UP
Фільтр
 • Затверджено нову форму декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані

  Затверджено нову форму декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані

  З першого січня  2020 року введено нову форму декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави  або місцевого самоврядування, повідомляється на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Це передбачено наказом відомства від 12.12.2019 року, опублікованого у виданні Міністерства юстиції «Офіційний вісник України».

  Також затверджено нову форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування.

  Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції №140 – IX від 2 жовтня 2019 року».      


   

   

 • Найбільше звернень громадян - через неоформлені належним чином трудові відносини

  Найбільше звернень громадян - через неоформлені належним чином трудові відносини

  У минулому, 2019, році до  Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 310 письмових звернень: 303 звернення  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, сім звернень -  з питань охорони праці.

  З них направлено: з Урядової гарячої лінії -72, особисто громадянами - 70, отримано від громадян поштою - 73, від інших установ, організацій - 95 звернень, повідомляє головний спеціаліст зі звернень громадян та доступу до публічної інформації територіального органу Державної служби України з питань праці  Валентина Сіманюк.

  У зверненнях порушувалися питання недотримання трудового законодавства та законодавства про оплату праці, зокрема невиплати заборгованої заробітної плати, невиплати розрахункових коштів при звільненні, не нарахування та невиплати індексації та компенсації, правомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, невидачі та несвоєчасної видачі трудових книжок при звільненні, трудових та соціальних гарантій мобілізованих військовослужбовців, тощо.

  Переважна більшість звернень громадян стосувалася неоформлених належним чином трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.


   

   

   

 • Управління розпочинає планову перевірку Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта»

  Управління розпочинає планову перевірку Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта»

  Розпочинається планова перевірка відокремлених структурних підрозділів і виробничих об’єктів Чернівецької дирекції акціонерного товариства «Укрпошта».

  Згідно  з Планом комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік, затвердженого наказом Державної регуляторної  служби, наказом Державної служби України з питань праці «Про затвердження  Плану заходів зі здійснення  державного нагляду (контролю) Державної служби України на 2020 рік» та наказом Держпраці «Про планову перевірку акціонерного товариства «Укрпошта»»,  сьогодні, 15 січня, Управлінням Держпраці у Чернівецькій області розпочато плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів  з охорони праці та промислової безпеки  відокремлених структурних підрозділів і виробничих об’єктів  Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта».

  До складу комісії увійшли:  начальник відділу нагляду  в АПК та СКС територіального органу Державної служби України з питань праці Микола Остапович, головний державний інспектор відділу нагляду  у будівництв, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олег Матвєєв, головні державні інспектори відділу нагляду  на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Іван Бербенюк.

  До роботи комісії долучено начальника відділу з питань гігієни  праці Надію Бурлу та головного державного інспектора  сектору з питань експертизи умов праці Володимира Морозевича.

  Голова  комісії -  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Складено та узгоджено детальний план перевірки.  

  За результатами заходу державного нагляду (контролю) комісією буде складено уніфікований акт.

  У разі виявлення порушень вимог чинного законодавства, суб’єкту господарювання видаватимуться приписи на їх усунення.

  За наявності підстав для повного або часткового зупинення виконання робіт, обладнання, надання послуг, буде зібрано матеріали задля застосування заходів  реагування з боку Держпраці.


   

 • У регіоні активізується робота, націлена на припинення діяльності нелегальних АЗС

  У регіоні активізується робота, націлена на припинення діяльності нелегальних АЗС

  У Чернівецькій обласній державній адміністраціївідбулися засідання міжвідомчої регіональної  групи з протидії нелегальному обігу і роздрібної торгівлі  пальним на території регіону.

  До її складу увійшли керівники державних відомств, зокрема,  Управління Держпраці у Чернівецькій області,  Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Головного управління Державної податкової служби, Головного управління Державної фіскальної служби,  Головного управління Держпродспоживслужби, Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій; представники правоохоронних органів - Управління Служби безпеки України, прокуратури, Головного управління Національної поліції в області.

  Управлінням Держпраці  у Чернівецькій області упродовж всього, 2019, року здійснювався державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про промислову безпеку та охорону праці  у суб’єктів господарювання, які працюють у даній  економічній сфері.

  При  здійсненні інспекційної діяльності, головні державні інспектори  виявили порушення у частині надання дозвільних  документів на експлуатацію устаткування, машин, механізмів підвищеної небезпеки  у 14 суб’єктів господарювання.

  Виявлено 121 порушення безпечної експлуатації обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки.

  До адміністративної  відповідальності притягнуто 11 керівників підприємств.


   

   

 • Анонсовано медіа - захід, присвячений проекту Закону «Про працю»

  Анонсовано медіа - захід, присвячений проекту Закону «Про працю»

  Сьогодні, 14 січня, в інформаційній агенції "Укрінформ" відбудеться медіа-захід - "Свобода, рівність. гідні умови. Які можливості  українцям надає законопроект про працю?", повідомляє Урядовий портал.

  Медіа - захід, присвячений проекту Закону “Про працю” (№2708), відбудеться у форматі діалогу з регіонами.

  Розроблений як частина ширшої реформи ринку праці, законопроект покликаний осучаснити трудові відносини та водночас реально захистити права працівників.

  Очікується, що спікерами заходу стануть: Галина Третьякова, Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Юлія Свириденко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Василь Костриця, національний координатор Міжнародної організації праці (1996–2013).

  Початок заходу заплановано на 14:30.


   

 • Стартувала кампанія з подання декларацій - 2020

  Стартувала кампанія з подання декларацій - 2020

  Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, що з першого січня 2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства, зазначають у відомстві.

  Суб’єктам декларування необхідно завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

  Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконатися у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.

  Технічна допомога щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:

  044 - 200 - 06 - 94, або  e-mail: support@nazk.gov.ua.

  За інформаційними матеріалами НАЗК


   

   

 • На семінарі із потенційними шукачами роботи роз’яснено найактуальніші питання легального працевлаштування

  На семінарі із потенційними шукачами роботи роз’яснено найактуальніші питання легального працевлаштування

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко взяв участь в інформаційному семінарі, організованому у Вижницькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

  Учасниками заходу стали потенційні шукачі роботи у Вижницькому районі.     

  Так. представник територіального органу Державної служби України з питань праці акцентував у своєму виступі, найперше, на тому, що лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.

  «Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати, низки інших виплат - лікарняних, відпускних, допомоги у разі настання безробіття,  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у разі настання нещасного випадку на виробництві і таке інше.

  Разом з тим неоформлений належним чином працівник  втрачає трудовий та страховий стаж у перспективі нарахування пенсійних виплат. Адже тільки легально оформлений працівник, котрий ,відповідно, матиме достатньо страхового стажу отримає право на гідну пенсію», - підкреслив у виступі Юрій Колодченко.  

  Посадовець детально роз’яснив всю небезпеку нелегального працевлаштування, оскільки така праці не тільки обмежує можливості громади щодо підвищення рівня соціального забезпечення, але й створює недобросовісну конкуренцію для тих суб’єктів господарювання, котрі забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, соціального забезпечення працівників на своїх підприємствах.

  Юрій Колодченко покроково роз’яснив слухачам, як має відбуватися процес оформлення офіційних трудових відносин.

  Наголошено на останніх новаціях у трудовому законодавстві, зокрема, на тому, що  з першого січня 2020 року мінімальна заробітна плата становить  4 723 гривні.


   

   

   

   

 • Актуальна інформація для роботодавців! Штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли

  Актуальна інформація для роботодавців!

  Штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли

  Згідно зі статтею 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», мінімальна заробітна плата з першого січня 2020 року становить 4 723 гривні.

  Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю.

  Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладатиметься штрафна санкція у розмірі 141 690 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі -14 169 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 47 230 гривень;

  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 47 230 гривень;  

  за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 14 169 гривень;

  за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 472 300 гривень;

  за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 723 гривні.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає суб’єктів господарювання регіону від порушення чинного законодавства про працю.

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці надають роботодавцям інформаційну, методична та консультативну допомогу з метою застосування законодавства про працю задля запобігання  порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафні санкції.


   

 • Виробниче обладнання на підприємствах має відповідати Вимогам безпеки та захисту здоров’я під час його використання працівниками

  Виробниче обладнання на підприємствах  має відповідати Вимогам безпеки та захисту здоровя під час його використання працівниками

  З метою реалізації державної політики у галузі охорони праці, спрямованої  на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам  та професійним захворюванням на виробництві, Наказом Міністерства соціальної політики України  затверджено Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками.

  Дані Вимоги поширюються  на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно - правової форми і видів діяльності та встановлюють  мінімальні вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я під час використання працівниками виробничого обладнання працівниками  у процесі трудової діяльності.

  Виробниче обладнання, що надається працівнику та використовується ним, має бути  технічно справним  і відповідати:

  -        вимогам відповідних технічних регламентів, якщо виробниче обладнання виготовлене після дати набрання чинності такими технічними регламентами;

  -        мінімальним вимогам безпеки, а також нормативно – правовим актам з охорони та гігієни праці, якщо виробниче обладнання  виготовлене до дати набрання чинності відповідними технічними регламентами, дія яких поширюється  на таке виробниче обладнання, або технічні регламенти, дія яких поширюється на таке виробниче  обладнання , або технічні регламенти щодо відповідного виробничого обладнання відсутні.

  Якщо виробниче обладнання, що надане працівнику  та використовується ним, не відповідає мінімальним вимогам  безпеки до виробничого обладнання, а також нормативно - правовим актам з охорони та гігієни праці, таке виробниче обладнання не пізніше, ніж через чотири роки з дня набрання чинності цими Вимогами  приводиться у відповідність  до цих Вимог  та вимог чинного законодавства України  у сфері охорони та гігієни праці.

  Упродовж цього року роботодавець вживає усіх необхідних заходів щодо безпечного використання працівниками такого виробничого обладнання.

  При здійсненні заходів державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області вимагатимуть від суб’єктів господарювання ( у разі необхідності) вжиття заходів щодо приведення технічного обладнання  до   Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання та вимог чинного законодавства України у сфері охорони та гігієни праці.

  Головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці, що здійснюють нагляд у сфері державного ринкового нагляду, вживатимуть до виявленої небезпечної продукції вичерпних заходів визначених законодавством про ринковий нагляд і контроль продукції.

  Згідно Переліку видів продукції щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року за №1069, до сфери відповідальності Держпраці належать наступні види продукції:

  машини та устаткування;

  прості посудини високого тиску;

  обладнання, що працює під тиском;

  рухоме обладнання, що працює під тиском;

  ліфти і компоненти безпеки для ліфтів;

  канатні дороги для перевезення пасажирів, їх вузли та пристрої безпеки;

  обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах;

  знаки безпеки і захисту здоровя працівників;

  вибухові матеріали промислового призначення;

  засоби індивідуального захисту.


   

    

   

 • Діє нова редакція Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

  Діє нова редакція Порядку здійснення державного контролю за додержанням  законодавства про працю

  Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за №1132, якою викладено у новій редакції Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

  Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (зокрема їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю (далі - об'єкт відвідування), з урахуванням особливостей, визначених Конвенцією Міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованою Законом №1985 – IV, Конвенцією Міжнародної організації праці № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованою Законом №1986 – IV, та Законом №877.

  Заходи контролю за додержанням законодавства про працю здійснюються у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Державної служби України з питань праці та її територіальних органів.

  Інспекційні відвідування роботодавців фахівцями Держпраці проводяться з наступних підстав:

  1) за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

  2) за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;

  3) за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань виключно з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством;

  4) за рішенням суду;

  5) за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів про виявлені в ході виконання ними повноважень ознак порушення законодавства про працю щодо неоформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин;

  6) за інформацією:

  Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

  Державної податкової служби та її територіальних органів про:

  невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;

  факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень;

  факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання;

  Пенсійного фонду України та його територіальних органів про:

  роботодавців, які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;

  роботодавців, в яких упродовж місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;

  фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;

  роботодавців, в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;

  роботодавців, в яких упродовж року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;

  роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;

  роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;

  7) за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників, які є членами профспілки, виявлених у ході здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю;

  8) за дорученням Прем’єр-міністра України;

  9) за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

  10) за запитом народного депутата;

  11) у разі невиконання вимог припису.

  Тривалість перевірки та права інспекторів з праці

  Тривалість інспекційного відвідування не може перевищувати 10 робочих днів.

  Інспектори праці (за наявності службового посвідчення) безперешкодно мають право:

  під час проведення інспекційних відвідувань за наявності підстав, визначених пунктом 5 Порядку, без попереднього повідомлення о будь-якій годині доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;

  ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об'єктом відвідування їх копії або витяги;

  наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам об'єкта відвідування, іншим особам, що володіють необхідною інформацією, запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/або письмові пояснення;

  за наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;

  на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;

  фіксувати проведення інспекційного відвідування засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;

  отримувати від органів державної влади, об'єктів відвідування інформацію та/або документи, необхідні для проведення інспекційного відвідування.

  Вимога інспектора праці про надання об'єктом відвідування для ознайомлення документів та/або їх копій або витягів з документів, пояснень, доступу до всіх видів приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень, є обов'язковою для виконання.

  За матеріалами сайту «Дебет – Кредит»


   

   

 • З Різдвом Христовим!

  З Різдвом Христовим! 

  Шановні буковинці!

  У переддень Різдва Христового сердечно вітаю вас з цим величним християнським святом - народженням Сина Божого й людського.

  Хай яскраво засяє над нашою Україною й над кожним із нас Різдвяна зірка.

  Хай світло Святої вечері збере за щедрим столом найдорожчих для нас людей.

  Здоровя і радості вам і вашим рідним, миру і Божого благословення Україні!

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області


      

 • Робота у святкові дні оплачується у подвійному розмірі

  Робота у святкові дні оплачується у подвійному розмірі

  Оплата роботи у святкові і неробочі дні згідно зі статтею 107 Кодексу законів про працю України оплачується роботодавцем у подвійному розмірі:

  відрядникам - за подвійними відрядними розцінками;

  працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

  працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

  Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

  На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.


   

   

 • Неоформлені трудові відносини: потенційні ризики для працівників та роботодавців

  Неоформлені трудові відносини: потенційні ризики для працівників та роботодавців

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності Державної служби України з питань праці та її територіального органу - Управління Держпраці у Чернівецькій області -  є запобігання використанню незадекларованої праці.

  Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на економічний розвиток громади, фінансовий рівень забезпечення громадян.

  Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, котрі забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

  Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

  Незадекларована праця найчастіше проявляється у таких формах:

  економічна діяльність без державної реєстрації;

  наймана праця без оформлення трудових відносин;

  приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;

  маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільно - правові відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

  У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

  Належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

  Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе

  гарантованого державою розміру заробітної плати;

  виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;

  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

  допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

  соціального страхування.

  До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

  Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

  Роботодавець, котрий не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань , неетичну поведінку і таке інше.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  наголошує: лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.


   

   

 • Презентовано проект Закону «Про працю»

  Презентовано проект Закону «Про працю»

  На  сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентовано проект Закону «Про працю».

  На сайті державного відомства мовиться, зокрема, про те, що трудове законодавство потребує оновлення, оскільки чинний Кодекс законів про працю ухвалений у 1971 році й не відповідає реаліям сучасного життя.

  Акцентовано на тому, що лише 12, 8 мільйона осіб із 28,5 мільйона українців працездатного віку сьогодні працюють легально, тобто мають гарантії  захисту своїх трудових прав.

  Мета проекту Закону, зазначено на веб - ресурсі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, створити умови для легкого працевлаштування, комфортної праці та збільшення доходів працівників.

  Водночас низка українських ЗМІ повідомила, що 28 грудня 2019 року даний проект зареєстровано на сайті Верховної Ради України за №2708.

  Нагадаємо, що 27 грудня Уряд схвалив законопроект про підвищення зайнятості населення, розроблений фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. 

  Головні 5 переваг, що створить нове законодавство про зайнятість для українців:

  зберегти та розширити соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці

  збільшити кількість легальних робочих місць

  забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці 

  підвищити доходи працівників  

  гармонізувати законодавство з ЄС 

  Підготовка законопроекту тривала з вересня поточного року.

  До обговорення і внесення пропозицій були залучені галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу, а також профспілкових організацій.

  Закон вступить в силу через шість місяців після розгляду та ухвалення парламентом. Ще впродовж року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень, зазначалося на сайті профільного Міністерства.


   

   

 • Держпраці й надалі тісно співпрацюватиме з Центром надання адміністративних послуг Чернівців

  Держпраці й надалі тісно співпрацюватиме з Центром надання адміністративних послуг Чернівців

  Заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Сергій Ткачук взяв участь у загальних зборах учасників Центру надання адміністративних послуг Чернівців, що відбулися днями.

  На зібранні детально обговорено підсумки спільної роботи Центру з адміністративними та дозвільними органами у минулому, 2018, році та окреслено основні завдання на 2019 рік.

  У ході засідання представник територіального органу  Державної служби України з питань праці  підкреслив, що Управління упродовж майже десяти років  активно забезпечує послуги дозвільного характеру через ЦНАП.

  «Співпраця Управління й Центру - конструктивна й  злагоджена. Досвід спільної роботи варто поширити й на органи надання адміністративних послуг, що розташовуються в районах  області, - додав  у виступі Сергій Ткачук. - Адже діяльність таких центрів, у першу чергу, суттєва  економія часу і ресурсів для споживачів послуг».

  Загалом у 2018 році фахівцями відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці було надано методичну допомогу з питань видачі та продовження дії документів дозвільного характеру 49 суб’єктам господарювання регіону, організовано належний облік надання методичної та консультативної  допомоги.

  У ході загальних зборів  вироблено низку пропозицій щодо покращення роботи органу.

  Так, констатовано, що при наданні адміністративних послуг  через ЦНАП відмова у видачі документів дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законодавством, не допускається. Також не допускається  відмова у реєстрації декларацій суб’єктів господарювання.

  При повторному розгляді  документів дозвільного характеру не допускається відмова у їх видачі з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику. 

  Довідково.

  Центром надання  адміністративних послуг Чернівців забезпечується 230 видів послуг.

  Спільними зусиллями адміністративних та дозвільних органів, працівників ЦНАП  у 2018 році прийнято 49 030 заяв на отримання послуг, із яких надано 46 769 послуг, видано 1437 відмов, розглянуто 250 декларацій.


   

   

   

 • Через неналежну оплату праці на підприємство накладено штрафну санкцію

  Через неналежну оплату праці на підприємство накладено штрафну санкцію

  Фінансові стягнення у сумі 148 920 гривень (сто сорок вісім тисяч дев’ятсот двадцять гривень) накладено на товариство з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виготовленні текстильної продукції у Чернівцях.

  Штрафну санкцію накладено за порушення роботодавцем статті 106 Кодексу законів про працю - «Оплата праці в надурочний час».

  Оплата праці працівників за відпрацьовані понад встановлені  нормою години  нараховувалися роботодавцем не в подвійному розмірі, як того вимагають законодавчі норми, а за звичайною системою розрахунків.

  Таким чином, субєкт господарювання порушив трудові права чотирьох працівників підприємства.

  Факти виявлено  при здійсненні інспекційного відвідування головними  державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових  актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Головні державні інспектори територіального підрозділу Державної служби України з питань праці  виявили  інші порушення законодавства про працю, зокрема  щодо належної виплати  при звільненні окремих працівників та щодо належного ведення ділової документації на підприємстві.

  Штрафна санкція за ці порушення склала  суму у 3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).

  Субєкт господарювання вже ознайомлений з постановою, винесеною в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці нагадує роботодавцям області про те, що з першого січня 2019 року штрафні санкції за порушення трудового законодавства зросли.

  Так, за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі карається штрафною санкцією у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, тобто, -  12 519 гривень.

  А за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається штраф у сумі рівнозначній 10 мінімальним заробітним платам, а саме  41 730 гривень.


   

   

   

 • Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

  Середня зарплата в державі у грудні перевищила десять тисяч гривень

  За даними  Державної служби статистики України, середня заробітна плата в державі у грудні 2018 року сягнула 10 573 гривень, що в 2,8 рази більше за показник мінімальної зарплати.

  Зростання реальної зарплати за грудень до листопада склало 14,5%. Зростання по року - 9,7%.

  У галузевому розрізі зарплати в промисловості склали у середньому 11 563 гривні.

  Суттєво вище за середні були зарплати в секторі ІТ (15 518 гривень), науково-технічній діяльності (15 490 гривень), страховій діяльності (понад 18 000 гривень).

  У регіональному розрізі найбільший показник середньої зарплати зафіксовано в Києві - 16,5 тисяч гривень, повідомляється на Урядовому веб - порталі.

  Довідково: досягнутий показник середньої зарплати цілком відповідає розрахункам та прогнозам Кабінету Міністрів України.

  Глава Уряду Володимир Гройсман  наголошував, що показник у 10 000 гривень - орієнтир, який буде досягнутий за підсумками року.

  Він також зазначав, що у 2019 році показник середньої зарплати прогнозується на рівні десяти з половиною тисячі гривень. Хоча при умові зростання економіки він може бути й вищим.

  «Середню зарплату прогнозуємо на рівні близько десяти з половиною тисячі гривень , але я переконаний, що цей показник буде вищим»,- відзначав Прем’єр-міністр України.

  Цю тенденцію підтверджували у своїх прогнозах представники ділових кіл.

  Так, 83% компаній - членів Американської торговельної палати очікують у 2019 році зростання кількості робочих місць та рівня зарплати.  

  Представники Європейської Бізнес Асоціації говорили про зростання, в середньому, на 10-15%.


   

   

 • У минулому році в області легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян

  У минулому році в області легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян

  Завдяки спільній роботі державних відомств та органів державного нагляду (контролю), у тому числі, й за додержанням законодавства про працю та широкій інформаційно-роз’яснювальній кампанії, що відбувалася в області з метою забезпечення виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення»,  у минулому, 2018, році на Буковині легалізовано працю шістнадцяти тисяч громадян.

  Так, до прикладу, за даними Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

  Водночас чисельність застрахованих осіб зросла, порівняно з попереднім роком, майже на сім тисяч осіб.

  Фахівці фіксують також ріст середньомісячної заробітної плати в регіоні  на 24% .

  Вже традиційно до видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать сфери державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування; серед промислових видів діяльності - добувна промисловість та  розробка кар’єрів.

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування , серед промислових видів діяльності -  на підприємствах з водопостачання; каналізації, поводження з відходами.


   

   

 • Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про спільні дії у сфері детінізації зайнятості та доходів населення

  Держпраці та Держпродспоживслужба домовилися про спільні дії у сфері детінізації зайнятості та доходів населення

  Державна служба України з питань праці та Державна служба України з питань  безпечності харчових продуктів та захисту споживачів домовилися координувати спільні дії в питанні запобігання випадкам неофіційної праці, повідомляється на сайті державного відомства.

  Необхідність розвитку співпраці між обома органами центральної влади стала очевидною після перевірок Держпродспоживслужбою операторів ринку, у ході яких інспектори фіксували непоодинокі випадки порушення не лише санітарного законодавства, зокрема відсутність медичних оглядів у працівників, але й факти нелегального працевлаштування, що створює додаткові ризики для споживачів.

  Для оперативного реагування на такі факти Держпраці та Держпродспоживслужба  спільним дорученням зобов’язали свої територіальні органи скоординувати дії щодо обміну інформацією про порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю та зайнятість населення, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із застосування законодавчих норм та положень, залучення спеціалістів до участі у роботі комісій, робочих груп, проведення комплексних заходів державного нагляду, обміну досвідом тощо.

  На виконання доручення керівники головних управлінь в областях Держпродспоживслужби та Держпраці провели низку робочих зустрічей із зазначених питань, за результатами яких було підписано меморандуми та угоди про співробітництво, а також погоджено плани подальших спільних дій.

  Так, днями фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.  

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.   


   

   

 • У Чернівецькій ЗОШ №4 відбулася виставка - показ творчих робіт на тематику охорони праці

  У Чернівецькій ЗОШ №4 відбулася виставка - показ творчих робіт на тематику  охорони праці   

  Пересувна експозиція топ - 50 найкращих малюнків учасників регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018» (організатори творчого змагання - Державна служба України з питань праці,  редакція журналу «Охорона праці»; на регіональному рівні - Управління Держпраці у Чернівецькій області та державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр») цього разу було виставлено у Чернівецькій ЗОШ №4.

  Адже учень закладу - Михайло Максимюк у минулому році надіслав на конкурс одну із кращих робіт. І хоч  не отримав призового місця у своїй віковій номінації, однак журі відзначили малюнок, як один із найоригінальніших.

  Юний художник намалював роботу у цікавій творчій манері, зобразивши на ній найманого працівника, котрий не виконує Кодекс законів про працю України.

  На малюнку автор відтворив небезпеки, що чекають громадянина, котрий ігнорує норми чинного трудового законодавства.

  Власне, за оригінальність творчої роботи під час відкритої зустрічі ініціатори регіонального туру Всеукраїнського конкурсу - представники Управління Держпраці у Чернівецькій області вручили Михайлу Максимюку символічну грамоту та закликали школярів навчального закладу активно долучатися до творчого змагання цього року.

  «Кожен із вас може долучитися до Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей» й проявити свій творчий хист та наполегливість, - зазначили на зустрічі фахівці Держпраці. - Важливо наголосити, що торік участь у регіональному відборі взяли понад 450 школярів Буковини. Організатори змагання зробили все можливе, аби відзначити якомога більше із них. Загалом було нагороджено  кожного девятого учасника».

  Цьогоріч регіональний тур триватиме до п’ятого березня.

  Свої роботи на участь у конкурсі учасники можуть надіслати до першого березня.      


    

   

 • На приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в Чернівцях, виявлено порушення трудового законодавства

  На приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в Чернівцях,виявлено порушення трудового законодавства

  На підставі депутатського звернення  щодо можливих порушень законодавства про працю, а також матеріалів територіальних органів Пенсійного фонду України та Державної фіскальної служби, головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області провели інспекційні відвідування на новостворених приватних підприємствах, що надають послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків в  обласному центрі.

  Зокрема, на одному із підприємств у порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення  трудового договору» - виявлено допуск працівника до роботи  без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

  Водночас роботодавець не повідомив про факт працевлаштування громадянина у територіальний орган Державної фіскальної служби.

  Інспектори Держпраці також встановили, що на підприємстві порушувалися  норми належної оплати праці.

  Зокрема, керівнику підприємства  у порушення статті 94 Кодексу законів про працю України - «Заробітна плата», статті 95  - «Мінімальна заробітна плата. Індексація заробітної плати»  та статті 31 Закону України  «Про оплату праці» - «Відомості про оплату праці працівника» -  заробітна плата виплачувалася у меншому розмірі, ніж це було передбачено штатним розписом та законодавчо встановлено  на державному рівні мінімальної заробітної плати.

  За порушення законодавства про працю в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено постанову про стягнення фінансових санкцій.

  Загальна сума штрафу, накладена  на підприємство,  152 643 гривні (сто п’ятдесят дві тисячі шістсот сорок три гривні).

  Грубі порушення трудового законодавств встановлено ще на одному приватному підприємстві  з надання послуг з управління багатоквартирними житловими будинками у Чернівцях:   працівників було допущено до виконання своїх функціональних обов’язків на підставі цивільно-правових угод, які роботодавець вправі укладати лише у разі виконання одноразових робіт.

  У  ході інспекційного відвідування,  головні державні інспектори відділу нагляду з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у  Чернівецькій області встановили:  роботи,  які виконував персонал,  мали системний характер.  А  саме:  посади було затверджено штатним розписом (згідно класифікатору посад), а виконувана робота - передбачена посадовими інструкціями.

  Роботодавець здійснив  фактичний допуск до роботи п’ятьох  працівників,  підмінивши  трудові відносини цивільно - правовими.

  Такі дії  є порушенням статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  Під час інспекційного відвідування фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  також порушення при нарахуванні та виплаті заробітної плати керівнику підприємства та інші порушення трудового законодавства.

  Відносно підприємства Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про стягнення штрафної санкції за порушення законодавства про працю у сумі 599 403 гривні (п’ятсот дев’яносто девять тисяч чотириста три гривні).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області надає суб’єктам господарювання актуальну інформацію щодо фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - штрафна санкція у 125 190 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 12 519 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 41 730 гривень;

  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 41 730 гривень;

  за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 12 519 гривень;

  за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 417 300 гривень;

  за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 173 гривні.


   

   

   

 • Роз’яснення Держпраці: в яких випадках роботодавець має укладати з працівником трудовий договір, а в яких - цивільно-правовий

  Розяснення Держпраці: в яких випадках роботодавець має укладати з працівником  трудовий договір, а в яких -  цивільно-правовий

  Управління Держпраці  у  Чернівецькій області надає суб’єктам господарювання  та працівникам детальне роз’яснення щодо того, в яких випадках  між роботодавцем та найманою особою укладається трудовий договір, а в яких допускаються цивільно-правові відносини.

  Що необхідно знати  при укладенні трудових договорів

  Трудовий договір, сторонами якого є суб’єкт господарювання і найманий працівник  укладається відповідно до Кодексу законів про працю.

  При укладенні трудового договору, працівник зобов’язується виконувати роботу згідно кваліфікації та функціональних посадових обов’язків, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку. 

  При оформленні на роботу, працівник подає заяву, роботодавець видає наказ про прийняття особи на роботу.

  Запис про прийом працівника на роботу вноситься до його трудової книжки.

   У трудовому  договорі зазначається посада, сума зарплати, дата початку виконання робіт. 

  Розмір оплати праці  найманого працівника не може бути меншим за мінімальну заробітну плату. Зарплата повинна виплачуватися не рідше двох разів на місяць.

  Що необхідно знати при укладенні  договорів цивільно – правового характеру

  Цивільно-правові відносини між працівником та суб’єктом господарювання регламентовані Цивільним кодексом України.

  У разі укладення такого виду правовідносин, працівник зобов’язується  виконати певну роботу, або надати послугу, а роботодавець - оплатити її.

  Сторони укладають письмовий договір. Предметом договору є кінцевий результат, або послуга.

  За виконання роботи або надання послуги виконавець отримує винагороду. Розмір винагороди визначено договором, він не залежить від розміру мінімальної заробітної плати.

  Термін оплати зазначено у договорі.

  Певних соціальних гарантій при укладенні цивільно-правових договорів Цивільним кодексом України не передбачено.

  Так, наприклад, за цивільно-правовим договором працівнику не надаються оплачувані відпустки, не нараховується компенсація за невикористані дні відпустки, не проводиться індексація заробітної плати тощо.

  Найактуальніше при укладенні цивільно-правового договору

  При укладенні цивільно-правової угоди,  роботодавець не зобов’язаний забезпечувати працівникові  належні та безпечні умови праці.

  Працівник, котрий погоджується виконувати роботу чи надавати послугу згідно з умовами цивільно-правового договору, самостійно організовує процес роботи, її виконання та забезпечує результат.

  У разі укладання цивільно-правової угоди, працівник позбавляється соціальних та трудових гарантій. Зокрема,  мінімальної заробітної плати, відпускних та інших видів доплат. 

  У яких випадках  цивільно-правові відносини стають порушенням трудового законодавства 

  Цивільно - правовий договір  суб’єкт господарювання вправі укладати лише для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результату праці.

  У разі досягнення мети,договір вважається виконаним. Дія договору припиняється. 

  Тобто, цивільно-правовий договір застосовується для реалізації визначених (найчастіше) разових робіт.

  Якщо ж робота, або надання послуги, яку виконує інша сторона договору, тобто, працівник,  має системний характер (робота виконується постійно, працівник постійно перебуває на своєму робочому місці, повний робочий день, отримує відповідну оплату  праці), то роботодавець у цьому випадку злісно  порушує чинне законодавство про працю, зокрема статтю  21 - «Трудовий договір» та статтю  24  - «Укладення трудового договору» Кодексу законів про працю України.

  За порушення  роботодавцем трудового законодавства територіальним органом Державної служби України з питань праці накладається фінансова санкція у розмірі 30 мінімальних заробітних плат - 125 190 гривень.


   

   

 • Показник середньої зарплати у 2019 році планується на рівні десяти з половиною тисячі гривень, - Глава Уряду

  Показник середньої зарплати у 2019 році планується на рівні десяти з половиною тисячі гривень, - Глава Уряду  

  «Показник середньої зарплати в Україні в 2019 році складе близько 10,5 тисячі гривень, хоча при умові зростання економіки він може бути й вищим».

  Про це в ефірі одного з загальнонаціональних телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Середню зарплату прогнозуємо близько 10,5 тисячі гривень, але я переконаний, що цей показник буде вищим», – підкреслив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду зазначив, що в питанні оплати праці єдиний орієнтир – це створення умов, за яких українці поверталися б додому і працювали в Україні.

  «Я за те, аби українці працювали в Україні і отримували достойну зарплату. І ми досягнемо того, що зарплати українців будуть високими», - зазначив  Володимир Гройсман.

  Довідково:

  за підсумками 11 місяців 2018 року середня зарплата в Україні перевищила 9 тисяч гривень, у відсотковому вимірі її збільшення  становить понад 12%.


   

   

 • Безпека праці на виробництві - відповідальність роботодавця

  Безпека праці на виробництві  - відповідальність роботодавця

  «Роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці» - такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  За недотримання норм статті  44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці», для роботодавця передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку з працівниками.

  Це передбачено статтею 272 Кримінального кодексу України , а саме  - штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправні роботи до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обовязки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:
  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

   

 • Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.   

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2019 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.    


   

 • Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Перспективу співпраці обговорили на робочій нараді фахівці Держпраці та Держспоживслужби

  Фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці та Головного управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  взяли участь у спільній робочій нараді щодо посилення подальшої співпраці між державними відомствами.

  Робоче зібрання відбулося за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, заступника керівника Галини Кушнір, начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрія Пуріча.   

  Головне управління Держспоживслужби у Чернівецькій області  на нараді представляв керівник відомства Олександр Александрюк.

  Під час обговорення планів подальшої співпраці, сторони домовилися координувати діяльність та сприяти у реалізації повноважень і прав, визначених  чинним нормативним законодавством.

  Планується також здійснювати оперативний  обмін актуальною інформацією щодо суб′єктів господарювання, котрі використовують найману працю в регіоні.

  У ході наради представники Управління Держпраці зазначили, що проблема нелегальної зайнятості  на Буковині - надзвичайно актуальна. Підкреслено, що найбільша кількість не задекларованої праці використовується роботодавцями у  сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.

  Сторони домовилися про проведення спільних заходів.

  Посилення співпраці між відомствами відбувається з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2019 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію  у сфері зайнятості населення» та спільного доручення Державної служби України з питань праці та Державної служби України з питань безпечності  харчових продуктів та захисту споживачів.  


    

   

 • При ускладнених погодних умовах суттєво підвищуються ризики виробничого травматизму

  При складних погодних умовах підвищуються ризики виробничого травматизму

  Зокрема, підвищується ризик виникнення нещасних випадків у дорожньо-транспортних пригодах, травмування працівників під час пересування.

  Основними причинами травмування може стати падіння потерпілих.

  З метою запобігання виробничого травматизму, Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує суб’єктів господарювання щодо необхідності вжиття відповідних заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Керівникам підприємств, установ, організацій рекомендується, при виробничій можливості, обмежити відрядження працівників на період погіршення погодних умов.

  Відповідальні посадові особи зобов’язані організувати та провести заходи щодо утримання в належному стані територій, будівель та споруд, інженерних мереж відповідно до діючих стандартів, норм і правил з охорони праці;

  організації роботи з прибирання снігу та льоду з дахів будівель та споруд виробничих приміщень;

  забезпечити необхідним для прибирання ручним інвентарем у справному стані та достатнім запасом матеріалів для посипання.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на необхідності організувати проведення з працівниками підприємств позапланових інструктажів з охорони праці та виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.


   

   

 • Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз'яснює:

  задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

  Не задекларована праця - оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

  Використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом.

  Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

  він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його працевлаштування до органів Державної фіскальної служби;

  якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

  якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному робочому місці, і отримує за це винагороду на постійній основі;

  якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа - підприємець і при цьому наймає на роботу працівників. 

  Шановні роботодавці  Буковини!

  Всі вищенаведені пункти є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

  здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

  Варто пам’ятати!

  Дані порушення статті 265 Кодексу законів про працю передбачають накладення на роботодавців штрафних  санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (125 190 гривень) за кожного нелегального працівника.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців  перед Законом  за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки  з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція   у розмірі ста мінімальних заробітних плат – 417 300 гривень.

  За створення перешкод або недопущення до перевірки інспектора з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцям загрожує штраф  у розмірі трьох мінімальних заробітних плат – 12 519 гривень.


   

   

 • Затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

  Затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

  Державною службою України з питань праці наказом від 16.01.2019 року за №18 затверджено оновлений Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці.

  Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

   

 • Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС, на яких допускається порушення вимог чинного законодавства

  Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС,  на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області Костянтин Соболевич  взяв участь у проведенні оглядів двох автозаправних станцій у Кіцманському районі, на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства.

  Заходи з відпрацювання території області щодо  функціонування нелегальних автозаправних станцій та авто газорозподільчих пунктів відбуваються на підставі постанови спільної наради керівників правоохоронних органів та органів державного контролю Чернівецької області з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів від 17.10.2018 року та спільного наказу «Про створення міжвідомчої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням , пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів, нелегальною реалізацією нафтопродуктів на території Чернівецької області».

  Костянтин Соболевич взяв участь в огляді даних об’єктів в якості фахівця Держпраці.

  Огляд здійснювався у рамках кримінального провадження (за ознаками вчинення кримінальних правопорушень), відкритого правоохоронними органами області.


   

   

 • Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС, на яких допускається порушення вимог чинного законодавства

  Представник Держпраці взяв участь в огляді АЗС,  на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства

  Заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області Костянтин Соболевич  взяв участь у проведенні оглядів двох автозаправних станцій у Кіцманському районі, на яких допускається  порушення вимог чинного законодавства.

  Заходи з відпрацювання території області щодо  функціонування нелегальних автозаправних станцій та авто газорозподільчих пунктів відбуваються на підставі постанови спільної наради керівників правоохоронних органів та органів державного контролю Чернівецької області з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та авто газозаправних пунктів від 17.10.2018 року та спільного наказу «Про створення міжвідомчої групи щодо протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаних з нелегальною діяльністю автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, нелегальною реалізацією нафтопродуктів на території Чернівецької області».

  Костянтин Соболевич взяв участь в огляді даних об’єктів в якості фахівця Держпраці.

  Огляд здійснювався у рамках кримінального провадження (за ознаками вчинення кримінальних правопорушень), відкритого правоохоронними органами області.


   

   

 • Актуальна інформація! Про не задекларовану зайнятість можна повідомити у режимі онлайн

  Про не задекларовану зайнятість можна повідомити у режимі онлайн

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує:    

  про випадки неофіційного працевлаштування громадян слід  повідомляти органи державного нагляду (контролю). 

  У регіоні таким органом є територіальний підрозділ Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Тому заявнику  у разі виникнення  питань щодо неофіційної зайнятості слід звернутися до відомства.

  Це можна зробити у різний спосіб, зокрема, й через онлайн - повідомлення.

  Таку можливість запровадила Державна служба України з питань праці.  

  Для цього заявнику  необхідно на сайті Державної служби України з питань праці  http://dsp.gov.ua/ , або на сайті  Управління Держпраці у Чернівецькій області   http://cv.dsp.gov.ua/   віднайти розділ «Повідомити про не задекларовану працю».

  Заявник має заповнити відповідну форму, в якій вказати на конкретні факти неофіційного працевлаштування.

  Надана скаржником інформація не підлягатиме розголошенню у разі проведення  фахівцями Держпраці  (на підтвердження отриманих даних) інспекційних відвідувань.


   

 • Пересувну експозицію кращих творчих робіт на тему охорони праці експонували у Чернівецькій гімназії №7

  Пересувну експозицію кращих творчих робіт на тему охорони праці експонували у Чернівецькій гімназії №7

  Пересувна експозиція кращих творчих робіт учасників регіонального туру Всеукраїнського  конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей - 2018» днями було виставлено на огляд у Чернівецькій гімназії №7.

  У такий спосіб організатори творчого змагання - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці» - популяризують новий тур творчого змагання, а також проводять серед школярів міста та області просвітницькі заходи, спрямовані на  виховання культури охорони та гігієни праці.

  Відкриття експозиції відбулося урочисто в актовій залі.

  Власне, розпочалося з приємної місії - вручення символічних грамот за кращі малюнки  двом ученицям загальноосвітнього навчального закладу, котрі надіслали свої роботи на конкурс минулого року й увійшли до топ -50 найкращих творчих робіт.

  Від імені організаторів символічні відзнаки вручено ученицям Катерині Воропаєвій та Софії Колодяжній.

  Під час нагородження ініціатори зустрічі закликали учнів школи долучитися до творчого змагання вже цього річ. Адже регіональний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей - 2019» вже розпочався й триватиме до першого березня.      

  Заступник директора з виховної роботи Чернівецької гімназії №7 Мілла Ватаманюк  подякувала  за ініціативи Управління Держпраці й запевнила, що гімназисти закладу обов’язково долучаться цього річ до творчого змагання.

  В загальноосвітньому навчальному закладі також відбулася відкрита лекція - бесіда,  під час якої школярам розповіли про основне у законодавстві про працю, охорону та гігієну праці і про те, чому культуру охорони праці слід виховувати з раннього шкільного віку.


   

   

 • Підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції

  Підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції

  21 січня у  приміщенні Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбулося публічне підписання Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

  Меморандум підписали Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега та заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

  У рамках Меморандуму співпраця сторін передбачає взаємодію Держпраці та Міністерства юстиції у напрямі організації проведення спільних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, особами, які мають майнові зобов’язання за рішеннями суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

  Міністр юстиції Павло Петренко наголосив на важливості Меморандуму та назвав таку співпрацю у першу чергу людською, адже вона стосується інтересів дітей.

  Очільник Міністерства юстиції підкреслив, що спільна діяльність допоможе вивести у правове поле  роботодавців, котрі мають нелегальних працівників-боржників зі сплати аліментів.

  У своїй промові Голова Держпраці Роман Чернега зазначив, що завдяки спільній діяльності з Міністерством юстиції, Держпраці не лише продовжить роботу у напрямі детінізації ринку праці та доходів населення, але й виконуватиме основні завдання державних органів, спрямовані на забезпечення соціальної справедливості та подолання такого ганебного явища як «соціальне шахрайство».

  Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко  подякувала  Роману Чернезі за  активне  налагодження тісної співпраці та зазначила, що вже незабаром  посадовці державних відомств  матимуть змогу публічно відзвітувати про спільні досягнення у цьому напрямі.


   

   

 • З Днем Соборності України

  З Днем Соборності України

  Привітання Премєр  - міністра України Володимира Гройсмана

  Сьогодні ми святкуємо знаменну дату - 100-річчя з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

  22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено об’єднання двох українських держав у соборну незалежну державу.

  «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – сповіщав текст Універсалу Директорії УНР.

  Проголошення Акта злуки мало епохальне значення для подальшого становлення української політичної нації. Українці остаточно зрозуміли, що соборна незалежна Україна – можлива, а отже, боротьбу за неї варто продовжувати. З цією ідеєю ми пройшли крізь усе ХХ століття.

  Минулого року Україна та українці всього світу відзначили 100-річчя початку Української революції та проголошення незалежності Української Народної Республіки, а сьогодні святкуємо не менш епохальну та величну подію – 100-річчя об’єднання українських земель.

  Як і сто років тому, українці знову змушені із зброєю в руках захищати незалежність держави та боротися за повернення всіх територій.

  У цьому ми єдині, як ніколи.

  Ми вшановуємо всіх борців за соборність і незалежність України, ставимо їх за приклад молодшому поколінню, зміцнюємо нашу державу: піднімаємо економіку, модернізуємо армію, запроваджуємо реформи.

  Це наш обов’язок перед усіма поколіннями українців, які наближали цей знаменний день.

  З Днем Соборності України!

  Слава Україні!

  Героям слава!


   

 • На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  Неофіційну зайнятість виявили  головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  під час інспекційного відвідування будівельного майданчика в обласному центрі, на якому здійснюється реконструкція споруди під дошкільний освітньо  - виховний заклад. 

  Неофіційну зайнятість виявлено на підставі інформації правоохоронних органів регіону.  

  Роботи на об’єкті проводило місцеве товариство з обмеженою відповідальністю, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень.

  Під час інспекційного відвідування даного об’єкта, фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  40 працівників, яких роботодавець допустив до виконання робіт без укладання трудових договорів та без повідомлення про факти працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Субєкт господарювання грубо порушив законодавство про працю у частині оформлення трудових відносин, зокрема статтю 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  За порушення трудового законодавства  роботодавцю винесено постанову про накладення штрафної санкції у  розмірі  4 467 600 гривень (чотири мільйони чотириста шістдесят сім тисяч шістсот гривень).

  Управління Держпраці звертається до роботодавців області з вимогою дотримання законодавства про працю у частині належного оформлення легальних трудових відносин.

  Адже  згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України   - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - використання неоформленої зайнятості карається фінансовою санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника.

  З 1 січня 2019 року штраф за неоформлену, або  неналежно оформлену працю становить 125 190 гривень.

  Роботодавцю варто знати!

  За одного нелегального працівника, доведеться заплатити штраф,  якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на 11 років.

  Шановні суб’єкти господарювання!

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин!


   

   

   

   

 • На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  На реконструкції будівлі у Чернівцях працювали нелегальні працівники

  Неофіційну зайнятість виявили  головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  під час інспекційного відвідування будівельного майданчика в обласному центрі, на якому здійснюється реконструкція споруди під дошкільний освітньо  - виховний заклад. 

  Неофіційну зайнятість виявлено на підставі інформації правоохоронних органів регіону.  

  Роботи на об’єкті проводило місцеве товариство з обмеженою відповідальністю, яке спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових приміщень.

  Під час інспекційного відвідування даного об’єкта, фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці виявили  40 працівників, яких роботодавець допустив до виконання робіт без укладання трудових договорів та без повідомлення про факти працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Субєкт господарювання грубо порушив законодавство про працю у частині оформлення трудових відносин, зокрема статтю 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  За порушення трудового законодавства  роботодавцю винесено постанову про накладення штрафної санкції у  розмірі  4 467 600 гривень (чотири мільйони чотириста шістдесят сім тисяч шістсот гривень).

  Управління Держпраці звертається до роботодавців області з вимогою дотримання законодавства про працю у частині належного оформлення легальних трудових відносин.

  Адже  згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України   - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - використання неоформленої зайнятості карається фінансовою санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника.

  З 1 січня 2019 року штраф за неоформлену, або  неналежно оформлену працю становить 125 190 гривень.

  Роботодавцю варто знати!

  За одного нелегального працівника, доведеться заплатити штраф, якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на 11 років.

  Шановні суб’єкти господарювання!

  Працівник не може бути допущений до роботи без належного оформлення трудових відносин!


   

   

   

   

 • Задля поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці фахівці Держпраці надають на підприємствах Буковини методичну допомогу

  Задля поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці фахівці Держпраці надають на підприємствах Буковини методичну допомогу

  Виїзну робочу семінар - нараду провели фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області на  підприємстві «Аперо» у Глибоцькому районі.

  Зібрання відбулося з метою поліпшення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві з ініціативи директора підприємства Петра Дугана.

  Участь у семінарі - нараді взяли перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей, начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Микола Остапович, начальник сектору з питань експертизи умов праці Ярослав Савко, головний державний інспектор Іван Мохнатий.

  Від підприємства участь у робочому засіданні взяли керівник приватного підприємства Петро Дуган, заступник директора з виробництва Вадим Пагон, інспектор з кадрових питань Микола Коменюк та фахівець з охорони праці на виробництві Віктор Сисолетін.

  Дане підприємство є виробником харчової продукції з кукурудзяного борошна - кукурудзяних паличок, виробів з начинкою, чіпсів. Підприємство успішно працює вже кілька років поспіль. Асортимент продукції налічує понад 50 видів.

  «Продукцію під маркою «Аперо» ми постачаємо не лише на ринок області та західного регіону в цілому, але й експортуємо до Румунії, Польщі, Лівії. На нашому виробництві впроваджено сучасні технологічні процеси. Постійно розширюється асортимент продукції», - розповів під час зібрання директор підприємства «Аперо» Петро Дуган.

  Власник приватного підприємства зазначив, що завдяки гранту Європейського Банку реконструкції та розвитку на виробництві впроваджено систему менеджменту безпечності харчових продуктів та принципи виробництва, що гарантують високу якість продукції.

  У тому, що виробництво розвивається, переконалися й фахівці Держпраці, відвідавши виробничий та фасувальний цехи, приміщення  з підготовки сировини, зберігання готової продукції, оглянувши роботу технологічного обладнання.

  У ході спілкування представники територіального органу Державної служби України з питань праці надали відповідальним працівникам підприємства актуальні методичні рекомендації щодо поліпшення стану промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві.

  «Практику проведення  робочих виїзних семінар - нарад Управлінням Держпраці у Чернівецькій області буде продовжено й надалі, - зазначив у ході ділового спілкування перший заступник начальника відомства Іван Гордей. - Адже це нагода для  роботодавців отримати практичну допомогу  щодо організації охорони праці на виробництві, адже саме роботодавець згідно зі статтею 13 - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця» Закону України «Про охорону праці» - зобов’язаний створити на робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці».   


                

 • Створено комісію з розслідування випадку смерті працівника на підприємстві

  Створено комісію з розслідування випадку смерті працівника на підприємстві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію з розслідування  випадку смерті працівника  ДП «Путильське лісове господарство».

  За попередніми даними, смерть працівника 1971 року народження настала через гостру серцеву недостатність.

  Трагедія трапилася на території Селятинського лісництва.

  Померлий працював  трактористом на трелюванні та вивезенні лісу. Під час роботи чоловікові раптово стало зле, йому намагалися надати першу домедичну допомогу, але безрезультатно.

  Комісія Управління Держпраці у Чернівецькій області розпочала розслідування випадку смерті працівника на підприємстві.

  Довідково: у 2018 році  на Буковині на виробництві сталося 36 нещасних випадків, у тому числі, чотири нещасні випадки - зі смертельним наслідком.

  Зафіксовано також вісім випадків смерті працівників на підприємствах.

  Унаслідок  дорожньо-транспортних пригод загинуло шестеро осіб.


   

   

 • До фінансової відповідальності притягнуто роботодавця, котрий порушив трудові права працівників, прийнятих на військову службу за контрактом

  До фінансової відповідальності притягнуто роботодавця, котрий порушив  трудові права працівників, прийнятих на військову службу за контрактом 

  Головні державні інспектори відділу з питань законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили  грубе порушення трудових прав працівників, прийнятих до лав Збройних Сил України на військову службу за контрактом.    

  Фахівці Держпраці встановили це під час інспекційного відвідування філії одного із публічних акціонерних товариств в Чернівцях. Саме на цьому підприємстві було звільнено двох працівників.

  Головні державні інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці довели, що роботодавець у випадку звільнення працівників, порушив частину третю статті 119 Кодексу законів про працю України - «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків» та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». 

  Даними законодавчими нормативними документами працівникам гарантується дотримання соціальних та трудових прав, зокрема й те, що на час виконання державних або громадських обов’язків,  працівникам забезпечується збереження місця роботи, посаду та середню заробітну плату.

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області, під час розгляду результатів інспекційного відвідування, суб’єкту господарювання вказали на недотримання ним  встановлених гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  А також винесли  постанову про накладення на роботодавця фінансової відповідальності у розмірі 74 460  гривень (сімдесят чотири тисячі чотириста шістдесят гривень).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання й наголошує!

  У зв’язку із зростанням  мінімальної заробітної плати з першого січня 2019 року розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про працю суттєво зріс.

  Зокрема, у разі недотримання роботодавцем  встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,  штрафна санкція становить суму у  41 730 гривень щодо кожного працівника, чиї соціальні та трудові права порушено.


   

 • Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском

  Затверджено новий Технічний регламент обладнання, яке працює під тиском

  16 січня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову „Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском”. Документ спрямовано на формування вітчизняного ринку обладнання, що працює під тиском, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.

  Технічним регламентом передбачено:

  підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;

  спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);

  усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.


   

 • Інспектори Держпраці виявили факти не задекларованої зайнятості

  Інспектори Держпраці  виявили факти не задекларованої зайнятості

  У ході проведення інспекційного відвідування головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили у фізичної особи - підприємця (сфера підприємницької діяльності - виробництво та реалізація кави, чаю, прянощів) неофіційну зайнятість.

  Субєкт господарювання допустив  працівників до роботи без укладення з ними трудових договорів.

  Підприємець вчинив це у порушення статті 21 - «Трудовий договір» та статті 24 - «Укладення трудового договору» Кодексу законів про працю України.

  Роботодавець також не повідомив про прийняття працівників на роботу до територіального органу Державної фіскальної служби, чим порушив вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року за №413 - "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу".

  За порушення законодавства про працю в Управління Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця накладено штрафну санкцію у розмірі 335 070 гривень (триста тридцять п'ять тисяч сімдесят гривень).  

  Довідково:  з 1 січня 2019 року за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків,

  органами державного нагляду (контролю) у сфері законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у розмірі  125 190 гривень.


   

   

   

 • Ухвалено рішення про перенесення робочих днів у 2019 році

  Ухвалено рішення про перенесення робочих днів у 2019 році

  Ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України „Про перенесення робочих днів у 2019 році”, згідно з яким у 2019 році керівники підприємств, установ та організацій, де установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу і неділю, зможуть перенести робочі дні з:

  вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;

  понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;

  вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

  Таке перенесення сприятиме раціональному використанню робочих днів, завчасному плануванню працівниками свого відпочинку та дозвілля, не призведе до зменшення тривалості робочого часу впродовж року, а також не спричинить змін щодо фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів.