з охорони праці «Містосервісу» Ольга Дімед.

Так, участь у тренінгу від територіального органу Держпраці взяли перший заступник начальника Управління Іван Гордей, заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Сергій Ткачук, головні державні інспектори відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць та Іван Бербенюк.

Організовуючи тренінг, Управління Держпраці запросило долучитися  й соціальних партнерів.  Активну участь  у заході взяли: начальник відділу профілактики страхових випадків Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області Михайло Розман, голова Чернівецької обласної профспілки працівників житлово-комунального сектору Микола Попадюк, правовий  і технічний інспектор Чернівецької  обласної ради профспілок Олег Стецевич.  

У своєму вступному слові перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей наголосив на консультативних функціях Держпраці в умовах воєнного стану та про роботу, проведену Управлінням щодо підвищення рівня безпеки та здоровя працівників на підприємствах регіону.

Інші фахівці Держпраці забезпечили практичну частину тренінгу.  

Зокрема, Сергій Ткачук детально розповів, як працівникам убезпечити себе при виконанні робіт підвищеної небезпеки у умовах закритого простору.

Водночас фахівець продемонстрував обладнання, яке допоможе визначити наявність загазованості середовища - лампу ЛБВК (індикатору газу) та розповів про принцип дії устаткування.

Головні державні інспектори Сергій Андрієць та Іван Бербенюк зазначили на умовах безпечної експлуатації  зварювального обладнання.

Посадовці,  зокрема, надали практичні поради щодо використання ацетиленових генераторів, які є в наявності  на підприємстві.

Зосередили особливу увагу на  необхідних заходах, які допоможуть убезпечити використання даного обладнання та гарантуватимуть його надійне використання.

У ході заходу під час проведення практичних занять свої професійні навики при зварювальних роботах  продемонстрували зварювальники Віктор Кауля, Іван Катанюк та Микола Мельничук.        


 

Новини

 • У спеку на підприємствах слід підкоригувати режим роботи

  29.06.2022

  У спеку на підприємствах слід підкоригувати режим роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області  застерігає роботодавців та працівників щодо організації раціонального режиму роботи на підприємствах, в установах та організаціях у період підвищеної температури повітря. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря...

  Детальніше...

 • Низку заходів інформаційної кампанії для переселенців проведено на Заставнівщині

  29.06.2022

  Низку заходів інформаційної кампанії для переселенців  проведено на Заставнівщині Інспектори Держпраці  продовжують ознайомлювати переміщених осіб із небезпеками примусової праці. Низку інформаційних заходів для внутрішньо переміщених осіб проведено  на Заставнівщині. Інспектор праці  Степан Цуркан відвідав центри перебування переселенців в об’єднаних територіальних громадах району. Спілкуючись...

  Детальніше...

 • Уряд продовжує реалізацію програм, метою яких є працевлаштування якомога більшої кількості українців

  29.06.2022

  Уряд продовжує реалізацію програм, метою яких є працевлаштування якомога більшої кількості українців З початку року у Державному центрі зайнятості зареєстровано 350 тисяч безробітних. З них близько 75% (242 тисячі осіб) стали на облік після початку воєнних дій. Важливо, щоб українці, які втратили...

  Детальніше...

 • Працівник помер внаслідок побиття худобою

  28.06.2022

  Працівник помер внаслідок побиття худобою Відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, в якому постраждав  працівник...

  Детальніше...

 • Актуально про відпустки в умовах воєнного стану - інформує Держпраці

  28.06.2022

  Актуально про відпустки в умовах воєнного стану - інформує Держпраці Якою має бути  щорічна основна  відпустка в умовах воєнного стану? У період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. У період дії воєнного стану роботодавець може...

  Детальніше...

 • З Днем Конституції!

  28.06.2022

  З Днем Конституції! Україна - вільна, неподільна та самостійна держава. Основний Закон закріплює цілісність та недоторканність її кордонів. Сьогодні українці борються не лише за нашу землю, а і за можливість вільного та демократичного існування на ній, за реалізацію основоположних засад Конституції України. Дякую...

  Детальніше...

 • 28 червня - День Конституції України

  28.06.2022

    28 червня - День Конституції України Українська спільнота відзначає державне свято щороку, починаючи з 1996-го. Однак цьогоріч,  вперше з часу утвердження Основного Закону, цей день не є вихідним.  Війна, розв’язана російським агресором, змінила наш звичний спосіб життя. Відповідно до статті 6 Закону...

  Детальніше...

 • Розпочато розслідування випадку тяжкого травмування на виробництві

  27.06.2022

  Розпочато розслідування випадку тяжкого травмування на виробництві В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, в якому постраждав працівник приватного підприємства. Підприємство займається виготовленням  килимів та килимових виробів. Травмований - оператор швацького устаткування. За попередніми...

  Детальніше...

 • Понад 300 тисяч переселенців поінформовано про ризики потрапляння у трудове рабство

  27.06.2022

  Понад 300 тисяч переселенців поінформовано про ризики потрапляння у трудове рабство В умовах активних бойових дій в Україні багато людей вимушено залишають домівки в пошуках мирного життя і виїжджають в більш безпечні регіони та за кордон. В результаті втрачають роботу і...

  Детальніше...

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку