UP
Фільтр
 • На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  На засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення обговорено стан виробничого травматизму на підприємствах Чернівців

  Стан виробничого травматизму та шляхи щодо його запобігання обговорено на засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, що відбулося у Чернівецькій ратуші.

  Начальник  Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак повідомив на засіданні, що за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них загинули).

  Очільник відомства наголосив на тому, що значна кількість випадків травмування мають місце саме на підприємствах обласного центру.  У нинішньому році  на підприємствах, в установах та організаціях Чернівців вже сталися девять  нещасних випадків, в яких постраждало девятеро осіб.

  «Це більш, ніж 40% усіх  травмованих на виробництві у регіоні.  На жаль, такими залишаються тенденції впродовж останніх кількох років. Так, у минулому , 2016, році на підприємствах Чернівців стався 21 нещасний випадок, у тому числі сім нещасних випадків – зі смертельним наслідком. Переважна більшість травмованих - працівники економічно активного віку, зі значним досвідом і стажем роботи», - підтвердив начальник Управління.

  Усі випадки травмувань ретельно розслідувані спеціальними комісіями Управління Дежпраці у Чернівецькій області. За результатами роботи комісій встановлено, що основними  причинами настання нещасних випадків стали невиконання працівниками та керівниками  окремих підприємств вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  « 75% випадків травмувань стаються через організаційні причини», - констатував Іван Луцак.

  З ініціативи Управління Держпраці до участі у засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення також  було залучено керівників та відповідальних за стан охорони праці посадових осіб підприємств, де у 2016, році сталися резонансні нещасні випадки, зокрема, ТОВ «ВКФ Балакком», ПАТ «Чернівецький цегельний завод №3», ТОВ «РОЗМА».

  Посадові особи підприємств детально відзвітували перед членами ради про виконання заходів  щодо усунення причин нещасних випадків та унеможливлення їх настання  у майбутньому.


   

 • Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  Виробничий травматизм на підприємствах України: у період з 18 по 25 вересня загинуло п’ятеро осіб

  По одній особі на підприємствах Запорізької, Київської, Тернопільської, Харківської та Хмельницької областей.

  Випадки травмування сталися:

  в енергетиці (загинуло двоє осіб),

  на транспорті (загинула одна особа),

  у соціально-культурній сфері (смертельно постраждала одна особа),

  у житлово-комунальному господарстві (загинула одна особа).

  За минулий тиждень у Чернівецькій області не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму зі смертельним наслідком.

  Однак мав місце один нещасний випадок (у соціально - культурній сфері),  в якому травмувався сторож одного із дошкільних навчальних закладів міста Сторожинець: при обході території дитячого садка через пориви вітру на працівника з даху впав шифер.

  За попередніми даними, медики констатували стан травмованого, як тяжкий. Працівник перебуває на лікуванні у лікарні швидкої медичної допомоги у Чернівцях.


   

 • У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  У Держпраці спільно з МОП обговорили подальші кроки у реформуванні ринку праці

  Під час робочих зустрічей, які відбулися в рамках спільного проекту Державної служби України з питань праці та Міжнародної організації праці «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», Голова Держпраці Роман Чернега, представники Міністерства соціальної політики України та експерти МОП обговорили механізми впровадження проекту та поділилися власним баченням щодо основних його компонентів і мети.

  Як зазначив експерт МОП Арсеніо Фернандес Родрігес, інспектування праці не є самоціллю проекту, це дієвий інструмент для досягнення кращих умов праці. Проект покликаний допомогти у боротьбі з незадекларованою працею, що негативно впливає на економіку України, умови праці та соціальний захист працівників. Передбачені ним заходи сприятимуть зміцненню системи безпеки та гігієни праці, реалізації трудових стандартів та дотриманню законодавства про працю.

  Проект реалізовуватиметься в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС та її відповідних додатків, зокрема Директиви 89/39l/ЄЕС, а також положень конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці. Планується створення Наглядової ради проекту за участю спеціалістів Держпраці, Міністерства соціальної політики, представників МОП, ЄС, організацій працівників та роботодавців. Наглядова рада здійснюватиме стратегічне управління та виступатиме платформою для обміну інформацією про хід виконання проекту, а також про поточні заходи для забезпечення узгодженості дій між партнерами.

  Також передбачається розроблення і реалізація багаторічної стратегії подолання незадекларованої праці, яка включатиме як превентивні, так і контрольні заходи.


   

 • Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  Щомісяця кількість легально оформлених працівників зростає

  “Кількість працівників, які оформлюються легально, зростає. Динаміка є, крига зрушила з місця”, – розповідає Голова Держпраці Роман Чернега у коментарі інтернет-порталу UBR.

   


   

 • Онлайн-прийоми громадян за участю Голови Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Онлайн-прийоми  громадян за участю Голови  Держпраці Романа Чернеги продовжуються

  Практика онлайн-прийомів громадян у Державній Службі України з питань праці продовжується. Її було запроваджено у минулому, 2016, році. Цьогоріч прямі онлайн-лінії  з Головою Держпраці Романом Чернегою відбулися у багатьох регіонах.

  Днями таке онлайн-спілкування відбулося у Сумській області. Так, головний інженер місцевого підприємства -  ТОВ «Топаз» Юрій Замула звернувся до Романа Чернеги з проханням роз’яснити, чи має право роботодавець переносити вихідні та робочі дні не беручи до уваги рекомендації Кабінету Міністрів України щодо створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів?

  Голова Держпраці зазначив, що для створення сприятливих умов використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше, ніж за три місяці до таких днів, може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

  Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

  Зазначені рекомендації не носять обов’язкового характеру для підприємств приватної форми власності. Рішення про таке перенесення приймається власником спільно з профспілковою організацією.

  Роман Чернега акцентував: «Якщо колективним договором передбачена можливість перенесення робочих днів з метою тривалого відпочинку на новорічні свята, то таке перенесення не буде суперечити законодавству за умови наявності погодження виборного органу профспілкової організації та дотримання вимог статті 32 КЗпП щодо повідомлення про таке перенесення не пізніше ніж за два місяці».

  Інженер з охорони праці ПрАТ «Сумбуд» Віталій Олійник розповів, що на підприємстві, де він працює, планується проведення спеціального навчання та перевірки знань працівників, які задіяні у виконанні робіт на висоті. Так, його цікавить, чи буде правочинною комісія зі спеціального навчання та перевірки знань, якщо два члена цієї комісії пройшли навчання із загальних питань охорони праці, а третій член комісії пройшов спеціальне навчання?

  Голова Держпраці роз’яснив, що процедура та порядок проведення навчання з питань охорони праці визначається на підставі  статті 18 Закону України «Про охорону праці» та Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Згідно з Типовим положенням перевірка знань працівників з питань охорони праці на підприємстві здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці підприємства, склад якої затверджується наказом керівника.

  Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.

  Статус членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці визначений в Типовому положенні як посадових осіб, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці  під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки. Зазначені посадові особи навчаються згідно з Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. Тобто навчені загальним питанням управління охороною праці раз на три роки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує буковинцям, що кожен  мешканець краю, котрий має потребу потрапити на прийом до Голови Держпраці, може заздалегідь звернутися до відомства й зареєструватися до участі у прямій лінії.

  Це можна зробити у різний спосіб: прийти до Управління Держпраці персонально за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.

  Або звернутися за телефонами:  (0372) 55 37 24, (0372)  52 18 92.

  Або написати листа на електронну адресу Управління, вказану на веб-ресурсі Управління у розділі "Контакти".   

  Спілкування буковинців  з керівником державного відомства Романом Чернегою заплановано на шосте грудня 2017 року. Орієнтовно воно має розпочатися об 11 годині. Скайп-зв'язок  відбуватиметься у приміщенні Управління за адресою: м. Чернівці, вулиця Зелена, 3.


   

 • Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Інтерв’ю Голови Держпраці Романа Чернеги у телепрограмі “Тиса_LIVE” на телеканалі “Тиса-1”

  Про нововведення у здійсненні державного нагляду за додержанням законодавства про працю, особливості невиїзного інспектування, права працівників та роботодавців розповідає Голова Держпраці Роман Чернега.

   


   

 • Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Комісія спеціального розслідування встановила обставини й причини тяжкого травмування працівниці підприємства

  Нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, мав місце на підприємстві «Балакком». що розташовується в місті Чернівці  й спеціалізується на виготовленні готових текстильних виробів: тяжкі травми лівої руки отримала укладальник - пакувальниця.

  Це відбулося у приміщенні виробничого цеху підприємства під час пакування на універсальній пакувальній машині ПМ -1 наматрацників. Дата настання нещасного випадку - червень, 2017 року.

  У результаті спеціального розслідування комісія Держпраці встановила, що причиною настання нещасного випадку стали невиконання працівниками та керівниками  ТОВ «ВКФ «Балакком» нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема, інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій.

  Комісія спеціального розслідування Держпраці розробила заходи щодо унеможливлення настання подібних нещасних випадків на даному виробництві.

  Так, керівників структурних підрозділів  товариства зобов’язано  провести позапланові  інструктажі  та перевірку знань з питань охорони праці з усіма без винятку працівниками фірми. Відповідальні посадові особи  мають посилити контроль за дотриманням вимог інструкцій та нормативно - правових актів з охорони праці. Особливу увагу має  бути приділено технічному оснащенню виробничих цехів: обладнання має відповідати вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

  Довідково:  за вісім місяців 2017 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб (двоє із них – загинули).

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  А також у сільському (3) та лісовому (2) господарствах, торгівлі (2), на підприємствах автомобільного транспорту (2).

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі,  енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості; на виробництві деревини та виробів з деревини. 

 • На черговій робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  На черговій  робочій нараді акцентовано на недопустимості корупційних діянь під час виконання фахівцями Управління своїх професійних обов’язків

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася розширена робоча нарада, на якій було підведено підсумки наглядової діяльності за останній місяць, а  також обговорено низку актуальних завдань.

  «Наразі територіальні органи Державної служби України з питань праці наділено широкими повноваженнями, відповідно зросла відповідальність. У рази підвищилася увага до нашої роботи з боку роботодавців, підприємців, членів трудових колективів підприємств, установ, організацій області. Особливо активними у цьому плані є громадські інституції, - підкреслив у своєму виступі перед учасниками наради начальник  Управління  Держпраці Іван Луцак. - Ми повинні бути свідомими своєї професійної місії. Якісне виконання роботи неможливе без чіткого виконання антикорупційного законодавства. Хотів би  знову і знову акцентувати на тому, що будь – який (навіть найменший) прояв порушення антикорупційного законодавства матиме для того, хто собі дозволив це зробити, жорстку оцінку і не менш жорсткі висновки».

  Керівник відомства вказав, що питання запобігання та протидії корупції визначено одним із пріоритетних напрямів державної політики в цілому та Держпраці, зокрема.

  «Дотримання посадовими особами вимог Законів і нормативно-правових актів з цих питань є першочерговим напрямом роботи Держпраці. Це засвідчила одна із останніх розширених нарад, що відбулася  у Державній службі України з питань праці у столиці, на якій були присутні представники з усіх територіальних органів Служби», -  зазначив Іван Луцак.

  Під час наради головний спеціаліст з питань протидії корупції Яна Яковчук відзвітувала про проведену у цьому напрямі роботу.

  Спеціаліст повідомила про те, що у структурних підрозділах Управління відбулися навчання з питань антикорупційного законодавства.

  Під час навчань працівникам було детально роз’яснено обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, а також вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

  Працівників Управління закликано  сумлінно виконувати свої посадові обов'язки та дотримуватися етичного кодексу державного службовця.  

 • Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці

  Держпраці закликає роботодавців оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів праці   

  26 квітня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову  № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Дана Постанова набула чинності у травні нинішнього року.

  Пунктом третім Порядку визначено: контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням, затвердженим відповідним наказом Міністерства соціальної політики України.

  Державною службою України з питань праці розпочато роботу щодо забезпечення  інспекторів праці органів місцевого самоврядування службовими посвідченнями.

  Водночас Державна служба України з питань праці попереджає підприємців в регіонах про вірогідність  появи  на підприємствах, в установах та організаціях  шахраїв під виглядом інспекторів праці. У такий спосіб псевдо -  інспектори вимагають у підприємців гроші.

  Держпраці закликає роботодавців і підприємців бути пильними й уточнювати дані людей, що представилися інспекторами праці.

   

  Детальну інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю”,   підрозділ  -  "Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування", або за телефоном (044) 288-10-00.

 • З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено семінар - наради щодо організації її безпечної експлуатації

  З ініціативи Держпраці на підприємствах з атракціонною технікою проведено  семінар - наради  щодо організації  її  безпечної експлуатації

  Семінар - наради організовано за ініціативи  фахівців відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області та  з метою запобігання випадків  травматизму серед користувачів атракціонів, а також  запобіганню випадків виробничого травматизму серед  інженерно-технічного персоналу підприємств.   

  Один із таких превентивних заходів відбувся у Центральному парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка Чернівців.  Цей суб’єкт господарювання є одним із найбільших парків атракціонної техніки у регіоні. Загалом тут встановлено 40 одиниць , 20 із них належать до  обладнання підвищеної небезпеки.  Устаткування перебуває у справному стані й використовується у повній відповідності до  Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

  Ще одна семінар - нарада за участю фахівців Управління Держпраці відбулася у ТОВ «Парк Жовтневий». І хоча атракціонна техніка у цьому місці відпочинку городян і гостей міста не експлуатується (усього тут налічується 12 одиниць, 11 із яких – підвищеної небезпеки), проте працівникам товариства чітко наголошено на безумовному дотриманні чинного законодавства з охорони праці.   

  «Під час здійснення заходів державного нагляду головними державними інспекторами Управління акцентується  на тому, що повну відповідальність за безпечне і надійне функціонування атракціонної  техніки несе суб’єкт господарювання, - зазначає начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик. - Саме власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності техніки до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими, власне, і є атракціони.

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу, що нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки». 

  Безперечно, що навіть повне дотримання суб’єктом господарювання законодавчих норм щодо промислової безпеки та охорони праці при використанні устаткування не убезпечує відвідувачів місць дозвілля від можливого травмування: неадекватна поведінка користувачів атракціонної техніки може призвести до непередбачуваного. Аби цього не сталося, перед початком роботи того чи іншого атракціону, відпочивальники мають бути ознайомлені з правилами безпеки. 


   

 • Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку лише на умовах повного дотримання Правил

  Суб’єкти господарювання можуть використовувати атракціонну техніку  лише на умовах повного дотримання Правил

  На цьому наголошують в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом в  Україні  значна кількість атракціонної техніки вичерпала свій визначений термін експлуатації, доволі часто суб’єкти господарювання використовують устаткування, що не пройшло технічний  огляд після міжсезонного зберігання відповідно до вимог Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.

  Часто трапляються випадки, коли у підприємців відсутня належна експлуатаційна документація. Більше того, окремі  суб’єкти господарювання починають роботу без додержання  визначених вимог щодо отримання дозволу на експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, повідомляють у Державній службі України з питань охорони праці.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання, які експлуатують таке устаткування  в регіоні, забезпечити повне дотримання Правил будови  та безпечної експлуатації  атракціонної техніки.  

  Власник  зобов’язаний ініціювати  технічну експертизу щодо готовності устаткування до експлуатації  й отримати в органі Держпраці відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

  Посадові особи  та інженерно-технічний  персонал підприємств зобов’язаний   пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  Відповідним наказом власник зобов’язаний призначити посадову особу на підприємстві, котра нестиме відповідальність за безпечну організацію експлуатації атракціонної техніки. 

  В Управлінні Держпраці акцентують: суб’єкт господарювання несе повну відповідальність за технічний стан атракціонів та належну експлуатацію техніки.


   

 • Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  Комісія Держпраці розслідує випадок смерті працівника на сільськогосподарському підприємстві

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування випадку смерті слюсаря-ремонтника ТОВ «АТЗТ Мирне».

  За попередніми даними,  працівник помер на території ферми сільськогосподарського підприємства внаслідок  суперечки  між ним та  охоронником.  У сварці останній вхопив камінь та влучив потерпілому у скроню. Бригада швидкої медичної установи, яка прибула за викликом, констатувала смерть слюсаря.

  Комісію спеціального розслідування створено в Управління Держпраці учора, п’ятого вересня. Очолив її роботу головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Мохнатий.

  Довідково:  загалом за вісім місяців нинішнього, 2017, року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє з яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері  - загалом вісім .

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два -  у лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося:  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини. 


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№9/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Ольга Богданова. Справжній мудрець не вчить. Він вчиться. Як донести до працівника інформацію з виробничої безпеки

  Віталій Цопа.  Ризик-орієнтоване мислення: основи, навчання та впровадження. Частина II. Зміст навчальних курсів з гігієни та безпеки праці, що пропонують закордонні й вітчизняні навчальні організації

  В’ячеслав Кукуріка. У зоні бойових дій – «зброя» превентивна. Про особливості роботи ГУ Держпраці у Луганській області в умовах дії мораторію на проведення будь-яких перевірок

  Дмитро Селявін. Список Гройсмана. Останній епізод? Кому стане краще в результаті внесення нових змін до Списку № 1 і Списку № 2 «пільгових» робіт і виробництв

  Сергій Колесник. Там, де має бути залізна дисципліна. Про створення належних і безпечних умов праці для цивільних осіб, які працюють на об’єктах і в установах Міноборони

  Олег Моісеєнко. Як кількісно оцінити рівень охорони праці? Досвід ДП «Івченко-Прогрес»: параметри оцінки порушень і проведення відповідних розрахунків

  Сергій Колесник. Увага! Підробка ЗІЗ. Як Держпраці бореться з фальсифікованими ЗІЗ і як відрізнити підробку від оригіналу

  Сергій Колесник. ЗІЗ-контроль на Миколаївському глиноземному заводі. Заходи щодо захисту від неякісних ЗІЗ

  Дмитро Селявін. Репортаж про демонтаж. Громадяни! Надсилайте фото й коментарі небезпечної поведінки і порушень, свідком яких ви стали. Будемо разом позбавляти суспільство від байдужості

  Валерій Бербець. МікроТРАВМА. Досвід розслідування мікротравм і фіксації потенційних небезпек на вітчизняних підприємствах

  Іван Мельник. Собака буває кусючим. Про особливості та наслідки нещасних випадків на виробництві внаслідок контакту з тваринами

  Микола Федоренко. Реєстрація чи облік – що доцільніше? Порівняльний аналіз цих термінів допоможе зясувати, чи можна одне поняття заміняти іншим

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко. Відкриваємо здоров пункт. Особливості організації роботи медико-санітарних частин і медпунктів на підприємствах

  Олександр Фандєєв. Білий азбест у чорному списку – 2. Чи допоможе заборона на виробництво виробів з азбесту побороти ракові захворювання?

  Олександр Фандєєв. Труднощі перекладу. Про те, чому держава не в змозі захистити українця, який отримав травму під час роботи в закордонній компанії

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»:

  Новини законодавства

  Проекти регуляторних актів Держпраці

  За період з 15.07.2017 до 15.08.2017

  Олег Моісеєнко. Чи підвищать Вимоги рівень безпеки? Зауваження фахівця щодо проекту нового регуляторного акта «Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками»

  Олена Цвєткова. Ринковий нагляд – особлива перевіркаВимоги до рівня безпеки ЗІЗ, заходи ринкового нагляду, права та повноваження перевіряльників, обмежувальні дії, відповідальність для порушників

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 7. Утримання внутрішньобудинкових систем захисту (протипожежного захисту, блискавкозахисту тощо). Нормативна база, вимоги безпеки, експлуатація, технічне обслуговування і т. ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час експлуатації переносних вогнегасників у будівлях і спорудах. Порядок дій, який допоможе правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт

  Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців Держпраці й інших заінтересованих органів виконавчої влади


   

 • Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  Найбільша кількість нещасних випадків з початку року - у соціально-культурній сфері

  На підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за вісім місяців нинішнього, 2017, року зареєстровано 22 нещасні випадки, в яких постраждали 22 осіб, двоє із яких - загинули.

  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі та на автомобільному транспорті.

  Найбільша кількість нещасних  випадків сталася у соціально-культурній сфері (8).

  У сільському господарстві мали місце три нещасні випадки, по два - у  лісовому господарстві, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту.

  По одному нещасному випадку трапилося: у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів; енергетиці; на підприємстві пошти та зв’язку; у сфері легкої, текстильної промисловості та пошитті одягу; на виробництві деревини та виробів з деревини.

  Випадки виробничого травматизму сталися:  

  внаслідок падіння під час пересування працівників (7);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (3);

  через ураження електричним струмом  (3);  

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  внаслідок наїзду транспортного засобу на потерпілого (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (2);

  внаслідок травми, заподіяної іншою особою (1);

  інші види (1).


   

 • Держпраці продовжує інформаційно-роз’яснювальну роботу у територіальних громадах області

  Держпраці продовжує інформаційно-розяснювальну роботу у територіальних громадах області

  Низка робочих зустрічей та нарад фахівців відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області з представниками органів місцевого самоврядування регіону відбулося напередодні.

  Під час зібрань обговорювалися питання реалізації державної політики , зокрема, у напрямах передачі окремих повноважень Держпраці органам місцевого самоврядування.

  Так,  начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч взяв  участь в роботі сесії  Красноїльської селищної ради. Посадовець надав методичні рекомендації  щодо введення штатної одиниці інспектора праці  при  виконавчому органі місцевого самоврядування.

  Аналогічні робочі зустрічі відбулася у Сокирянській та Новодністровській міських радах. 

  Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці Валентина Панчишина зустрілася з головою Сокирянської міської ради Василем Равликом  та обговорила низку організаційних  питань, пов’язаних з реалізацію Постанови Кабінету Міністрів від 26.04.2017 року №295 «Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  Ще одна робоча зустріч заступника начальника відділу Валентини Панчишиної  відбулася із  заступником Новодністровського міського голови  Анатолієм  Білоткачем.

  В Управлінні Держпраці зазначають:  відповідна інформаційно - роз’яснювальна робота проведена серед усіх територіальних громад регіону.  Робочі зустрічі, зокрема,  відбулися з головами Чернівецької, Вашківської, Сторожинецької міських рад, Глибоцької селищної ради, Вашківецької, Мамалигівської, Клішківської , Усть - Путильської, Конятинської, Селятинської, Рукшинської  та інших сільських рад.   


   

 • Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  Антикорупційні заходи у Держпраці: обговорено дієві механізми протидії корупційним вчинкам інспекторами праці

  За останні три роки в країні впроваджуються та реалізуються реформи, спрямовані не тільки на покращення життя українців, а на зміну свідомості людей, які хочуть розбудовувати свою державу.

  На цьому, під час наради з фахівцями апарату Держпраці, начальниками територіальних органів та спеціалістами з питань протидії корупції, директорами експертно-технічних центрів Служби та відомчих видань наголосив Голова Держпраці Роман Чернега. Одне з найголовніших питань обговорення - це протидія корупції в органах державної влади та, зокрема, в системі Держпраці.

  «Нещодавно в Одесі за підозрою в отриманні хабара затримано двох державних інспекторів. Виникає запитання, для чого ми беремо на себе статус державного службовця? Якщо це звичка, брати хабарі, то від таких звичок необхідно відмовитися. Якщо людина, яка бере хабар, не думає про долю країни, то хоча б потрібно замислитися про долю рідних, близьких, дітей», – наголосив Голова Держпраці.

  Аналізуючи ситуацію, яка пов’язана з корупційними ризиками в системі Держпраці, та взявши до уваги конкретні випадки затримки правоохоронними органами інспекторів, Голова Держпраці зазначив, що потрібно змінювати підходи щодо протидії корупції в Службі.

  «Роз’яснювальна робота, проведення навчань з інспекторами праці - це добре, але, якщо ми бачимо, що цього замало, нам потрібно шукати, справді, дієві методи, які можуть вплинути на чесну та відповідальну роботу державних службовців»,підкреслив Роман Чернега.

  Очільник відомства доручив начальникам територіальних органів, директорам державних підприємств та спеціалістам з питань протидії корупції співпрацювати з підприємцями та роботодавцями, правоохоронними органами задля ефективної протидії вчинення корупційних злочинів посадовцями Держпраці. Також Роман Чернега запропонував шукати нові сучасні методи контролю інспекторів праці.

  Одним з таких нововведень в роботі інспекторів може стати оснащення їх нагрудними відеореєстраторами для убезпечення від провокацій з боку осіб, до яких вони приходять з перевіркою, а також можливості мати аудіовізуальну фіксацію з проведення перевірок інспекторами праці.

  «На інспекторів праці покладені надважливі завдання, зокрема, виявлення нелегальних працівників. Ми ні в якому разі не ставимо за мету наповнювати бюджет за рахунок штрафних санкцій, накладених за нелегальних працівників, наша ціль збільшувати кількість застрахованих осіб, і тим наповнювати бюджет, мати вплив на вдалу реалізацію пенсійної реформи, яка проводиться Урядом» - підкреслив Роман Чернега.

  До присутніх також звернулися головний спеціаліст з питань протидії корупції Держпраці Олександр Гарбар та радник Голови Держпраці з питань безпеки Сергій Зінченко. Вони вкотре окреслили повноваження інспекторів праці, за перевищення яких загрожує відповідальність і наголосили на чіткому дотриманні посадових обов’язків та етики державного службовця.

  Участь у нараді у Держпраці взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  За його словами, результати обговорення  впровадження антикорупційних заходів, запропонованих на засіданні у Києві, стануть основною темою розширеної робочої наради, що відбудеться в Управлінні наступного понеділка - четвертого вересня.


   

 • До уваги органів місцевого самоврядування

  До уваги органів місцевого самоврядування

  Документи, які органи місцевого самоврядування повинні подати до Державної служби України з питань праці для отримання посадовими особами виконавчих органів посвідчень інспекторів праці

  Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 (далі - Порядок), підставою для видачі посвідчення інспектора праці посадовій особі виконавчого органу ради є лист сільського, селищного, міського голови, до якого додається заповнена картка обліку даних інспектора праці відповідно до форми, затвердженої Мінсоцполітики.  

  Картка обліку даних інспектора праці затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від  11.07.2017 року № 1127 «Про затвердження форми картки обліку даних інспектора праці».

  Заповнена картка обліку  інспектора праці із вклеєною фотокарткою та фотокарткою інспектора праці розміром 3х4 см (для посвідчення) направляється до Держпраці за адресою:  01025, м. Київ, вул. Десятинна, 14.

  Інформація про видане посвідчення вноситься до реєстру посвідчень інспекторів праці, який ведеться Держпраці.

  Держпраці забезпечує передачу посвідчення до органів місцевого самоврядування через територіальні органи Держпраці.


   

 • Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Упродовж вересня в області ліквідовано борги із заробітної плати на суму у понад два мільйони гривень

  Учора у залі нарад Чернівецької обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.
  Участь у роботі комісії взяла заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.
  Під час засідання комісії розглядалося питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Буковини.
  Станом на перше вересня 2016 року загальна сума боргу із заробітної плати в області становила 3027,6 тисяч гривень, що є одним з найнижчих показників серед інших регіонів держави.
  Так, впродовж вересня цього року ліквідовано борги у всіх районних філіях ДП «Чернівецький облавтодор»; на дочірньому підприємстві «Чернівецька дорожньо-експлуатаційна дільниця» та дочірньому підприємстві «Чернівецький облавтодор» на загальну суму 2012,7 тисяч гривень.
  Станом на 29 вересня загальна сума боргу з виплати зарплати на буковинських підприємствах становить 1014,9 тисяч гривень.
  Довідково: головними державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернівецькій області за січень - серпень 2016 року проведено 15 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 11 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.
  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів впродовж січня-серпня погашено заборгованості із виплати заробітної плати в сумі 3138,0 тисяч гривень. Заборгованість погашено перед 963 працівниками підприємств, установ та організацій Буковини.


   

 • За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  За минулий тиждень на українських підприємствах смертельно постраждали восьмеро осіб

  По 2 особі - на підприємствах Дніпропетровської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі - на підприємствах Київської, Миколаївської, Одеської та Харківської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  у гірничорудній промисловості, будівництві та агропромисловому комплексі загинуло по 2 особи;

  у нафтогазовидобувній промисловості та машинобудуванні – по 1 особі.

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 45 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 33 особи (збільшення на 12 випадків або на 36%). 

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 288 осіб, за аналогічний період 2015 року загинула 265 осіб (збільшення на 23 випадки або на 9 %).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинуло 100 осіб (35% від загальної кількості загиблих);

  при падінні потерпілого – 48 осіб (17%);

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 40 осіб (14%); 

  дія предметів та деталей, що рухаються – 33 особи (11%);

  ураження електричним струмом – 21 особа (7%);

  дія шкідливих і токсичних речовин – 16 осіб (6%).


   

 • Голів ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Голів  ОСББ, ЖБК , ЖБТ та ЖРЕПів  Чернівців проінформовано про відповідальність за належний стан ліфтового господарства

  Розширена робоча нарада за участю  першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Івана Гордея, представників житлово-комунального господарства   міста: профільних  підприємств, голів об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, житлово-будівельних кооперативів, житлово-будівельних товариств, ЖРЕПів  відбулася у департаменті житлово-комунального господарства Чернівців.

  Темою обговорення стало питання належного функціонування ліфтового господарства міста.

  У своєму виступі перед присутніми перший заступник начальника Управління Держпраці  наголосив, найперше, на  результатах  планової перевірки КП «Чернівціміськліфт» за участю головних державних інспекторів  Управління й акцентував  на тому, що за результатами  перевірки  виявлено 24 порушення законодавчих та нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці . 

  Іван Гордей проінформував  про той факт, що Управлінням Держпраці підготовлено та подано   до Чернівецького окружного адміністративного суду адміністративний позов  щодо реагування у сфері державного нагляду, а саме призупинення  експлуатації ліфтових установок в окремих багатоквартирних   житлових будинках обласного центру.

  «Я наголошую на тому, що  призупинка експлуатації ліфтових установок у багатоповерхівках  створить великі незручності  мешканцям цих будинків. Проте  Управління  зобов’язане чітко дотримуватися  норм українського законодавства у частині забезпечення належної безпеки користувачам ліфтів», - підкреслив Іван Гордей. 

  Водночас він поінформував  голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ щодо їхньої відповідальності за належне функціонування  на підпорядкованій їм території ліфтових установок.

  Адже для того, аби ліфти у  житлових будинках могли  належно функціонувати, вони повинні були піддані експертному  технічному обстеженню . 

  За результатами експертного обстеження, має бути видано дозвіл Управління Держпраці на експлуатацію ліфтового обладнання. 

  Голів ЖРЕПів, ОСББ, ЖБК та ЖБТ закликали пришвидшити роботу, зокрема,  щодо отримання таких дозволів.


   

 • Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  Вийшов у світ черговий номер видання «Охорона праці»

  У журналі, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Віталій Цопа. Стратегія + програма = результат. Про те, що стратегію і програму з безпеки та гігієни праці України потрібно формувати на основі передового досвіду.

  Олександр Фандєєв. У Сорочинцях тільки веселі пригоди. Про безпечну роботу Сорочинського ярмарку-2016 подбала Держпраці.

  Дмитро Селявін. Поведінковий аудит як інструмент охорони праці. Спілкування керівника з підлеглим на тему охорони праці сприяє безпечній поведінці працівника.

  Олеся Цибульська. По-новому про відоме, або Читаючи Закон…У статті висвітлено вимоги з охорони праці для певних категорій працівників.

  Олександр Фандєєв. Сміття смердить небезпекою та брудними грішми. Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом змусила суспільство іншими очима подивитися на масштабну проблему.

  Володимир Терещенко. Відходи – у доходи. У Чернігівському відділенні ПАТ «САН ІнБев Україна» заробляють на чому тільки можуть.

  Олег Моісеєнко. Управління службою охорони праці. Деякі аспекти управлінських функцій стосовно питань охорони праці

  Олег Моісеєнко. Приклад, гідний наслідування. Ефективне планування й організація повсякденної роботи СОП величезного підприємства

  Олег Моісеєнко. Роботи з підвищеною небезпекою за нарядом-допуском: відмінні та спільні риси. Все про порядок застосування нарядно-допускної системи.

  Володимир Терещенко. Братська могила. Причини загибелі людей в колекторах й інших замкнутих просторах.

  Наталія Романенко, Олександр Сліпачук. Працюй без травм. Найтиповіші виробничі травми по різних галузях економіки.

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу на допомогу спеціалістам з охорони праці

  Марія Алієва. Гігієна праці верстатників. Про особливості умов праці та профілактику профзахворювань верстатників.

  Олег Моісеєнко. Інструменти професійного добору. Методи оцінки професійної придатності персоналу, які використовує компанія Hogan.

  Оксана Орєхова, Олександр Павленко Вимірюємо напруженість праці. Визначення класу та ступеня напруженості трудового процесу під час гігієнічної оцінки умов праці.

  Олексій Савченко. Профілактика сприяє зниженню травматизму. Ще раз про нагальну потребу скасувати мораторій на перевірки.

   

  На допомогу фахівцю з охорони праці.

  Безпека праці під час проведення робіт у замкнених просторах (колодязях, резервуарах, камерах тощо)

  Управління професійними ризиками: проблеми та рішення


   

 • Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Уряд схвалив проект змін у законодавстві щодо порядку надання відпусток

  Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток».

  Як наголосив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, представляючи проект акта на засіданні Уряду, документ спрямований на врегулювання питань своєчасного та цільового використання працівниками щорічних відпусток, додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, надання додаткових відпусток у зв’язку з навчанням тощо.

  Зокрема, передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про відпустки» - стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками. Також врегульовуються порядок та умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи, – з метою її своєчасного та цільового використання.

  Крім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише у разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

  Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за угодою сторін трудового договору, та внести доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення – з метою посилення відповідальності роботодавців за порушення порядку надання (компенсації) відпусток.

  Прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту сприятиме своєчасному та за призначенням використанню працівниками відпусток для зміцнення здоров’я, відновлення працездатності, виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, а також припиненню практики надмірного накопичення відпусток за декілька років і посиленню відповідальності роботодавців за порушення порядку їх надання, - підкреслюють у Мінсоцполітики України.


   

 • Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Представник Управління Держпраці взяла участь у роботі колегії Мінсоцполітики

  Відбулася колегія Міністерства соціальної політики України. До участі у роботі зібрання від Управління Держпраці у Чернівецькій області було делеговано заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галину Кушнір.


  На колегії, зокрема, було зазначено наступне: з метою легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшення кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, запроваджується новий механізм нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення через делегування функцій Держпраці органам місцевого самоврядування.


  Зазначене дозволить запровадити на ринку праці новий механізм контролю, пов’язаний з посиленням мотивації контролюючих органів у здійсненні легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці, а також збільшити кількість осіб, охоплених соціальним страхуванням.


  Під час роботи колегії Міністерства соціальної політики України обговорювалися тенденції щодо росту заробітних плат у державі. Наголошувалося на тому, що востаннє це відбулося у липні 2016 року – заробітна плата працюючих, у порівнянні з 2015 роком, зросла на 7,5%.


  Акцентувалося на тому, що не малозначним є підписання тристоронньої Генеральної угоди 23 серпня 2016 року про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, на 2016-2017 роки між всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців в особі Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок в особі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України. Угодою регулюються питання підвищення конкурентноздатності національного виробника, оплати праці, умов охорони праці та соціального діалогу.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  Управління  Держпраці у Чернівецькій області повідомляє про результати конкурсу

  13-15 вересня 2016 року проведено конкурс на заміщення вакантних посад в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.
  Результати конкурсу:

  ГРУБЛЯК
  Алла Валентинівна
  Головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму 3.1
  ПОПОВИЧ
  Алла Олександрівна
  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів 3.7
  САВЧУК
  Ігор Іванович
  Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці 3.7
  ТКАЧУК
  Сергій Денисович
  Заступник начальника відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  5.8

  Комісією не визначено кандидата на зайняття вакантних посад:   

   - завідувач сектору гірничого нагляду (відсутні претенденти);
   - головний спеціаліст з питань протидії корупції (відсутні претенденти);
   - головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку (претенденти не пройшли співбесіду).


   

 • На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  На часі - ІV Міжнародна конференція «Промислова безпека. Найкращі практики-2016»

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:  

  з метою підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах, в організаціях, установах, поширення кращих вітчизняних та світових практик в галузі охорони праці, а також розвитку європейських стандартів безпеки, журнал «Промислова безпека» ініціює проведення з 4 по 6 жовтня 2016 року ІV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016».

  Захід відбудеться у готельному комплексі "Одеса" за адресою: м Одеса, Гагарінське плато, 5. 

  У програмі конференції: доповіді та презентації; робота у галузевих і тематичних секціях; засідання круглих столів; майстер-класи і тренінги; виставка товарів та послуг з охорони праці та промислової безпеки; дискусійні клуби; культурна програма.

  Тематики конференції:

  Нові інструменти в галузі безпеки праці.

  Управління ризиками: ефективні методи, практичні рішення та інструменти.

  Комунікаційні стратегії в галузі ОП та ПБ.

  Вплив психофізіологічних факторів на ефективність праці.

  Формування і розвиток культури безпеки виробництва.

  Практика підприємств з розслідування інцидентів.

  Засоби індивідуального захисту.

  Дискусійні клуби: організація навчання персоналу; концепція реформування системи управління охороною праці в Україні.

  Тренінги з домедичної допомоги, оцінки ризиків, пошуку кореневих причин інцидентів, тощо.

  До участі у конференції запрошено спікерів та учасників з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, США, Білорусі та інших.

  Контактні особи з підготовки конференції: Олеся Самелюк, Оксана Штоляр; тел. (044) 221 89 71 (редакція), (096) 193 07 93 , (050) 236 31 61; 

  e-mail: editor@prombezpeka.com або sameluk@ukr.net


   

 • З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  З початку вересня на підприємствах України смертельно травмовано 37 осіб

  За аналогічний період 2015 року загинуло 26 осіб, тобто збільшення відбулося на  11випадків.  

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 282 особи.

  За аналогічний період 2015 року загинули 258 осіб (збільшення на 24 випадки).

  Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу у нинішньому році  загинуло 86 осіб;

  при падінні потерпілих – 45 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту  - 37 осіб; 

  через дію предметів та деталей, що рухаються – 33 особи ;

  внаслідок ураження електричним струмом – 18 осіб;

  через дію шкідливих і токсичних речовин – 15 осіб.


   

 • За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  За минулий тиждень на підприємствах країни загинуло 19 працівників

  4 особи – на підприємстві Миколаївської області; 

  3 особи – на підприємствах Рівненської області; 

  по 2 особі – на підприємствах Дніпропетровської, Харківської, Херсонської та Хмельницької областей; 

  по 1 особі – на підприємствах Волинської, Київської, Львівської та Черкаської областей. 

  Випадки травмування сталися:

  на підприємствах транспорту загинуло 7 осіб;

  у соціально-культурній сфері – 6 осіб;

  у житлово-комунальному господарстві та агропромисловому комплексі – по 2 особи;

  у будівництві та машинобудуванні – по 1 особі.


   

 • У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  У всіх структурних підрозділах Управління Держпраці пройдуть технічні навчання

  Учора на розширеній робочій нараді під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Гордея обговорено низку важливих питань щодо організації роботи інспекторського складу відомства.

  Так, керівників структурних підрозділів зобов’язано опрацювати план проведення перевірок Управлінням на останній, четвертий, квартал року щодо уточнення термінів їх проведення та персонального складу комісій.

  Ними ж має бути підготовлено звіти щодо ефективності роботи державних інспекторів у вересні. Ці дані мають бути системно проаналізовані та узагальнені. На наступній робочій нараді очільники підрозділів мають озвучити ці результати. 

  Водночас на нараді вирішено, що задля покращення ефективності діяльності інспекторського складу у всіх структурних підрозділах Управління буде проведено відповідні технічні навчання. Відповідальними за їх проведення є керівники структур.


   

 • На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень

  На виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, у 2016-у в області погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму у понад три мільйони гривень.

  У нинішньому році Управлінням Держпраці проведено 257 перевірок з питань додержання законодавства про працю.

  Загалом за вісім місяців перевірено 231 суб’єкт господарювання. Матеріали перевірок на 163 керівників - порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення їх до адміністративної відповідальності. 

  За невиконання законних вимог державних інспекторів до адміністративної відповідальності притягнуто 29 роботодавців. 

  Направлено подання щодо притягнення 54 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено 40.

  Матеріали перевірок щодо 11 керівників передано до правоохоронних органів. 

  Фахівцями Управління упродовж восьми місяців проведено 15 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 11 підприємствах-боржниках.

  За результатами проведених перевірок, на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління Держпраці, погашено заборгованості із виплати заробітної плати 963 працівникам у сумі понад 3 мільйони 138 тисяч гривень.


   

 • Про права працівника під час його випробувального терміну

  Про  права працівника під час його випробувального терміну

  Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Згода працівника на прийняття на роботу з випробувальним терміном має бути зазначена у заяві працівника про прийняття на роботу. 

  Відмова працівника від випробувального терміну може бути підставою для відмови роботодавця від укладення трудового договору. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, з яким працівник має бути ознайомлений під підпис.

  У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. 

  Працівнику нараховується заробітна плата за виконану роботу на умовах, встановлених у колективному договорі або іншому локальному нормативному акті для його посади або роботи. 

  Про прийняття на роботу вноситься запис до трудової книжки, інформація про встановлення випробувального терміну до трудової книжки не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за № 110.

  Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи. 

  У разі настання тимчасової або стійкої втрати працездатності працівник має право на матеріальне забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з радіо «Буковина» започатковують творчий проект – «Все про гідні й безпечні умови праці», який виходитиме в радіоефір щомісяця

  Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з радіо «Буковина» започатковують творчий проект – «Все про гідні й безпечні умови праці», який виходитиме в радіоефір щомісяця

  Сьогодні, 14 вересня, в FM-ефірі радіо «Буковина» об 11.25 (з повтором о 15.25) вийде тематична програма «Маю право знати», в якій мовитиметься про проблему нелегальної зайнятості. 

  Це - перший випуск циклу програм, яким започатковується спільний творчий проект Управління Держпраці у Чернівецькій області та радіо «Буковина» - «Все про гідні й безпечні умови праці».

  Щомісяця в радіоефірі у коротких тематичних випусках проекту ведуча програми інформуватиме буковинську громаду про одне із актуальних питань, що стосується проблем виробничого травматизму в області, трудового законодавства, нелегальної зайнятості, експертизи умов та гігієни праці, наглядової діяльності Управління. 

  Невипадково, що у першому випуску програми «Маю право знати» мова піде про нелегальну зайнятість, адже це одна із найвідчутніших проблем, від якої напряму залежить рівень життя кожного громадянина, зокрема, та економічний розвиток громади загалом.

  Під час програми буде наголошено на ризиках, з якими доводиться стикатися працівникам, котрі працюють без належного оформлення трудових відносин та на відповідальності роботодавців, котрі допускають такі порушення чинного законодавства. Роботодавцям також буде розтлумачено все про суми штрафних санкцій. 

  Програма «Маю право знати» виходить в ефір у запису. 

  Попередньо його озвучили головний спеціаліст головний спеціаліст взаємодії із засобами масової інформації, міжнародної співпраці та з питань євроінтеграції Управління Держпраці у Чернівецькій області Лариса Артеменко та старший редактор відділу інформаційних та інформаційно - аналітичних програм радіо «Буковина» Елла Волошина.

  Наступний запис програми відбудеться вже на початку жовтня. У ньому розмова піде про підготовку до опалювального сезону та заходи, організовані фахівцями Управління Держпраці, що сприятимуть його безпечному проходженню.

 • Виробничий травматизм в Україні зріс

  Виробничий травматизм в Україні зріс

  За вісім місяців нинішнього року на українських підприємствах смертельно травмувалося 243 особи.

  Тоді як за вісім місяців 2015 року - 232 особи. Збільшення відбулося на 11 випадків.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком на виробництві мали місце:

  внаслідок дорожньо-транспортних пригод та наїзду транспортних засобів (загинуло 80 осіб, це понад третина від загальної кількості потерпілих);

  при падінні  (постраждали 42 особи);

  через падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту (смертельні травми виробничого характеру отримали 33 особи); через дію предметів та деталей, що рухаються (31 особа);

  внаслідок ураження електричним струмом (16 осіб);

  через дії шкідливих і токсичних речовин  ( загинуло 14 осіб).


   

 • За перші дні вересня на підприємствах держави загинуло семеро осіб

  За перші дні вересня на підприємствах держави загинуло семеро осіб

  По 2 особи - на підприємствах Київської та Полтавської областей, по  1 особі – на підприємствах Донецької, Запорізької та Львівської областей.

  Випадки травмування сталися:
  на підприємствах транспорту (загинуло 3 особи);
  на  будівництві ( 2 особи);
  в енергетиці та машинобудуванні (по 1 особі).

  Водночас  у Державній службі України з питань праці повідомляють, що у серпні 2016 року на українських підприємствах смертельно травмувалося 37 осіб. Це  на третину більше, ніж за аналогічний період минулого 2015 року. Тоді на виробництві смертельно травмувалося 27 осіб.


   

 • Тривають планові перевірки

  Тривають планові перевірки

  Головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області у складі відповідних комісій розпочали планові перевірки стану дотримання законодавства з питань праці, промислової безпеки та охорони праці на таких буковинських підприємствах: ТОВ ТП «Чернівці», ТОВ «Корпорація «Новус», ТзОВ «Мрія Буковини», ТзОВ «Дністрові сади», «ТОВ «Інвестиційна будівельна компанія Трансмост», ПП « Євросервіс-Україна», ПП «Кіронда І.В.», ПП «Земля –Д.С», ПП «Надпредтеплосервіс», ТОВ «Євронафта К» та інших.

  Заходи наглядової діяльності здійснюються на виконання плану проведення перевірок суб’єктів господарювання Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на третій квартал 2016 року та з урахуванням вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Положення про порядок організації та здійснення державного гірничого нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці у системі Держгірпромнагляду України» та «Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів». 

  Участь у перевірках беруть також головні державні інспектори сектору з питань експертизи умов праці та відділу з питань гігієни праці Управління. 

  Іхня участь у роботі комісіq продиктована необхідністю надання відповідальним особам підприємств, на яких здійснюються перевірки, методичної допомоги з питань атестації робочих місць за умовами праці та з питань гігієни праці.


   

 • Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?

  Чи має право працівник отримати компенсацію за невикористану додаткову щорічну відпустку?

  Статтею 83 Кодексу Законів про працю встановлено:  за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. 

  При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше, ніж 24 календарних дні.

  У разі, якщо за робочий рік працівник використав 24 календарні дні відпустки, за його бажанням частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. 

  Таким чином, працівник може одержати компенсацію за 7 календарних дні додаткової щорічної відпустки без факту звільнення тільки у випадку, якщо він фактично використав 24 календарні дні щорічної відпустки за цей робочий рік.


   

 • «Діалог між Управлінням Держпраці і роботодавцями має вибудовуватися лише на конструктиві»

  «Діалог між Управлінням Держпраці і  роботодавцями має вибудовуватися лише  на конструктиві»

  Це одна із основних тез виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, що прозвучала сьогодні на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

   

  Виступаючи перед  членами та учасниками зібрання, керівник відомства   прозвітував  про проведену   Управлінням Держпраці  роботу, зокрема, щодо вжиття заходів, спрямованих на легалізацію трудової зайнятості в області.

  Зокрема,  наголошено на тому, що головними державними інспекторами Управління Держпраці  посилено контроль  за станом укладання трудових угод роботодавцями з найманими працівниками.

  «Упродовж півроку головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю,  зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці  встановили  у семи роботодавців порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин, виявили чотирнадцять працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

  На восьми суб’єктах господарювання виявлено 219 працівників, котрі виконували роботи  на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору», - констатував перед присутніми начальник відомства.

  Він також повідомив, що на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Держпраці, з 34 працівниками роботодавці уклали трудові договори.

  Що ж до застосування штрафних санкцій за порушення роботодавцями законодавства про працю, начальник Управління наголосив: загалом за півроку винесено 97 таких постанов. Сума штрафних санкцій склала понад 402 тисячі гривень.

  «Але водночас хочу підкреслити: зусилля фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області спрямовані, найперше, на інформаційно-просвітницьку, роз’яснювальну діяльність. Ми не ставимо собі за мету знайти порушення й покарати роботодавця, всіляко сприяємо тому, аби керівники підприємств, установ, організацій Буковини зрозуміли усю важливість дотримання чинного законодавства з питань праці, охорони та гігієни праці, - констатував Іван Луцак, - Постійно наголошуємо на цьому час здійснення перевірок суб’єктів господарювання, особистого прийому громадян, організовуючи спільні колегії та розширені робочі наради».


   

 • Управління Держпраці вчергове повідомляє про можливість онлайн-прийому громадян у Голови Держпраці Романа Чернеги

  Управління Держпраці вчергове повідомляє про можливість онлайн-прийому громадян у Голови Держпраці Романа Чернеги

  Онлайн-спілкування Голови Державної Служби України з питань праці Романа Чернеги з мешканцями Буковини заплановано на сьоме грудня 2016 року.

  Кожен бажаючий, у кого виникають запитання до Голови Держпраці, впродовж року, включно до шостого грудня, може звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області, або адресувати своє запитання поштою на адресу :
  58003
  Управління Держпраці у Чернівецькій області
  вулиця Зелена, 3
  м.Чернівці.

  Заявник зобов'язаний заздалегідь зареєструвати своє звернення та залишити свої контактні дані.

  Зробити це можна також за телефоном (0372)55-27-34.

  Якщо запитання, що хвилюють заявника, у межах повноважень Держпраці, то він особисто отримає запрошення на онлайн-прийом до Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги.

  Спілкування з керівником Служби відбудеться у приміщенні Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Про додаткові відпустки працівникам, котрі виховують дітей

  Про додаткові відпустки працівникам, котрі виховують дітей

  Українським законодавством гарантується:
   - жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років,
     або дитину-інваліда,
     або яка усиновила дитину,
   - одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого  перебування матері в лікувальному закладі),
   - а також особі, яка взяла дитину під опіку,
  надання щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. 

  За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

  Відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені відповідними статтями Кодексу законів про працю (а саме 75 і 76  статтями Кодексу), а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 80 Кодексу.


   

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку