UP

На засіданні колегії Управління Держпраці визначено пріоритетні завдання щодо вдосконалення наглядової діяльності у сферах додержання законодавства про працю та охорону праці

На засіданні колегії Управління Держпраці  визначено  пріоритетні завдання щодо вдосконалення наглядової діяльності у сферах додержання законодавства про працю та охорону праці

В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбулося засідання  колегії, на якому детально проаналізовано результати роботи відомства у 2017 році та визначено пріоритетні завдання на вдосконалення  наглядової діяльності у сферах додержання законодавства про працю та охорону праці на нинішній, 2018, рік.

Головував на колегії начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Участь у засіданні  взяли виконуючий обов’язки директора ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України» Ігор Лехіцький та фахівці підприємства.

На запрошення керівництва Управління, до роботи колегії долучилися начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України у Чернівецькій області Андрій Шевченко, голова Чернівецької обласної ради профспілок працівників лісової галузі Володимир Барабах ,  керівник служби охорони праці ДП «Берегометське лісомисливське господарство»  Іван Коротчук.   

Під час роботи колегії, зокрема,  зазначалося: головними державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж минулого, 2017, року здійснено  454 заходи контролю з питань додержання законодавства про працю, із них 377 перевірок та 77 інспекційних відвідувань. Загалом в області було перевірено 421 субєкт господарювання,  порушення трудового законодавства виявлено  у 265 роботодавців.

«Ці дані свідчать про те, що понад 70% роботодавців  регіону допускають порушення законодавства про працю», - підкреслив на засіданні колегії начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

Констатувалося, що одним із пріоритетних напрямів проведення перевірок залишалося дотримання суб’єктами господарювання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій  та погашення заборгованості по заробітній платі:  у 2017 році фахівцями Управління було проведено 16 заходів контролю на 14 підприємствах-боржниках.

Перший заступник начальника відомства Іван Гордей зазначив:  Чернівецька область  -  регіон, де загалом по державі зафіксовано найменшу заборгованість із виплати заробітної плати (станом на початок лютого 2018 року вона становила трохи більше двох мільйонів гривень), однак  на окремих підприємствах проблеми із виплатою заробітної плати все ж існують .         

Саме тому до участі у засіданні колегії було запрошено керівників підприємств з найбільшою заборгованістю то заробітній платі, а саме,  підприємства «Чернівецький облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» (понад 500 тисяч гривень) та ПрАТ «Авіакомпанія «Буковина» (понад 670 тисяч гривень).

Представники суб’єктів господарювання прозвітували перед членами колегії про наявний фінансовий стан підприємств, зосередили увагу на об’єктивних чинниках, що слугували причинами заборгованості та повідомили про заходи, направлені на погашення перед трудовими колективами боргів по зарплаті.

Під час засідання  колегії також активно обговорено результати заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, якими в області у 2017 році було охоплено трохи більше 4% суб’єктів господарювання. Так, головними державними інспекторами Управління було проведено 494 перевірки підприємств та 847 перевірок виробничих об’єктів, виявлено понад 6 600 порушень  норм чинного законодавства про охорону праці.   

У підсумку роботи колегії ухвалено низку рішень, зокрема, у частині  організації роботи щодо подальшого ефективного здійснення заходів державного нагляду у сфері законодавства про працю та охорону праці, а також у частині здійснення превентивної  інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців регіону. 

Вирішено також продовжити практику заслуховування на засіданнях колегії звітів керівників підприємств, на яких виявлено суттєві порушення законодавства про працю та охорону праці.


 

 

Ми на YouTube

Важливо