UP

Відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з гігієни праці

Відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з питань гігієни праці  

Під патронатом Міжнародного бюро праці (МОП) та Sida (Шведської асоціації з питань міжнародного розвитку та співпраці) у Державній службі Україні з питань праці відбувся всеукраїнський тренінг фахівців з гігієни праці.

Тема тренінгу -  «Зменшення стигми та дискримінації у зв’язку з ВІЛ задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні».

Участь у дводенному масштабному заході взяли фахівці з питань гігієни праці територіальних управлінь Служби.

До роботи семінару долучилися та виступили: Голова Державної служби Україні з питань праці Роман Чернега, національний координатор МОП в Україні С. Савчук, радник з правових питань Департаменту МОП GED/ILOAIDS ЮНЕЙДС Інгрід Сіпі-Джонсон, координатор проекту МОП/Sida Л.Савчук  представники Департаменту з питань праці та відділу з питань гігієни праці Держпраці.

Участь у роботі семінару-тренінгу від Управління Держпраці у Чернівецькій області взяла  начальник відділу з питань гігієни праці Надія Бурла.

Під час тренінгу розглядалася низка питань, зокрема, щодо загальної інформації про ВІЛ/СНІД та статистичні дані; ризиків та аспектів уразливості; пост -контактної профілактики; прав людини в контексті ВІЛ/СНІД; прав та обов’язків ВІЛ-позитивних працівників; рекомендацій МОП №200  щодо ВІЛ/СНІД у сфері праці.

Зокрема рекомендаціями МОП посилюється роль сфери праці у досягненні цілей універсального доступу до профілактики ВІЛ, лікування, догляду та підтримки осіб, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Документ містить положення щодо превентивних програм та антидискримінаційних заходів на національному рівні та рівні підприємств.

Визначено 10 основних принципів МОП щодо ВІЛ/СНІДу, зокрема, визнання ВІЛ/СНІДу проблемою, що стосується сфери праці; недопущення дискримінації; гендерної рівності; безпечного для здоров’я виробничого середовища; соціального діалогу; конфіденційності; продовження трудових відносин; профілактики; догляду та підтримка хворих на ВІЛ/СНІД.

Варто нагадати:

в Україні на законодавчому рівні заборонено на підприємствах, установах чи організаціях проводити та допускати вчинення будь-яких заходів дискримінаційного характеру стосовно працівників ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, а саме:

– відмовляти у прийомі на роботу ВІЛ-позитивним особам через їх статус;

– звільняти з роботи ВІЛ-позитивних осіб через їхній статус;

– розголошувати інформацію щодо хвороби працівника колективу;

– здійснювати будь-які прояви дискримінації.


 

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку