UP
Фільтр
 • За результатами роботи Держпраці між роботодавцями та працівниками укладено 2260 угод

  За результатами роботи Держпраці між роботодавцями та працівниками укладено 2260 угод

  2260 трудових угод укладено між роботодавцями та найманими працівниками у регіоні у першому півріччі 2019 року.

  Трудові угоди укладено за результатами інспекційної, інформаційно - роз’яснювальної роботи фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  З початку року фахівці Держпраці здійснили 187 інспекційних відвідувань та низку заходів державного нагляду (контролю).

  За результатами контрольних заходів видано 129 приписів на усунення порушень трудового законодавства.

  Водночас інспекторами праці на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 26. 04.2017 року за №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» проводилися відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування  керівників та працівників щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю.

  Загалом  фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці проведено понад 880 відвідувань.


   

 • Збільшення виробничого травматизму зареєстровано у п’яти галузях

  Збільшення виробничого травматизму зареєстровано у п’яти галузях

  Виробничий травматизм в області  у першому півріччя 2019 року збільшився.

  Про це інформують у секторі розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, з початку року у регіоні зареєстровано  25 нещасних випадків, у тому числі, два із них - зі смертельним наслідком.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємствах з виробництва деревини та автомобільного транспорту.

  Зростання смертельного виробничого травматизму  допущено на підприємствах Вижницького та Сторожинецького районів.

  Зростання загального виробничого травматизму сталося на підприємствах Кіцманського, Сокирянського, Сторожинецького, Вижницького районів.

  Найбільше кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, сталася у Чернівцях - 16.

  У Вижницькому, Сторожинецькому та Сокирянському районах - по два нещасних випадки. У Герцаївському, Кіцманському та Путильському районах - по одному нещасному випадку.

  Випадки виробничих травмувань сталися через:

  травми, заподіяні потерпілим іншими особами (6 випадків);

  у результаті дорожньо - транспортних пригод (5);

  падіння потерпілих під час пересування (5);

  падіння потерпілих з висоти (3);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей обладнання, машин, механізмів (3);

  наїзду транспортних засобів (1);

  внаслідок дії предметів, деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (1).

  За матеріалами розслідувань, проведених фахівцями Управління Держпраці, основними причинами настання нещасних випадків є:

  організаційні - 14 (невиконання вимог інструкцій з охорони праці -6, порушення правил безпеки руху - 5, невиконання посадових обов’язків - 2, порушення безпеки під час експлуатації транспортних засобів - 1);

  психофізіологічні - 8 (травмування внаслідок протиправних дій інших осіб - 6, особиста необережність потерпілих - 2);

  технічні - 2 (недостатня надійність засобів виробництва, незадовільний технічний стан території).

  Загалом збільшення виробничого травматизму зареєстровано на підприємствах автодорожнього транспорту (на 3 випадки), хімічної промисловості (3), сільського господарства (2), газової промисловості, торгівлі та соціально-культурній сфері (по одному нещасному випадку).

  Зменшення виробничого травматизму зафіксовано на підприємствах машинобудування, легкої текстильної промисловості, будівництва, інших видах транспорту, пошти, харчової промисловості, на підприємствах з виробництва деревини.

  Щодо нещасних випадків зі смертельним наслідком, то їх кількість збільшилася у деревообробній галузі (на один випадок), натомість зменшилася  у будівництві та машинобудуванні (по одному випадку).


        

   

   

   

 • Безпека на виробництві: спільна відповідальність роботодавців і працівників

  Безпека на виробництві: спільна відповідальність роботодавців і працівників

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й  нагадує!

  Кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

  Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

  За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця  ( вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку на виробництві.

  Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправними роботами до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до працівників підприємств, установ, організацій !

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:

  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

 • Про виробничий травматизм у 2019 році

  Про виробничий травматизм у 2019 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує про стан виробничого травматизму в області.

  У першому півріччі 2019 року у регіоні зареєстровано  25 нещасних випадків, у тому числі, два із них- зі смертельним наслідком.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце на підприємствах з виробництва деревини  та автомобільного транспорту.

  Загалом виробничий травматизм в області збільшився.

  Так, допущено зростання смертельного виробничого травматизму на підприємствах Вижницького та Сторожинецького районів.

  Зростання загального виробничого травматизму сталося на підприємствах Кіцманського, Сокирянського, Сторожинецького, Вижницького районів.

  Найбільше кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, сталася у Чернівцях - 16.

  У Вижницькому, Сторожинецькому та Сокирянському районах - по два нещасних випадки. У Герцаївському, Кіцманському та Путильському районах - по одному нещасному випадку.

  Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено спеціальні розслідування даних випадків виробничого травматизму. Встановлено остаточні обставини та причини їх настання, визначено першочергові заходи щодо їх усунення.

  Роботодавців зобов’язано виконати у зазначені терміни усі розроблені заходи.

  Крім того, підприємства, на яких зареєстровано випадки виробничого травматизму, будуть внесені до плану перевірок стану промислової безпеки та охорони праці у наступному плановому періоді.

  Водночас територіальний орган Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області - звертається до керівників підприємств, установ, організацій регіону з вимогою повного дотримання чинних нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони та гігієни праці на виробництві.


   

 • Неоформлені трудові відносини: ризики для працівників та роботодавців

  Неоформлені трудові відносини: ризики для працівників та роботодавців

  Одним з пріоритетних напрямів діяльності Державної служби України з питань праці та її територіального органу - Управління Держпраці у Чернівецькій області -  є запобігання використанню незадекларованої праці.

  Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на економічний розвиток громади, фінансовий рівень забезпечення громадян.

  Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, котрі забезпечують виконання взятих на себе зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

  Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

  Незадекларована праця найчастіше проявляється у таких формах:

  економічна діяльність без державної реєстрації;

  наймана праця без оформлення трудових відносин;

  приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати;

  маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності (цивільно - правові відносини, фіктивна самозайнятість тощо).

  У будь-який спосіб незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців.

  Належним чином оформлені трудові відносини  можуть вважатися лише ті, коли роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

  Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе

  гарантованого державою розміру заробітної плати;

  виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо;

  виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

  допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

  соціального страхування.

  До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії.

  Адже тільки легально оформлений працівник, котрий матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

  Роботодавець, котрий не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку і таке інше.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  наголошує: лише  офіційно працевлаштований громадянин має гарантоване чинним законодавством  право на гідні, здорові  і безпечні умови праці.


   

   

 • На семінарах з питань ринкового нагляду йшлося про необхідність забезпечення працівників якісними засобами індивідуального захисту

  На семінарах з питань ринкового нагляду йшлося про необхідність забезпечення працівників якісними засобами індивідуального захисту

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення , експертної роботи, ринкового нагляду та адміністративних послуг провели низку семінарів  з питань ринкового нагляду за участю посадових осіб Заставнівської, Новоселицької, Кіцманською районних державних адміністрацій. Аналогічні семінари також відбулися для  працівників окремих закладів охорони здоров’я області.

  Під час зібрань наголошувалося на тому, що метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням становить загрозу суспільним інтересам. Тому надзвичайну роль у збереженні життя і здоров’я працюючих відіграють засоби індивідуального захисту.

  Зокрема, відповідно до статті 80 Закону України «Про охорону праці» на роботах з шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливих умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

  Суб’єкт господарювання, що виробляє або реалізує продукцію відповідно до чинного законодавства виключно за умови, що ЗІЗ мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та відповідають вимогам Технічного регламенту «Про затвердження технічного регламенту засобів індивідуального захисту», затвердженого  Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 року за №761.

  А саме: кожний засію повинен мати інструкцію з експлуатації, збереження, очищення, обслуговування та дезінфекції.

  Крім цього, кожен виріб засобу індивідуального захисту повинен бути промаркований національним знаком відповідності.


   

   

 • Якими мають бути належно оформлені трудові відносини

  Якими мають бути належно оформлені трудові відносини

  Кожен працівник повинен пам’ятати: укладення трудових відносин є гарантією дотримання його соціальних та трудових прав.

  Офіційна зайнятість передбачає:

  укладення трудового договору (контракту) оформленого наказом , або розпорядженням  власника, або уповноваженого з ним органу та ознайомлення потенційного працівника з його умовами;

  повідомлення органу Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в установленому законодавством порядку;

  внесення відповідного запису до трудової книжки працівника;

  інформування роботодавцем працівника про умови праці, ознайомлення з посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку, визначення робочого місця працівника та проведення інструктажу з техніки безпеки;

  при використанні праці іноземних громадян, або осіб без громадянства - отримання дозволу відповідно до чинного законодавства.

  Дотримання цих умов – запорука офіційних та належно оформлених трудових відносин.   


   

 • Обговорено хід інформаційно - роз’яснювальних заходів, направлених на подолання не задекларованої зайнятості в регіоні

  Обговорено хід  інформаційно - розяснювальних заходів, направлених на подолання  не задекларованої зайнятості в регіоні

  Відбулося розширене засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

  Участь у заході взяли представники Чернівецької обласної державної адміністрації, Управління Держпраці у Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України та Головного управління ДФС в області, об’єднаних територіальних громад Буковини.

  Головував на засіданні робочої групи перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк.

  Участь у роботі зібрання взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  У ході виступу Іван Луцак зазначив, що територіальним органом Державної служби України з питань праці проведено роботу, спрямовану на дотримання роботодавцями чинного законодавства про працю в регіоні.    

  Керівник Управління Держпраці, зокрема, повідомив, що за вісім місяців нинішнього року  фахівцями відомства здійснено 271 захід контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 249 роботодавців.

  За результатами інспекційної роботи складено та передано до суду 183 протоколи щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності, на підставі яких, за рішенням судів оштрафовано 60 посадових осіб.

  «Одним із пріоритетних напрямів роботи фахівців  Держпраці залишається запобігання використанню не задекларованої зайнятості. За вісім місяців  початку року головними державними інспекторами виявлено 269 осіб, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин. У вересні  інспекторами праці виявлено майже 40 осіб, котрі працювали без оформлення трудових відносин, або без належного оформлення трудових відносин», - підкреслив начальник Управління.

  Посадовець також повідомив, що за результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи між роботодавцями та найманими працівниками укладено за вісім місяців нинішнього року  2172 трудові угоди.

  У ході засідання детально обговорювалися заходи інформаційно - роз’яснювальної кампанії, пов’язаної з ухваленим Кабінетом Міністрів України Розпорядженням «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

  В області намічено проведення комплексу заходів, включаючи виїзди спільних робочих груп до районів Буковини з метою інформування роботодавців та посилення контролю за оформленням трудових відносин.


   

   

 • Голова Держпраці наголосив на ефективності контрольних та превентивних заходів державного нагляду, які дали позитивні результати для росту економіки

  Голова Держпраці наголосив на ефективності контрольних та превентивних заходів державного нагляду, які дали позитивні результати для росту економіки

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега взяв участь у дводенному семінарі «Європейсько-Грузинський діалог Праця, Зайнятість і Соціальні питання: трудові стандарти й інспекція».

  Захід відбувся 19-20 вересня в Тбілісі, за підтримки Європейської комісії та Міжнародної організації праці. Загальна мета заходу полягала у наступному: підвищити рівень обізнаності про важливість покращення трудових стандартів та умов праці;  підтримувати створення ефективних систем контролю та нагляду відповідно до міжнародних та європейських стандартів, повідомляє сайт державного відомства.

  Учасниками діалогу були соціальні партнери, представники міністерств соціальної політики та трудових інспекцій Грузії, Франції, Іспанії, Польщі, Латвії, Фінляндії, Норвегії, Чорногорії, України,  МОП, Європейської комісії, Європейської агенції з охорони праці, Європейської бізнес асоціації.

  Роман Чернега поділився досвідом  реорганізації та становлення нової Служби, принципово новими підходами в організації та здійсненні державного контролю за додержанням законодавства про працю наближеними до стандартів і практик ЄС. На прикладі зростання чисельності з початку року більш як на 200 тисяч застрахованих осіб, продемонстрував ефективність поєднання контрольних і превентивних заходів, що  дає позитивні результати  для росту економіки держави.

  В своєму виступі Голова Держпраці наголосив, що превентивні, інформаційно-роз’яснювальні заходи повинні й надалі бути в пріоритеті над накладенням штрафних санкцій, зокрема у боротьбі з незадекларованою працею. У той же час, без інструменту притягнення до відповідальності справа щодо детінізації зайнятості в Україні, в Грузії чи інших країнах Європи, прогресу не матиме.

  Учасниками семінару неодноразово акцентувалась увага на  важливості дотримання міжнародних стандартів МОП, зокрема Конвенцій 81 та 129, при проведенні наглядових заходів. Адже, сучасні стандарти праці та гідні умови праці мають велике  значення для сталого бізнесу.


   

 • До чинного законодавства про працю планується внести зміни на посилення гарантій захисту прав працівників

  До чинного законодавства про працю планується внести зміни на посилення гарантій захисту прав працівників

  Низка українських інтернет - видань повідомила, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону від 18.09.2018 року за №9093 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо посилення гарантій захисту прав працівників при укладенні трудового договору".

  Документом пропонується внести відповідні зміни до статті 22 КЗпПУ, доповнивши нормами про те, що при укладенні, зміні та припиненні трудового договору особам, які поступають на роботу, та працівникам гарантується право на приватність щодо їх особистого та сімейного життя.

  У статті 25 КЗпПУ пропонується конкретизувати перелік відомостей, які роботодавцю заборонено вимагати від осіб, які поступають на роботу (зокрема, про їх приватне життя та особисті плани на майбутнє, не пов’язані із кар’єрними планами, про членство у професійній спілці, про релігійні переконання, про стан здоров’я, крім випадків, передбачених законодавством України, про розмір заробітної плати на попередньому місці роботи).

  Проектом також передбачено, що у випадках, якщо роботодавець вимагає від осіб, які поступають на роботу, вищенаведені відомості, такі особи мають право відмовити у наданні відповідних відомостей або надати недостовірну інформацію, що не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу або підставою для звільнення особи в подальшому з посади, або притягнення такого працівника до відповідальності.

  Крім того, визначено, витребування яких відомостей не буде становити порушення права на приватність:  про сімейний стан,  вік, перебування на навчанні у закладах освіти (у тому числі, про форму навчання), рекомендації з попереднього місця роботи.


   

   

 • Оформлення трудових відносин - гарантія соціального захисту та гідних і безпечних умов праці працівників

  Оформлення трудових відносин - гарантія соціального захисту та гідних і безпечних  умов праці працівників   

  Громадяни, котрі працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах» позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

  втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

  втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

  через зарплати у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

  Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця призводить до  ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку громад та територій;

  нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

  не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає працівників, котрі погоджуються на нелегальну трудову зайнятість, ви автоматично  потрапляєте у групу ризику. У разі, коли  працедавець не дотримається даних вам зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

  Оформлення трудових відносин – гарантія соціального захисту  й запорука гідних і безпечних  умов праці.  


   

   

 • До уваги суб’єктів господарювання! Технологічні транспортні засоби підлягають реєстрації в обов’язковому порядку

  До уваги суб’єктів господарювання! Технологічні транспортні засоби підлягають реєстрації в обов’язковому порядку

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно - аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області  надають роз’яснення суб’єктам господарювання Буковини щодо необхідності реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів.

  Згідно з Порядком відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 року за №8,великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб це - великотоннажний автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва.

  Субєкти господарювання мають пам’ятати: експлуатація незареєстрованих технологічних транспортних засобів забороняється.

  Перед реєстрацією кожного технологічного транспортного засобу проводиться його державний технічний огляд, про що складається акт технічного огляду і видається талон, зразок якого затверджено Держпраці України.

  Реєстрація технологічного транспортного засобу здійснюється на підставі письмової заяви власника за відповідним зразком :

  паспорта (для повнолітньої фізичної особи та особи віком від 16 до 18 років), свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років); документів, що підтверджують правомірність придбання технологічного транспортного засобу;

  наказу про призначення посадової особи, відповідальної за безпечну експлуатацію та технічний стан технологічного транспортного засобу (для юридичної особи);

  експлуатаційної документації;

  документів, що підтверджують оплату вартості бланків, номерних знаків, виданих під час реєстрації, та послуг за проведення технічного огляду;

  сертифіката відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, декларації про відповідність для технологічного транспортного засобу, на який розповсюджуються відповідні вимоги.

  До заяви додається також акт технічного огляду та позитивний висновок експертизи, проведеної фахівцями експертно-технічного центру, на відповідність технологічного транспортного засобу нормативно-правовим актам з охорони праці України (для технологічних транспортних засобів, виготовлених за межами України чи переобладнаних або самостійно зібраних).

  Якщо копії документів не потребують нотаріального або іншого засвідчення, такі копії можуть бути виготовлені з оригіналів працівниками територіальних органів Держпраці в установленому порядку.

  Фахівцями відділу інспекційної діяльності, організаційно - аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошується:

  для реєстрації технологічного транспортного засобу, що тривалий час (більше п'яти років) експлуатується суб'єктом господарювання та на який відсутні документи, що встановлюють право власності або користування, та про попередню його реєстрацію, надається копія інвентарної картки обліку основних засобів або витяг з балансової відомості, у яких зазначається дата введення в експлуатацію технологічного транспортного засобу, скріплені підписом посадової особи суб'єкта господарювання та печаткою.

  Для реєстрації технологічного транспортного засобу, що раніше експлуатувався і перебував на обліку, подається разом з документами свідоцтво про реєстрацію великотоннажного транспортного засобу або іншого технологічного транспортного засобу з позначкою про зняття з обліку.


   

   

   

   

 • Про факти не задекларованої праці можна повідомити через онлайн - повідомлення

  Про факти не задекларованої праці можна повідомити через онлайн - повідомлення

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини: якщо вам відомі випадки неофіційного працевлаштування, аби особисто потерпаєте від недобросовісних роботодавців, ви маєте можливість повідомити про це органи державного нагляду та контролю.

  Таку можливість запровадила Державна служба України з питань праці.

  Для цього заявнику необхідно на сайті Державної служби України з питань праці, або на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області віднайти розділ «Повідомити про не задекларовану працю».

  Заявник має заповнити відповідну форму, в якій повідомити про конкретні факти неофіційного працевлаштування працівників.

  Уся надана у повідомленні інформація використовуватиметься фахівцями Держпраці винятково з метою аналізу стану поширення не задекларованої праці та не підлягатиме розголошенню у разі проведення інспекційних відвідувань.

  В області інспекційні відвідування суб’єктів господарювання щодо дотримання ними трудового законодавства здійснюють головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Довідково: головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області за вісім місяців 2018 року здійснено 271 захід контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 249 роботодавців.

  З початку року головними державними інспекторами Держпраці виявлено 269 осіб, які працювали без належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області, між роботодавцями та найманими працівниками регіону укладено 2172 трудові угоди.


   

 • Про відповідальність роботодавців за використання неофіційних трудових відносин

  Про відповідальність роботодавців за використання неофіційних трудових відносин

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

  задекларована праця - оплачувана діяльність на основі трудового договору, який забезпечує соціальні гарантії та права працівників.

  Не задекларована праця - оплачувана діяльність (робота), яка офіційно не оформлена, або не повністю оформлена відповідно до чинного законодавства.

  Використання не задекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства і тягне за собою  сувору відповідальність перед Законом.

  Роботодавець  використовує незадекларовану працю, якщо:

  він не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм до органів Державної фіскальної служби;

  якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту у так званих конвертах;

  якщо  укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції  за посадою на постійному  робочому місці, і отримує за це винагороду на постійній основі;

  якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа - підприємець і при цьому наймає на роботу працівників. 

  Шановні роботодавці  Буковини!

  Всі вищенаведені пункти є грубим порушенням чинного законодавства про працю, а саме:

  здійснення фактичного допуску до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податків;

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  підміна трудових відносин цивільними - використання праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

  Варто пам’ятати!

  Дані порушення статті 265 Кодексу законів про працю передбачають накладення на роботодавців штрафних  санкцій у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (111 690 гривень) за кожного нелегально працюючого працівника.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців  перед Законом  за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки  з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція   у розмірі ста мінімальних заробітних плат – 372 300 гривень.

  За створення перешкод або недопущення до перевірки інспектора з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцям загрожує штраф  у розмірі трьох мінімальних заробітних плат - 11 169 гривень.


   

 • Держпраці посилює роботу в напрямі боротьби з нелегальним працевлаштуванням

  Держпраці посилює роботу в напрямі боротьби з нелегальним працевлаштуванням

  Держпраці спільно з Міністерством соціальної політики України, за участі  Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, Національної поліції та інших зацікавлених органів  проводять інформаційну кампанію та спільні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення, повідомляється на сайті державного відомства.

  Таким було рішення спільної координаційної наради з питань детінізації ринку праці, яка відбулася у Державній службі України з питань праці  за участі представників Міністерства соціальної політики України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України, Національної поліції України, Пенсійного фонду України, Державної регуляторної служби України, Державної фіскальної служби України, Державної служби  України з безпеки на транспорті, Асоціації міст України

  У рамках наради обговорено проект плану заходів спрямованих на проведення превентивно-роз’яснювальної роботи для недопущення використання праці без належного оформлення трудових відносин та напрацьовано алгоритм спільних дій.

  У межах інформаційної кампанії проводяться семінари щодо переваг легального працевлаштування для роботодавців, працівників, безробітних та студентів. Також проводяться спільні заходи контролю, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Особлива увага  приділяється суб’єктам найризикованіших сфер господарювання.

  Довідково: 5 вересня Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Цим рішенням  передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Водночас йдеться про посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.


   

   

   

 • Відбудеться Міжнародна конференція «Безпека праці у будівництві»

  Відбудеться Міжнародна конференція «Безпека праці у будівництві»

  Науково-виробничий журнал «Охорона праці» організовує Міжнародну конференцію «Безпека праці у будівництві».

  Зібрання  стане майданчиком для пошуку найбільш оптимальних шляхів підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах галузі, а також обміну досвідом між вітчизняними та міжнародними фахівцями.

  Конференція організовується за підтримки Державної служби України з питань праці, Професійної спілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Будівельної палати України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  До участі в події запрошуються директори підприємств і керівники департаментів з безпеки та гігієни праці підприємств будівельної галузі України.

  Головні теми міжнародної конференції:
  - практичні інструменти профілактики травматизму та нещасних випадків на будівництві;
  - вимоги стандарту ISO 45001:2018 (що діє з 2018 року замість OHSAS 18001);
  - мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках;
  - перспективи змін національного законодавства та імплементації європейських підходів;
  - проблеми та питання легалізації робочих місць;
  - організація безпечних робіт з підрядниками;
  - тренінги, майстер-класи, практикуми, тощо.

  Конференція відбудеться 24 - 25 жовтня 2018 року у Києві у Конгрес-готелі «Пуща» (Пуща-Водиця, м. Київ).


   

 • В ОТГ Буковини працюють 26 інспекторів праці

  В ОТГ Буковини працюють 26 інспекторів праці

  Посвідчення інспекторів праці  в об’єднаних територіальних громадах Чернівецької області наразі отримали 26 посадових осіб органів місцевого самоврядування.

  Варто нагадати:16 травня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04. 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, якою органам місцевого самоврядування делегувалися повноваження щодо здійснення контролю у сфері законодавства про працю, зокрема, у частині легалізації зайнятості та оплати праці.

  Пунктом третім Порядку визначено: контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 866 «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2017 року за № 681/30549.

  Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування роботодавці можуть перевірити на сайті Державної служби України з питань праці у розділі “Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю”, підрозділі – «Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування».

  Також роботодавець може уточнити дані щодо наявності посвідчення у того чи іншого інспектора праці за телефоном (044) 288-10-00.


   

   

 • Актуально! Рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Рекомендації роботодавцям щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснюють:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

 • За результатами заходів Держпраці погашено півтора мільйона гривень заборгованості по заробітній платі

  За результатами заходів Держпраці погашено півтора мільйона гривень заборгованості по заробітній платі

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області проводяться  перевірки щодо  дотримання роботодавцями трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

  За січень - серпень нинішнього року фахівцями Держпраці проведено 23 інспекційні відвідування на 18 економічно активних підприємствах.

  За результатами заходів державного нагляду (контролю) та на виконання вимог приписів фахівців територіального органу Державної служби України з питань праці місцевими роботодавцями погашено заборгованість по заробітній платі на суму півтора мільйона гривень.

  Заборгованість погашено майже перед 500 працівниками підприємств, установ, організацій.


   

 • Обговорено удосконалення системи оплати праці

  Обговорено удосконалення системи оплати праці

  У Міністерстві соціальної політики України відбулась зустріч фахівців Міністерства, соціальних партнерів, представників секретаріату НТСЕР з експертом Міжнародної організації праці Маріко Учі.

  Під час зустрічі сторони обговорили вдосконалення системи оплати праці в Україні. Особлива увага була зосереджена на реформуванні оплати праці в бюджетному секторі, забезпеченні вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця. 

  Також йшлося про ініціювання Міжнародною організацією праці проектної пропозиції для надання допомоги тристороннім партнерам у реформуванні системи оплати праці в Україні.

  Учасники зустрічі продовжуватимуть подальшу роботу для обміну досвідом і об'єднанню зусиль для ефективного захисту прав громадян. 


   

 • На будівництві в обласному центрі нелегально працювали 25 працівників

  На будівництві  в обласному центрі нелегально працювали 25 працівників

  Штрафну санкцію у сумі 2 792 250 гривень (два мільйони сімсот дев’яносто дві тисячі двісті п’ятдесят гривень)  накладено  Управлінням  Держпраці у Чернівецькій області  на суб’єкта господарювання  за використання неоформленої праці 25 працівників.

  Роботодавець використовував не задекларовану зайнятість на будівництві  у Чернівцях. Це було виявлено у ході інспекційного відвідування житлово-будівельного кооперативу головними державними інспекторами відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Фахівці територіального підрозділу  Державної служби України з питань праці встановили, що у порушення вимог статті 21 Кодексу законів про працю України - «Трудовий договір» та статті 24 «Укладення трудового договору»,  працівники були допущені до роботи без укладення трудових договорів, а на підставі цивільно-правових.

  Таким чином роботодавець перешкодив реалізації працівниками гарантованого  Законом  права на працю, права на соціальний захист у випадку безробіття, при тимчасовій втраті працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або внаслідок професійного захворювання, права на відпочинок, щорічну оплачувану відпустку і таке інше.

  Оскільки штрафна санкція за порушення чинного трудового законодавства у разі фактичного допуску до роботи працівника без оформлення¸ або неналежного оформлення становить 30 мінімальних заробітних плат (111 690 гривень) щодо кожного працівника, то матеріальна відповідальність даного суб’єкта господарювання перед Законом становить суму у 2 792 250 гривень (два мільйони сімсот дев’яносто дві тисячі двісті п’ятдесят гривень).  

  Слід зазначити, що на Буковині найбільша кількість випадків не задекларованої зайнятості фіксується у будівництві, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі.

  Загалом за вісім місяців 2018 року головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області  виявлено 269 осіб,  котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено 2172 трудових договори з працівниками.


   

   

 • Голова Держпраці України в ефірі ZAXID.NET LIVE розповів про боротьбу з нелегальним працевлаштуванням

  Голова Держпраці України в ефірі ZAXID.NET LIVE розповів про боротьбу з нелегальним працевлаштуванням

  В ефірі програми ZAXID.NET LIVE голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  відповів на запитання журналіста  Олега Ониська щодо  шляхів подолання  в державі незадекларованої зайнятості та переваг офіційної праці.

  Роман Чернега повідомив, що найбільш ризикованими щодо незадекларованої праці є будівельна галузь, сільське господарство, лісообробна промисловість, готельно-ресторанний бізнес, сфера послуг та торгівлі.

  "На сьогодні за одного неофіційно працевлаштованого працівника штраф складає майже 112 000 гривень. Якщо ми цю суму розіб'ємо на 12 місяців, то, думаю, можна платити доволі непогану заробітну плату офіційно. І для підприємця не буде жодних проблем", - підкреслив очільник Держпраці України, інформує сайт відомства.


 • До уваги керівників та відповідальних осіб медичних закладів області!

  До уваги керівників та відповідальних осіб  медичних закладів області!

  Управлінням Держпраці здійснюється моніторинг причин і кількості нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції.

  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 року № 1400 «Деякі питання захисту права споживачів (користувачів) щодо безпечності нехарчової продукції» орган ринкового нагляду у межах сфери відповідальності - Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснює моніторинг причин і кількості нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції.

  Моніторинг здійснюється на підставі повідомлень лікувально-профілактичних закладів, до яких звернулися або були доставлені потерпілі внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції.

  Відповідно до підпункту 2 пункту 6  Постанови КМУ від 22.03.2001 року № 270 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», лікувально-профілактичні заклади,  до яких звернулися  або були  доставлені  потерпілі внаслідок нещасних випадків,  протягом доби  надсилають  письмове  повідомлення  за  встановленою  формою (додаток 1):

  про  кожний  нещасний випадок, що стався внаслідок споживання (користування)   нехарчової   продукції  -  до  органу  державного ринкового  нагляду  у відповідній сфері відповідальності.

  Сфера відповідальності Управління Держпраці у Чернівецькій області передбачена Постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1069 «Перелік видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд».

  До сфери відповідальності Управління Держпраці у Чернівецькій області належить продукція, на яку поширюються вимоги відповідних технічних регламентів:

  засоби індивідуального захисту;

  прості посудини високого тиску;

  ліфти і компоненти безпеки для ліфтів;

  канатні дороги для перевезення пасажирів;

  знаки безпеки і захисту здоров’я працівників;

  обладнання, що працює під тиском;

  вибухові матеріали промислового призначення;

  обладнання та захисні системи, призначені для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;

  машини та устаткування;

  пересувне обладнання, що працює під тиском.


   

   

 • Уряд України ініціюватиме ухвалення низки рішень щодо захисту прав найманих працівників

  Уряд України ініціюватиме ухвалення низки рішень щодо захисту прав найманих працівників

  Кабінет Міністрів України ініціюватиме ухвалення і подальше втілення низки рішень, направлених на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

  Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради за участі керівництва Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Асоціації міст та інших відомств, повідомляє сайт Держпраці України.

  Глава Уряду зазначив, що приводом для зібрання стали непоодинокі випадки як порушення прав працівників, так і неможливості перевірити дотримання законодавства, коли інспекторів просто не допускають на підприємства. Так, учасники наради оголосили, що найбільш проблемними галузями виявилися будівництво, торгівля, охоронні послуги та готельно-ресторанний бізнес. Саме там зафіксована найбільша кількість нелегальних і неоформлених належним чином працівників. В регіональному розрізі лідирують Харківська, Київська, Івано-Франківська, Одеська області.

  «Маємо великий виклик – питання захисту прав найманих працівників. Якщо це не зробити сьогодні, через певний період часу ці люди отримають мінімальні пенсії. А ще гірше, якщо трапиться травма на виробництві, то людина не отримає компенсації, – сказав Володимир Гройсман. – Треба тут мобілізувати роботу і довести роботодавцям, що своїх працівників треба поважати і не тільки виплачувати їм зарплати, а й оформлювати належним чином».

  Глава Уряду наголосив, що виконання законодавчих норм – це не тільки захист працівника, а й наповнення бюджетів різних рівнів та Пенсійного фонду, дотація якому дорівнює тим асигнуванням, які доводиться витрачати на обслуговування державного боргу. «Ми сьогодні боремося за кожну копійку – і по митниці, і по інших сферах. Так само будемо боротися із сірою зайнятістю», – додав Володимир Гройсман.

  Він запропонував ухвалити вже найближчим часом рішення щодо проведення спільних міжвідомчих перевірок підприємств, опрацювати алгоритм таких перевірок і дати час роботодавцям на виконання всіх законодавчих норм. «Я не прихильник покарання – треба людям пояснити. Будь ласка, оформлюйте працівників. Ми даємо місяць. Але потім на нас не ображайтеся, – сказав Прем’єр-міністр. – Будемо знаходити спільну мову. І вже зараз прошу роботодавців – будь ласка, поважайте своїх робітників. Тоді жодних питань не буде».


   

   

 • Комісія Держпраці встановить обставини та причини травмування електромонтера

  Комісія Держпраці  встановить обставини та причини травмування електромонтера

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створюється комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, в якому травмувався електромонтер з експлуатації розподільних мереж  Кельменецького РЕМ АТ «Чернівціобленерго».

  За попередніми даними, це сталося  під час виконання виносу електролічильника на фасад житлового будинку. Деревяна опора, на якій перебував електромонтер, зламалася. При падінні працівник отримав перелом правої ноги.

  Потерпілому 1971 року народження оперативно надано медичну допомогу. Його  було доставлено до Сторожинецької центральної районної лікарні, оскільки нещасний випадок трапився на території Сторожинецького району, де працівник перебував у відрядженні.

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області встановить остаточні обставини та причини настання даного нещасного випадку.

  Довідково: за вісім місяців 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 27 нещасних  випадків, чотири з них - зі смертельним наслідком. 

  Серед основних подій, під час яких травмувалися працівники, переважають дорожньо - транспортні пригоди, падіння потерпілих під час пересування, падіння з висоти.


   

 • Підприємець порушив цілу низку вимог чинного законодавства про працю

  Підприємець порушив цілу низку вимог чинного законодавства про працю

  При інспекційному відвідуванні головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області фізичної особи - підприємця, що здійснює господарську діяльність у Чернівцях у сфері громадського харчування, виявлено низку грубих порушень чинного законодавства про працю.

  Суб’єкт господарювання здійснив фактичний допуск до роботи трьох працівників  без офіційного працевлаштування, не уклавши  трудових договорів. Натомість підприємець підмінив трудові відносини цивільно-правовими, порушивши вимоги статті 24 Кодексу законів про працю України - «Укладення трудового договору».

  За це порушення трудового законодавства на підприємця накладено штраф у розмірі 335 070 гривень (триста тридцять п’ять тисяч сімдесят гривень).

  Водночас  у фізичної особи - підприємця фахівці Держпраці встановили інші порушення законодавства про працю. Зокрема, недотримання  роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці,невиплату індексації заробітної плати окремим працівникам, невиплату за роботу у понаднормовий час, святкові та неробочі дні.  За ці порушення на підприємця накладено штраф у розмірі 297 840 гривень (двісті дев’яносто сім тисяч вісімсот сорок гривень).

  Головні державні інспектори Держпраці виявили у роботодавця також  порушення термінів виплати заробітної плати, за що накладено штраф у розмірі 11 169  гривень (одинадцять тисяч сто шістдесят дев’ять гривень), а також інші порушення чинного трудового законодавства (штрафна санкція становить 3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні)).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає роботодавців від порушень трудового законодавства, нагадуючи, що штрафні санкції за недотримання вимог Закону доволі суворі:

  якщо роботодавець здійснив фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформив працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплачує  заробітну плату (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, штрафна санкція становить за кожного працівника  щодо якого скоєно порушення - 111 690 гривень;

  якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі,  штраф -  11 169 гривень;

  за недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень;

  недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень;

  порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства - 3 723 гривні;

  недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю - 11 169 гривень;

  вчинення роботодавцем дій на перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю у частині належного оформлення трудових відносин - 372 300 гривень.


     

 • До уваги суб'єктів господарювання! Рекомендації щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  До уваги суб'єктів господарювання! Рекомендації щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснює:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • Очільники Держпраці та інспекції праці Литви обговорили шляхи подолання не задекларованої праці

  Очільники Держпраці та інспекції праці Литви обговорили шляхи подолання не задекларованої праці

  Сьогодні у приміщенні Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбувся круглий стіл за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги, очільника  Державної інспекції  праці Литовської Республіки  Йонаса  Гріціуса, його заступника  Даліуса  Чепонаса,  керівників та інспекторів праці Головного управління Держпраці у Львівській області та органів місцевого самоврядування, а також соціальних партнерів, повідомляє сайт Держпраці України.

  «Маємо чітке завдання від керівництва держави щодо детінізації зайнятості. Повага до себе починається з поваги до закону.  Слід створити такі умови, що унеможливлювали б працю поза межами правового поля. При цьому усвідомлення того, що життя та здоров’я працівників є найважливішим - справа не лише Держпраці, а й кожного роботодавця »,- наголосив Голова Держслужби Роман Чернега.

  У межах круглого столу іноземні колеги поінформували про порядок здійснення державного нагляду Державною інспекцією праці Литовської Республіки. Зокрема, йшлося про  основні принципи роботи та питання, що перевіряються під час контрольних заходів.

  Про досвід Литовської республіки щодо діяльності інспекції праці та подолання не задекларованої праці розповів Даліус Чепонас. Він окреслив ознаки нелегальної праці та шляхи її подолання.

  «Нелегальна зайнятість – це соціальне лихо, оскільки працівник позбавлений усяких гарантій. Тому усі дотичні державні структури повинні об’єднатися у боротьбі з нелегальною працею»,- сказав очільник інспекції праці Литви.

  Водночас він звернувся і до інспекторів праці. «Ми раді, що ваша Служба йде правильним шляхом. Слід пишатися тим, що ви інспектори праці, оскільки ви захищаєте права людей»,- резюмував Йонас  Гріціус.


   

   

 • До роботи без належного оформлення допущено сімох працівників

  До роботи без належного оформлення допущено сімох працівників

  Не задекларовану зайнятість виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  у фізичної особи - підприємця у Чернівцях.

  Роботодавець допустив до роботи у власному кафе трьох працівників без укладання з ними трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу.

  Фахівці Держпраці також  встановили, що з чотирма працівниками  на підприємстві укладено трудові договори. Але за їх умовами, персонал працює неповну зміну. Водночас  за підтвердженими документально фактами, працівники перебувають на своїх робочих місцях упродовж всього дня.

  Отже, суб’єкт господарювання порушив законодавство про працю у частині декларування зайнятості, здійснивши  фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудових договорів (контрактів) та оформивши  працівників на неповний робочий час  за фактом виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області неодноразово наголошувало:  штрафна санкція за недотримання роботодавцями умов декларування зайнятості  становить  суму у 30 мінімальних заробітних плат  за кожного працівника  щодо якого скоєно порушення, а саме 111 690 гривень.

  Як наслідок, посадові особи територіального підрозділу Державної служби України з питань праці винесли постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафу у розмірі 781 830 гривень (сімсот вісімдесят однієї тисячі вісімсот тридцяти  гривень).


   

   

 • Щодо обмеження отримання подарунків особами, пов’язаними з виконанням функцій держави

  Щодо обмеження отримання подарунків особами, пов’язаними з виконанням функцій держави

  Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», особам , пов’язаними із виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:

  1) у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

  2) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи. При цьому не має значення сам характер підпорядкування: безпосередній чи опосередкований.

  Важливо! Від визначенням «подарунок»маються на увазі грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надаються (одержуються) безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

  Загальна заборона має винятки – «дозволені подарунки».

  До них належать подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність та відповідають одночасно двом умовам щодо своєї вартості:

  - вартість таких подарунків не перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день прийняття подарунка, одноразово;

  - сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

  Законом встановлено випадки, на які не поширюється згадане правило щодо вартості подарунків.

  Це, зокрема, стосується:

  1) подарунків, які даруються близькими особами.

  2) подарунків, які одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

  При цьому, за будь-яких умов отримання будь-якої із перелічених категорій подарунків не повинно мати постійного характеру та впливати на об’єктивність чи неупередженість прийняття особою рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання нею своїх повноважень.

  Декілька ситуацій отримання неправомірного подарунку і способи їх вирішення:

  Ситуація перша: надходження пропозиції щодо неправомірного подарунка.

  У разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, особи, на яких поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків,  невідкладно мають вжити таких заходів:

  1) відмовитися від пропозиції;

  2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

  3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі, з числа співробітників;

  4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

  Ситуація друга: виявлення подарунка на робочому місці, у службовому приміщенні.

  Особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків,  зобов’язана невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника.

  Про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка складається акт, який підписується особою, яка виявила неправомірну вигоду або подарунок, та її безпосереднім керівником.

  У разі якщо майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок виявляє особа, яка є керівником органу, акт про виявлення майна, що може бути неправомірною вигодою, або подарунка підписує ця особа та особа, уповноважена на виконання обов’язків керівника відповідного органу у разі його відсутності.

  Предмети неправомірної вигоди, а також одержані чи виявлені подарунки зберігаються в органі до їх передачі спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.

  Ситуація  третя: виявлення подарунка особою, пов’язаною з виконанням функцій держави поза робочим місцем чи службовим приміщенням.

  Особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, зобов’язана невідкладно повідомити про це правоохоронні органи.

  Офіційні подарунки

  Ними вважаються подарунки державі, державним або комунальним установам чи організаціям. Як правило, такі подарунки мають місце під час візитів, урочистостей, інших офіційних заходів.

  У такому випадку особа, яка одержала подарунок, зобов’язана передавати його органу, установі чи організації, визначеному Кабінетом Міністрів України. Порядок передачі подарунків, одержаних як подарунки державі, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України. Вказаний порядок, зокрема, передбачає створення відповідним органом комісії для оцінки вартості подарунка, вирішення питання щодо можливості його використання, місця та строку зберігання.

  За порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання подарунків статтею 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу та конфіскації подарунку.

  У разі повторного вчинення особою зазначеного правопорушення протягом року після застосування адміністративного стягнення, передбачена відповідальність у вигляді штрафу, конфіскації отриманого подарунку та позбавлення права обіймати посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

  Крім того, стаття 368 Кримінального кодексу України за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою встановлює санкцію у вигляді штрафу, арешту або позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскацію майна.


   

   

 • За вісім місяців 2018 року на підприємствах області постраждали 27 осіб

  За вісім місяців 2018 року на підприємствах області постраждали 27 осіб

  У секторі розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють:

  за вісім місяців 2018 року на підприємствах, в установах та організаціях області зареєстровано 27 нещасних  випадків, чотири із них - зі смертельним наслідком.  

  Нещасні випадки на виробництві мали місце: у соціально - культурній сфері (7 випадків), у будівельній галузі (2), машинобудуванні (2), на підприємствах пошти та зв’язку (2), у легкій текстильній промисловості (2), на виробництві деревини (2), у лісовому господарстві (2), у харчовій промисловості (2).

  По одному нещасному випадку зареєстровано у житлово-комунальному господарстві, на автомобільному транспорті, на інших видах транспорту, у сфері торгівлі, в енергетиці.

  Основні події, під час яких травмувалися працівники:

  дорожньо - транспортні пригоди (8 випадків);

  падіння під час пересування (6) ;

  падіння з висоти (4);

  падіння потерпілих (2);

  через дію деталей та предметів, що рухаються, розлітаються, обертаються (2);

  через дію рухомих і таких що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (2)

  унаслідок вибуху (1);

  внаслідок падіння устаткування або їх конструктивних елементів (1);

  у результаті перекидання технологічного транспортного засобу (1).


   

   

   

   

 • Запрацював Єдиний реєстр медичних оглядів - «Єдина державна база даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я»

  Запрацював Єдиний реєстр медичних оглядів - «Єдина державна база даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я»

  З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі.

  Таке нововведення Міністерства охорони здоров’я впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок, повідомляє Єдиний веб - портал органів виконавчої влади  України.

  Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю та декретованих осіб - вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів - надійно захищеній електронній системі.

  Професійний медогляд громадяни проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен зможе одержати безоплатно.

  З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано до системи “Електронне здоров’я”. А вже зараз працює мобільний додаток “Медичні огляди”, з допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

  Довідково:наказ про створення Єдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я підписано у січні 2017 року, а з 20 червня 2018 року розпочато тестування системи і підключення до неї закладів охорони здоров’я.

  До кінця року планується підключення до системи близько 3 тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медичних оглядів на електронні.

  Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання усіма споживачами відповідної інформації, уточнюється у повідомленні на Урядовому порталі.


   

 • За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці суб'єкта господарювання зобов’язано заплатити понад 480 тисяч гривень

  За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці суб'єкта господарювання зобов’язано заплатити  понад  480 тисяч гривень

  Низку грубих порушень законодавства про працю встановили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування малого приватного підприємства галузі торгівлі у місті Новодністровську. 

  Так, у ході інспекційного відвідування головні державні інспектори Держпраці виявили  порушення роботодавцем мінімальних  державних гарантій в оплаті праці працівникам, зокрема, за понаднормову роботу, роботу у святкові  та неробочі дні, не проіндексовану заробітну плату. Фахівці Управління встановили, що роботодавець не індексувала заробітну плату продавців магазину упродовж трьох років.

  За порушення трудового законодавства на підприємця накладено штраф у розмірі 483 990 гривень (чотириста вісімдесят три тисячі дев’ятсот дев’яносто гривень).

  У підприємця також виявлено не задекларовану зайнятість:  продавець магазину була допущена до роботи без укладення з нею трудового договору.

  Штрафна санкція за це порушення склала 111 690 гривень (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто гривень). 


   

   

 • Детінізація ринку - одне з головних завдань на шляху розвитку економіки України та захисту прав людей

  Детінізація ринку -  одне з головних завдань на шляху розвитку економіки України та захисту прав людей

  Уряд України ухвалив розпорядження „ Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, повідомляє Урядовий портал.

  Цей нормативний акт розроблено Міністерством соціальної політики за результатами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування не задекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

  Також міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади доручається переглянути власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками під час реалізації наданих повноважень.

  Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування не задекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.


   

 • Роботодавець допустив грубі порушення трудового законодавства при оплаті працівникам за роботу

  Роботодавець допустив грубі порушення трудового законодавства при оплаті працівникам за роботу

  Порушення статті 106 Кодексу законів про працю  України - «Оплата праці в надурочний час» встановили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у ході інспекційного відвідування одного із товариств з обмеженою відповідальністю, що здійснює господарську  діяльність у Чернівцяху сфері ресторанного бізнесу.

  Під час інспекційного відвідування з’ясовано: упродовж  2017 року та першої половини 2018 року наймані працівники працювали у закладах громадського харчування в надурочний час, проте, у порушення вказаної вище статті, оплата праці роботодавцем у надурочний час у подвійному розмірі їм не проводилася.

  При здійсненні заходу державного нагляду (контролю) головні державні інспектори Держпраці встановили: наймані працівники працювали у святкові та неробочі дні, проте, у порушення статті 107 Кодексу законів про працю України  - «Оплата роботи у святкові і неробочі дні»,оплата праці суб’єктом господарювання теж здійснювалася з порушенням чинного законодавства,а саме не в подвійному розмірі, як того вимагає Закон.

  Фахівці Держпраці виявили неналежну оплату праці  робочого персоналу у нічний час, що є порушенням статті 108 КЗпПУ - «Оплата роботи у нічний час».

  Роботодавець не проводив індексацію заробітної плати на підприємстві, чим порушив статтю 33 Закону України «Про оплату праці» - «Індексація заробітної плати».

  За грубі порушення законодавства про працю щодо 20 працівників, Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладання на суб’єкта господарювання штрафної санкції у розмірі 744 б00 гривень  (сімсот сорок чотири тисячі шістсот гривень).

  За інші порушення трудового законодавства, встановлені у ході інспекційного відвідування фахівців територіального органу Державної служби України з питань праці,  на підприємство накладено штраф  3 723 гривні (три тисячі сімсот двадцять три гривні).


   

   

   

 • Фахівці Держпраці надали роз’яснення експертам і посадовцям державних та приватних експертно-технічних центрів

  Фахівці Держпраці надали роз’яснення експертам і посадовцям державних та приватних експертно-технічних центрів

  Фахівці Держпраці взяли участь у семінарі-навчанні на тему: «Роз’яснення Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва», який проводився для експертів і посадовців державних та приватних експертно-технічних центрів, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  Відкриваючи захід, заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк зазначив, що відсутність критеріїв оцінки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з наданням експертних послуг у сфері охорони праці і промислової безпеки щодо їх спроможності до фахового і неупередженого здійснення діяльності у зазначеній сфері, потребувала певного нормативного забезпечення.

  По-перше, затвердження вимог до експертних організацій є нормою законодавства. По-друге, якість експертизи стану охорони праці стала набувати ознак стійкого погіршення. Це відбулось через те, що на ринок експертних послуг почали виходити суб’єкти господарювання, які взагалі не мають стосунку до технічної та експертної діяльності (надання консультаційних, поліграфічних послуг).

  Також відсутність зазначених критеріїв оцінки не дозволяє визначити коло експертних організацій, результати діяльності яких будуть слугувати підставою для прийняття рішень щодо здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

  Юрій Мар’єнко, заступник начальника відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг, звернув увагу, що для проведення експертиз у сфері охорони праці та безпеки промислового виробництва у суб’єктів господарювання на виробничих об’єктах необхідне забезпечення якісного та професійного рівня експертних організацій.

  Відповідні вимоги затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 07.04.2018 №507 «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва», зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07.05.2018 № 569/32021.

  Зазначений нормативно-правовий акт визначає критерії, яким повинна відповідати експертна організація, що виконує експертизу стану охорони праці.

  Одним з основних критеріїв є акредитація експертної організації, як інспекційного органу в якості можливої оцінки незалежною третьою стороною на відповідність встановленим вимогам.

  Начальник управління юридичного забезпечення Ольга Кокоша акцентувала увагу на правових підставах впровадження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва.

  Наказ «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 05 червня 2018 року. Цей наказ набирає чинності з 05 грудня 2018 року.

  Очікуваними результатами від впровадження Вимог є: визначення кола експертних організацій, які надають послуги з дослідження стану охорони праці; підвищення статусу експертної організації та наближення його до європейського рівня; запровадження певних елементів самоврегульованої діяльності (результати діяльності секторальних та міжсекторальних груп); проведення оцінки відповідності експертних організацій незалежною третьою стороною, визнаною європейськими партнерами.


   

 • На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  Стан виробничого травматизму та шляхи щодо його запобігання обговорено на засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, що відбулося у Чернівецькій ратуші.

  Начальник  Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак повідомив на засіданні, що за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них загинули).

  Очільник відомства наголосив на тому, що значна кількість випадків травмування мають місце саме на підприємствах обласного центру.  У нинішньому році  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівців вже сталися девять  нещасних випадків, в яких постраждало девятеро осіб.

  «Це більш, ніж 40% усіх  травмованих на виробництві у регіоні.  На жаль, такими залишаються тенденції впродовж останніх кількох років. Так, у минулому , 2016, році на підприємствах Чернівців стався 21 нещасний випадок, у тому числі сім нещасних випадків – зі смертельним наслідком. Переважна більшість травмованих - працівники економічно активного віку, зі значним досвідом і стажем роботи», - підтвердив начальник Управління.

  Усі випадки травмувань ретельно розслідувані спеціальними комісіями Управління Дежпраці у Чернівецькій області. За результатами роботи комісій встановлено, що основними  причинами настання нещасних випадків стали невиконання працівниками та керівниками  окремих підприємств вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  « 75% випадків травмувань стаються через організаційні причини», - констатував Іван Луцак.

  З ініціативи Управління Держпраці до участі у засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення також  було залучено керівників та відповідальних за стан охорони праці посадових осіб підприємств, де у 2016, році сталися резонансні нещасні випадки, зокрема, ТОВ «ВКФ Балакком», ПАТ «Чернівецький цегельний завод №3», ТОВ «РОЗМА».

  Посадові особи підприємств детально відзвітували перед членами ради про виконання заходів  щодо усунення причин нещасних випадків та унеможливлення їх настання  у майбутньому.


   

 • Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  По одній особі на підприємствах Запорізької, Київської, Тернопільської, Харківської та Хмельницької областей.

  Випадки травмування сталися:

  в енергетиці (загинуло двоє осіб),

  на транспорті (загинула одна особа),

  у соціально-культурній сфері (смертельно постраждала одна особа),

  у житлово-комунальному господарстві (загинула одна особа).

  За минулий тиждень у Чернівецькій області не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму зі смертельним наслідком.

  Однак мав місце один нещасний випадок (у соціально - культурній сфері),  в якому травмувався сторож одного із дошкільних навчальних закладів міста Сторожинець: при обході території дитячого садка через пориви вітру на працівника з даху впав шифер.

  За попередніми даними, медики констатували стан травмованого, як тяжкий. Працівник перебуває на лікуванні у лікарні швидкої медичної допомоги у Чернівцях.


   

 • У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  Під час робочих зустрічей, які відбулися в рамках спільного проекту Державної служби України з питань праці та Міжнародної організації праці «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», Голова Держпраці Роман Чернега, представники Міністерства соціальної політики України та експерти МОП обговорили механізми впровадження проекту та поділилися власним баченням щодо основних його компонентів і мети.

  Як зазначив експерт МОП Арсеніо Фернандес Родрігес, інспектування праці не є самоціллю проекту, це дієвий інструмент для досягнення кращих умов праці. Проект покликаний допомогти у боротьбі з незадекларованою працею, що негативно впливає на економіку України, умови праці та соціальний захист працівників. Передбачені ним заходи сприятимуть зміцненню системи безпеки та гігієни праці, реалізації трудових стандартів та дотриманню законодавства про працю.

  Проект реалізовуватиметься в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС та її відповідних додатків, зокрема Директиви 89/39l/ЄЕС, а також положень конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці. Планується створення Наглядової ради проекту за участю спеціалістів Держпраці, Міністерства соціальної політики, представників МОП, ЄС, організацій працівників та роботодавців. Наглядова рада здійснюватиме стратегічне управління та виступатиме платформою для обміну інформацією про хід виконання проекту, а також про поточні заходи для забезпечення узгодженості дій між партнерами.

  Також передбачається розроблення і реалізація багаторічної стратегії подолання незадекларованої праці, яка включатиме як превентивні, так і контрольні заходи.


   

 • Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  “Кількість працівників, які оформлюються легально, зростає. Динаміка є, крига зрушила з місця”, – розповідає Голова Держпраці Роман Чернега у коментарі інтернет-порталу UBR.

   


   

 • Онлайн-прийоми громадян за участю Голови Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Онлайн-прийоми  громадян за участю Голови  Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Практика онлайн-прийомів громадян у Державній Службі України з питань праці продовжується. Її було запроваджено у минулому, 2016, році. Цьогоріч прямі онлайн-лінії  з Головою Держпраці Романом Чернегою відбулися у багатьох регіонах.

  Днями таке онлайн-спілкування відбулося у Сумській області. Так, головний інженер місцевого підприємства -  ТОВ «Топаз» Юрій Замула звернувся до Романа Чернеги з проханням роз’яснити, чи має право роботодавець переносити вихідні та робочі дні не беручи до уваги рекомендації Кабінету Міністрів України щодо створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів?

  Голова Держпраці зазначив, що для створення сприятливих умов використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше, ніж за три місяці до таких днів, може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

  Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

  Зазначені рекомендації не носять обов’язкового характеру для підприємств приватної форми власності. Рішення про таке перенесення приймається власником спільно з профспілковою організацією.

  Роман Чернега акцентував: «Якщо колективним договором передбачена можливість перенесення робочих днів з метою тривалого відпочинку на новорічні свята, то таке перенесення не буде суперечити законодавству за умови наявності погодження виборного органу профспілкової організації та дотримання вимог статті 32 КЗпП щодо повідомлення про таке перенесення не пізніше ніж за два місяці».

  Інженер з охорони праці ПрАТ «Сумбуд» Віталій Олійник розповів, що на підприємстві, де він працює, планується проведення спеціального навчання та перевірки знань працівників, які задіяні у виконанні робіт на висоті. Так, його цікавить, чи буде правочинною комісія зі спеціального навчання та перевірки знань, якщо два члена цієї комісії пройшли навчання із загальних питань охорони праці, а третій член комісії пройшов спеціальне навчання?

  Голова Держпраці роз’яснив, що процедура та порядок проведення навчання з питань охорони праці визначається на підставі  статті 18 Закону України «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Згідно з Типовим положенням перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства, склад якої затверджується наказом керівника.

  Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.

  Статус членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці визначений в Типовому положенні як посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці  під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки. Зазначені посадові особи навчаються згідно з Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. Тобто навчені загальним питанням управління охороною праці раз на три роки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує буковинцям, що кожен  мешканець краю, котрий має потребу потрапити на прийом до Голови Держпраці, може заздалегідь звернутися до відомства й зареєструватися до участі у прямій лінії.

  Це можна зробити у різний спосіб: прийти до Управління Держпраці персонально за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.

  Або звернутися за телефонами:  (0372) 55 37 24, (0372)  52 18 92.

  Або написати листа на електронну адресу Управління, вказану на веб-ресурсі Управління у розділі "Контакти".   

  Спілкування буковинців  з керівником державного відомства Романом Чернегою заплановано на шосте грудня 2017 року. Орієнтовно воно має розпочатися об 11 годині. Скайп-зв'язок  відбуватиметься у приміщенні Управління за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.


   

 • Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Про нововведення у здійсненні державного нагляду за додержанням законодавства про працю, особливості невиїзного інспектування, права працівників та роботодавців розповідає Голова Держпраці Роман Чернега.

   


   

 • Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, мав місце на підприємстві «Балакком». що розташовується в місті Чернівці  й спеціалізується на виготовленні готових текстильних виробів: тяжкі травми лівої руки отримала укладальник - пакувальниця.

  Це відбулося у приміщенні виробничого цеху підприємства під час пакування на універсальній пакувальній машині ПМ -1 наматрацників. Дата настання нещасного випадку - червень, 2017 року.

  У результаті спеціального розслідування комісія Держпраці встановила, що причиною настання нещасного випадку стали невиконання працівниками та керівниками  ТОВ «ВКФ «Балакком» нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема, інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій.

  Комісія спеціального розслідування Держпраці розробила заходи щодо унеможливлення настання подібних нещасних випадків на даному виробництві.

  Так, керівників структурних підрозділів  товариства зобов’язано  провести позапланові  інструктажі  та перевірку знань з питань охорони праці з усіма без винятку працівниками фірми. Відповідальні посадові особи  мають посилити контроль за дотриманням вимог інструкцій та нормативно - правових актів з охорони праці. Особливу увагу має  бути приділено технічному оснащенню виробничих цехів: обладнання має відповідати вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

  Довідково:  за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них – загинули).

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  А також у сільському (3) та лісовому (2) господарствах, торгівлі (2), на підприємствах автомобільного транспорту (2).

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі,  енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості; на виробництві деревини та виробів з деревини. 

 • На черговій робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  На черговій  робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася розширена робоча нарада, на якій було підведено підсумки наглядової діяльності за останній місяць, а  також обговорено низку актуальних завдань.

  «Наразі територіальні органи Державної служби України з питань праці наділено широкими повноваженнями, відповідно зросла відповідальність. У рази підвищилася увага до нашої роботи з боку роботодавців, підприємців, членів трудових колективів підприємств, установ, організацій області. Особливо активними у цьому плані є громадські інституції, - підкреслив у своєму виступі перед учасниками наради начальник  Управління  Держпраці Іван Луцак. - Ми повинні бути свідомими своєї професійної місії. Якісне виконання роботи неможливе без чіткого виконання антикорупційного законодавства. Хотів би  знову і знову акцентувати на тому, що будь – який (навіть найменший) прояв порушення антикорупційного законодавства матиме для того, хто собі дозволив це зробити, жорстку оцінку і не менш жорсткі висновки».

  Керівник відомства вказав, що питання запобігання та протидії корупції визначено одним із пріоритетних напрямів державної політики в цілому та Держпраці, зокрема.

  «Дотримання посадовими особами вимог Законів і нормативно-правових актів з цих питань є першочерговим напрямом роботи Держпраці. Це засвідчила одна із останніх розширених нарад, що відбулася  у Державній службі України з питань праці у столиці, на якій були присутні представники з усіх територіальних органів Служби», -  зазначив Іван Луцак.

  Під час наради головний спеціаліст з питань протидії корупції Яна Яковчук відзвітувала про проведену у цьому напрямі роботу.

  Спеціаліст повідомила про те, що у структурних підрозділах Управління відбулися навчання з питань антикорупційного законодавства.

  Під час навчань працівникам було детально роз’яснено обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, а також вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Працівників Управління закликано  сумлінно виконувати свої посадові обов'язки та дотримуватися етичного кодексу державного службовця.  

 • Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці

  Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці   

  26 квітня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову  № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Дана Постанова набула чинності у травні нинішнього року.

  Пунктом третім Порядку визначено: контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням, затвердженим відповідним наказом Міністерства соціальної політики України.

  Державною службою України з питань праці розпочато роботу щодо забезпечення  інспекторів праці органів місцевого самоврядування службовими посвідченнями.

  Водночас Державна служба України з питань праці попереджає підприємців в регіонах про вірогідність  появи  на підприємствах, в установах та організаціях  шахраїв під виглядом інспекторів праці. У такий спосіб псевдо -  інспектори вимагають у підприємців гроші.

  Держпраці закликає роботодавців і підприємців бути пильними й уточнювати дані людей, що представилися інспекторами праці.

   

  Детальну інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю”,   підрозділ  -  "Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування", або за телефоном (044) 288-10-00.

 • З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено семінар - наради щодо організації її безпечної експлуатації

  З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено  семінар - наради  щодо організації  її  безпечної експлуатації

  Семінар - наради організовано за ініціативи  фахівців відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області та  з метою запобігання випадків  травматизму серед користувачів атракціонів, а також  запобіганню випадків виробничого травматизму серед  інженерно-технічного персоналу підприємств.   

  Один із таких превентивних заходів відбувся у Центральному парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка Чернівців.  Цей суб’єкт господарювання є одним із найбільших парків атракціонної техніки у регіоні. Загалом тут встановлено 40 одиниць , 20 із них належать до  обладнання підвищеної небезпеки.  Устаткування перебуває у справному стані й використовується у повній відповідності до  Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

  Ще одна семінар - нарада за участю фахівців Управління Держпраці відбулася у ТОВ «Парк Жовтневий». І хоча атракціонна техніка у цьому місці відпочинку городян і гостей міста не експлуатується (усього тут налічується 12 одиниць, 11 із яких – підвищеної небезпеки), проте працівникам товариства чітко наголошено на безумовному дотриманні чинного законодавства з охорони праці.   

  «Під час здійснення заходів державного нагляду головними державними інспекторами Управління акцентується  на тому, що повну відповідальність за безпечне і надійне функціонування атракціонної  техніки несе суб’єкт господарювання, - зазначає начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик. - Саме власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності техніки до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими, власне, і є атракціони.

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу, що нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки». 

  Безперечно, що навіть повне дотримання суб’єктом господарювання законодавчих норм щодо промислової безпеки та охорони праці при використанні устаткування не убезпечує відвідувачів місць дозвілля від можливого травмування: неадекватна поведінка користувачів атракціонної техніки може призвести до непередбачуваного. Аби цього не сталося, перед початком роботи того чи іншого атракціону, відпочивальники мають бути ознайомлені з правилами безпеки. 


   

 • Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку лише на умовах повного дотримання Правил

  Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку  лише на умовах повного дотримання Правил

  На цьому наголошують в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом в  Україні  значна кількість атракціонної техніки вичерпала свій визначений термін експлуатації, доволі часто суб’єкти господарювання використовують устаткування, що не пройшло технічний  огляд після міжсезонного зберігання відповідно до вимог Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.

  Часто трапляються випадки, коли у підприємців відсутня належна експлуатаційна документація. Більше того, окремі  суб’єкти господарювання починають роботу без додержання  визначених вимог щодо отримання дозволу на експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, повідомляють у Державній службі України з питань охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання, які експлуатують таке устаткування  в регіоні, забезпечити повне дотримання Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.  

  Власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності устаткування до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу на підприємстві, котра нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки. 

  В Управлінні Держпраці акцентують: суб’єкт господарювання несе повну відповідальність за технічний стан атракціонів та належну експлуатацію техніки.


   

 • Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування випадку смерті слюсаря-ремонтника ТОВ «АТЗТ Мирне».

  За попередніми даними,  працівник помер на території ферми сільськогосподарського підприємства внаслідок  суперечки  між ним та  охоронником.  У сварці останній вхопив камінь та влучив потерпілому у скроню. Бригада швидкої медичної установи, яка прибула за викликом, констатувала смерть слюсаря.

  Комісію спеціального розслідування створено в Управління Держпраці учора, п’ятого вересня. Очолив її роботу головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Мохнатий.

  Довідково:  загалом за вісім місяців нинішнього, 2017, року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє з яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері  - загалом вісім .

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два -  у лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини. 


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Ольга Богданова. Справжній мудрець не вчить. Він вчиться. Як донести до працівника інформацію з виробничої безпеки

  Віталій Цопа.  Ризик-орієнтоване мислення: основи, навчання та впровадження. Частина II. Зміст навчальних курсів з гігієни та безпеки праці, що пропонують закордонні й вітчизняні навчальні організації

  В’ячеслав Кукуріка. У зоні бойових дій – «зброя» превентивна. Про особливості роботи ГУ Держпраці у Луганській області в умовах дії мораторію на проведення будь-яких перевірок

  Дмитро Селявін. Список Гройсмана. Останній епізод? Кому стане краще в результаті внесення нових змін до Списку № 1 і Списку № 2 «пільгових» робіт і виробництв

  Сергій Колесник. Там, де має бути залізна дисципліна. Про створення належних і безпечних умов праці для цивільних осіб, які працюють на об’єктах і в установах Міноборони

  Олег Моісеєнко. Як кількісно оцінити рівень охорони праці? Досвід ДП «Івченко-Прогрес»: параметри оцінки порушень і проведення відповідних розрахунків

  Сергій Колесник. Увага! Підробка ЗІЗ. Як Держпраці бореться з фальсифікованими ЗІЗ і як відрізнити підробку від оригіналу

  Сергій Колесник. ЗІЗ-контроль на Миколаївському глиноземному заводі. Заходи щодо захисту від неякісних ЗІЗ

  Дмитро Селявін. Репортаж про демонтаж. Громадяни! Надсилайте фото й коментарі небезпечної поведінки і порушень, свідком яких ви стали. Будемо разом позбавляти суспільство від байдужості

  Валерій Бербець. МікроТРАВМА. Досвід розслідування мікротравм і фіксації потенційних небезпек на вітчизняних підприємствах

  Іван Мельник. Собака буває кусючим. Про особливості та наслідки нещасних випадків на виробництві внаслідок контакту з тваринами

  Микола Федоренко. Реєстрація чи облік – що доцільніше? Порівняльний аналіз цих термінів допоможе зясувати, чи можна одне поняття заміняти іншим

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко. Відкриваємо здоров пункт. Особливості організації роботи медико-санітарних частин і медпунктів на підприємствах

  Олександр Фандєєв. Білий азбест у чорному списку – 2. Чи допоможе заборона на виробництво виробів з азбесту побороти ракові захворювання?

  Олександр Фандєєв. Труднощі перекладу. Про те, чому держава не в змозі захистити українця, який отримав травму під час роботи в закордонній компанії

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»:

  Новини законодавства

  Проекти регуляторних актів Держпраці

  За період з 15.07.2017 до 15.08.2017

  Олег Моісеєнко. Чи підвищать Вимоги рівень безпеки? Зауваження фахівця щодо проекту нового регуляторного акта «Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками»

  Олена Цвєткова. Ринковий нагляд – особлива перевіркаВимоги до рівня безпеки ЗІЗ, заходи ринкового нагляду, права та повноваження перевіряльників, обмежувальні дії, відповідальність для порушників

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 7. Утримання внутрішньобудинкових систем захисту (протипожежного захисту, блискавкозахисту тощо). Нормативна база, вимоги безпеки, експлуатація, технічне обслуговування і т. ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час експлуатації переносних вогнегасників у будівлях і спорудах. Порядок дій, який допоможе правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт

  Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців Держпраці й інших заінтересованих органів виконавчої влади


   

 • Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  На підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за вісім місяців нинішнього, 2017, року зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє із яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два - у  лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося: у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини.

  Випадки виробничого травматизму сталися:  

  внаслідок падіння під час пересування працівників (7);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (3);

  через ураження електричним струмом  (3);  

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  внаслідок наїзду транспортного засобу на потерпілого (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (2);

  внаслідок травми, заподіяної іншою особою (1);

  інші види (1).


   

 • Держпраці продовжує інформаційно-роз’яснювальну роботу у територіальних громадах області

  Держпраці продовжує інформаційно-розяснювальну роботу у територіальних громадах області

  Низка робочих зустрічей та нарад фахівців відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області з представниками органів місцевого самоврядування регіону відбулося напередодні.

  Під час зібрань обговорювалися питання реалізації державної політики , зокрема, у напрямах передачі окремих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування.

  Так,  начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч взяв  участь в роботі сесії  Красноїльської селищної ради. Посадовець надав методичні рекомендації  щодо введення штатної одиниці інспектора праці  при  виконавчому органі місцевого самоврядування.

  Аналогічні робочі зустрічі відбулася у Сокирянській та Новодністровській міських радах. 

  Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці Валентина Панчишина зустрілася з головою Сокирянської міської ради Василем Равликом  та обговорила низку організаційних  питань, пов’язаних з реалізацію Постанови Кабінету Міністрів від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Ще одна робоча зустріч заступника начальника відділу Валентини Панчишиної  відбулася із  заступником Новодністровського міського голови  Анатолієм  Білоткачем.

  В Управлінні Держпраці зазначають:  відповідна інформаційно - роз’яснювальна робота проведена серед усіх територіальних громад регіону.  Робочі зустрічі, зокрема,  відбулися з головами Чернівецької, Вашківської, Сторожинецької міських рад, Глибоцької селищної ради, Вашківецької, Мамалигівської, Клішківської , Усть - Путильської, Конятинської, Селятинської, Рукшинської  та інших сільських рад.   


   

 • Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  За останні три роки в країні впроваджуються та реалізуються реформи, спрямовані не тільки на покращення життя українців, а на зміну свідомості людей, які хочуть розбудовувати свою державу.

  На цьому, під час наради з фахівцями апарату Держпраці, начальниками територіальних органів та спеціалістами з питань протидії корупції, директорами експертно-технічних центрів Служби та відомчих видань наголосив Голова Держпраці Роман Чернега. Одне з найголовніших питань обговорення - це протидія корупції в органах державної влади та, зокрема, в системі Держпраці.

  «Нещодавно в Одесі за підозрою в отриманні хабара затримано двох державних інспекторів. Виникає запитання, для чого ми беремо на себе статус державного службовця? Якщо це звичка, брати хабарі, то від таких звичок необхідно відмовитися. Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, то хоча б потрібно замислитися про долю рідних, близьких, дітей», – наголосив Голова Держпраці.

  Аналізуючи ситуацію, яка пов’язана з корупційними ризиками в системі Держпраці, та взявши до уваги конкретні випадки затримки правоохоронними органами інспекторів, Голова Держпраці зазначив, що потрібно змінювати підходи щодо протидії корупції в Службі.

  «Роз’яснювальна робота, проведення навчань з інспекторами праці - це добре, але, якщо ми бачимо, що цього замало, нам потрібно шукати, справді, дієві методи, які можуть вплинути на чесну та відповідальну роботу державних службовців»,підкреслив Роман Чернега.

  Очільник відомства доручив начальникам територіальних органів, директорам державних підприємств та спеціалістам з питань протидії корупції співпрацювати з підприємцями та роботодавцями, правоохоронними органами задля ефективної протидії вчинення корупційних злочинів посадовцями Держпраці. Також Роман Чернега запропонував шукати нові сучасні методи контролю інспекторів праці.

  Одним з таких нововведень в роботі інспекторів може стати оснащення їх нагрудними відеореєстраторами для убезпечення від провокацій з боку осіб, до яких вони приходять з перевіркою, а також можливості мати аудіовізуальну фіксацію з проведення перевірок інспекторами праці.

  «На інспекторів праці покладені надважливі завдання, зокрема, виявлення нелегальних працівників. Ми ні в якому разі не ставимо за мету наповнювати бюджет за рахунок штрафних санкцій, накладених за нелегальних працівників, наша ціль збільшувати кількість застрахованих осіб, і тим наповнювати бюджет, мати вплив на вдалу реалізацію пенсійної реформи, яка проводиться Урядом» - підкреслив Роман Чернега.

  До присутніх також звернулися головний спеціаліст з питань протидії корупції Держпраці Олександр Гарбар та радник Голови Держпраці з питань безпеки Сергій Зінченко. Вони вкотре окреслили повноваження інспекторів праці, за перевищення яких загрожує відповідальність і наголосили на чіткому дотриманні посадових обов’язків та етики державного службовця.

  Участь у нараді у Держпраці взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  За його словами, результати обговорення  впровадження антикорупційних заходів, запропонованих на засіданні у Києві, стануть основною темою розширеної робочої наради, що відбудеться в Управлінні наступного понеділка - четвертого вересня.


   

 • До уваги органів місцевого самоврядування

  До уваги органів місцевого самоврядування

  Документи, які органи місцевого самоврядування повинні подати до Державної служби України з питань праці для отримання посадовими особами виконавчих органів посвідчень інспекторів праці

  Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 (далі - Порядок), підставою для видачі посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінсоцполітики.  

  Картка обліку даних інспектора праці затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від  11.07.2017 року № 1127 «Про затвердження форми картки обліку даних інспектора праці».

  Заповнена картка обліку  інспектора праці із вклеєною фотокарткою та фотокарткою інспектора праці розміром 3х4 см (для посвідчення) направляється до Держпраці за адресою:  01025, м. Київ, вул. Десятинна, 14.

  Інформація про видане посвідчення вноситься до реєстру посвідчень інспекторів праці, який ведеться Держпраці.

  Держпраці забезпечує передачу посвідчення до органів місцевого самоврядування через територіальні органи Держпраці.


   

 • Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Учора у залі нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.
  Участь у роботі комісії взяла заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.
  Під час засідання комісії розглядалося питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Буковини.
  Станом на перше вересня 2016 року загальна сума боргу із заробітної плати в області становила 3027,6 тисяч гривень, що є одним з найнижчих показників серед інших регіонів держави.
  Так, впродовж вересня цього року ліквідовано борги у всіх районних філіях ДП «Чернівецький облавтодор»; на дочірньому підприємстві «Чернівецька дорожньо-експлуатаційна дільниця» та дочірньому підприємстві «Чернівецький облавтодор» на загальну суму 2012,7 тисяч гривень.
  Станом на 29 вересня загальна сума боргу з виплати зарплати на буковинських підприємствах становить 1014,9 тисяч гривень.
  Довідково: головними державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за січень - серпень 2016 року проведено 15 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 11 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.
  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів впродовж січня-серпня погашено заборгованості із виплати заробітної плати в сумі 3138,0 тисяч гривень. Заборгованість погашено перед 963 працівниками підприємств, установ та організацій Буковини.


   

 • За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  По 2 особі - на підприємствах Дніпропетровської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі - на підприємствах Київської, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  у гірничорудній промисловості, будівництві та агропромисловому комплексі загинуло по 2 особи;

  у нафтогазовидобувній промисловості та машинобудуванні – по 1 особі.

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 45 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 33 особи (збільшення на 12 випадків або на 36%). 

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 288 осіб, за аналогічний період 2015 року загинула 265 осіб (збільшення на 23 випадки або на 9 %).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинуло 100 осіб (35% від загальної кількості загиблих);

  при падінні потерпілого – 48 осіб (17%);

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 40 осіб (14%); 

  дія предметів та деталей, що рухаються – 33 особи (11%);

  ураження електричним струмом – 21 особа (7%);

  дія шкідливих і токсичних речовин – 16 осіб (6%).


   

 • Голів ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Голів  ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів  Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Розширена робоча нарада за участю  першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Івана Гордея, представників житлово-комунального господарства   міста: профільних  підприємств, голів об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів, житлово-будівельних товариств, ЖРЕПів  відбулася у департаменті житлово-комунального господарства Чернівців.

  Темою обговорення стало питання належного функціонування ліфтового господарства міста.

  У своєму виступі перед присутніми перший заступник начальника Управління Держпраці  наголосив, найперше, на  результатах  планової перевірки КП «Чернівціміськліфт» за участю головних державних інспекторів  Управління й акцентував  на тому, що за результатами  перевірки  виявлено 24 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці . 

  Іван Гордей проінформував  про той факт, що Управлінням Держпраці підготовлено та подано   до Чернівецького окружного адміністративного суду адміністративний позов  щодо реагування у сфері державного нагляду, а саме призупинення  експлуатації ліфтових установок в окремих багатоквартирних   житлових будинках обласного центру.

  «Я наголошую на тому, що  призупинка експлуатації ліфтових установок у багатоповерхівках  створить великі незручності  мешканцям цих будинків. Проте  Управління  зобов’язане чітко дотримуватися  норм українського законодавства у частині забезпечення належної безпеки користувачам ліфтів», - підкреслив Іван Гордей. 

  Водночас він поінформував  голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ щодо їхньої відповідальності за належне функціонування  на підпорядкованій їм території ліфтових установок.

  Адже для того, аби ліфти у  житлових будинках могли  належно функціонувати, вони повинні були піддані експертному  технічному обстеженню . 

  За результатами експертного обстеження, має бути видано дозвіл Управління Держпраці на експлуатацію ліфтового обладнання. 

  Голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ закликали пришвидшити роботу, зокрема,  щодо отримання таких дозволів.


   

 • Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  У журналі, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Віталій Цопа. Стратегія + програма = результат. Про те, що стратегію і програму з безпеки та гігієни праці України потрібно формувати на основі передового досвіду.

  Олександр Фандєєв. У Сорочинцях тільки веселі пригоди. Про безпечну роботу Сорочинського ярмарку-2016 подбала Держпраці.

  Дмитро Селявін. Поведінковий аудит як інструмент охорони праці. Спілкування керівника з підлеглим на тему охорони праці сприяє безпечній поведінці працівника.

  Олеся Цибульська. По-новому про відоме, або Читаючи Закон…У статті висвітлено вимоги з охорони праці для певних категорій працівників.

  Олександр Фандєєв. Сміття смердить небезпекою та брудними грішми. Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом змусила суспільство іншими очима подивитися на масштабну проблему.

  Володимир Терещенко. Відходи – у доходи. У Чернігівському відділенні ПАТ «САН ІнБев Україна» заробляють на чому тільки можуть.

  Олег Моісеєнко. Управління службою охорони праці. Деякі аспекти управлінських функцій стосовно питань охорони праці

  Олег Моісеєнко. Приклад, гідний наслідування. Ефективне планування й організація повсякденної роботи СОП величезного підприємства

  Олег Моісеєнко. Роботи з підвищеною небезпекою за нарядом-допуском: відмінні та спільні риси. Все про порядок застосування нарядно-допускної системи.

  Володимир Терещенко. Братська могила. Причини загибелі людей в колекторах й інших замкнутих просторах.

  Наталія Романенко, Олександр Сліпачук. Працюй без травм. Найтиповіші виробничі травми по різних галузях економіки.

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу на допомогу спеціалістам з охорони праці

  Марія Алієва. Гігієна праці верстатників. Про особливості умов праці та профілактику профзахворювань верстатників.

  Олег Моісеєнко. Інструменти професійного добору. Методи оцінки професійної придатності персоналу, які використовує компанія Hogan.

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко Вимірюємо напруженість праці. Визначення класу та ступеня напруженості трудового процесу під час гігієнічної оцінки умов праці.

  Олексій Савченко. Профілактика сприяє зниженню травматизму. Ще раз про нагальну потребу скасувати мораторій на перевірки.

   

  На допомогу фахівцю з охорони праці.

  Безпека праці під час проведення робіт у замкнених просторах (колодязях, резервуарах, камерах тощо)

  Управління професійними ризиками: проблеми та рішення


   

 • Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток».

  Як наголосив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, представляючи проект акта на засіданні Уряду, документ спрямований на врегулювання питань своєчасного та цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо.

  Зокрема, передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про відпустки» - стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками. Також врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, – з метою її своєчасного та цільового використання.

  Крім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише у разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

  Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за угодою сторін трудового договору, та внести доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення – з метою посилення відповідальності роботодавців за порушення порядку надання (компенсації) відпусток.

  Прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту сприятиме своєчасному та за призначенням використанню працівниками відпусток для зміцнення здоров’я, відновлення працездатності, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також припиненню практики надмірного накопичення відпусток за декілька років і посиленню відповідальності роботодавців за порушення порядку їх надання, - підкреслюють у Мінсоцполітики України.


   

 • Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Відбулася колегія Міністерства соціальної політики України. До участі у роботі зібрання від Управління Держпраці у Чернівецькій області було делеговано заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галину Кушнір.


  На колегії, зокрема, було зазначено наступне: з метою легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшення кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, запроваджується новий механізм нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення через делегування функцій Держпраці органам місцевого самоврядування.


  Зазначене дозволить запровадити на ринку праці новий механізм контролю, пов’язаний з посиленням мотивації контролюючих органів у здійсненні легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшити кількість осіб, охоплених соціальним страхуванням.


  Під час роботи колегії Міністерства соціальної політики України обговорювалися тенденції щодо росту заробітних плат у державі. Наголошувалося на тому, що востаннє це відбулося у липні 2016 року – заробітна плата працюючих, у порівнянні з 2015 роком, зросла на 7,5%.


  Акцентувалося на тому, що не малозначним є підписання тристоронньої Генеральної угоди 23 серпня 2016 року про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, на 2016-2017 роки між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України. Угодою регулюються питання підвищення конкурентноздатності національного виробника, оплати праці, умов охорони праці та соціального діалогу.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  Управління  Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  13-15 вересня 2016 року проведено конкурс на заміщення вакантних посад в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.
  Результати конкурсу:

  ГРУБЛЯК
  Алла Валентинівна
  Головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму 3.1
  ПОПОВИЧ
  Алла Олександрівна
  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів 3.7
  САВЧУК
  Ігор Іванович
  Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці 3.7
  ТКАЧУК
  Сергій Денисович
  Заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  5.8

  Комісією не визначено кандидата на зайняття вакантних посад:   

   - завідувач сектору гірничого нагляду (відсутні претенденти);
   - головний спеціаліст з питань протидії корупції (відсутні претенденти);
   - головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку (претенденти не пройшли співбесіду).


   

 • На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:  

  з метою підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах, в організаціях, установах, поширення кращих вітчизняних та світових практик в галузі охорони праці, а також розвитку європейських стандартів безпеки, журнал «Промислова безпека» ініціює проведення з 4 по 6 жовтня 2016 року ІV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016».

  Захід відбудеться у готельному комплексі "Одеса" за адресою: м Одеса, Гагарінське плато, 5. 

  У програмі конференції: доповіді та презентації; робота у галузевих і тематичних секціях; засідання круглих столів; майстер-класи і тренінги; виставка товарів та послуг з охорони праці та промислової безпеки; дискусійні клуби; культурна програма.

  Тематики конференції:

  Нові інструменти в галузі безпеки праці.

  Управління ризиками: ефективні методи, практичні рішення та інструменти.

  Комунікаційні стратегії в галузі ОП та ПБ.

  Вплив психофізіологічних факторів на ефективність праці.

  Формування і розвиток культури безпеки виробництва.

  Практика підприємств з розслідування інцидентів.

  Засоби індивідуального захисту.

  Дискусійні клуби: організація навчання персоналу; концепція реформування системи управління охороною праці в Україні.

  Тренінги з домедичної допомоги, оцінки ризиків, пошуку кореневих причин інцидентів, тощо.

  До участі у конференції запрошено спікерів та учасників з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, США, Білорусі та інших.

  Контактні особи з підготовки конференції: Олеся Самелюк, Оксана Штоляр; тел. (044) 221 89 71 (редакція), (096) 193 07 93 , (050) 236 31 61; 

  e-mail: editor@prombezpeka.com або sameluk@ukr.net


   

 • З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  За аналогічний період 2015 року загинуло 26 осіб, тобто збільшення відбулося на  11випадків.  

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 282 особи.

  За аналогічний період 2015 року загинули 258 осіб (збільшення на 24 випадки).

  Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу у нинішньому році  загинуло 86 осіб;

  при падінні потерпілих – 45 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту  - 37 осіб; 

  через дію предметів та деталей, що рухаються – 33 особи ;

  внаслідок ураження електричним струмом – 18 осіб;

  через дію шкідливих і токсичних речовин – 15 осіб.


   

 • За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  4 особи – на підприємстві Миколаївської області; 

  3 особи – на підприємствах Рівненської області; 

  по 2 особі – на підприємствах Дніпропетровської, Харківської, Херсонської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі – на підприємствах Волинської, Київської, Львівської та Черкаської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  на підприємствах транспорту загинуло 7 осіб;

  у соціально-культурній сфері – 6 осіб;

  у житлово-комунальному господарстві та агропромисловому комплексі – по 2 особи;

  у будівництві та машинобудуванні – по 1 особі.


   

 • У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  Учора на розширеній робочій нараді під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Гордея обговорено низку важливих питань щодо організації роботи інспекторського складу відомства.

  Так, керівників структурних підрозділів зобов’язано опрацювати план проведення перевірок Управлінням на останній, четвертий, квартал року щодо уточнення термінів їх проведення та персонального складу комісій.

  Ними ж має бути підготовлено звіти щодо ефективності роботи державних інспекторів у вересні. Ці дані мають бути системно проаналізовані та узагальнені. На наступній робочій нараді очільники підрозділів мають озвучити ці результати. 

  Водночас на нараді вирішено, що задля покращення ефективності діяльності інспекторського складу у всіх структурних підрозділах Управління буде проведено відповідні технічні навчання. Відповідальними за їх проведення є керівники структур.


   

 • На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень

  На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень.

  У нинішньому році Управлінням Держпраці проведено 257 перевірок з питань додержання законодавства про працю.

  Загалом за вісім місяців перевірено 231 суб’єкт господарювання. Матеріали перевірок на 163 керівників - порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення їх до адміністративної відповідальності. 

  За невиконання законних вимог державних інспекторів до адміністративної відповідальності притягнуто 29 роботодавців. 

  Направлено подання щодо притягнення 54 посадових