UP
Фільтр
 • З початку жовтня на українських підприємствах смертельно травмовано 26 осіб

  З початку жовтня на українських підприємствах  смертельно травмовано 26 осіб

  За минулий тиждень (станом на 30.10.2017р.) на підприємствах України  смертельно травмовано десятеро осіб:
  двоє  осіб - на підприємствах Дніпропетровської області;
  по одній особі  - на підприємствах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.

  Випадки травмування сталися:
  у соціально-культурній сфері (загинуло троє осіб);
  на підприємствах транспорту, в агропромисловому комплексі та у деревообробній промисловості (смертельно постраждали по двоє осіб);
  на об’єкті котлонагляду (загинула одна особа).

  З початку жовтня на підприємствах України смертельно травмовано 26 осіб, за аналогічний період 2016 року загинуло 42 особи (зменшення на 16 випадків або на 38%).


   

 • Перше посвідчення інспектора праці на Буковині отримала фахівець Сторожинецької міської ради

  Перше посвідчення інспектора праці на Буковині отримала фахівець Сторожинецької міської ради

  Посвідчення інспектора праці, видане Державною службою України, отримала  провідний спеціаліст -інспектор праці відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій  та державних закупівель Сторожинецької міської ради Валентина Анатоліївна Лушнікова.

  Посвідчення інспектору праці вручила заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Галина Кушнір. Вона привітала  Валентину Лушнікову з отриманням документа й висловила їй побажання плідної роботи, підкресливши, що Сторожинецька міська рада є першою серед органів місцевого самоврядування Буковини, де трудитиметься такий фахівець.

  Водночас Галина Кушнір наголосила, що такі посади має бути введено у кожному виконавчому органі місцевого самоврядування. Фахівці, котрі працюватимуть на цих посадах, здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю у частині своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівникам підприємств, установ, організацій; додержання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці; оформленням трудових відносин.

  Нагадаємо: із 16 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 „Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов’язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує роботодавців Буковини про можливість відвідування їхніх підприємств шахраями під виглядом інспекторів праці.  

  Погрожуючи великими штрафами, псевдо інспектори у такий спосіб вимагають у підприємців гроші.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування роботодавці Буковини можуть перевірити на сайті Держпраці у розділі - “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю”, підрозділі - «Інформація про службові посвідчення інспекторів праці», або за  телефоном - (044) 288 -10 -00.


   

 • На робочій нараді прозвітовано про проведені з 23 по 27 жовтня заходи державного нагляду

  На робочій нараді прозвітовано про проведені з 23 по 27 жовтня заходи державного нагляду

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулася робоча нарада під головуванням т.в.о начальника відомства Івана Гордея.

  Під час наради керівники структурних підрозділів, зокрема, начальник відділу  нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку  Юрій Кудлик, начальник  відділу нагляду  в АПК та СКС Микола Остапович, заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Костянтин Соболевич, начальник сектору з питань експертизи умов праці Ярослав Савко  прозвітували про заходи державного нагляду, проведені ними та  головними державними інспекторами структурних підрозділів  упродовж минулого тижня  - з 23 по 27 жовтня.

  Обговорено також  хід розслідувань комісіями спеціальних розслідувань Управління Держпраці нещасних випадків, в яких постраждали працівники місцевих підприємств.

  Так, голови комісій  спеціальних розслідувань обставин і причин нещасних випадків  (падіння працівника ФОП  у шахту вантажо - пасажирського ліфта 9.10.2017 р. та падіння з висоти працівника  одного із приватних підприємств  у Вижницькому районі  13.10.2017р.) Юрій Кудлик та Микола Остапович повідомили про проведену комісіями роботу.    

  У ході наради головуючий поінформував учасників зібрання про лист Держпраці  України щодо надання роз’яснень про притягнення до відповідальності  фізичних осіб-підприємців за порушення законодавства про працю згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України та ознайомив із текстом  Угоди  про співпрацю  між Державною службою України з питань праці і Державною  службою України з безпеки на транспорті.

  На нараді також обговорено низку інших поточних робочих питань та окреслено завдання на  нинішній робочий тиждень.


   

 • У ніч на 29 жовтня Україна переходить на зимовий час

  У ніч на 29 жовтня Україна переходить на зимовий час

  О четвертій годині ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад.

  Дату, коли переводять годинники на зимовий час, затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів України у 1996 році. Згідно з даною постановою, перехід на зимовий час в державі відбувається щороку в останню неділю жовтня, на літній час - в останню неділю березня.

  Як відомо, перехід на літній і зимовий час вперше запровадили у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу впродовж доби електроенергії.

  Нині понад 70  країн світу переходять на літній і зимовий час.  

  У 2011 році депутати  Верховної Ради України намагалися скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості ініціативу було скасовано.


   

 • Продовжуються онлайн-прийоми громадян

  Продовжуються онлайн-прийоми громадян

  Борис Бутаков працює енергетиком на ПрАТ «Юж-мормонтаж», що на Херсонщині, та відповідає  за безпечну експлуатацію підіймальних споруд. У зв’язку з особливостями роботи він звернувся до фахівців Держпраці щодо того, чи потрібно одержувати дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація на сьогодні не визначена нормативно-правовими актами? 

  Головний спеціаліст відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Держпраці Сергій Дригуля роз’яснив, що постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 передбачає, що роботодавець повинен одержати відповідний дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені у додатку 3, зокрема це технологічні транспортні засоби (в т.ч. навантажувачі), що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

  Порядок реєстрації і типи навантажувачів, що підлягають реєстрації, було визначено в Правилах будови і безпечної експлуатації навантажувачів (п. 7.2.), затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 № 308.  На даний час Правила скасовані.

  Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Одержання дозволу не вимагається, якщо устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

  Статтею 34 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що відомчу реєстрацію та облік великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

  Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (в тому числі навантажувачів) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8.

  Отже, оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів у територіальних органах Держпраці.


   

 • Почали діяти нові вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

  Почали діяти нові вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

  З 20 жовтня почали діяти Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках .

  Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках затверджено Міністерством соціальної політики України наказом від 23.06.2017 р. № 1050 (зареєстрований в Мін’юсті 08.09.2017 р.).  

  Мінімальні вимоги поширюються на замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників, фізичних осіб, що забезпечують себе роботою самостійно. Проте вони не поширюються на підприємства з видобутку корисних копалин.

  Перелік видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці розміщено  на сайті – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1111-17.

  Також наказом визначено перелік будівельних робіт, при виконанні яких існує підвищений ризик для життя і здоров’я працівників – http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1111-17.

  Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування (20.10.2017 р.).


   

 • Завдяки діяльності Держпраці українські підприємства - боржники погасили заборгованість по заробітній платі у 516, 5 мільйона гривень

  Завдяки діяльності Держпраці українські підприємства  - боржники погасили заборгованість по заробітній платі у 516, 5 мільйона гривень

  За оперативними даними Держпраці, впродовж січня-вересня 2017 року  інспекторами праці проведено 826 заходів державного нагляду на 614 підприємствах-боржниках, які мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 1 млрд 567 млн гривень.

  На вимоги інспекторів праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 516,5 млн грн., тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 119 тис. 659 працівниками.

  За результатами перевірок підприємств-боржників складено та передано до суду 332 протоколи про адміністративне правопорушення, на підставі яких на посадових осіб накладено штрафів на загальну суму 46,7 тис. гривень.

  Окрім того, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за порушення строків виплати заробітної плати посадовими особами Держпраці винесено 801 постанову про накладення фінансових санкцій у сумі 7,5 млн гривень, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  Варто зазначити, що здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості із неї залишається на постійному контролі фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  За результатами проведених заходів державного нагляду та на виконання вимог приписів  головних державних інспекторів відомства упродовж січня - вересня 2017 року в регіоні на місцевих підприємствах  погашено заборгованість по заробітній платі на суму 1052, 4 тис грн. Заборгованість погашено перед 419 працівниками.   

 • «Пріоритет у роботі Держпраці - детінізація доходів і легалізація трудових відносин»

  «Пріоритет у роботі Держпраці - детінізація доходів і легалізація трудових відносин»

  На цьому наголосив Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, перебуваючи з робочою поїздкою у Житомирській області. Там керівник державного відомства взяв участь у роботі колегії Управління Держпраці у Житомирській області.

  Виступаючи на зібранні, Голова Держпраці зауважив на пріоритеті роботи Держпраці і підкреслив виняткову роль інспекторів праці у вирішенні питань, що сьогодні є надзвичайно важливими для суспільства: забезпечення повної і своєчасної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, належне оформлення трудових відносин.

  "Пріоритетом у роботі залишається процес детінізації доходів і легалізація трудових відносин. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки, які виникають при отриманні зарплати у "конвертах" та неофіційному працевлаштуванні. Проведення інспекторами праці превентивних заходів, роз'яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат" - наголосив Роман Чернега.


   

 • Затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

  Затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

  Упродовж першої декади  грудня 2017 року в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області буде організовано громадську приймальню з надання мешканцям Буковини безоплатної первинної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини у межах професійної компетенції Державної служби України з питань праці.

  Діятиме громадська приймальня у рамках відзначення Всеукраїнського тижня права.

  Фахову юридичну допомогу заявникам надаватиме головний спеціаліст-юрисконсульт Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Бабчук.

  Свої заявки з отримання юридичної допомоги  буковинці можуть адресувати до Управління й заздалегідь, направивши листа поштою на адресу:  58003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, вулиця Зелена, 3, м. Чернівці, або скористатися електронною поштою Управління, адресу якої розміщено на сайті відомства у розділі «Контакти».

  Діяльність громадської приймальні з надання населенню первинної правової допомоги  - це лише один із заходів, затвердженого днями плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. Планується,  що у рамках його проведення фахівці Управління долучаться до низки просвітницьких заходів у загальноосвітніх, спеціалізованих та вищих навчальних закладах області.

  Інформаційні тематичні заходи з питань реалізації і захисту прав людини відбудуться також  в окремих трудових колективах.

  Довідково: відповідно до Указу Президента України, Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

  Кабінетом  Міністрів України вже затверджено відповідний  план заходів з проведення 8-13 грудня 2017 року Всеукраїнського тижня права.


   

 • Анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області анульовано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, виданий державному підприємству "Чернівецький ЕТЦ Держгірпромнагляду України" 30.05.2012 року під №061.12.77.

  Підстава анулювання - заява ДП "Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці".


   

 • Через падіння у шахту ліфта тяжко травмувався працівник підприємства

  Через падіння у шахту ліфта тяжко травмувався працівник підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію спеціального розслідування обставин та причин нещасного випадку, в якому постраждав працівник, котрий здійснював трудову діяльність у фізичної особи-підприємця. Підприємець займається виготовленням меблевої продукції.

  Працівник  отримав тяжкі травми через падіння у шахту вантажо - пасажирського ліфта. За попередньою інформацією, це сталося внаслідок його спроби  скористатися підіймальним механізмом.

  Остаточні обставини та  причини, через які сталося падіння потерпілого, встановить комісія спеціального розслідування.   

  Роботу комісії очолив начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Кудлик.

  Довідково: станом на початок жовтня у 2017 році на підприємствах Чернівецької області сталося 24 нещасні випадки, два із них - зі смертельним наслідком.


   

 • Нагороджено переможців першого Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  Нагороджено переможців першого Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  За ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». До участі у конкурсі заяви подали  колективи 42 підприємств з усієї України.

  Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму і професійних захворювань та інші.

  До складу комісії увійшли посадові особи Держпраці, представники міністерств, центральних та місцевих органів  виконавчої  влади, об’єднань роботодавців та профспілкових організацій, Фонду соціального страхування України.

  Вітаючи керівників та начальників служби охорони праці підприємств-переможців, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зазначив, що ідея конкурсу визріла давно, адже такий захід є потужним стимулом до вдосконалення системи охорони праці на вітчизняних підприємствах.

  "Інтеграція України до європейського співтовариства, реформування у цьому форматі усіх сфер економіки, імплементація європейських норм в українське законодавство - усі ці процеси стрімко набирають обертів у сучасних реаліях. Так само потребує докорінних змін і сфера охорони праці. Безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом, як для керівників підприємств, так і для працівників", - підкреслив керівник Держпраці України.

  Конкурсна комісія оцінювала діяльність підприємств у двох категоріях, перша, де працює понад 250 працівників, друга категорія - менше 250 працівників. Так, переможцями першого Всеукраїнського огляду-конкурсу  стали 13 підприємств з різних областей України. 

  За результатами оцінювання  у категорії «понад 250 працівників» у номінації «Переробна промисловість» переможцем стала Орджонікідзевська філія ТОВ з ІІ «Проктер енд Гембл Україна» (Дніпропетровська обл.);

  «Енергопостачання та транспорт» ‒ Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Хмельницька обл.);

  «Охорона здоров’я» ‒ Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського (Полтавська обл.);

  «Переробка сільськогосподарських культур» ‒ ПрАТ «Філіп Морріс Україна» (Харківська обл.);

  «Виробництво непродовольчих товарів» ‒ ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» (Полтавська обл.);

  «Добувна промисловість» ‒ ТОВ Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Рівненська обл.);

  «Виробництво обладнання та устаткування» ‒ ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» (Закарпатська обл.);  ТОВ «Сіріус Екстружен» (Хмельницька обл.).

  У категорії «менше 250 працівників» переможцями стали:

  у номінації «Переробна промисловість» ‒ ДП «Калуський дослідно-експериментальний завод інституту хімії поверхні НАНУ» (Івано-Франківська обл.); 

  «Виробництво обладнання та устаткування» ‒ ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000» (Миколаївська обл.);

  «Виробництво товарів та надання послуг населенню» ‒ Виробничо-торговельна фірма «ВЕЛАМ» (Миколаївська обл.);

  «Виробництво будівельних та оздоблювальних матеріалів» ‒ ТОВ «ВІВА ДЕКОР» (Івано-Франківська обл.);

  «Сфера житлово-комунального господарства» ‒ КП «Коломияводоканал» (Івано-Франківська обл.).

  У своїй промові Голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських обʼєднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий акцентував на важливості проведення такого конкурсу, запровадження передових технологій виробництва, організації та охорони праці.

  Організований Державною службою України з питань праці  Всеукраїнський конкурс планується проводити щорічно за результатами роботи протягом року.

  Про його умови можна дізнатися на сайті Держпраці у розділі «Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».


   

 • Привітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України

  Привітання зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України

  Шановні краяни, дорогі буковинці!

  Сердечно вітаю вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України.

  Україна - земля козацька.

  Такою була, є і буде наша Батьківщина.

  Споконвіку і до сьогоднішнього дня її свободу боронять найкращі і найдостойніші сини і доньки.

  Шана і повага усім, хто силою духу, волею, мужністю і звитягою утверджує незалежність рідної землі.

  Шановна буковинська громадо!

  З нагоди цих великих свят бажаю вам, вашим родинам здоровя, достатку, злагоди і миру.

  Слава Україні!

  Слава Героям!

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області - Іван Луцак   


   

 • Найбільше звернень громадяни адресують через недотримання роботодавцями законодавства про працю

  Найбільше звернень громадяни адресують через недотримання роботодавцями законодавства про працю

  Станом на початок жовтня 2017 року від заявників до Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 243 письмових звернення, а саме: 223 письмових звернення з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів та 20 звернень з питань промислової безпеки та охорони праці.

  З них направлено: з Урядової гарячої лінії - 92, особисто громадянами -50, отримано від громадян поштою 50 звернень, від інших установ, організацій -51 звернення.

  Головні державні інспектори здійснили прийом 162 громадян, котрим  надано консультації щодо  низки питань.

  У зверненнях, адресованих до Управління Держпраці у Чернівецькій області, порушуються питання недотримання трудового законодавства, зокрема, невиплати заборгованої заробітної плати, ненарахування та невиплати індексації та компенсації, правомірності укладання трудових угод, незаконного звільнення з роботи, невидачі трудових книжок при звільненні, дотримання роботодавцями трудових та соціальних гарантій мобілізованих військовослужбовців, тощо.

  Найбільша кількість звернень від заявників  надійшла у зв’язку з підвищенням з першого січня  2017 року розміру мінімальної заробітної плати до  3 200 гривень.


   

 • Перехід від неформальної до формальної економіки - новий лейтмотив Європейської регіональної зустрічі МОП

  Перехід від неформальної до формальної економіки - новий лейтмотив Європейської регіональної зустрічі МОП

  З метою реалізації пріоритетних завдань з реформування соціально-трудової сфери, досягнення цілей Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та виконання Програми гідної праці для України на 2016-2019 роки, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега у складі української делегації взяв участь у 10-й Європейській регіональній зустрічі Міжнародної організації праці, яка проходила у місті Стамбулі Турецької Республіки.

  Українську делегацію, до складу якої увійшли представники Уряду України та соціальних партнерів, очолив державний секретар Міністерства соціальної політики України Віктор Іванкевич.

  Основна увага делегації України була зосереджена на тих напрямах діяльності МОП, які відповідають економічним інтересам та завданням, що стоять перед нашою державою у соціально-трудовій сфері, сприяють її курсу на європейську інтеграцію.

  Під час пленарних дискусій учасники 10-тої Європейської регіональної зустрічі обмінялися думками щодо детінізації процесу трудових міграцій та посилення соціального і правового захисту громадян України, які працюють за її межами, окремо зупинилися на проблемах соціального захисту, зайнятості внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні вже близько 1,8 мільйона.

  На офіційних зустрічах з Генеральним директором Міжнародного бюро праці Гаєм Райдером, Регіональним директором офісу МОП для Європи та Центральної Азії Хайнцом Кьоллером, директором Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Маркусом Пілгрімом Роман Чернега поінформував про те, що Держпраці у своїй діяльності надає перевагу здійсненню превентивних заходів для недопущення порушень законодавства з питань праці та охорони праці. Зокрема, Держпраці у взаємодії з Міжнародною організацією праці впроваджує низку проектів, мета яких – перехід від неформальних трудових відносин до формальних. Триває робота над удосконаленням українського законодавства відповідно до європейських стандартів. Всі ці кроки мають створити підґрунтя для забезпечення гідних умов праці та належного соціального захисту українських громадян.

 • До сектору з питань експертизи умов праці Управління за консультаціями вже звернулося 204 громадян

  До сектору з питань експертизи умов праці Управління за консультаціями звернулося 204 громадян

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області із початку  2017 року надали  методично-консультативну допомогу та здійснили превентивні заходи з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 131 підприємстві,  із них:

  -    під час проведення планових перевірок з питань дотримання статті.7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 83 підприємствах;

  -         надано методичну та консультативну допомогу 48 підприємствам (за листами) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено  83 довідки  з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування), у тому числі, право на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні дев’ятнадцяти  засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 79 заяв громадян.

  У 2017 році до сектору звернулося  204 громадян з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці.

 • Онлайн-прийом громадян: Голова Держпраці особисто контролюватиме справу мобілізованого військового щодо відновлення його трудових прав

  Онлайн-прийом громадян: Голова Держпраці особисто контролюватиме справу мобілізованого військового щодо відновлення його трудових прав

  На онлайн-прийомі громадян до Голови Держпраці Романа Чернеги звернулася харків’янка Олена Сліпченко, дружина військовослужбовця Олександра Сліпченка, який до призову на військову службу працював у ТОВ НВП «Водомер».

  Із 20 червня 2017 року і по теперішній час він проходить військову службу в Житомирському військовому інституті С.П. Корольова.

  Після того як посадові особи ТОВ НВП «Водомер», де працював Олександр Сліпченко, довідалися про його призов на військову службу, 16 червня 2017 року звільнили його з роботи на підставі п. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю в Україні.

  Дізнавшись про можливість звернутися до Голови Держпраці, Олена, в інтересах свого чоловіка, вирішила просити Романа Чернегу сприяти вирішенню їхньої проблеми. Під час розмови з’ясувалося, що справа Олександра Сліпченка перебуває у Богунському районному суді м. Житомира, адже службу О. Сліпченко проходить в Житомирській області і подав позов до цього суду.

  Голова Держпраці пояснив, що відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295,  інспекторам праці забороняється розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді.

  Тому керівник порадив заявнику звернутися до суду з клопотанням залучити фахівців Держпраці до розгляду судової справи як третю особу без самостійних вимог, аби суд міг урахувати експертну думку фахівців.

  Окрім того, Голова Держпраці обіцяв взяти справу О. Сліпченка під особистий контроль та доручив керівництву ГУ Держпраці в Харківській області інформувати його щодо ситуації Олександра і забезпечити, у разі потреби, участь фахівців Держпраці у судових засіданнях.

  Роман Чернега також зобов’язав фахівців ГУ Держпраці в Харківській області  вкотре роз’яснити директору підприємства «Водомер» норми статті 119 КЗпП України щодо гарантій працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків.

  Держпраці України звертає увагу суб'єктів господарювання: відповідно до частини третьої статті 119 КЗпП України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

 • Фахівці Держпраці увійдуть до складу груп моніторингових обстежень дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

  Фахівці  Держпраці увійдуть до складу груп моніторингових обстежень  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

  До початку відпочинкового сезону у наступному році на базі  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку має бути проведено комплексні моніторингові обстеження. До складу моніторингових груп мають увійти фахівці профільних департаментів та управлінь Чернівецької обласної державної адміністрації та низки державних відомств, у тому числі, й фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Таким є рішення Обласної координаційної ради з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей, що відбулася днями у Чернівецькій ОДА.

  Участь у   засіданні координаційної ради взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Власне, керівник відомства виступив співдоповідачем у звіті про організацію в регіоні цьогорічної дитячої оздоровчої  кампанії.

  Під час виступу  Іван Луцак поінформував про роботу, проведену інспекторським складом Управління.  Учасникам зібрання було повідомлено про те, що при перевірці дитячих оздоровчих закладів головними державними інспекторами відомства було виявлено 101 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Станом на початок оздоровчої кампанії виявлені порушення оперативно усунено керівниками та відповідальними посадовими особами закладів відпочинку та оздоровлення.

  Найтиповіші порушення у сфері законодавства про охорону праці при організації літнього відпочинку: недотримання нормативно-правових норм при створенні служб з охорони праці,а також при формуванні комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці; не призначення адміністраціями закладів відпочинку відповідальних осіб, зокрема,  за технічний стан та безпечну експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, безпечну експлуатацію об’єктів енергетики.

  Керівників літніх таборів у майбутньому зобов’язано вдосконалити роботу щодо забезпечення  працівників інструкціями з охорони праці та належного ведення первинної документації з охорони праці, проведенні навчань з охорони праці, безпечної експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

  Загалом посадових осіб закладів дитячого оздоровлення та відпочинку  зобов’язано посилити контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації літнього відпочинку сезону 2018 року.

  Власне, тому серед пропозицій, озвучених начальником Управління Держпраці на засіданні, прозвучала пропозиція про створення пам’ятки керівникам дитячих установ з урахуванням вимог законодавства з питань охорони праці.

  Обовязкова умова: створення методичної памятки має відбуватися спільно з фахівцями Управління Держпраці.


   

 • На робочій нараді підсумовано результати роботи Управління Держпраці за третій квартал 2017 року

  На робочій нараді підсумовано результати роботи Управління Держпраці за третій квартал 2017 року

  Підсумкова робоча нарада за участю керівника відомства Івана Луцака, першого заступника Івана Гордея та начальників структурних підрозділів відбулася в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області.

  Серед низки робочих питань підсумовано та детально обговорено  результати діяльності інспекторського складу Управління за третій квартал нинішнього року, а саме:

  кількість проведених заходів державного нагляду;

  виявлені  під час перевірок порушення у частині дотримання нормативно-правових актів з охорони праці, які допустили інспектовані суб’єкти господарювання ;

  результати  щодо накладення на роботодавців-порушників штрафних санкцій.

  Під час обговорення результатів  роботи відомства, відзначено роботу головних державних інспекторів відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління.

  Водночас начальник Управління Держпраці Іван Луцак вказав начальнику відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрію Кудлику та начальнику відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Ігорю Левку на необхідність  підвищення показників наглядової діяльності головними державними інспекторами відділів, а також на необхідність надання ними якісних приписів.

  У ході наради вирішено, що наприкінці жовтня в Управлінні відбудеться розширене підсумкове засідання за результатами роботи відомства у цьому місяці.       

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№10/2017)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№10/2017)

  У ньому, як завжди, цікава й корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Олеся Цибульська. Шлях завдовжки у чверть століття. Ювілей Закону України «Про охорону праці»: згадуємо головні зміни за минулі роки та розмірковуємо про перспективи

  Тетяна Горюн. Коли закінчиться держруйнування? Федерація профспілок України проти бездумного й неправомірного скасування низки НПАОП, зокрема з охорони та гігієни праці, пожежної безпеки тощо

  Олександр Фандєєв, Дмитро Селявін. Відкриті до співпраці та діалогу. За результатами планової перевірки Державною службою України з питань праці ПАТ «Укргазвидобування» та його філіалу ГПУ «Шебелинкагазвидобування»

  Віталій Цопа. Ризик-орієнтоване мислення: основи, навчання та впровадження. Частина III. Про створення на підприємствах систем менеджменту зниження втрат на основі управління ризиками, а також про формування культури безпеки

  Дмитро Селявін. Чоботарі без чобіт. Як турбуються про безпеку праці та здоров’я своїх працівників у Міністерстві охорони здоров’я України

  Юлія Братусь. Переваги арт-безпеки. Про безперервне поліпшення і його вплив на безпеку праці з вуст менеджера підприємства Інтерпайп Сталь

  Сергій Колесник. Підіймайся не для того, щоб упасти. Основні причини нещасних випадків, пов’язаних із застосуванням драбин

   Наталія Романенко, Олександр Сліпачук. Чи безпечна професія сторожа? Ситуації, в яких опиняються сучасні сторожі, та профілактичні заходи для безпеки їхньої праці

  Ольга Стефанець. Згода від… небіжчика. Як бюрократичні відписки медиків гальмують процес розслідування нещасного випадку

  Володимир Потебешко. Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу

  Микола Федоренко. Уроки державної мови: напрацювання, наробіток, наробка чи доробок? Про відмінності між зазначеними термінами та про їх вживання у НПАОП

  Микола Лисюк. «Сам винен». Нещасні випадки з вини потерпілих: «знав (вимоги безпеки), та забув (що їх потрібно виконувати)»

  Зінаїда Купира. Позачерговий медогляд – право чи обов’язок працівника? Практика розгляду в суді справ, пов’язаних з направленням працівника на позачерговий медичний огляд

  Сергій Колесник. Майбутнє належить медицині профілактичній. Стан виявлення профзахворювань у Миколаївській області

  Дмитро Селявін. Злиття фондів: процес і результат. Про реорганізацію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  Юрій Крижановський. Чого і як має вчитися страховий експерт. Як підвищити ефективність роботи страхових експертів і в такий спосіб знизити рівень травматизму

  Зінаїда Купира. На суд сподівайся і сам не зівай. Приклади судових справ про встановлення факту нещасного випадку на виробництві. Як скласти позовну заяву до суду

   У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»:

  Новини законодавства

  Зінаїда Купира. Судові справи про накладення штрафів. Розглянуто постанови двох судів у справах щодо оскарження постанов територіальних органів Держпраці про накладення штрафів на роботодавців та проаналізовано судову практику про накладення штрафів по-новому

  Припис (на заміну розміщеному в додатку до журналу № 6/2017). Формалізований зразок припису – додаток до НПАОП 0.00-4.35-04 «Типове положення про службу охорони праці» за формою 1-ОП

  Олег Моісеєнко. Питання безпеки робіт на малих висотах. Про вимоги охорони праці, яких потрібно дотримуватися під час виконання робіт на відносно невеликих висотах з використанням звичайних драбин і риштовань

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 8. Утримання вантажопасажирських будинкових ліфтів. Нормативна база, відповідальні особи, технічне обслуговування та ремонт і т. ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час проведення робіт з ремонту та обслуговування вантажопасажирських будинкових ліфтів. Порядок дій, який допоможе правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт

  Олег Моісеєнко. Суєта навколо лікарняних (у що виливається непрофесіоналізм). Що перешкоджало належному соціальному захисту потерпілого та завдяки чому справедливість перемогла

  Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців Держпраці й інших заінтересованих органів виконавчої влади


   

  Запропонувати кращий переклад


 • Створено комісію спеціального розслідування випадку травмування водіїв ТДВ «Денисівка»

  Створено комісію спеціального розслідування випадку травмування водіїв ТДВ "Денисівка"

  Комісія спеціального розслідування  групового нещасного випадку, що  спричинив тяжкі наслідки, Управління Держпраці у Чернівецькій області з’ясовуватиме  остаточні причини й обставини , через які отримали травми  водії  ТДВ «Денисівка».

  Нещасний випадок мав місце при  виконанні пасажирських перевезень  по маршруту Харків - Чернівці.

  Дорожньо-транспортна пригода сталася у місті Житомир.

  За попередніми даними, кермувальник  вантажного автомобіля  РЕНО, у порушення правил проїзду, не пропустив рейсовий автобус MAN (ним керували потерпілі), який рухався  по головній дорозі  цього обласного центру.

  У результаті таких  дій, сталося зіткнення транспортних засобів: водії пасажирського автобуса травмувалися та були доставлені до місцевого  медичного закладу каретою  швидкої допомоги.

  Лікарі діагностували у них струс головного мозку та тілесні   травми різного ступеня тяжкості.

  Потерпілі - 1964  та 1972 років народження.

  Комісія вже почала роботу. Її діяльність регламентована  Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. 

  Роботу комісії очолив  завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області Дмитро Стоян. 


   

 • На найбільшому виробництві лакофарбової продукції в регіоні - «Чернівецькому хімічному заводі» - перевірено стан промислової безпеки та охорони праці

  На найбільшому виробництві лакофарбової продукції в регіоні - «Чернівецькому хімічному заводі» - перевірено стан промислової безпеки та охорони праці

  Комісія Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили планову перевірку стану промислової безпеки та охорони праці на підприємстві «Чернівецький хімічний завод».

  Під час перевірки, участь в якій взяли начальник відділу нагляду на виробництві, на об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Ігор Левко, заступник начальника відділу Костянтин Соболевич, головний державний інспектор Іван Бербенюк  виявлено низку порушень, зокрема, у частині управління охороною праці та обов’язків роботодавця;

  навчання з питань охорони праці;

  додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об’єктів і засобів виробництва.

  Загалом було виявлено 16 порушень.

  Фахівцями Управління, котрі брали участь у перевірці, видані відповідні приписи  на їхнє усунення.

  Довідково:  продукція виробництво (засноване у 1924 році)  використовуються на пiдприємствах автомобiлебудiвної, авторемонтної, вагонобудiвної, меблевої, будiвельної, хімічної електронної, електротехнiчної галузей промисловості, на атомних i гідроелектростанціях та сільському господарстві.

   Профіль підприємства - виробництво лакофарбової продукції, фільтрувальних елементів, продукції по догляду за автомобілями та допоміжних матеріалів.

  Спецiалiсти підприємства у спiвпрацi з науково-дослідними інститутами отримали 17 свідоцтв та патентів на винаходи за розробку нових видів продукції.  Загалом тут випускають понад дві тисячі найменувань продукції.


   

 • З початку року до сектору з питань експертизи умов праці Управління звернулося понад 140 заявників

  З початку року до сектору з питань експертизи умов праці Управління звернулося понад 140 заявників

  Працівниками сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  з початку року  надано методично-консультативну допомогу та здійснено  превентивні заходи  з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, на 84 підприємствах:

  під час проведення комплексних перевірок з питань дотримання статті 7 Закону України «Про охорону праці» та статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» здійснено превентивні заходи з питань атестації  робочих місць за умовами праці на 51 підприємстві;

  надано методичну та консультативну допомогу 33 підприємствам  у проведенні атестації робочих місць за умовами праці щодо  встановлення пільгових пенсій, надання додаткових відпусток і доплат працівникам за роботу в шкідливих умовах праці.

  За результатами   роботи, підготовлено 84 довідки з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації – додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скороченої тривалості робочого тижня і таке інше.

  Фахівці сектору з питань експертизи умов праці Управління взяли участь  у підготовці та проведенні  17 засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах.

  На засіданнях розглянуто 88 заяв громадян.

  З початку року до структурного підрозділу  Управління Держпраці звернулося 142 мешканців  області з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці, а  також  наданні пільг та компенсацій.


   

 • Розпочинається регіональний етап VI Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

  Розпочинається регіональний етап VI  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці  очима дітей»

  З  метою популяризації питань промислової безпеки та охорони праці, привернення уваги суспільства до існуючих проблем у цій сфері серед школярів, учнівської молоді,  а  також з нагоди відзначення у 2017 році Всесвітнього дня охорони праці, ДП «Редакція журналу «Охорона праці», за підтримки Державної служби України з питань праці, проводить у період з жовтня 2016 до квітня 2017 року щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

  Участь у конкурсі можуть брати учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, учасники образотворчих студій, гуртків, мистецьких майстерень – усі, кому виповнилося від шести до вісімнадцяти років.

  Конкурс, як і в попередні роки,  має відбуватися у два тури:  

  відбірковий регіональний тур (триватиме з жовтня 2016 року до лютого 2017 року);

  фінальний тур і оголошення переможців (березень - квітень 2017 року).

  Наразі Управління Держпраці у Чернівецькій області оголошує початок регіонального етапу VI  Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці  очима дітей».

  Творчі роботи, у яких конкурсанти висвітлюватимуть тему промислової безпеки та охорони праці, можна приносити, або надсилати за адресою:

   58002

  Управління Держпраці у Чернівецькій області,

  вул. Зелена, 3,

  м.Чернівці

  з поміткою «На конкурс дитячого малюнка»

  Роботи на конкурс приймаються до 28 лютого 2017 року включно.

  Деталі про умови проведення творчого змагання - у розділі «Конкурс дитячого малюнка» на головній сторінці сайту Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області акцентує увагу роботодавців на дотриманні законодавства щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників АТО

  Управління Держпраці у Чернівецькій області акцентує  увагу роботодавців на  дотриманні законодавства  щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників АТО

  Законом України “Про внесення зміни до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”  щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”,   передбачено додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню для громадян, зазначених у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме передбачено включення у квоту з працевлаштування в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік на підприємствах, установах та організаціях з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, стосовно:

  – вiйськовослужбовцi (резервiсти, вiйськовозобов’язані) та працiвники Збройних Сил України, Нацiональної гвардiї України, Служби безпеки України, Служби зовнiшньої розвiдки України, Державної прикордонної служби України, Державної спецiальної служби транспорту, вiйськовослужбовцi вiйськових прокуратур, особи рядового та начальницького складу пiдроздiлiв оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операцiї центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну податкову полiтику, державну полiтику у сферi державної митної справи, полiцейськi, особи рядового, начальницького складу, вiйськовослужбовцi, працiвники Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, Управлiння державної охорони України, Державної служби спецiального зв’язку та захисту iнформацiї України, Державної служби України з надзвичайних ситуацiй, Державної пенiтенцiарної служби України, iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, якi захищали незалежнiсть, суверенiтет та територiальну цiлiснiсть України i брали безпосередню участь в антитерористичнiй операцiї, забезпеченнi її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операцiї у перiод її проведення;

  – особи, якi у складi добровольчих формувань, що були утворені або самоорганiзувалися для захисту незалежностi, суверенітету та територіальної цiлiсностi України, брали безпосередню участь в антитерористичнiй операцiї, забезпеченнi її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операцiї у перiод її проведення, за умови, що в подальшому такi добровольчi формування були включенi до складу Збройних Сил України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, Нацiональної гвардiї України та iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань та правоохоронних органiв.

  Відтак, осіб, котрі захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, віднесено до категорій громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню.

  Закон стосується учасників бойових дій, які брали участь в АТО і які перебувають на обліку в державних центрах зайнятості.

  Звертаємо увагу на те, що статтею 26 наведеного вище Закону передбачено повну компенсацію роботодавцю єдиного соціального внеску у разі працевлаштування за направленням служби зайнятості учасників АТО на термін не менше ніж два роки.


   

 • За попередній тиждень на підприємствах України смертельних травм зазнали одинадцятеро осіб

  За попередній тиждень  на підприємствах України смертельних травм зазнали 11 осіб

  По 2 особі – на підприємствах Вінницької, Львівської та Сумської областей;
  по 1 особі – на підприємствах Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської, Тернопільської та Хмельницької областей.

  Випадки травмування сталися:
  у будівництві, машинобудуванні, на підприємствах транспорту, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері - загинуло по 2 особи;
  у котлонагляді -  1 особа.

  З початку жовтня на підприємствах України смертельно травмовано 23 особи, за аналогічний період 2015 року загинуло 22 особи (збільшення на 1 випадок або на 5%).

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 319 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 289 осіб (збільшення на 30 випадків або на 10 %).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:
  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинуло 114 осіб (36% від загальної кількості загиблих);
  при падінні потерпілого – 50 осіб (16%);
  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, ґрунту – 45 особи (14%);
  внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються – 36 осіб (11%);
  через ураження електричним струмом – 24 особи (8%);
  через дію шкідливих і токсичних речовин – 17 осіб (5%).


   

 • Працівник отримав тяжку травму руки

  Працівник отримав тяжку травму руки

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки і в якому постраждав  працівник підприємства «РОЗМА».

  Нещасний випадок трапився на підготовчо -  закрійній дільниці виробництва.

  Машиніст  каландра та каландрувальником гумових сумішей, ким є потерпілий 1959 року народження, здійснювали на станку перемотку тканини. Під час  роботи   частина  одягу потерпілого потрапила в рулон тканини.  Він намагався вивільнити одяг, у результаті чого  отримав тяжку травму – перелом правої руки.

  Комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку вже розпочала роботу.  Діяльність  комісії відбуватиметься  у відповідності до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві.

  Роботу комісії очолив  завідувач сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму  Управління Держпраці у Чернівецькій області Дмитро Стоян.


   

 • Заборгованість по зарплаті у понад 200 тисяч гривень перед працівниками ТОВ «Дністрові сади» оперативно погасили

  Заборгованість по зарплаті у понад  200 тисяч гривень   перед працівниками  ТОВ «Дністрові сади» оперативно погасили

  Факт заборгованості по заробітній платі перед працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Дністрові сади»  на суму 202 976  гривень  виявлено  фахівцями відділу з питань  додержання законодавства про працю,  зайнятість, інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  при  перевірці додержання цим  суб’єктом  господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Підприємство здійснює діяльність у селі Селище Сокирянського району Чернівецької області  вже впродовж шести років й займається вирощуванням кісточкових  та зерняткових фруктів.

  Опісля виявлення порушення встановлених строків виплати  заробітної плати на підприємстві, керівники «Дністрових садів» в оперативному порядку погасили зарплатний  борг перед своїми  працівниками. 

  Про це повідомив  начальник  відділу додержання законодавства про працю, зайнятість, інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Пуріч, вказуючи на те, що порушення встановлених строків виплати заробітної плати  працівникам , інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж на один місяць - порушення статті 115 Кодексу законів України про працю, якою встановлено таку виплату у строки, визначені  колективним договором  або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом.

  Загалом питання стану погашення  заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Буковини залишається одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так упродовж девяти  місяців 2016 року  головними державними інспекторами Управління проведено 16 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 12 підприємствах-боржниках.

  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів, впродовж січня-вересня погашено заборгованості із виплати заробітної плати в сумі 3149,6 тисяч гривень.  Заборгованість погашено перед 979 працівниками підприємств, установ та організацій Буковини.

   

   

 • Голова Держпраці Роман Чернега на відкритті проекту МОП: «У 2016 році працівникам підприємств держави вже повернуто майже 300 мільйонів гривень зарплатної заборгованості»

  Голова Держпраці Роман Чернега на відкритті проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу»:

   «У 2016 році працівникам підприємств держави вже повернуто майже 300 мільйонів гривень зарплатної заборгованості»

  Проект Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» реалізується в рамках Програми гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки.

  Мета Проекту – підтримка Уряду України у підвищенні ефективності системи інспекції праці та забезпечення дотримання трудового законодавства. Основні завдання – реформувати інспекцію праці та зміцнити інституціональну спроможність Держпраці, а також посилити роль соціальних партнерів  задля застосування конвенцій МОП № 81 та № 129, ратифікованих Україною у 2004 році.

  Проект має допомогти вдосконаленню роботи та забезпеченню ефективного застосування трудових прав, зокрема у галузі безпеки та гігієни праці. Заходи, організовані МОП, мають посилити функціонування Держпраці відповідно до положень міжнародних трудових норм. За планами, МОП сприятиме розширенню можливостей Держпраці працювати в партнерстві з іншими установами і організаціями. А також має бути визначена функціональна модель тристороннього діалогу в рамках системи адміністрації праці, зокрема з питань інспекції праці.

  Під час відкриття Проекту виступили  Антоніо Граціозі, Директор групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн ЦСЄ, Будапешт, Жоакім Пінтадо-Нунеш, провідний спеціаліст Департаменту з питань адміністрації праці, інспекції праці, безпеки та гігієни праці і трипартизму, МОП, Женева.

  Від української сторони виступали Людмила Денісова, Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Віктор Іванкевич, заступник міністра соціальної політики України, Роман Чернега, Голова Державної служби України з питань праці, Олексій Мірошниченко, перший заступник Голови СПО сторони роботодавців на національному рівні, Григорій Осовий, Голова СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

  У своєму виступі Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернегазазначив, що важливою частиною роботи Служби є проведення перевірок, на які був мораторій у 2014 році і першій половині 2015 року.

  «За ту частину 2015 року, коли був знято мораторій на проведення перевірок Держпраці, за участю Служби повернули близько 124 млн. грн. боргів з виплати заробітної плати на підприємствах. За неповний 2016 рік вже повернуто близько 300 млн. грн. боргів з виплати зарплатні» - наголосив Роман Чернега.

  За задумами Проекту «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», МОП надаватиме допомогу, спираючись на попередній досвід співпраці з Україною, а також на досвід, накопичений у інших країнах.

  До уваги братимуться методи й інструменти, вже апробовані в рамках співробітництва з інститутами ЄС.

  «Ми беремо участь у цьому Проекті для того, щоб ефективніше реалізовувати покладені на нас функції як сервісного органу, про що постійно йде мова з представниками роботодавців та профспілок, а також функції державного нагляду, перевірок» - зауважив Голова Держпраці.

  Національний координатор Проекту Софія Литвин представила план його реалізації на період до березня 2018 року. План обговорювався та був погоджений для подальшого впровадження.

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • На слуханнях з реалізації в Україні конвенцій МОП обговорювали можливі шляхи реформування системи інспекції праці

  На слуханнях з реалізації в Україні конвенцій МОП обговорювали можливі шляхи реформування системи інспекції праці

  У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України відбулися слухання на тему реалізації в Україні конвенції МОП № 81 –  «Про інспекцію праці в промисловості та торгівлі» та конвенції МОП № 129 – «Про інспекцію праці в сільському господарстві».

  Учасники заходу – представники Міністерства соціальної політики України, експерти Міжнародної організації праці, народні депутати України, у тому числі члени Комітету, представники Державної служби України з питань праці, інших центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, сторін соціального діалогу, зокрема ,сторони профспілок та роботодавців на національному рівні, а також науковців щодо реалізації в Україні зазначених конвенцій.

  Під час слухань обговорювалися можливі шляхи реформування системи інспекції праці України в контексті виконання положень конвенцій.

  Учасники заходу звернули увагу на необхідності перегляду системи управління охороною праці як на загальнодержавному так і на місцевому рівнях.

  Наголосили і на проблемах в діяльності інспекторів праці, зокрема це, надмірна завантаженість інспекторів, обмежений кадровий потенціал. Зміни у законодавстві, поширення нових форм зайнятості зобов’язують інспекторів праці постійно отримувати відповідну підготовку для виконання своїх обов’язків, а служби інспекції праці мають вживати відповідних заходів для забезпечення належного додаткового навчання інспекторів праці під час їхньої роботи.

  Згідно зі статтями конвенцій МОП №81 та № 129 інспектори праці мають прийматися на роботу винятково з огляду на їхню придатність до виконання покладених обов’язків.  Також наголосили, що серед вітчизняних вищих навчальних закладів немає жодного, який би готував спеціалісті в галузі контролю та нагляду за дотриманням законодавства про працю.

  Загалом, учасники слухань зазначили на необхідності приведення існуючих та прийняття нових нормативно-правових актів України з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці в частині забезпечення відповідності їх до положень ратифікованих конвенції.

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • З початку жовтня на підприємствах України смертельно травмовано 12 осіб

  З початку  жовтня на підприємствах України  смертельно травмовано 12 осіб

  Троє осіб -  на підприємствах Полтавської області;
  по двоє осіб - на підприємствах Дніпропетровської та Київської областей;
  по одній особі - на підприємствах Донецької, Закарпатської, Львівської, Одеської та Рівненської областей.

  Випадки травмування сталися:
  у будівництві та на підприємствах транспорту  - загинуло по 3 особи;
  у гірничорудній промисловості - 2 особи;
  у вугільній, нафтогазовидобувній промисловості, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері - по 1 особі.

  З початку жовтня на підприємствах України смертельно травмовано 12 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 15 осіб (зменшення на 3 випадки або на 20%).

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 308 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 282 особи (збільшення на 26 випадків або на 9 %).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:
  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу - загинуло 110 осіб (36% від загальної кількості загиблих);
  при падінні потерпілого - 49 осіб (16%);
  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 42 особи (14%);
  через дію предметів та деталей, що рухаються - 34 особи (11%);
  через ураження електричним струмом - 23 особи (7%);
  внаслідок дії шкідливих і токсичних речовин - 17 осіб (6%).


   

 • На робочій нараді детально проаналізовано показники роботи інспекторського складу Управління

  На робочій нараді  детально проаналізовано показники роботи інспекторського складу Управління

  Розширена робоча нарада відбулася під головуванням першого заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Гордея.

  Серед низки питань, що розглядалися, детально обговорено показники роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці за девять місяців нинішнього року.

  Прийнято низку рішень, що дозволять підвищити  ефективність наглядової роботи інспекторського складу.

  Зокрема, вирішено продовжувати практику надання інспекторами керівникам Управління щомісячних інформаційних звітів щодо виконання заходів з профілактики виробничого травматизму на піднаглядних підприємствах, в організаціях та установах області.

  Акцентовано на посиленні  роботи щодо організації семінарів (у рамках проведення превентивних заходів)  за участю представників піднаглядних суб’єктів господарювання, зокрема, у будівельній галузі та на об’єктах котлонагляду. Відповідальними за це є керівники структурних підрозділів, зокрема, відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку.

  Водночас керівника  відділу нагляду в АПК та СКС  зобов’язано  провести  відповідну підготовчу роботу щодо впровадження у дію на території регіону правил утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків відповідно до рекомендацій Держпраці України та з урахуванням досвіду роботи колег з інших територіальних управлінь.


   

 • Відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з гігієни праці

  Відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з питань гігієни праці  

  Під патронатом Міжнародного бюро праці (МОП) та Sida (Шведської асоціації з питань міжнародного розвитку та співпраці) у Державній службі Україні з питань праці відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з гігієни праці.

  Тема тренінгу -  «Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні».

  Участь у дводенному масштабному заході взяли фахівці з питань гігієни праці територіальних управлінь Служби.

  До роботи семінару долучилися та виступили: Голова Державної служби Україні з питань праці Роман Чернега, національний координатор МОП в Україні С. Савчук, радник з правових питань Департаменту МОП GED/ILOAIDS ЮНЕЙДС Інгрід Сіпі-Джонсон, координатор проекту МОП/Sida Л.Савчук  представники Департаменту з питань праці та відділу з питань гігієни праці Держпраці.

  Участь у роботі семінару-тренінгу від Управління Держпраці у Чернівецькій області взяла  начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла.

  Під час тренінгу розглядалася низка питань, зокрема, щодо загальної інформації про ВІЛ/СНІД та статистичні дані; ризиків та аспектів уразливості; пост -контактної профілактики; прав людини в контексті ВІЛ/СНІД; прав та обов’язків ВІЛ-позитивних працівників; рекомендацій МОП №200  щодо ВІЛ/СНІД у сфері праці.

  Зокрема рекомендаціями МОП посилюється роль сфери праці у досягненні цілей універсального доступу до профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки осіб, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

  Документ містить положення щодо превентивних програм та антидискримінаційних заходів на національному рівні та рівні підприємств.

  Визначено 10 основних принципів МОП щодо ВІЛ/СНІДу, зокрема, визнання ВІЛ/СНІДу проблемою, що стосується сфери праці; недопущення дискримінації; гендерної рівності; безпечного для здоров’я виробничого середовища; соціального діалогу; конфіденційності; продовження трудових відносин; профілактики; догляду та підтримка хворих на ВІЛ/СНІД.

  Варто нагадати:

  в Україні на законодавчому рівні заборонено на підприємствах, установах чи організаціях проводити та допускати вчинення будь-яких заходів дискримінаційного характеру стосовно працівників ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, а саме:

  – відмовляти у прийомі на роботу ВІЛ-позитивним особам через їх статус;

  – звільняти з роботи ВІЛ-позитивних осіб через їхній статус;

  – розголошувати інформацію щодо хвороби працівника колективу;

  – здійснювати будь-які прояви дискримінації.


   

 • Комісія розслідує причини виникнення профзахворювання у медичного працівника

  Комісія розслідує причини виникнення профзахворювання у медичного працівника

  В Управлінні Держпраці створено комісію з розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання у молодшої медичної сестри одного із відділень спеціалізованого територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія «КМУ «Обласний протитуберкульозний диспансер».

  Очолює роботу комісії начальник відділу з питань гігієни праці Управління Надія Бурла.

  До складу комісії ввійшли представники Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Чернівецькій області, департаменту охорони здоров’я, медичної установи, де зафіксовано випадок хронічного професійного захворювання та її профспілкового комітету.

  Комісія працюватиме у термін відповідно до «Порядку проведення розслідування та ведення нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві".


   

 • Забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців - пріоритет у роботі Управління Держпраці

  Забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців - пріоритет у роботі Управління Держпраці

  Тому звертаючись до  роботодавців області, Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує:  Законом України від 15 січня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» частину другу статті 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” викладено в такій редакції:

  «2. За громадянами України, які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності, місце навчання у навчальному закладі незалежно від підпорядкування та форми власності та незалежно від форми навчання».

  Наразі заяв про порушення прав мобілізованих роботодавцями області до Управління Держпраці  не надходило.


   

 • До уваги роботодавців! Щодо продовження строку дії документів дозвільного характеру

  Щодо продовження строку дії документів дозвільного характеру

  (виданих до 01 листопада 2011 р.)

  Обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл) встановлено частиною третьою статті 21 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694).

  Видає такі дозволи на безоплатній основі центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, яким є Держпраці.

  Стаття 21 Закону є спеціальною нормою, що регламентує видачу, переоформлення, анулювання дозволу.

  Таке положення частини третьої статті 21 Закону № 2694 чинне на сьогодні в редакції Закону України від 19 травня 2011 року № 3395-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур». У відповідності до частини четвертої статті 21 Закону порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України ( Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 26.10.2011 № 1107,
  далі – Порядок № 1107).

  Порядок № 1107 набрав чинності 01 листопада 2011 року.

  Пунктом 15 Порядку № 1107 встановлено, що строк дії дозволу продовжується органом, що його видав.

  Разом з цим, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 визнано такою, що втратили чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 р. № 1631 «Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами» (далі – Порядок № 1631).

  Порядок № 1631 не містив положень, які передбачаються Порядком
  № 1107, в частині продовження терміну дії дозволу.

  Згідно з пунктом 3 Порядку № 1631 суб’єкт господарської діяльності, який має намір розпочати (продовжити) виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об’єктів, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – об’єкти) за переліками згідно з додатками 1 і 2 чи проводити навчання працівників з питань охорони праці інших суб’єктів господарської діяльності, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки (далі – навчання з питань охорони праці), повинен одержати відповідний дозвіл Держнаглядохоронпраці або його територіального органу.

  Порядком № 1631 (пункти 4 та 11) передбачались наступні види дозволів:

  1) дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки зі строком дії 3 роки;

  2) дозвіл на початок експлуатації об’єкта зі строком дії 3 роки;

  3) дозвіл на продовження виконання роботи підвищеної небезпеки зі строком дії 5 років;

  4) дозвіл на продовження експлуатації об’єкта зі строком дії 5 років;

  5) дозвіл на проведення навчання з питань охорони праці зі строком дії
  5 років.

  Таким чином, Порядок № 1631 визначав п’ять окремих документів дозвільного характеру.

  Суб’єкт господарської діяльності, який мав намір продовжити виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатацію об’єкта повинен був подати такі ж самі документи (заява та відповідний висновок експертизи) що й для їх початку.

  Таким чином Порядком № 1631 було встановлено однакову процедуру одержання дозволів на початок виконання роботи підвищеної небезпеки або на початок експлуатації об’єкта та дозволів на продовження виконання роботи підвищеної небезпеки або на продовження експлуатації об’єкта.

  З набранням чинності Порядку № 1107, зокрема, було:

  – введено нові поняття «застосування», «продовження строку дії дозволу», «науково-технічна підтримка державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці»;

  зменшено кількість видів документів дозвільного характеру з п’яти до трьох, а саме:

  1) дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки;

  2) дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

  3) дозвіл на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

  – чітко визначені підстави для переоформлення дозволів. (Можливість переоформлення діючих дозволів Постановою № 1631 не передбачалось.)

  – змінено їх назви, законодавець відійшов від прив’язки слів «початок», «продовження» до виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

  – змінено строк дії таких дозволів – для видів дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки встановлено однаковий строк їх дії –
  5 років, з можливістю продовження такого строку
  , що не було передбачено Порядком № 1631.

  Слід зазначити, що норми, яка б регламентувала продовження строку дії дозволів, виданих на підставі Порядку № 1631, ні законом, ні Порядком № 1107 окремо не передбачено.

  Можливість продовження основного п’ятирічного строку дії дозволу є новою правовою нормою у чинному законодавстві України.

  Така норма введена в дію з набуттям чинності в цілому Порядку № 1107, тобто з 01.11.2011, і її застосування можливе лише для дозволів, отриманих згідно з цією Постановою.

  Пунктом 15 Порядку № 1107 передбачена можливість продовження строку дії дозволу за умови, що у разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5,та оригіналу дозволу.

  Для цього проходити експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва роботодавцю вже не потрібно.

  Отже, Порядком № 1107 передбачено продовження строку дії вже виданого дозволу (первинного). Видача нового (вторинного) дозволу не передбачається. На оригіналі дозволу робиться лише відмітка про це «Строк дії дозволу продовжено до _ ___ 20_ р. №.», яку візує керівник (заступник керівника) органу, що видав дозвіл, проставляється гербова печатка.

  На відміну від цього, продовження виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації об’єкта відповідно до Порядку № 1631 регламентувалось видачею нового (вторинного) дозволу. При продовжені виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації об’єкта така умова як не порушення роботодавцем умов первинного дозволу – взагалі не передбачалась.

  Звертаємо увагу, що додатком 4 до Порядку № 1631 та додатком 1 до Порядку № 1107 затверджено форми дозволів. Ці форми мають суттєві відмінності.

  Зокрема, форма дозволу, що визначена додатком 4 до Порядку № 1631, не містить поля (частини) «Строк дії дозволу продовжено  до _ ___ 20_ р. №.».

  На дозволі, виданому відповідно до процедури, передбаченої
  Порядком № 1631, відмітку про продовження його строку дії відповідно до процедури, передбаченої Порядком № 1107, у відповідному полі фізично зробити не можливо.

  Таким чином, Порядком № 1107 концептуально змінено підходи щодо порядку продовження виконання робіт підвищеної небезпеки та оформлення відповідних дозвільних документів.

  Окремо звертаємо увагу на те, що з набранням чинності
  Порядку № 1107 найменування та термінологія значної кількості видів робіт підвищеної небезпеки змінилися, у тому числі в деяких технічних (числових) показниках, а кількість цих видів суттєво зменшилася з 88 до 26.

  Зміни також стосується й найменування, термінології і вимог до видів машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, їх кількість зменшилась з 27 до 21. Більше не застосовується поняття «об’єкт підвищеної небезпеки».

  З набранням чинності Порядку № 1107 роботодавцям не потрібно отримувати дозвіл на значний перелік видів робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

  Отже застосування норм Порядку № 1107 щодо продовження строку дії дозволів одержаних відповідно до вимог Порядку № 1631не можливе з причин зазначених вище, а саме, не відповідність переліків робіт та машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, відмінність назв документів дозвільного характеру, відмінність змісту та форм самих дозвільних документів, тощо.

  Слід зазначити, що Держгірпромнагляд своїм листом від 02.07.2015 № 3594/0/7.2-6/6/15 надав роз’яснення щодо порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у якому зазначив, що продовження дії дозволів можливе лише до дозволів отриманих згідно з Порядком № 1107.

  Позиція Держпраці, як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері промислової безпеки та охорони праці і має повноваження проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції, із зазначеного питання не змінилась.

  Таким чином, суб’єктам господарювання, які виконують роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки визначені у додатках 2 та 3 до Порядку № 1107, для продовження господарської діяльності необхідно отримувати новий дозвіл відповідно до Порядку № 1107, з подальшою можливістю продовження його строку дії відповідно до цього Порядку.

  За матеріалами сайту Держпраці


   

 • Виробничий травматизм на підприємствах України продовжує зростати

  Виробничий травматизм на підприємствах України продовжує зростати

  За вересень 2016 року  на українських підприємствах смертельно травмовано 51 особу. За аналогічний період 2015 року травмовано 35 осіб (збільшення на 16 випадків або на 46%).
  За дев’ять місяців 2016 року на підприємствах України смертельно травмовано 294 особи, за дев’ять місяців 2015 року – 267 осіб (збільшення на 27 випадків або на 10%).

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:
  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинуло 103 особи (35% від загальної кількості потерпілих);
  при падінні потерпілого – 49 осіб (17%);
  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 41 особа (14%);
  дія предметів та деталей, що рухаються – 33 особи (11%);
  ураження електричним струмом – 21 особа (7%);
  дія шкідливих і токсичних речовин – 16 осіб (5%).

  У перші дні жовтня на підприємствах України нещасних випадків зі смертельним наслідком та групових нещасних випадків, пов'язаних із  виробництвом не зареєстровано.


   

 • На засіданні колегії Держпраці обговорили ефективність заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю

  На засіданні колегії Держпраці обговорили ефективність заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю

  Участь у колегії взяли представники центрального апарату Держпраці, керівники територіальних управлінь та державних підприємств, що входять до сфери управління Держпраці, представники морських торговельних портів та представник первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України Головного управління Держпраці у Донецькій області.

  Під час засідання обговорили ефективність заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення; проблеми під час проведення спеціальних розслідувань нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві, а також шляхи їхнього вирішення; підвищення ефективності здійснення державного нагляду та відомчого контролю за станом охорони праці на підприємствах агропромислового комплексу України; стан нормативно-правового забезпечення діяльності органів Держпраці.

  У результаті детального аналізу статистичних даних про нещасні випадки зі смертельними наслідками на підприємствах агропромислового комплексу визначено, що протягом останніх 10-ти років найбільша кількість працівників гине під час пригод на транспорті. На цю подію щороку припадає від 30 до 45 % смертельно травмованих у галузі. Крім пригод на транспорті, за питомою вагою смертельного травматизму можна виділити ще дві події: падіння потерпілого та дія предметів і деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються. Разом частка потерпілих у цих трьох видах подій в сільському господарстві щороку знаходиться в межах від 50 до 75 %.

  Найбільш травмонебезпечними галузями економіки в Україні є вугільна, машинобудівна, металургійна промисловість, агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера. Питома вага травмованих працівників на підприємствах цих галузей складає 70 % від усієї кількості травмованих на підприємствах України.

  Аналіз причин нещасних випадків зі смертельним наслідком за 2016 рік свідчить, що найбільша їх кількість сталась з організаційних причин – 73 % від усієї кількості загиблих внаслідок нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом. Внаслідок нещасних випадків зі смертельним наслідком, що сталися через технічні причини – 14 %. З психофізіологічних причин – 13 %.

  Серед подій, що призвели до нещасних випадків зі смертельним наслідком, переважають:

      дорожньо-транспортні пригоди та наїзди транспортного засобу (35 % від загальної кількості загиблих внаслідок нещасних нещасних випадків зі смертельним наслідком, пов’язаних із виробництвом);
      падіння потерпілого (17 %);
      падіння,обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, грунту тощо (14%);
      дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються (11%);
      ураження електричним струмом (7%);
      дія шкідливих і токсичних речовин (6%).

  Також Голова Держпраці наголосив на пріоритетності посилення роботи з питань погашення заборгованості із заробітної плати. Зокрема, у 2016 році на вимоги державних інспекторів з питань праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 290 мільйонів 800 тисяч грн, тобто підприємства повністю чи частково розрахувалися з 84 тисячами 943 працівниками.

  Окрему увагу приділили питанням контролю за додержанням порядку оформлення трудових відносин, стану додержання законодавства про працю неповнолітніх, забезпеченню соціальних гарантій військовослужбовців.

  Зосередилися і на посиленні діяльності у превентивному напрямку.


   

 • Роботи щодо приведення у належний технічний стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках необхідно виконувати у відведений законодавством термін

  Роботи щодо приведення у належний технічний стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках необхідно виконувати у відведений законодавством термін   

  Розширена робоча нарада за участю представників профільних підприємств  - надавачів послуг, житлово-експлуатаційних організацій,  органів місцевого самоврядування  відбулася  у департаменті житлово-комунального господарства Чернівців.

  Під час роботи зібрання перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей  у своєму виступі перед учасниками наради наголосив на безумовному додержанні  вимог безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів  житлових будинків.

  «Неодноразово Управління Держпраці  наголошує на тому, що перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованими  організаціями, які мають дозвіл на виконання цих робіт центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, тобто Держпрацею. Наразі на сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області у рубриці «Довідкова інформація» розміщено перелік суб’єктів господарювання міста, які можуть здійснювати роботи з обстеження, ремонту, чищення димарів, повітропроводів», - акцентував Іван Гордей.

  Також увагу присутніх звернуто на те, що технічне обслуговування, ремонт, обстеження, прочищення димових та вентиляційних каналів у житлових будинках  має відбуватися у відведенні законодавством строки.

  Зазначено, що вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік. Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об'єктів, житлових будинків оформляються відповідним  актом.

  У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов'язана попередити власника – балансоутримувача, орендаря, винаймача житла  про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

  Також під час робочої наради обговорено хід виконання муніципальної  Програми заходів щодо усунення нещільності димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках Чернівців.


   

 • Головними державними інспекторами Управління виявлено на місцевих підприємствах 20 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

  Головними державними інспекторами Управління виявлено на місцевих підприємствах 20 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір взяла участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

  Заступник керівника Управління повідомила: головними державними інспекторами здійснюється контроль за станом укладення трудових угод роботодавцями з найманими працівниками.

  Так, упродовж восьми місяців нинішнього року у десяти місцевих  роботодавців встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин, ведення кадрового діловодства.

  Виявлено 20 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.

  На десяти суб’єктах господарювання виявлено 232 працівників, котрі виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору.

  За результатами перевірок головних державних інспекторів Управління Держпраці, керівників та підприємців притягнуто до  відповідальності. На виконання вимог приписів, з 40 працівниками укладено трудові договори.  

  Під час засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було повідомлено також що, згідно із статистичними даними, середній розмір заробітної плати штатних працівників за два перших квартали нинішнього року в області становить 3607 гривень.

  Серед районів та міст області найвищий розмір середньомісячної заробітної плати зареєстровано у Новодністровську (5740 гривень), Чернівцях (3786 гривень), Путильському (3585 гривень), Герцаївському (3470 гривень) та Сторожинецькому (3394 гривні) районах.

  Найнижчий рівень заробітної плати зареєстровано у Новоселицькому (2748 гривень), Кіцманському (2874 гривні) та Глибоцькому (2992 гривні) районах.


   

 • Охорона праці неповнолітніх

  Охорона праці неповнолітніх

  Не допускається залучення неповнолітніх до праці на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, відповідно до переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, граничних норм підіймання і переміщення важких речей, що затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

  Неповнолітні приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду.

  Порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професій, пов'язаних з важкими роботами і роботами із шкідливими або небезпечними умовами праці, визначається положенням, яке затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

  Вік, з якого допускається прийняття на роботу, тривалість робочого часу, відпусток та деякі інші умови праці неповнолітніх визначаються законом


   

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку