UP

Зупинено роботу обладнання у двох котельнях обласного центру

Зупинено роботу обладнання  у двох котельнях обласного центру 

Відповідний адміністративний позов  до  міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго», у чийому підпорядкуванні перебувають дані котельні,   Управління Держпраці у Чернівецькій області  скерувало на розгляд Чернівецького окружного адміністративного суду.

Управління Держпраці вважало за необхідне  застосувати заходи державного нагляду до підприємства через повне зупинення роботи опалювальних котлів у двох котельнях «Чернівцітеплокомуненерго», зокрема, у котельні на вулиці Поштовій, 2 та  у котельні на вулиці Лесі Українки, 18.

Підставою  дій Управління Держпраці  стали  результати планової перевірки стану дотримання законодавства з питань праці, промислової безпеки та охорони праці у МКП «Чернівцітеплокомуненерго», яка відбувалася у жовтні минулого року. 

Перевіркою  тоді було охоплено дев’ять котелень комунального підприємства.

Роботу комісії очолював  начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Кудлик.

До складу комісії ввійшли: головні  державні  інспектори  відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у  машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Сергій Андрієць,  головні державні інспектори відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку  Олег Матвєєв,  Дмитро Костюк.

При перевірці  було встановлено низку порушень підприємством  нормативно-правових актів з охорони праці - загалом понад 90.    

По завершенню планової перевірки, комісія попередила керівництво підприємства про необхідність зупинення роботи обладнання на окремих котельнях.

Так, зокрема, роботу обладнання необхідно було зупинити у котельні на вулиці Лесі Українки, 18.

Необхідність такого кроку полягала у наступному:
- не було проведено технічне опосвідчення котла;
- автоматика захисту агрегату не перевірялася, а результати перевірки не заносилися у спеціальний журнал;
- на об’єкті не було розроблено плану ліквідації аварійних ситуацій у системі газопостачання та не проведено навчально-тренувальних занять з обслуговуючим персоналом за цим планом.

Водночас при перевірці котельні на вулиці Поштовій, 2 комісією було виявлено такі порушення:
- не було представлено висновок експертної організації  щодо можливості експлуатації основного  та допоміжного обладнання, яким було оснащено дану котельню;
- не проведено технічне опосвідчення котла;
- не перевірено технічну справність автоматики захисту котла, відповідно записи про таку перевірку у спеціальному журналі відсутні;
- приміщення котельні, а також допоміжні та побутові приміщення  не обладнано природною та штучною вентиляцією;
- на об’єкті, як і в попередньому випадку, не розроблено плану ліквідації аварійних ситуацій у системі газопостачання, із обслуговуючим персоналом не проведено навчально-тренувальних занять.

По завершенню перевірки, відповідний адміністративний позов Управління Держпраці скерувало на розгляд судової інстанції.

Суд задовольнив позов повністю, застосувавши заходи реагування державного нагляду.


 

Ми на YouTube

Важливо