UP

Готується  нова редакція Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві

 Іван Коротчук  – провідний інженер з охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство» теж вирішив взяти участь у онлайн-спілкуванні, бо вважає таку форму комунікації доволі ефективною.
 «Знаючи про те, що в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області має відбутися онлайн-спілкування з фахівцями  Держпраці ми спільно з колегами з інших лісництв обговорили  питання, які, на нашу думку, є найактуальнішими на сьогодні для поліпшення  функціонування служб з охорони праці на підприємствах лісової галузі Буковини. Серед них зміна відповідного Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві у  частинах збільшення, зокрема,  часового діапазону, впродовж якого роботодавець зобов’язаний повідомити про настання нещасного випадку – в усній формі – до трьох годин, така потреба пояснюється тим, що, перебуваючи безпосередньо на лісосіках доволі часто  відсутній телефонний  зв'язок, незважаючи навіть  на сучасні засоби комунікації», - підтвердив Іван Коротчук.
 Фахівець Берегометського лісгоспу також вважає, що необхідно було би підкоригувати  кількість днів, даних  на розслідування нещасного випадку з легким степенем травмування (йдеться про комісії, створені безпосередньо на підприємстві у разі настання такого нещасного випадку) -   із трьох до п’яти; це дозволило би працювати членам комісії ретельніше і в спокійнішому ритмі, вважає він.
 Необхідно також, на думку фахівця Берегометського лісгоспу,  переглянути норми забезпечення спецодягом та спецвзуттямлісівників, істотно зменшивши терміни його носіння.
 Спеціалісти відділу управління інспекційної діяльності та відділу АПК-СКС зазначили, що Державною службою України з питань праці опрацьовується проект нової редакції Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Цією редакцією передбачено, що термін оперативного надання повідомлення про нещасний випадок  подовжено, але тільки до 2-х годин. Визначений час обумовлений нагальною необхідністю оперативного обстеження місця настання нещасного випадку, що здійснюється з метою забезпечення об’єктивності проведення розслідування.
 По-перше, роботодавець може повідомляти з використанням будь-яких засобів зв’язку, по-друге, цей термін враховує час з моменту отримання роботодавцем інформації про нещасний випадок, а не з моменту настання нещасного випадку.
 Побажання щодо продовження терміну проведення розслідування нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) комісією підприємства також враховано у новій редакції проекту Порядку. Зазначений термін планується збільшити з 3-х до 5-ти робочих днів.
 Фахівці Держпраці звернули увагу, що, відповідно до вимог законодавства, після доопрацювання проекту Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, документ буде оприлюднений на офіційному сайті Держпраці з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб. Для надання зауважень та пропозицій до нього законодавством передбачено строк до трьох місяців з дня опублікування.
 Щодо переглядів норм забезпечення спецодягом та спецвзуттям працівників лісової галузі, то Микола Радіонов зазначив, що нині в Україні діють Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам лісового господарства, які були розроблені та зареєстровані у Мін’юсті у травні  2005 року.
 Держпраці підтримує перегляд Норм та приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів з відповідним зменшенням термінів носіння спецодягу та спецвзуття для працівників лісового господарства. Також Микола Радіонов  повідомив, що стаття 8 Закону України «Про охорону праці» встановлює: роботодавець може згідно з колективним договором додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.


 

Новини

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку