UP
Фільтр
 • Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

  Відзначено переможців конкурсу «Охорона праці - очима дітей»: організатори нагородили кожного десятого учасника творчого змагання

  У рамках відзначення Дня охорони праці відбулася  церемонія нагородження переможців шостого регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці – очима дітей».

  Організаторами конкурсу та святкового дійства стали:   Управління Держпраці у Чернівецькій області та державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

  Конкурс, започаткований всеукраїнським виданням «Охорона праці» під патронатом Державної служби України з питань праці, відбувається вже шостий рік поспіль. Цьогоріч до участі у творчому змаганні зголосилися майже 300 школярів загальноосвітніх навчальних закладів області, вихованців позашкільних навчальних закладів, мистецьких центрів, студій та гуртків області.

  «За Положенням про конкурс ми, як організатори, мали би нагородити лише дев’ятьох  переможців: за перше, друге, третє місця у трьох вікових категоріях, - зазначив під час урочистого нагородження начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  - Але ми, як учасники журі, переглянули всі роботи, що надійшли на конкурс й вирішили розширити коло нагороджених. Адже насправді малюнків, гідних відзначення було значно більше. Загалом ми нагородили 28 дітей. Хочу додати, що цим організатори конкурсу не обмежаться. Ми обов’язково завітаємо ще до окремих навчальних закладів, де вчаться й інші учасники нинішнього творчого змагання, котрі надіслали нам свої  талановиті роботи  і вручимо їм адресні грамоти й вітання. І звісно ж подякуємо педагогам Думаю, що проведення таких просвітницьких заходів - добра нагода, щоб  ще раз і ще раз привернути увагу молодого покоління, яке у майбутньому здобуде освіту й отримає фах, до проблеми виробничого травматизму й створення належних умов праці на виробництві».

  Почесні  грамоти й подарунки за перемогу у регіональному турі конкурсу отримали:

  за перше місце:

  Гаїна Юлія (Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці) Гук Владислав (Чернівецька ЗОШ №38), Данко Антон (Долішньошепітський НВК), Семенюк Марія (Боянська ЗОШ), Андоній Елеонора (Міський палац дітей та юнацтва) Кіфуляк Михайло (Новоселицька гімназія),  Багірова Шехла Абузер-кізі (міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді), Турецька Олександра (Заставнівська гімназія);

  за друге місце:

  Демчук Ігор (Чернівецька СЗОШ №22), Поконечі Іветта (Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»), Шишкіна Катерина (Чернівецька ЗОШ №5), Кметь Божена (Чернівецька ЗОШ №31), Морар Олеся (Новоселицька гімназія);

  за третє місце:

  Арсеній Владислав (Новоселицька гімназія), Королюк Олеся (Сторожинецька гімназія), Коваленко Аліна (Чернівецький багатопрофільний ліцей №4), Марчук Дмитро (Чернівецька ЗОШ №19).

  Організатори конкурсу також започаткували низку номінацій.

  Так, «Наймолодшою учасницею конкурсу» стала вихованка КОПНЗ «Буковинський центр мистецтв» (м.Вижниця) Жебчук Поліна.

  Відзнаки у номінації «Оригінальний малюнок» отримали: Цера Василь (Чернівецький професійний ліцей автомобільного транспорту), Даник Едуард (Вікнянська ЗОШ), Бетян Михайло (Сторожинецька ЗОШ №3), Коваль Анна (Чернівецький ДНЗ №28), Пирог Валерія та Попович Юлія  (Вашківецька ЗОШ), Бурлака Михайло (Банилівська ЗОШ), Ординська Людмила (Сторожинецький ЦДЮТ), Костинян Анна (Сторожинецька гімназія).            

  Під час нагородження відзначили й педагогів, чиї учні здобули перемогу у конкурсі.

  Від групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти  департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації пам’ятні подяки їм вручили провідні фахівці Степан Щербанович та Олеся Одажій; від управління освіти Чернівецької міської ради - методист з позашкільної освіти, хореографічного, образотворчого, музичного мистецтв, трудового навчання міського методичного центру управління освіти Сільва Німіжан.  

  Святкове дійство відбулося у залі Учбово-методичного центру культури Буковини. Учасників нагородження привітав директор закладу, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член президії Львівського регіонального відділення  Спілки дизайнерів України, етнограф, журналіст, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.

  А святкову програму доповнили чудові виступи учнів Чернівецької музичної школи №2 (директор – Галина Плавюк ).

   

  Учасники та гості свята були зачаровані грою скрипок Тимофія Рогульчика, родинного тріо у складі Ангеліни, Даніели та Давида Шереметів, саксофоніста, лауреата міжнародного та обласних конкурсів Андрія Українця,  співом та грою на бандурах переможниць всеукраїнських конкурсів сестер Ангеліни та Христини Дущак, виконанням пісенних творів ансамблю хорового відділу музичної школи під керівництвом Анни Гасимової.    


   

 • Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Привітання начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака з нагоди відзначення Дня охорони праці

  Шановні буковинці 

  Відзначення 28 квітня  Дня охорони праці є доброю нагодою для кожного з нас ще раз і ще раз усвідомити наскільки важливими є для кожного з нас безпечні та здорові умови праці.

  Економічне процвітання будь якого підприємства залежить від того вкладу, який зробить у його розвиток кожен із працівників. А вклад цей буде якомога вагоміший лише у тому випадку, якщо працівник має належні умови праці. Це мають пам’ятати і роботодавці і самі трудівники.

  Шановні працівники та керівники підприємств, установ, організацій області, колеги. Щиро вітаю вас з відзначенням Дня охорони праці в Україні.

   

  Бажаю вам, вашим колективам доброго здоровя, достатку, спокою і миру.


   

 • Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

  Сьогодні в Україні відзначається День охорони праці

  З цієї нагоди Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  звернувся з привітаннями.

  Вітаю вас з Днем охорони праці! Ця дата присвячена проблемам збереження здоров’я і життя працівників, вона щороку звертає увагу суспільства на важливість створення ефективної національної системи охорони праці, аби мінімізувати небезпеки, що можуть призвести до нещасних випадків і професійних захворювань.

  Це свято із сумним відтінком, бо нагадує нам про мільйони загиблих на виробництві і є днем вшанування їх пам’яті.

  Девіз Дня охорони праці в Україні 2017 року «Удосконалення збору та використання даних про безпеку і гігієну праці» є дороговказом до повноцінної реалізації профілактичних програм, вдосконалення системи реєстрації і повідомлення про нещасні випадки і професійні захворювання. І в цьому форматі Державна служба України з питань праці спрямувала свої зусилля на збір достовірних даних, їх систематизацію і аналіз, що дасть змогу визначати тенденції у забезпеченні умов праці, комплексно вирішувати проблеми управління охороною праці. Впевнений, що наш колектив здатен забезпечити високий рівень виконання поставлених завдань.

  Бажаю, щоб найвищою оцінкою результатів вашої діяльності була вдячність людей! Ваша державницька позиція, непримиренність до нехтування правилами охорони праці, недбалого ставлення до створення належних умов праці на робочих місцях – це вагомий внесок у добробут нації!

 • В області триває Тиждень охорони праці

  В області  триває Тиждень охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області, Організаційний комітет з нагоди відзначення Дня охорони праці адресує роботодавцям, керівникам, працівникам підприємств, установ, організацій краю  звернення.

  Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006 Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

  За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці, гасло цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

  Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства. Це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

  Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, низкою інших причин.

  Законодавством України передбачено норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

  Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

  За оперативними даними, на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання -  організаційні, серед яких ключову роль відіграє людський фактор.

  На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області у 2016 році  направлено  понад 22 мільйони гривень.

  Наразі, налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


   

 • У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п’ятеро осіб

  У другій декаді квітня на підприємствах України смертельно травмовано п'ятеро осіб

  Випадки травмування сталися на підприємствах Донецької, Львівської, Одеської, Полтавської та Харківської областей у машинобудування, соціально-культурній сфері (загинуло по дві особи) та будівництві (загинула одна особа).

  З  початку квітня на підприємствах України смертельно травмовано 9 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 17 осіб, тобто зафіксовано зменшення виробничого травматизму на 8 випадків або на 47%.

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 97 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 103 особи.


   

 • Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

  Керівники Управління напередодні відзначення Дня охорони праці дали прес-конференцію для провідних місцевих ЗМІ

  Сьогодні у залі для нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулася  прес-конференція керівника Управління Держпраці Івана Луцака та заступника начальника відомства Галини Кушнір на тему: «Виробничий травматизм в області та про впровадження  заходів щодо його запобігання».

  На початку  спілкування керівники Управління детально  поінформували журналістів про заходи, які  відбудуться в області з нагоди відзначення  Тижня  охорони праці, що розпочнеться  з 24 квітня.

  Розпочинаючи прес-конференцію,  Іван Луцак  детально проаналізував стан виробничого травматизму на буковинських підприємствах, акцентувавши на тому, що загалом  у краї у минулому році зафіксовано 35  нещасних випадків, у тому числі сім - зі смертельним наслідком. Він  наголосив на тому, що зростання смертельного травматизму відбулося у будівельній галузі  та житлово-комунальному господарстві краю.

  Збільшення загального виробничого травматизму відбулося на підприємствах житлово-комунального господарства, хімічної промисловості, виробництва деревини, у сфері торгівлі.

  Натомість зниження загального виробничого травматизму  досягнуто на підприємствах енергетики, лісового господарства, соціально-культурної сфери.

  Не зареєстровано нещасних випадків на підприємствах нерудної промисловості, газової промисловості, машинобудування, пошти та зв’язку, сільського та рибного господарства.

  «Зниження виробничого травматизму зареєстровано у Вижницькому, Заставнівському, Кіцманському, Путильському, Сокирянському, Хотинському  районах. Однак зросла кількість нещасних випадків у Герцаївському, Кельменецькому ,  Новоселицькому та Сторожинецькому районах. Значний ріст виробничого травматизму зареєстровано на підприємствах Чернівців», - підкреслив керівник Держпраці.   

  Ще однією темою розмови  стали  результати роботи відомства у напрямі реалізації державної політики у сфері трудового законодавства  - забезпечення виплати роботодавцями мінімальної заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій Буковини, вчасної виплати заробітної плати, належного оформлення трудових відносин.

  Про результати роботи керівників структурних підрозділів  та головних державних інспекторів Управління   у цьому напрямі перед журналістами прозвітувала заступник  Галина Кушнір.

  Журналісти провідних медіа краю поставили Івану Луцаку та Галині Кушнір під час прес-конференції низку запитань.


   

 • Вітання з Великодніми святами!

  Вітання з Великодніми святами!

  Шановна  буковинська громадо!

  Напередодні відзначення одного із найбільших християнських свят - Великодня - вітаю вас  з цим світлим  і величним днем, який утверджує у кожного з нас віру у справедливість,  добро і всепрощаючу любов.       

  Бажаю вам, шановні буковинці, вашим родинам, спокою, бадьорості духу, здоровя, достатку.

  Нехай щедрим буде великодній кошик, світлими - думки, радісними - зустрічі.

  Нехай Господь благословить прадавню українську землю  злагодою і миром.

  Христос воскрес!

  Воістину воскрес!  

  Зі щирими вітаннями - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак


   

 • Під час наповнення кисневого балона тяжко травмувалося двоє працівників

  Під час наповнення кисневого балона  тяжко травмувалося двоє працівників

  До Управлінням Держпраці у Чернівецькій області надійшло екстрене повідомлення про настання нещасного  випадку із тяжким наслідком, що стався учора , 13 квітня, з працівниками ТОВ «Поділляпромгаз ЛХЗ». Підприємство розташоване у Чернівцях на вулиці Комунальників.

  За попередніми даними, нещасний випадок стався через загорання кисневого балона саме під час його наповнення киснем.

  Постраждалі - працівники підприємства, зокрема, наповнювач балонів 1980 року народження, мешканець Новоселицького району  та вантажник 1986 року народження, мешканець Чернівців.

  Унаслідок загорання балона працівники отримали тяжкі травми, зокрема, опіки полум’ям обличчя,  шиї, спини,  грудної клітки та рук.

  Постраждалим оперативно було надано медичну допомогу. Одного із них доправили до опікового відділення, другого потерпілого  - до реанімаційного відділення лікарні швидкої медичної допомоги.

  Наразі фахівці сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області почали відповідну роботу щодо з’ясування деталей настання цього нещасного випадку.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання! У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

  До уваги субєктів господарювання!

  У Чернівцях організовано роботу кабінету психофізіологічної експертизи

  На виконання  статей 5,17 Закону України « Про охорону праці», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2016 №246 « Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» на базі  МКМУ «Госпрозрахункова поліклініка профілактичних оглядів» за адресою: м.Чернівці вул.Руська,279  організовано роботу  кабінету психофізіологічної експертизи.

  Професійний добір - сукупність заходів, метою яких є добір осіб для виконання певного виду трудової діяльності за станом їх здоров’я, анатомофізіологічними, психофізіологічними, психологічними особливостями, віком, а також професійними знаннями та навичками.

  Психофізіологічна експертиза - комплекс заходів, спрямованих на проведення одного из видів професійного добору працівника та подальшого спостереження за його професійно важливими психофізіологічними якостями.

  Психофізіологічна експертиза є однією зі складових медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах, що потребують професійного добору. Працівники  повинні надати комісії, яка проводить медичний огляд, «Висновок психофізіологічної експертизи».

  Для проведення психофізіологічної експертизи застосовується єдиний сертифікований  Програмний тестовий комплекс для професійного психофізіологічного відбору спеціалістів, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

  Відповідно до спільного наказу  Міністерства охорони здоров’я України та Державного Комітету по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 № 263/1219 (із змінами, внесеними наказом від 06.06.1995 №102/85) «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі» необхідне проведення психофізіологічної експертизи для таких видів робіт:

  усі види підземних робіт;

  робота в кесонах,барокамерах, замкнутих просторах;

  водолазні роботи;

  роботи на висоті, верхолазні роботи,повязані з підйомом на висоту;

  роботи по обслуговуванню діючої електроустановки;

  роботи пов’язані із застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;

  роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї;

  аварійно- рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж;

  роботи повязані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом;

  роботи, пов’язані з нервово – емоційним напруженням (авіадиспетчери,диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператор енергетичних систем);

  роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонососних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- газопроводів;

  роботи, пов’язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання;

  роботи,які безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.


   

 • Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

  Звернення організаційного комітету з нагоди відзначення в області Тижня та Дня охорони праці

  Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 року № 685/2006  Всесвітній день охорони праці 28 квітня, визначено Днем охорони праці в Україні.

  За рекомендацією Міжнародної організації охорони праці,  девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці - «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

  Успішна інтеграція України у світові торговельно-економічні та фінансові структури можлива за умови функціонування збору реальних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності працівників.

  Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства.

  Про це засвідчує співвідношення показників загального травматизму і травматизму зі смертельними наслідками, що є в інших країнах.

  Частота випадків смертельного травматизму в Україні складає майже 7% від загальної кількості травмованих, ще вищий цей показник в нашій області, водночас у країнах Заходу частота дорівнює 0,08-0,12 %. Це пояснюється нереєструванням певної кількості випадків травмування, відмінностями між законодавствами різних країн, тощо.

  Законодавством України передбачена норма, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, про наявність небезпечних та шкідливих виробничих факторів.

  Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизму на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу травматизму і розробки фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємства, регіонів та держави. Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних  технологій дасть змогу оперативно визначати пріоритет державної політики у сфері охорони праці, раціонального використання людських та матеріальних ресурсів, про що стверджує досвід прогресивних країн світу та міжнародних організацій.

  За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2016 року зареєстровано 7 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 12,5 % менше, ніж за попередній рік. Основні причини їх настання – організаційні, в яких ключову роль відіграє людський фактор.

  На відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, котрі постраждали від нещасних випадків на виробництві у 2016 році Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області  спрямував понад 22 мільйони  гривень.

  Наразі  налагодження системи широкого доступу до даних про стан охорони праці значно підвищить культуру профілактики виробничого травматизму, професійних захворювань та сприятиме створенню безпечних робочих місць. Саме на цьому наголошено в Глобальній стратегії з безпеки та гігієни праці, що схвалена Міжнародною організацією праці у 2003 році.


   

 • Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

  Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення в області заходів до Дня охорони праці

  Роботу комітету очолив перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей.

  Співголовами організаційного комітету стали: директор департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрій Півень та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський.

  До складу організаційного комітету увійшли:

  Галина Кушнір - заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області,

  Володимир Барабах - голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників лісового господарства, 

  Микола Бузинський - голова Федерації роботодавців у Чернівецькій області,

  Надія Бурла - начальник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці, 

  Олена Дорош - начальник відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг,

  Микола Остапович - начальник відділу нагляду в АПК та СКС,

  Ярослав Савко - завідувач  сектору з питань експертизи умов праці, 

  Іван Куриляк - голова профспілкової організації Чернівецької філії ПАТ «Укртелеком»,

  Степан Радукан - директор ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці»,

  Михайло Розман - перший заступник начальника управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

  Михайло Серецький - голова Чернівецької обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу,

  Георгій Сопівник - головний страховий експерт з охорони праці управління ВД ФССНВ у Чернівецькій області,

  Маргарита Стратійчук - заступник начальника управління, начальник відділу колективних договорів,  умов праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.


   

 • У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком

  У першій декаді квітня на підприємствах України не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком  

  У період з першого до девятого квітня на підприємствах України нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом зі смертельним наслідком, не зареєстровано. 

  Загалом з початку року внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 22 особи,

  через падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 15 осіб,  

  при падінні потерпілих - 12 осіб,

  внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються - 13 осіб,

  у результаті вибуху - 12 осіб.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців до участі у Всеукраїнському  конкурсі «Краще підприємство з охорони праці»

  З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

  Термін подання документів на участь у конкурсі - 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці. На сайті також розміщено всі необхідні умови щодо участі роботодавців у заході.

  Прийом заявок потенційних учасників наразі триває.  

  Конкурс проходитиме у три етапи: підготовчий, відбірковий та фінал.

  На підготовчому етапі передбачено подачу документів та визначення учасників огляду-конкурсу.

  Під час відбіркового етапу передбачено відвідини учасників конкурсу відповідною комісією, здійснення відбіркового анкетування працівників, аналіз інформації щодо здійснення державного нагляду у сфері  охорони праці у суб’єкта господарювання, що претендує на звання «Кращого підприємства з охорони праці» та оприлюднення імен учасників третього, фінального, етапу конкурсу.

  У фіналі конкурсу відбудеться підбиття підсумків, визначення конкурсною комісією переможців та їхнє нагородження.

  Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14. 

  Телефон для довідок (044) 284 39 07.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й закликає їх до участі у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Краще підприємство з охорони праці».

  Телефон для довідок: (0372) 55 37 24


   

   

 • Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

  Вийшов у світ квітневий номер журналу «Охорона праці»

  У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

  Олена Дронговська

  Роман Чернега: Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення

  Публічний звіт про підсумки діяльності служби за 2016 рік

  Олександр Фандєєв

  Результат буде, якщо працювати щиро

  Учасники колегії Держпраці визначили першочергові завдання на 2017 рік

  Микола Радіонов

  Трагічна ціна лісозаготівель

  Причини виробничого травматизму під час виконання лісогосподарських робіт і пропозиції щодо вирішення проблемних питань

  Олександр Фандєєв

  Чому щось не те в лісовому «королівстві»?

  Інтерв’ю на актуальну тему з фахівцем Державного агентства лісових ресурсів України

  Володимир Мельник

  Невдало зекономили

  Чому в лісових господарствах не можна скорочувати посаду майстра

  Сергій Колесник

  Звернули увагу на безпеку праці ув’язнених

  Забезпечення прийнятних для людини умов утримання в колоніях має бути справою честі відповідальних посадових осіб

  Олександр Фандєєв

  До європейських стандартів – довга дорога

  Як формують культуру охорони праці в ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» і про роль у цьому процесі керівника

  Микола Федоренко

  Замінюємо колеса

  Безпечне проведення шиномонтажних робіт: нормативна база, технічні вимоги і т. ін.

  Новий проект

  Плакат «Безпечне проведення шиномонтажних робіт»

  Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко

  Віталій Цопа

  Синдром «Титаніка»: уроки катастрофи

  Аналіз життєвого циклу «Титаніка» з погляду управління небезпеками й ризиками. Частина 3, завершальна

  Володимир Терещенко

  Вони стали найкращими

  Журі визначило переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» 2017 року

  Павло Кабаков

  Працюємо на лінії розмежування

  Про особливості здійснення страховими експертами з ОП своїх обов’язків у Донецькій області

  Дмитро Селявін

  Перевірки очима інспектора

  Інтерв’ю зі спеціалістом: що заважає і що допомагає інспектору в його роботі

  Сергій Колесник

  Не можна бути впевненим у безкарності

  Перипетії кримінальної справи про смертельний нещасний випадок

  Віктор Стасюк

  Вплив вихлопних газів автомобільного транспорту на офісних працівників

  Про потребу лабораторних досліджень якості повітря в офісних приміщеннях

  Зінаїда Купира

  Якщо стався нещасний випадок

  Як діяти, якщо роботодавець не хоче заявляти про НВ та ухиляється від організації його розслідування

  У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

  Новини законодавства

  Микола Федоренко

  Організація утримання будівель і споруд. Частина 4. Утримання внутрішньобудинкових систем газопостачання

  Нормативна база, вимоги безпеки, зразки форм оперативних журналів, періодичність профілактичного обслуговування та перевірки тощо

  Підготував Микола Федоренко

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час користування газовим обладнанням

  Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати

  безпечне проведення зазначених робіт

  Ростислав Сурін

  Про інструктажі з питань охорони праці

  Запропоновано до розгляду форму єдиного Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці

  Олег Моісеєнко

  Радіація: загроза чи надія?

  Дози й одиниці вимірювання, вплив на організм та навколишнє середовище, медичні процедури та ін.

  Запитували – відповідаємо

   Запитання громадян і відповіді фахівців


   

 • На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

  На апаратній нараді при голові ОДА відзвітовано про роботу Управління Держпраці, спрямовану на легалізацію зайнятості

  Про діяльність керівників структурних підрозділів та головних державних інспекторів  Держпраці щодо дотримання роботодавцями краю чинного законодавства у сфері оформлення трудових відносин  на апаратній нараді при голові Чернівецької державної обласної адміністрації Олександрові Фещукові відзвітував тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Іван Гордей.

  Посадовець, зокрема, наголосив на тому факті, що упродовж 2016 року Управлінням Держпраці у Чернівецькій області проведено 452 перевірки з питань дотримання законодавства про працю на 421 суб’єктів господарювання області. У 14 роботодавців встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин.

  З початку 2017 року за результатами здійснених 99 перевірок 19 працівників, які працювали на умовах цивільно-правового договору, було переведено на трудові угоди та прийнято на роботу до вказаного керівника підприємства.

  Порушення в частині укладення трудових угод з найманими працівниками виявлено в роботодавців, котрі здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, пасажирських перевезень тощо. За результатами перевірок керівники та підприємці притягнуті до відповідальності, на виконання вимог приписів з 48–ма працівниками укладено трудові договори.

  У своєму виступі Іван Гордей зазначив: з метою профілактики порушень  чинного трудового законодавства серед роботодавців області посилено  проводиться відповідна інформаційно-розяснювальна робота. Це відбувається під час планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, прийому громадян, за участі фахівців Управління у засідання комісій та робочих груп.   


   

 • З Днем охорони праці!

  З Днем охорони праці!

  Сьогодні вся українська і світова спільнота відзначають День охорони праці. 

  З цієї нагоди я звертаюся до вас, шановні буковинці, зі словами вітання й побажаннями міцного здоров'я, безпечної праці у професійних галузях, в яких кожен із вас трудиться, й  достатку у власному домі.

  Не думаю, що ця дата є непомітною у календарі подій, шановні працівники буковинських підприємств, установ, організацій. 

  Адже безпечна й гідна  праця – запорука життєвого успіху й професійного росту. Пам'ятаймо, що якість роботи кожного  залежить, насамперед, від сумлінного й безпечного виконання своїх  професійних обов'язків.    

  Напередодні відзначення Дня охорони праці Управління Держпраці у Чернівецькій області організувало чимало заходів,  спрямованих на привернення  уваги Буковинської громади до питань охорони праці та промислової безпеки на виробництві.

  Сподіваюся, що організовані нами семінари, круглі столи, зустрічі в окремих трудових колективах краю не були даремними: і роботодавці, і працівники, з якими  спілкувалися фахівці Управління,  пам’ятатимуть про необхідність  дотримання безпечних умов праці завжди.

  Не можу не згадати окремо про зустрічі у студентських та учнівських колективах міста та області. Надзвичайно відрадно, що молоде покоління, котре у майбутньому здобуде освіту й прийде працювати на підприємства, в установи та організації, абсолютно свідомо розуміє всю важливість дотримання безпечних умов праці . Саме ці зустрічі  підсилюють  моє переконання.

  Принагідно дякую всім, хто долучився до відзначення Тижня і Дня охорони праці в області – нашим соціальним партнерам, роботодавцям, трудовим колективам.

  Миру і злагоди нам усім, процвітання – Україні!

   

  З повагою – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці»

  У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів.

  Вашій увазі пропонуються статті статті:

   Олександр Фандєєв, Від оборонної тактики до наступальної. Результати роботи VII з’їзду Федерації профспілок України

   Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

   Олег Моісеєнко, Перечитуючи доповідь МОП 6. Автор проаналізував деякі тези доповіді МОП 2015 року відносно українських реалій

   Олександр Фандєєв, Соціальний захист з людським обличчям. Верховна Рада ратифікувала Конвенцію МОП про мінімальні норми соціального забезпечення № 102

   Дмитро Матвійчук, МОП в Україні: новий проект на підтримку Держпраці. В Україні розпочато серйозну роботу з розвитку превентивної культури охорони праці

   Ольга Гріньова, Стрес як наслідок прогресу. Про стресові професії, причини професійних стресів і способи боротьби з ними

   Ганна Данько, Як боротися з мобінгом і боулінгом. Психоемоційний стан як один із основних чинників безпеки на виробництві

   Вітаємо переможців! Підсумки відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

   Олександр Фандєєв, За крок до ризик-орієнтованої СУОП. Про концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні

   Олеся Цибульська, Наталія Чумакова, Пошук оптимального рішення. Про концептуальні засади впровадження ризик-орієнтованого підходу в СУОП

   Вадим Кобець, Дорогу здолає той, хто йде. Досвід впровадження сертифікованої інтегрованої системи менеджменту

   Олег Моісеєнко, Час виправляти недоліки. Кращий світовий досвід управління у сфері охорони праці для застосування в Україні

   Сергій Колесник, Навчально-виробничий центр «Професіонал»: 60 років досвіду. Етапи розвитку та новітня історія одного з найстарших професійних навчальних закладів Києва

   Олег Моісеєнко, Запобігаємо механічному травмуванню. Про способи захисту від небезпечних виробничих чинників

   Микола Федоренко, Аналізуємо травматизм по-новому. Автор пропонує новий, більш об’єктивний метод статистичного аналізу виробничого  травматизму

   Олександр Пількевич, Досвід не гарантія безпеки. Про причини травмування досвідчених працівників на прикладі одного нещасного випадку

   Віталій Заніздра, Скільки ще грому гриміти?Свідоме нехтування вимогами безпеки праці – основна причина нещасних випадків на виробництві

   Володимир Потебешко, Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу на допомогу спеціалістам з ОП

   Сергій Колесник, Немає моряків – немає проблем. Про неврегульованість у галузі морської медицини

   Сергій Гордєєв, Порятунок тих, хто тоне, – справа їхніх власних рук. Закон «Про охорону праці» дає працівникам ефективний цивілізований спосіб відстоювати своє право на безпечні умови праці

   

  У додатку до журналу «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

  ISO 14001:2015. Системи екологічного менеджменту

  Безпечна експлуатація верстатів для холодного оброблення металів. Оброблення металів тиском


   

 • Анонс події. Відбудеться семінар на тему: «Попередження виробничого стресу»

  Анонс події. Відбудеться семінар на тему: «Попередження виробничого стресу»

  У рамках заходів з відзначення Всесвітнього Дня охорони праці, 29 квітня 2016 року з 10:00 до 13:00 в приміщенні готелю «Президент готель» (м.Київ, вул.. Госпітальна 12), Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці проведуть семінар на тему «Попередження виробничого стресу», під час якого буде представлено практичний посібник Міжнародної організації праці «Орієнтири щодо попередження виробничого стресу».

  Під час презентації учасникам будуть представлені практичні засоби та механізми профілактики, визначення та ефективної боротьби зі стресом на робочому місці і його наслідками, зменшення впливу стресу на здоров’я, працездатність працівників, запобігання нещасним випадкам та зменшення виробничого травматизму.

   

  Початок реєстрації учасників зібрання  о 9:30.


   

 • Стан охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю обговорено на семінар-нараді у ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  Стан охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю обговорено на семінар-нараді у ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  У переддень відзначення Дня охорони праці Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з  Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області на базі ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго"  організувало виїзний семінар-нараду щодо стану охорони праці та промислової безпеки в енергетичній галузі краю.

  Перед початком роботи семінару  учасників зібрання привітав голова правління  ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» Олександр Лозовський.

  Перед присутніми виступили: начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, директор  з охорони праці підприємства Юрій Захарчук, головний страховий експерт з охорони праці  Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області Юрій Сопівник.

  Під час роботи семінару учасники обговорили стан охорони праці на підприємстві та в енергетичній галузі краю загалом, ознайомилися з роботою оперативних служб компанії,  оглянули  технічну базу, відвідали навчальний комбінат, на базі якого проходять відповідне навчання та перепідготовку працівники та спеціальний навчальний полігон.

  На полігоні  оперативно-виїзні бригади ПАТ ЕК «Чернівціобленерго»  продемонстрували свою майстерність щодо долання наслідків ймовірних  нещасних випадків  на виробництві та надзвичайних ситуацій.


   

 • За активну участь у творчому конкурсі "Охорона праці - очима дітей" учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг відзначено спеціальними відзнаками

  За активну участь у творчому конкурсі "Охорона праці - очима дітей" учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг відзначено спеціальними відзнаками

  Церемонія нагородження переможців регіонального туру конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці - очима дітей" завершилася, але відзначення його особливо активних учасників триває.

  Так, почесною грамотою за особливу активну участь у регіональному турі творчого змагання сьогодні було відзначено учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг - Іздебську Марію, Вікована Івана, Оларіцу Надію, Бугню Крістіну, Микитюк Ольгу, Регнер Яну, Собко Анастасію, Бабюк Олександру, Горю Андрія, Николайчука Івана, Александрюка Артура, Денщікова Івана.

  Ще однією почесною відзнакою за активне сприяння в організації творчого змагання Управління Держпраці у Чернівецькій області відзначило педагогів цього навчального закладу - Наталію Михайлівну Купіну, Ірину Сергіївну Андрійчук, Тетяну Касьянівну Косован, Іллю Васильовича Безерка.

  Відповідні відзнаки вручив сьогодні під час зустрічі з учнями та педагогічним колективом ліцею начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області, голова журі конкурсу Іван Луцак.

  Зустріч відбулася напередодні відзначення Дня охорони праці, тому з цієї нагоди керівник відомства провів коротку лекцію щодо необхідності дотримання вимог з охорони праці та промислової безпеки на кожному робочому місці.

  По завершенню лекції він передав нагороди й поспілкувався з педагогами та учнями навчального закладу.

   


   

 • У день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії представники Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь в поминальних заходах

  У день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії представники Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь в поминальних заходах

  Траурний мітинг, на якому були присутні представники крайової влади, духовенства, організацій чорнобильців, громадських об ‘єднань, учні шкіл, студентська молодь, небайдужі городяни відбувався біля пам'ятної стели - Стіни Скорботи - на Центральному кладовищі Чернівців.

  Розпочалося зібрання  із молебню за загиблими та померлими у Чорнобильській катастрофі.

  Після цього учасники мітингу поклали квіти та свічки до Стіни Пам’яті на Центральному кладовищі міста.

  В пам'ять про жертв жахливої трагедії, яка спіткала Україну, вихованці Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату випустили в небо голубів, а пластуни – білі повітряні кульки. До присутніх звернулися ліквідатори Чорнобильської катастрофи, вдови загиблих, священники, представники влади.   

  Участь у поминальній панахиді у день 30-ї річниці Чорнобильської біди взяли начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак та перший заступник начальника Управління (свого часу  він був одним із ліквідаторів біди  на Чорнобильській атомній станції) – Іван Гордей.


   

   

 • Розпочався Тиждень охорони праці

  Розпочався Тиждень охорони праці

  Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Тижня та Дня охорони праці в області 

  Шановні колеги, за  ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та травмування працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

  У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

  Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я громади, зокрема працюючих.

  Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони  праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

  Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах  засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

  Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці.

  Наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на дотримання безпечних умов праці та при тривалому впливі можуть призвести до виникнення втрати працездатності чи різних хвороб, а вчасне їх розпізнання - може зберегти життя та здоров’я працюючих.

  Сьогодні працівники підпадають під дію стресу в основному через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності, тощо.

  За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2015 року зареєстровано 8 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 37,5% більше, ніж за попередній рік. Основні причини  їх настання є організаційні та психофізіологічні,  де ключову негативну роль відіграє людський фактор.

  Саме тому, культура безпеки праці, управління стресом, медичне обстеження, дотримання трудової та технологічної дисципліни є актуальними.

  За 2015 рік на відшкодування  шкоди,  медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві використано 22 млн. гривень коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернівецькій області.

  Захистити і зберегти здоров’я, добробут і продуктивність праці колективу неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на працюючих та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.

  Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, організаційний комітет звертається до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств  із закликом звернути увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресам та їх негативним наслідкам на робочому місці.

  Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в області в рамках Дня охорони праці.


   

 • Відбулося нагородження 34 переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка "Охорона праці - очима дітей"

  Відбулося нагородження 34 переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка "Охорона праці - очима дітей"

  Подія відбувалася у Чернівцях в Учбово-методичному центрі культури Буковини.

  Нагороди із рук голови журі регіонального туру конкурсу, керівника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака отримали 34(!) юних художники.

  Організатори події навмисне не присуджували призові місця, як це зазвичай буває на таких конкурсах, аби мати можливість нагородити значно більше активних і талановитих учасників творчого змагання.

  "Цьогорічний конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" - п'ятий за рахунком, - сказав у своєму вітальному слові до учасників та гостей церемонії нагородження начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - З року у рік географія його учасників розширюється, а кількість дітей, котрі мають бажання стати його учасниками - більшає. Цьогоріч до участі у конкурсі зголосилися понад 300 учасників. І це надзвичайно добре, бо всі ці діти, які у майбутньому здобудуть освіту і прийдуть працювати у різні професійні галузі, я впевнений, завжди пам'ятатимуть про безпеку праці. Сьогодні чудовими малюнками вони нагадали своїм батькам про те, що їхня праця теж має бути безпечною".

  Участь у церемонії нагородження взяли батьки дітей, творчі керівники, педагоги.

  Від управління освіти Чернівецької міської ради присутніх привітали: методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради з питань охорони праці, член журі конкурсу Віталій Юрійович Бовгар:

  від департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації - фахівець з охорони праці КУ "Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області" профільного департаменту Чернівецької ОДА, член журі конкурсу - Степан Михайлович Щербанович.

  З особливим вітальним словом до присутніх на святі звернувся керівник Учбово-методичного центру культури Буковини, відомий етнограф, мистецтвознавець, Заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Саме завдяки участі Миколи Шкрібляка після завершення урочистостей діти мали можливість переглянути у центрі культури Буковини діючі експозиції, відвідати Світлицю народних ремесел та стати учасниками майстер-класу з виготовлення традиційної яворівської дерев'яної іграшки.

  Церемонію нагородження переможців конкурсу малюнка висвітлювали місцеві засоби масової інформації, зокрема, журналісти телеканалів  "ТРК "Чернівці" та "Чернівецький промінь", радіо "Буковина".


 • Анонс події! Відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей»

  Анонс події! Відбудеться нагородження переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей»

  25 травня о 14 годині в Учбово-методичному центрі культури Буковини ( м. Чернівці, вулиця Йозефа Главки, 2) відбудеться нагородження учасників та переможців регіонального туру Всеукраїнського  конкурсу малюнка «Охорона праці – очима дітей».

  Організатор заходу – Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Конкурс відбувається вже п’ятий рік поспіль. Цьогоріч до участі у творчому змаганні зголосилися майже триста юних Буковинців.

  Переможцями стали:

  Мартиненко Даниїл ( Чернівецький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді),

  Когут Юліана  (Чернівецька ЗОШ №16),

  Конєв Максим (ВПХУ №5 м. Чернівці).

  Заохочувальні відзнаки та призи за кращі роботи отримають такі учасники конкурсу:

  Марчук Катерина (Чернівецький ДНЗ №45),

  Ткаченко Ніна (Чернівецька ЗОШ №33),

  Марчук Карина (Чернівецька ЗОШ №38),

  Кравчук Іван (Новодністровський будинок дитячої творчості),

  Войнаровський Владислав (Чернівецька ЗОШ №3),

  Гандрабура Михайло (Заставнівський будинок юнацької творчості),

  Наболотний Роман (Чернівецька гімназія №5),

  Дудчак Анастасія (Чернівецька ЗОШ №16),

  Тарновецька Катерина (Чернівецький ДНЗ № 45),

  Шестобуз Олег (Сторожинецька художня школа),

  Аіріній Селіна (Великосільська ЗОШ),

  Кочержук Христина (Чернівецький міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді),

  Глинська Ганна (Чернівецький міський палац дітей та юнацтва),

  Кушнірюк Ірина (Чернівецька ЗОШ №22),

  Головата Святослава (Погорілівська ЗОШ),

  Веклич Наталія (Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»),

  Кувіла Єлизавета (Сокирянська художня школа),

  Селиський Максим (Іванівецька ЗОШ),

  Лашкіба Маргарита (НВК «Берегиня»),

  Марку Василь (Хотинська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №1),

  Захарюк Мирослава  (Хотинська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №2),

  Друцул Христина (Довжоцький НВК),

  Дарій Марія (Глибоцька художня школа),

  Паладій Софія (Сторожинецький центр дитячої та юнацької творчості),

  Грішка Сюзана (Тарасовецька ЗОШ).

  Але найбільшу кількість подарунків та грамот-відзнак буде вручено вихованцям викладача   Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» Альони Беженар:

  Куницькій Ніколь, Куриндаш Сергію, Козьмі Олександру, Сидоряк Поліні, Голунга Юліану, Тарасовій Діані. 

  Роботи юних художників можна буде переглянути на виставці дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей» в Учбово-методичному центрі культури Буковини.


   

 • На семінар-навчанні профспілкового активу підрозділів Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області представником Управління Держпраці детально роз’яснено питання колективних договорів

  На семінар-навчанні профспілкового активу підрозділів Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області представником Управління Держпраці детально роз’яснено питання колективних договорів

  Днями у приміщенні Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області проведено семінар-навчання профспілкового активу структурних підрозділів відомства, який організував об’єднаний комітет профспілки поліції Чернівецької області.

  Участь у роботі семінару взяв начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч. У своєму виступі посадовець Управління Держпраці детально роз’яснив питання укладання, реєстрації та виконання колективних договорів, які вважаються одним із основних інститутів трудового права.

  Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області зауважив, що колективний договір укладається відповідно до ст. 10-20 КЗпП України, Закону України "Про колективні договори і угоди" та взятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин.

  Документ укладається на підприємствах незалежно від форм власності, які використовують найману працю і мають права юридичної особи, є обов'язковим до виконання суб'єктами трудових відносин.

  Колективний договір підлягає реєстрації органами державної виконавчої влади. Він набирає чинності від дня підписання його сторонами або від дня, зазначеного в ньому, і діє до часу укладення нового договору чи перегляду чинного.

  Контроль за виконанням здійснюється безпосередньо сторонами, які його уклали, або уповноваженими представниками. Щорічно у строки, передбачені колективним договором, сторони звітують про його виконання.

  Юрій Пуріч також наголосив на тому, що головні державні інспектори Управління Держпраці в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю перевіряють наявність колективних договорів у суб’єктів господарювання, їх повідомну реєстрацію, відповідність положень колективних договорів чинному законодавству про працю.

  Значна увага приділяється контролю за дотриманням роботодавцями умов колективних договорів.


   

 • Сьогодні в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь» - програма «Діалоги» за участю керівника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака

  Сьогодні в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь» - програма «Діалоги» за участю керівника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака

  Автор і ведуча програми «Діалоги» - Наталія Гатеж.

  Програма вийде в ефір, сьогодні, 22 квітня,о 18.30.

  Тема розмови – запобігання виробничому травматизму на підприємствах, в установах та організаціях Буковини.


   

 • У ТОВ «Хутір Тихий» рекомендовано вжити додаткових заходів задля поліпшення стану охорони праці

  У ТОВ «Хутір Тихий» рекомендовано вжити додаткових заходів задля поліпшення стану охорони праці

  Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області в особі начальника відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Миколи Остаповича, завідувача сектором нагляду в машинобудуванні та енергетиці Ігоря Левка, головного державного інспектора відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Володимира Хіврича, старшого інспектора відділу з питань гігієни праці Романа Димнича, завідувач сектору з питань експертизи умов праці Ярослава Савки надали посадовим особам підприємства  методичну допомогу  з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, електробезпеки, гігієни праці та атестації робочих місць.

  Зокрема, відповідальним особам ТОВ «Хутір Тихий»  рекомендовано забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок, які використовуються на підприємстві відповідно до вимог чинних нормативних актів; необхідно забезпечити у встановлені терміни  профілактичні виміри та випробування електрообладнання та провести чергове опосвідчення стану безпеки електроустановок.

  На підприємстві також рекомендовано організовувати періодичні медичні огляди працівників певних категорій, а за їхніми результатами забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів.

  Для підтвердження працівникам права на пільги і компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці фахівці Управління Держпраці  рекомендують провести атестацію робочих місць та погодити з відомством.


   

 • 18-19 травня у Києві відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

  18-19 травня у Києві відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиками в системах менеджменту охорони праці та промислової безпеки»

  Організатори представницького заходу – Державна служба  України  з питань праці, Міжнародна організація праці, Федерація професійних спілок України, ДУ «Інститут медицини  праці НАМН України».

  Під час симпозіуму відбудеться обговорення актуальних питань, що виникають під час євроінтеграційних перетворень в законодавстві України, пов’язаних з ризик-менеджментом на виробництві; – огляд стратегій, методів та інструментів оцінки та управління ризиками; – визначення пріоритетних завдань і шляхів впровадження європейських підходів у системах управління охороною праці.

  У міжнародній конференції очікується участь фахівців Польщі, Литви, Європейської агенції Network Secretariat European Agency for Safety and Health at Work, директорів представництв міжнародних органів із сертифікації Quality Austria та TUV SUD, а також Бюро Верітас Сертіфікейшн.

  На конференції вперше планується оприлюднення державної наглядової політики в сфері управління ризиками на виробництві.   

  Також у рамках проходження заходу відбудеться традиційне нагородження лідерів у сфері управління ризиками за рейтингом журналу «Охорона праці» у двох номінаціях: серед підприємств та за особистий внесок.

  За додатковою інформацією звертатися до організаційного комітету за телефонами -  (044) 559-19-51 та (044) 558-74-27.


   

 • Причини виробничого травматизму на буковинських підприємствах детально обговорено у радіопрограмі «Точка дотику»

  Причини виробничого травматизму на буковинських підприємствах детально обговорено у радіопрограмі «Точка дотику»

  Гість програми – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Під час програми, ведучою якої є старший редактор радіо «Буковина» Елла Волошина, Іван Луцак  відповів на запитання щодо того, які галузі народного господарства Буковини є найбільш травмонебезпечними, що найчастіше стає причиною виробничого травматизму на підприємствах, в організаціях та установах  краю та як повинні діяти роботодавці, аби убезпечити працівників від можливих ризиків, пов’язаних з виробництвом.

  Керівник також  детально розповів про заходи, які організовуються Управлінням Держпраці у Чернівецькій області цього річ у рамках відзначення Дня охорони праці в Україні.

  Заходи, які пов’язані з відзначенням  і Тижня і Дня охорони праці триватимуть під гаслом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

  Програма «Точка дотику» за участю начальника Управління Держпраці Івана Луцака  вийде в ефір двічі: на хвилях «91,8 FM» радіо «Буковина» 26 квітня та з повтором  27 квітня о 8.30 ранку  в ефірі радіо «Буковина» на хвилях «Національного радіо».


   

 • На семінарі на тему: «Європейські підходи в управлінні підприємством» обговорили передовий світовий досвід й можливості його впровадження на вітчизняних підприємствах

  На семінарі на тему: «Європейські підходи в управлінні підприємством» обговорили передовий світовий досвід й можливості його впровадження на вітчизняних підприємствах

  Семінар на тему: «Європейські підходи  в управлінні підприємством» відбувався за участю фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Модерувала на семінарі керівник відділу систем менеджменту якості ТОВ «Навчально-методичний центр  «Новатор» (Київ), аудитор ISO 9001 BS ОНSAS Галина Роголь. 

  Семінар відбувався  за сприяння Чернівецької торгово-промислової палати.

  Серед питань, що  жваво обговорювалися на зібранні,  питання впровадження та сертифікація систем менеджменту як інструменту підвищення привабливості  підприємств для ринку Європи; впровадження європейських директив у сфері охорони праці  на прикладі окремих країн, зокрема, Австрії.

  Також відбулася презентація семінару «Міжнародний досвід у системному управлінні охороною праці. Ризик - менеджмент», який відбувся, за участю української делегації  у минулому році, в австрійському  місті Фрайнштадт  .

  Під час роботи зібрання відбулася жвава дискусія між учасниками.

  Окремими тезами було наведено дані щодо виробничого травматизму, як в Україні, так і в світі.

  Констатувалося: щорічно у світі на підприємствах стається 270 мільйонів нещасних випадків. Два мільйони людей від травм на виробництві гине.

  У країнах Європейського Союзі  жертвами нещасних випадків на виробництві  стають десять мільйонів громадян, вісім тисяч із них помирає.


   

 • Фахівцями Управління Держпраці надано методичну допомогу працівникам ТОВ «Путильська молочарня»

  Фахівцями Управління Держпраці надано методичну допомогу працівникам ТОВ «Путильська молочарня»

  Методичну допомогу  надано за участю начальника віддіду нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області  Миколи Остаповича, завідувача сектором нагляду в машинобудуванні та енергетиці Ігоря Левка, головного державного інспектора відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Володимира Хіврича, старшого інспектора відділу з питань гігієни праці Романа Димнича, завідувача сектору з питань експертизи умов праці Ярослава Савки.

  Задля поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці на підприємстві «Путильська молочарня»,  фахівці Держпраці  виробили низку наступних рекомендацій:  

   допуск до самостійної роботи працівників має  оформлятися відповідним  наказом по  підприємству;

   утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок має забезпечуватися  відповідно до вимог чинних нормативних актів;

   на підприємстві має бути призначено  відповідальну особу за справний  стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства та особу, котра буде її заміщувати у разі тривалої відсутності із числа інженерно-технічного персоналу; персонал зобов’язаний мати електротехнічну підготовку і пройти відповідну   перевірку знань у встановленому порядку;

   виробничий процес необхідно забезпечити необхідною  кількістю електротехнічних працівників;

   має бути організовано перевірку знань на групи електробезпеки у відповідності до Правил;

   посадові особи підприємства мають забезпечити профілактичні виміри та випробування електрообладнання у встановлені терміни, а електроперсонал - випробувальними електрозахисними засобами.

  Роботи в електроустановках понад 1000 В  на підприємстві мають проводитися по наряду допуску.

  Фахівці Управління рекомендували керівництву ТОВ «Путильська молочарня» організовувати періодичні медичні огляди працівників певних категорій, а за результатами медоглядів забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів.

  На підприємстві необхідно визначити перелік робочих місць та провести атестацію для підтвердження працівникам прав на пільги і компенсації за роботу у шкідливих та важких умовах праці. Проведена атестація робочих місць має бути погоджена  з Управлінням Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • У радіоефірі «Буковини» у програмі «Точка дотику» заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір розповіла про новації у законодавстві про працю

  У радіоефірі «Буковини» у програмі «Точка дотику» заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір розповіла про новації у законодавстві про працю

  Сьогодні в одній із студій  «Чернівецької регіональної дирекції» Національної телекомпанії України на вулиці Головній 91-А, відбувся запис інтерв’ю на актуальну тему: «Нове у законодавстві про працю».

  Учасником програми «Точка дотику» (автор і ведуча – журналіст Елла Волошина) стала заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  У розмові з журналісткою Галина Кушнір детально відповіла на запитання щодо основних завдань, які нині покладено на фахівців Управління, співпраці з роботодавцями  Буковини та, власне, про новації  у законодавстві про працю, посиленні штрафних санкцій та  механізмі їх накладання.

  У своєму  зверненні до роботодавців краю заступник начальника Управління Держпраці наголосила:

  «З усіх питань законодавства про працю, які виникають у когось із роботодавців, керівників підприємств, установ, організацій області, бухгалтерів, кадрових служб та інших посадових осіб просимо звертатися до Управління Держпраці у Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вулиця Поповича, 2, або контактувати за телефонами: 55 04 08, 55 78 43.

  Відповідні роз’яснення також можна отримати у головних державних інспекторів, котрі закріплені за районами області, а саме у  містах Кіцмані, Заставні, Путилі».       

  Повний запис інтерв’ю можна буде почути наступного вівторка, 19 квітня, в ефірі радіо «Буковина» та 20 квітня на хвилях Національного радіо о 8.30 ранку.


   

 • На нараді з керівниками лісогосподарських підприємств області обговорено стан промислової безпеки та охорони праці у галузі

  На нараді з керівниками лісогосподарських підприємств області обговорено стан промислової безпеки та охорони праці у галузі

  Участь у розширеній робочій нараді керівників лісогосподарських підприємств краю взяли представники Управління Держпраці у Чернівецькій області, відділу використання лісових ресурсів та охорони праці Держлісагенства України, уповноважені особи від обкому профспілки працівників лісового господарства, фахівці Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, директори держлісгоспів.

  Пріоритетне питання порядку денного -  стан виробничого травматизму  у лісовій галузі.

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак під час свого виступу наголосив на тому, що дана сфера народного господарства  залишається однією із найбільш травмонебезпечних: прикладом тому є нещасні випадки, які мали місце у лісгоспах області, зокрема, ДП «СЛАП Карпатський держспецлісгосп», та ДП «Путильський лісгосп».

  «А в останні дні березня у державному підприємстві «Чернівецький лісгосп» мав місце ще один нещасний випадок у результаті якого смертельно травмувався  лісоруб.

  Трагедія сталася на території села Топорівці  Новоселицького району.   

  Чоловік 1985 року народження від отриманих тілесних травм, які отримав при звалюванні дерева, помер  в одному із медичних закладів обласного центру. Тобто, ситуація з виробничим травматизмом у лісовій галузі продовжує залишатися достатньо складною», - зазначив  керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Іван Луцак детально зупинився у своєму виступі на результатах перевірок лісогосподарських підприємств фахівцями Управління Держпраці.

  Так, комплексні перевірки за участю фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області відбулися, зокрема, на державних підприємствах «Путильське лісове господарство», «СЛАП «Карпатський лісгосп»,  «Заставнівське державне спеціалізоване лісництво АПК» та інших.

  Тоді під час роботи комісій на підприємствах лісової галузі краю виявлено низку порушень при експлуатації об’єктів та механізмів підвищеної небезпеки, електроустаткування.

  Не на всіх підприємствах сформовано комісії з перевірки знань з питань охорони праці працівників; не розроблено та не затверджено програми проведення вступних інструктажів з урахуванням  особливостей виробництва; в окремих лісгоспах не одержано матеріали дозвільного характеру  на виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію обладнання та устаткування підвищеної небезпеки.

  Державними інспекторами також зафіксовано порушення законодавства з питань  промислової безпеки, охорони та гігієни праці.

  Про роботу з поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці у держлісгоспах на нараді у Чернівецькому обласному  управлінні лісового та мисливського господарства відзвітували керівники окремих підприємств, зокрема, ДП «Путильський лісгосп» та «ДП СЛАП «Карпатський держспецлісгосп».

  Під час наради також детально було обговорено питання організації заходів щодо створення працівникам безпечних умов праці і попередження виробничого травматизму; здійснення відомчого контролю за станом охорони праці у лісовій  галузі; порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків професійних захворювань і аварій на виробництві.


   

 • Між Управлінням Держпраці та Чернівецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки укладено Угоду про співпрацю

  Між Управлінням Держпраці та Чернівецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки укладено Угоду про співпрацю

  Від Управління Держпраці Угоду підписав Іван Луцак, від Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки  - голова організації Володимир Дудчак.

  Дана Угода укладена про наступне: сторони домовляються координувати свою діяльність і сприяти в реалізації повноважень і прав, визначених для них законодавством, здійснювати обмін інформацією про стан дотримання трудового законодавства, додержання вимог нормативних актів про охорону праці, рівня виробничого травматизму у закладах, в організаціях і установах освіти Чернівецької області, вносити відповідні пропозиції та вжити узгоджених спільних заходів, спрямованих на забезпечення трудових прав педагогічних і науково-педагогічних  працівників, створення безпечних умов праці на робочих місцях, підвищення ефективності державного нагляду і громадського  контролю, з метою належного захисту законних прав працівників.

  Угода про співпрацю набула чинності  з дати її підписання  та діятиме до 2018 року.


   

 • На Обласній координаційній раді керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак вніс низку пропозицій щодо належного забезпечення рівня безпеки дітей під час їхнього перебування влітку у закладах оздоровлення та відпочинку

  На Обласній координаційній раді керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак вніс низку пропозицій щодо належного забезпечення рівня безпеки дітей під час їхнього перебування влітку у закладах оздоровлення та відпочинку

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак  сьогодні взяв участь у засіданні Обласної координаційної ради з питань літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

  Під час засідання у своєму виступі він вніс низку пропозицій щодо належної організації безпечного відпочинку.

  Іван Луцак наголосив на тому, що Управління проводитиме  відповідну роз’яснювальну роботу з актуальних питань у сфері охорони праці з метою недопущення виробничого травматизму, а також належного рівня безпеки дітей під час їхнього перебування у відпочинкових закладах;

  Фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області братимуть участь у роботі комісій  з перевірки стану готовності дитячих закладів  оздоровлення та відпочинку до роботи у літній період.

  Управління Держпраці зобов’язуватиме  керівників дитячих закладів оздоровлення виконати наступні пункти:

   вжити заходів щодо проведення  навчання та перевірки знань працівників, що зайняті на роботах з підвищеною небезпекою;

   привести у справний стан спортивні майданчики, атракціони, та інші зони відпочинку, також огородження таборів;

   демонтувати несправне обладнання.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області рекомендувало керівництву управління молоді і спорту Чернівецької обласної державної адміністрації  створити комісії зі спостереження за технічним станом будівель та споруд дитячих здравниць і таборів та організувати належну роботу комісії відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.


   

 • У березні на підприємствах Буковини зареєстровано сім нещасних випадків

  У березні на підприємствах Буковини зареєстровано сім нещасних випадків

  Чотири нещасні випадки із них мали смертельний наслідок. У трьох нещасних випадках  смерть настала унаслідок природних причин.

  Два випадки (один із яких - природна смерть потерпілого) мали місце у Новоселицькому районі.

  Один випадок смерті на виробництві зафіксовано у Кіцманському районі.

  Ще один нещасний випадок на виробництві трапився у Вижницькому районі.

  Три нещасні випадки (один із яких – природна смерть) -  на підприємствах Чернівців.

  Нещасні випадки мали місце у будівельній промисловості, транспортній галузі,  житлово-комунальному господарстві, соціально-культурній сфері на деревообробному виробництві та лісовій галузі.


   

 • З початку року на підприємствах області трапилося 15 нещасних випадків, вісім із яких - зі смертельним наслідком

  З початку року на підприємствах області трапилося 15 нещасних випадків, вісім із яких - зі смертельним наслідком

  Види подій, які призвели  до настання  даних нещасних випадків:

   наслідок  дорожньо-транспортної пригоди – постраждала одна особа;

   при падінні потерпілого з висоти – травмувалася одна особа;

   внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – одна особа;

   через дію предметів, що рухаються – дві особи;

   внаслідок травмування іншою особою – постраждали троє осіб.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання Буковини! Керівників підприємств та фахівців системи менеджменту якості запрошують до участі у тренінгу «Перехід на наступний рівень розвитку. Стандарт ISO 9001:2015»

  До уваги суб’єктів господарювання Буковини! Керівників підприємств та фахівців системи менеджменту якості запрошують до участі у тренінгу «Перехід на наступний рівень розвитку. Стандарт ISO 9001:2015»

  Державне підприємство «Головний  навчально-методичний центр Держпраці» з метою роз’яснення нових вимог до систем менеджменту якості, які визначені у міжнародному стандарті  ISO 9001:2015, організовує 13-14 квітня 2016 року тренінг на тему: «Перехід на наступний рівень розвитку. Стандарт ISO 9001:2015».

  Цільова аудиторія: керівники підприємств та фахівці системи менеджменту якості.

  До участі у семінарі запрошуються підприємства, які використовують стандарт ISO 9001, або планують виходити на закордонні ринки.

  Тренінг проводить сертифікований консультант з управління.

  Під час навчання заплановано відвідування підприємства, на якому було запроваджено та успішно діє міжнародний стандарт ISO 9001.

  Тренінг відбудеться на базі державного підприємства «Головний  навчально-методичний центр Держпраці».

  Учасники отримають сертифікати міжнародного зразка та матеріали тренінгу.


   

 • 28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Звернення Організаційного комітету

  28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Звернення Організаційного комітету

  ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

  За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

  У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.

  Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

  Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

  Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.

  За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).

  Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

  Питання психо-емоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив  27 - 30 жовтня 2015 року у м.Дюссельдорф (Німеччина).

  У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.

  Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

  Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.

  У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.

  Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.

  Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення.

  Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

  Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

  Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Організаційний комітет звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.

  Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні в рамках Дня охорони праці.


   

 • Керівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Вижницького району проекзаменовано на знання з питань промислової безпеки та охорони праці

  Керівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Вижницького району проекзаменовано на знання з питань промислової безпеки та охорони праці

  Комісія з перевірки знань посадових осіб, інших працівників підприємств, організацій, установ з питань охорони праці, яку очолив заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей, провела перевірку знань  з питань охорони праці директорів, заступників директорів   загальноосвітніх навчальних закладів, завідуючих дитячих дошкільних установ Вижницького району Чернівецької області.

  Перевірку знань пройшли 25 посадовців. Перевірка знань  з питань охорони праці відбувалася у приміщення  Берегометського політехнічного технікуму.  

  Робота  комісії розпочалася з виступу керівника комісії Івана Гордея, у якому  він повідомив присутніх про стан травматизму на виробництві в області. Він, зокрема, зазначив, що з початку року  спостерігається ріст травматизму: на сьогодні до Управління Держпраці у Чернівецькій області надійшло  15 повідомлень про факти смерті, або травмування працівників, вісім із яких зі смертельним наслідком. У семи  випадках зафіксовано факти травмування на виробництві.

  «З огляду на той факт, що у переважній більшості нещасні випадки на виробництві стаються з організаційних причин, особливої необхідності набувають навчання з питань охорони праці та результати цього навчання, від яких, власне й залежить належна організація виробничого процесу на підприємствах, в установах та організаціях Буковини», - підкреслив Іван Гордей.


   

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку