UP

Підсумовано проміжні результати роботи комісій розслідувань професійних захворювань медичних працівників на СOVID-19

На розширеній робочій нараді у Чернівецькій ОДА, що відбулася учора, 1 грудня, обговорено результати спільної роботи щодо розслідувань випадків захворювань медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, а також найактуальніші організаційні питання, що виникають у процесі роботи.

Учасниками  наради стали представники Управління Держпраці у Чернівецькій області, регіонального управління Фонду соціального страхування України, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, керівники 64 медичних закладів Буковини, які долучилися до участі в режимі онлайн.

Територіальний орган Державної служби України з питань праці на зібранні представляли начальник Управління  Іван Луцак, начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла, завідувач сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Алла Грубляк.

Від управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області участь взяли виконувач обов’язків начальника Андрій Шевченко та начальник відділу страхових випадків Михайло Розман.

Від Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА -  начальник управління фінансової політики та звітності Іван Тріска,  начальник відділу медичної допомоги дорослим Василь Павлюк, а також провідний інженер Чернівецького обласного центру громадського здоров’я  Радміла Легінович.

У ході роботи наголошено, що метою розширеного форуму є пришвидшення повного, якісного та об’єктивного  розслідування випадків професійних захворювань медичних працівників корона вірусною інфекцією.  

Акцентовано на основних причинах, що стримують хід таких  розслідувань - відсутність  достатньої кількості відповідних фахівців, зокрема, епідеміологів та профпатологів, а також виняткова завантаженість  голів комісій - керівників служб охорони праці медичних закладів.

«Проте, навіть ці виняткові об’єктивні обставини не мають впливати на роботу комісій, адже від результату їхньої роботи залежить відповідний соціальний  захист медиків, які сьогодні працюють у дуже і дуже складних умовах». – підкреслив Іван Луцак.

«Звертаюся до керівників лікувальних установ області й наголошую на тому, що з боку адміністрацій  закладів повинно бути максимальне сприяння тим посадовим особам, котрі проводять такі розслідування  і тоді результати роботи будуть більш раціональними», - зазначив начальник управління фінансової політики та звітності Чернівецької ОДА Іван Тріска.

Учасники форуму домовилися активізувати роботу комісій розслідувань й щотижнево обмінюватися відповідною інформацією.

Окремо у ході наради обговорено результати превентивної роботи  щодо безпечної експлуатації кисневого обладнання в госпітальних базах Чернівецької області, проведеної  мобільними групами у складі фахівців Держпраці, Управління ДСНС України у Чернівецькій області,  фахівців  департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

«Проведені заходи націлені на запобігання виникненню нещасних випадків при експлуатації кисневого обладнання,  кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я Буковини. Тому вчергове звертаю увагу відповідальних осіб медичних закладів на необхідність належного забезпечення технічного функціонування кисневого обладнання  задля безпеки пацієнтів та медичного персоналу», - підкреслив керівник Управління Держпраці.

У свою чергу посадовці Департаменту наголосили учасникам на тому, що вже на початку грудня відповідальні працівники медичних закладів проходитимуть відповідне навчання з питань  охорони праці, у  тому числі, й щодо експлуатації посудин що працюють під тиском та повідомили про подальші вибіркові  інформаційні відвідування окремих госпітальних баз, де здійснюють лікування хворих на СOVID-19.


 

Новини

Травмування лісоруба розслідуватиме комісія підприємства

Травмування лісоруба розслідуватиме комісія підприємства Виробничої травми зазнав учора, 21 січня, лісоруб Берегометського лісомисливського господарства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Випадок виробничого травматизму стався на території Долішньо - Шепітського лісництва під час виконання робіт з обрізування гілок зі стовбурів дерев. За...

22-01-2021

Привітання Держпраці з Днем Соборності України!

Привітання Держпраці  з Днем Соборності України! Шановні українці! Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності. Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній соборній незалежній державі. Ми маємо пам’ятати, що лише в...

22-01-2021

З Днем Соборності України! Тільки в єдності сила і перемога

З Днем Соборності України! День Соборності є одним із найважливіших пам’ятних днів для нашої країни. 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна...

22-01-2021

На засіданні робочої групи обговорено заходи, спрямовані на мінімізацію виробничого травматизму

На засіданні робочої групи обговорено заходи, спрямовані на мінімізацію виробничого травматизму   Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області розроблено профіль безпеки праці в регіоні. Документ, який покликаний мінімізувати ризики виробничого травматизму на місцевих підприємствах, в установах, організаціях обговорено та узгоджено учора, 20...

21-01-2021

Працівникам бюджетної сфери підвищено заробітну плату

Працівникам бюджетної сфери підвищено заробітну плату Під час чергового засідання 20 січня Кабінет Міністрів України затвердив нові оклади єдиної тарифної сітки для розрахунку заробітних плат працівників бюджетних установ. Зокрема, Уряд підвищив з 1 січня і з 1 грудня 2021 року розмір...

21-01-2021

Середня заробітна плата в області - майже 9 тисяч гривень

Середня заробітна плата в області - майже 9 тисяч гривень Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) за січень - листопад 2020 року становила 8 917 гривень і збільшилася...

20-01-2021

Створено робочу групу, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні

Створено робочу групу, діяльність якої направлена на зменшення неофіційної праці в регіоні В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено  постійно діючу робочу групу з питань узгодження спільних дій щодо зменшення рівня не задекларованої зайнятості в області. Відповідний робочий орган утворено на виконання  Окремого...

19-01-2021

До проявів корупційних діянь - нульова толерантність

До проявів корупційних діянь - нульова толерантність В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася робоча нарада, на якій обговорювалися  факти затримання та оголошення  підозри посадовцям відомства за вчинення корупційних діянь, передбачених частиною 3 статті  368 Кримінального Кодексу  України - «Прийняття пропозиції,...

18-01-2021

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка