UP

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

З 1 січня 2017 року стартував другий етап е-декларування.

До другої хвилі потрапляють особи уповноваженні на виконання функцій держави; особи, котрі для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави; особи, котрі постійно або тимчасово обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи  адміністративно-господарських обов’язків.

При заповненні декларації слід пам’ятати про встановлені законом пороги декларування, тобто про мінімальний розмір (вартість) майна, після перевищення якого про об’єкт необхідно зазначити в електронній декларації. При цьому з 1 січня 2017 року при визначенні порогів використовується не мінімальна заробітна плата, як раніше, - а розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

Невчасне подання :
адміністративна відповідальність ( штраф від 850 до 1700 гривень ) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації - наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація.

Умисне неподання декларації:
кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

Завідомо недостовірні відомості в декларації:
адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 року - 160-400 тисяч гривень) – штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень;
кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів ( 400 тисяч гривень ) - штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, або громадські роботи, або позбавлення права займати відповідні посади.

Слід зазначити, що існує можливість подати виправлену декларацію один раз упродовж семи календарних днів після подання відповідної декларації.

Після цього строку декларант теж може внести виправлення - але лише після повідомлення про це НАЗК і отримання відповідного дозволу.

При цьому подання виправленої декларації не звільняє від відповідальності за завідомо недостовірні відомості.

Крім того, з 1 січня на всіх декларантів поширився обов’язок подавати в електронну систему повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Це електронний документ, який подається окремо від декларації. Він призначений оперативно повідомляти про отриманні значні доходи чи набуте майно - із тим, щоби запобігти або виявити можливий конфлікт інтересів чи незаконне збагачення. Таке повідомлення подається, якщо декларант отримав дохід або придбав майно на суму більше 50 прожиткових мінімумів, які встановлені на перше січня відповідного року.

Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, що формується та ведеться Національним агентством.

Підготувала Яна Яковчук, головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці у Чернівецькій області


 

Ми на YouTube

Важливо