UP

Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі

Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі

Днями відбувся семінар-навчанні «Колективно-договірне регулювання соціально-економічних прав працюючих», до участі в якому було запрошено лідерів та представників первинних профспілкових організацій навчальних закладів Чернівців – загалом 110 учасників.

Семінаром-навчанням охоплено низку тем, ключовими серед яких стали  зміни у  чинному трудовому законодавстві,   питання підвищення  рівня охорони праці в освітній галузі, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань в галузі.

Очолила роботу семінару голова Чернівецької міської профспілки працівників освіти і науки Ганна Поштар.

До участі у зібранні було запрошено начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, провідного інженера відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці  Степана Бабича, представників управління з питань праці департаменту праці та соціального населення Чернівецької міської ради Маргариту Стратійчук та Надію Гаврилець, головного страхового експерта з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Чернівецькій області  Григорія Сопівника.

До роботи семінару-навчання долучився заступник голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Богдан Чортик.

Власне,  робота семінару розпочалася із виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака. Керівник державного відомства детально проаналізував стан виробничого травматизму в області, наголосивши на тому, що в освітній галузі його зведено  фактично до мінімального рівня.

«Проте цей факт не дає жодних підстав для самозаспокоєння, а навпаки змушує нас усіх спільною працею  закріпити цю позитивну тенденцію й далі наполегливо працювати на стійкий результат», - підкреслив Іван Луцак.

За словами керівника Управління, не останню роль у цьому відіграватиме впровадження розроблених  комплексних заходів з промислової безпеки та охорони праці, що є невідємною частиною колективних договорів.

«Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти, - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі, - наголосив Іван Луцак.

Самі ж  фахівці Управління Держпраці надаватимуть освітянам Чернівців  необхідну  інформаційно-консультативну допомогу.  Для цього на семінар-нараді обговорено й узгоджено необхідні організаційні моменти. 

Аргументовано обговорювалося під час навчання ще одне питання, а саме  -  організація охорони праці в закладах освіти та позашкілля.

Так, провідний інженер відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці  Степан Бабич  детально проаналізував основні тези Закону про охорону праці, Кодексу законів про працю  та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти.

Увагу учасників семінару акцентовано на створенні  системи управління охороною праці в  освітніх установах; проходженні окремими категоріями працівників навчання з питань охорони праці та перевірці набутих знань: розробці та відповідності посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці працівників.


  

Ми на YouTube

Важливо