UP

У бібліотеках Чернівців фахівці Держпраці провели низку заходів, приурочених Тижню права

У бібліотеках Чернівців фахівці Держпраці провели низку заходів, приурочених Тижню права

У рамках Всеукраїнського тижня права фахівці сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Чернівецькій області  Василь Бабчук та Ксенія Фадєєва  провели низку просвітницьких заходів.

Так, окремі із них було організовано головним юрисконсультом Василем Бабчуком  у Центральній дитячій бібліотеці Чернівців, Центральній міській бібліотеці, на базі філій №3, №4, №5, №8, №21 та №22.

В установах відбулися відеолекторії,  правові години, уроки права, диспути , відео-презентації на теми: «Право і справедливість», «Хто попереджений, той захищений», «Закон і право», «Я - дитина, я - людина, яка має свої права», «Молодь у правовому суспільстві», «Жити за основним законом», «Молодь. Суспільство. Закон», «Молодь і право: розуміти, знати, дотримуватись».

Особливо цікаво було організовано цикл заходів «Подорож країнами Закону, Права, Моралі».

Під час спілкування з учнями чернівецьких загальноосвітніх навчальних закладів обласного центру, юними відвідувачами бібліотек  Василь Бабчук окреслив, найперше, мету, задля якої проводиться Тиждень права.

Особливо докладно фахівець розповів про права і обов’язки молоді, зокрема, на працю.

«Ви маєте знати, що  відповідно до чинного законодавства неповнолітні особи, тобто ті, хто не досяг 18 років, у трудових правах прирівнюються до повнолітніх. Водночас у галузі охорони праці,  робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні працівники користуються пільгами», - підкреслив юрист територіального органу Державної служби України з питань праці.  

Обговорили також тривалість робочого часу учнів, котрі працюють упродовж навчального року у вільний від навчання час та надали перелік робіт, на яких забороняється працювати тим, хто не досяг 18 років.

«Такими є важкі роботи, роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці; підземні роботи, або такі, що передбачають підіймання і переміщення важких речей,  нічні, надурочні роботи, праця у вихідні дні», - наголосив фахівець Держпраці.

У ході зустрічей школярам було надано відповіді на їхні запитання.

Директор комунальної бюджетної установи «Централізовано бібліотечна система м. Чернівці» Галина Пухальська подякувала представнику відомства за співпрацю та висловила  сподівання на спільне втілення у майбутньому нових цікавих проектів.  


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка