UP

На засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення обговорено результати заходів державного контролю, здійснені фахівцями Держпраці та визначено пріоритетні завдання

На засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення обговорено результати заходів державного контролю, здійснені фахівцями Держпраці  та визначено пріоритетні завдання  

Участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, що відбулася учора у Чернівецькій обласній державній адміністрації , від Управління Держпраці взяли начальник відомства Іван Луцак  та заступник керівника Галина Кушнір.

Основним питанням порядку денного засідання обговорювалася легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення, рівень оплати праці та вжиті заходи щодо його підвищення.

Дане питання обговорювалося за участю представників департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби, представників громадських інституцій регіону.

До участі у роботі зібрання  було запрошено голів та представників  двадцяти об’єднаних територіальних громад області.  

Головував на засіданні перший заступник голови Чернівецької ОДА,  голова обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення Михайло Павлюк.

Про результати роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці, спрямованих на подолання не задекларованої зайнятості в краї, забезпечення належного рівня оплати праці, погашення заборгованості заробітної плати  на економічно активних підприємствах на засіданні доповів начальник відомства Іван Луцак.   Він повідомив, що упродовж п’яти місяців нинішнього року фахівцями Управління Держпраці здійснено 156 заходів  контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 місцевих роботодавців. У ході проведення заходів державного нагляду у роботодавців виявлено 354 порушення трудового законодавства.

«Майже 70% порушень законодавства  про працю  виявлено на підприємствах приватної власності й у фізичних осіб-підприємців. Понад половина виявлених порушень - в оплаті праці працівників, 17% - порушення щодо оформлення трудових відносин», - підкреслив Іван Луцак.  

Окремою тезою на засіданні прозвітовано про роботу Управління Держпраці щодо дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

Так, заступник керівника Управління Держпраці Галина Кушнір повідомила, що фахівцями відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та  інших нормативно-правових актів упродовж звітного періоду проведено інспекційні відвідування  на 17 економічно активних підприємствах регіону, де допустили заборгованість по заробітній платі.

За результатами здійснення заходів  та на виконання вимог приписів, понад 400 працівникам місцевих підприємств, установ, організацій погашено заборгованість по заробітній плату у сумі майже півтора  мільйона гривень.

Але найбільше занепокоєння і на цьому неодноразово наголошувалося на   засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення викликає стан не задекларованої праці в регіоні. Згідно опрацьованих аналітичних матеріалів,  найбільша частка неформальних працівників  задіяні у будівництві, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах. Лише з початку року головними державними інспекторами Управління Держпраці виявлено 176 осіб, котрі працювали  без належного оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-розяснювальної роботи , проведеної територіальним органом Держпраці, з працівниками укладено 512 трудових угод.

Як наслідок, у ході засідання обласної робочої групи вирішено доручити  Управлінню Держпраці у Чернівецькій області проводити постійний аналіз сфер господарювання з метою виявлення ризиків використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин та забезпечити максимальний контроль у найбільш ризикованих видах господарської діяльності.

Також відомству доручено підвищити ефективність заходів державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці щодо розміру мінімальної заробітної плати та охопити контрольними заходами усіх роботодавців, котрі допустили виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

«Водночас з метою профілактики порушень трудового законодавства на місцевих підприємствах, в установах та організаціях фахівці Управління Держпраці й надалі здійснюватимуть  інформаційно-роз’яснювальну роботу  серед роботодавців і працівників через надання методичних консультацій та роз’яснень, - повідомив начальник Управління Іван Луцак. - До слова, з початку року Управління проведено 640 інформаційних заходів з питань роз’яснення трудового законодавства».

Під час засідання головам та представникам об’єднаних територіальних громад області керівниками територіального органу  Держпраці також наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед роботодавців, котрі зареєстровані або здійснюють діяльність на території відповідної громади, зокрема, у частині легалізації трудових відносин та належної оплати праці.


 

 

 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка