UP

Роботодавець зобов’язаний оформити трудові відносини з працівниками належним чином

Роботодавець зобов’язаний оформити трудові відносини з працівниками належним чином

Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:

працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 413.

Зокрема, Постановою № 413 визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи ФОП-СГД до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Норми статті 24 КЗпПУ та Постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору.

При цьому працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення до Державної податкової служби та її територіальних органів.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівникам на підприємстві, в установі, організації виконання трудового розпорядку, належну оплату праці, загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  оскільки це - гарантія належних умов праці, зокрема, виплата допомоги у разі настання безробіття, нещасного випадку на виробництві, інших соціальних виплат.


 

 

Актуально

Ми на YouTube

Важливо

День охорони праці

Конкурс дитячого малюнка