UP

У Держпраці висловили зауваження до проекту Програми заміни, модернізації, диспетчеризації ліфтів у житлових будинках Чернівців

У Держпраці висловили зауваження до проекту Програми заміни, модернізації, диспетчеризації ліфтів у житлових будинках Чернівців

Днями відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту рішення Чернівецької міської ради «Про хід виконання Програми заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду Чернівців».

До складу робочої групи увійшли:  фахівці департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, представники комунального підприємства «Чернівціміськліфт» депутати Чернівецької міської ради сьомого скликання, зокрема, профільної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та  охорони навколишнього середовища.

Участь у засіданні робочої групи взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.    

При обговоренні проекту програми, керівник відомства, зокрема зазначив на необхідності оновлення ліфтового господарства у багатоповерхівках обласного центру, а також наголосив на результатах планової  перевірки з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, на комунальному підприємстві «Чернівціміськліфт», що відбувалася торік.

Іван Луцак констатував:  під час даної перевірки комісією Управління Держпраці було виявлено низку порушень, зокрема, значна кількість ліфтових механізмів при закінченні граничного строку експлуатації  (понад 25 років) не пройшли позачерговий технічний  огляд;

ліфти у багатоповерхівках обласного центру не обладнано двостороннім зв’язком з диспетчерським пунктом і таке інше.

« Безперечно, увагу до експлуатації ліфтового господарства з метою упередження  виникнення нещасних випадків серед користувачів, поліпшення його технічного стану, необхідно посилювати. Управління Держпраці, відповідно до покладених на відомство зобов’язань,  й надалі  здійснюватиме контроль за цими об’єктами підвищеної небезпеки», - зазначив на засіданні комісії керівник Управління Держпраці.

Водночас Іван Луцак  відзначив позитивний досвід з реалізації заходів програми й наголосив на  тому, що їхнє впровадження вимагає залучення значних фінансових ресурсів.

Довідково: станом на перше січня 2017 року із 645 ліфтів житлового фонду  територіальної громади  Чернівців, 410 ліфтів відпрацювали свій нормативний термін експлуатації, тобто 25 років.

Із них - 296 ліфтових установок комунальної власності, 30 - об ‘єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, 84 - житлово-будівельних кооперативів.

У нинішньому, 2017, році нормативний термін експлуатації закінчується ще у 22 механізмів. Загалом у 2017-у 120 механізмів потребує проведення експертно-технічного обстеження.

Орієнтовна потреба на реалізацію заходів Програми у 2017 році складає сім з половиною мільйонів гривень: понад шість мільйонів  необхідно спрямувати на заміну, модернізацію, капітальний ремонт ліфтових установок; понад півтора мільйони - на впровадження системи диспетчеризації.

Загалом на виконання заходів програми необхідно спрямувати понад 27 мільйонів гривень.


 

Ми на YouTube

Важливо