UP
Фільтр
 • На вимогу припису інспектора Держпраці медикам Герцаївської районної лікарня за понаднормову роботу донараховано заробітну плату на понад 340 тисяч гривень

  На вимогу припису інспектора Держпраці медикам Герцаївської районної лікарня за понаднормову роботу донараховано  заробітну плату на понад 340 тисяч гривень

  Позапланову перевірку додержання у медичному закладі відповідальними особами законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Василь Боячук.

  У ході проведення заходу державного нагляду головним державним інспектором Управління встановлено, що відповідно до табелів обліку робочого часу за 2015 -  2016 роки та січень нинішнього, 2017,  року  деякі працівники лікарні працювали і працюють понаднормово, однак  оплата понаднормово відпрацьованих годин здійснюється не в подвійному розмірі годинної тарифної ставки, а в одинарному, що суперечить вимогам статті 106 Кодексу законів про працю України - «Оплата роботи у понадурочний час».

  Під час перевірки також було виявлено , що у табелях обліку робочого часу у Герцаївській центральній районній лікарні не ведеться облік понаднормово відпрацьованих працівниками годин. Це є порушенням частини  другої статі 65  Кодексу - «Граничні норми застосування надурочних робіт», де вказано, що «… власник або уповноважений ним орган повинен вести облік надурочних робіт кожного працівника».

  За результатами перевірки дотримання законодавства про працю видано відповідний припис, згідно з яким медикам лікарні за понаднормову роботу  має бути здійснено донарахування заробітної плати.

  Сума донарахувань склала понад 340 тисяч гривень.

  Днями на ім’я начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака надійшов лист за підписом керівництва Герцаївської центральної районної лікарні, в якому зазначено, що фінансову  відомість про  нарахування заробітної плати вже складено.

  Відповідні листи щодо надання додаткових коштів на оплату  праці  направлено до Герцаївської районної ради та Герцаївської районної державної адміністрації.


   

 • Оголошено Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці»

  Оголошено Всеукраїнський огляд-конкурс на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці»

  З метою привернення уваги роботодавців і працівників до питання створення належних умов праці, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці, за ініціативи Державної служби України з питань праці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

  За рішенням конкурсної комісії з 28 березня 2017 року оголошується Всеукраїнський огляд-конкурс  на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці”.

  Термін подання документів на участь у конкурсі – 20 робочих днів з дати оприлюднення оголошення про початок конкурсу на офіційному сайті Держпраці.

  Документи на участь у конкурсі приймаються за адресою: 01601, м. Київ,  вул. Десятинна, 14, телефон для довідок (044) 284 39 07.

  Деталі конкурсу розміщено на сайті Державної служби України з питань праці.


   

 • Термін подання е-декларацій подовжено до першого травня

  Термін подання е-декларацій подовжено до першого травня

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції". Відповідну інформацію розміщено на сайті Верховної Ради України.

  Відповідно до Закону, до 1 травня 2017 року продовжується строк подання щорічної декларації для осіб, котрі відповідно до Закону "Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше.

  Також Закон звільняє від подання електронних декларацій військовослужбовців-строковиків, контрактників, сержантів і старшин за контрактом, молодших офіцерів за контрактом та курсантів вищих навчальних закладів, в яких є кафедри або відділення військової підготовки, якщо вони не займають інші посади, які передбачають заповнення е-декларацій.

  Крім того, збільшується термін подання е-декларацій для військовослужбовців. Якщо вони беруть участь у бойових діях, то зможуть подавати декларації за минулий рік протягом 3 місяців з моменту прибуття до місця проходження військової служби або дня закінчення служби.

  Ще однією важливою зміною до Закону "Про запобігання корупції" є те, що електронне декларування стає обов'язковим для представників громадських організацій, що здійснюють діяльність, пов'язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики тощо.


   

 • Найнагальніші проблеми у сфері охорони праці у лісовому господарстві обговорять на розширеній робочій нараді спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства Держлісагенства

  Найнагальніші проблеми у сфері охорони праці у лісовому господарстві обговорять на розширеній робочій нараді спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства Держлісагенства

  Таке рішення було озвучено учора, 27 березня, першим заступником начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іваном Гордеєм у ході робочої наради у відомстві.

  Участь у ній взяли керівники структурних підрозділів, заступники керівників відділів та секторів, головні спеціалісти Управління.

  На нараді, найперше, керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак поінформував присутніх про результати роботи колегії Державної служби України з питань праці та про вимоги щодо здійснення заходів державного нагляду.

  Як наслідок, на виконання рішення колегії Держпраці та з метою підвищення ефективності роботи щодо попередження нещасних випадків, має бути проведено  спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства Дежрлісагенства  підготовчу роботу задля здійснення перехресних перевірок підприємств лісового господарства з сусідніми регіонами, де зареєстровано зростання рівня загального травматизму, або ж  травматизму зі смертельним наслідком.

  Одним із превентивних заходів у цьому  напрямі стане й запланована  розширена спільна  нарада між фахівцями Управління Держпраці та обласного управління лісового та мисливського господарства Держлісегенства, яка відбудеться орієнтовно у рамках відзначення Тижня та  Дня охорони праці.  

  У ході робочої наради також детально проаналізували показники роботи головних державних інспекторів за минулий тиждень, наголосивши на тому, що ефективність державного нагляду забезпечують не стільки кількісні, скільки якісні показники, а також визначили  першочергові завдання на нинішній робочий тиждень.

  Заступник начальника відомства Іван Гордей поінформував учасників зібрання про підсумки розширеної апаратної наради під головуванням керівника  Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука й констатував той факт, що наступна апаратна нарада у Чернівецькій ОДА, яка відбудеться третього квітня, розпочнеться зі звіту  керівника Держпраці  про проведені очільниками  структурних підрозділів та  головними державними інспекторами Управління заходи державного нагляду щодо  дотримання роботодавцями Буковини установленого новими соціальними стандартами рівня оплати праці, виявлення нелегальної зайнятості.


   

 • З початку березня на підприємствах України загинуло 28 працівників

  З початку березня на підприємствах України загинуло 28 працівників

  За минулий тиждень на підприємствах України смертельно травмовано одну особу. Це сталося на підприємстві соціально-культурної сфери Тернопільської області.

  Загалом з  початку березня на українських підприємствах загинуло 28 осіб, тоді як за аналогічний період минулого, 2016, року - 24 особи.

  За даними оперативного обліку, з початку року на підприємствах держави смертельно травмовано 77 осіб. За аналогічний період 2016 року смертельно травмувалося 80 осіб.

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 20 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, породи, грунту – 15 осіб;

  через вибух - 12 осіб;

  при падінні потерпілого - 12 осіб;

  через дію предметів та деталей, що рухаються - 7 осіб.   


   

 • На колегії Держпраці визначено завдання для подальшого вдосконалення наглядової діяльності

  На колегії Держпраці визначено завдання для подальшого вдосконалення наглядової діяльності

  На колегії Держпраці, участь в якій взяв і  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, підсумували роботу служби у 2016 році, а також визначилися із завданнями подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці, додержання законодавства про працю.

  Особливими питаннями обговорення стали причини та наслідки аварії, що сталася 2 березня на шахті «Степова» ДП «Львіввугулля» та забрала життя восьми шахтарів, а також проблеми лісової галузі України та шляхи впливу на зниження виробничого травматизму.

  Про спільну роботу Держпраці та Міжнародної організації праці під час засідання  доповів Сергій Савчук, національний координатор МОП в Україні. Зокрема, під час розробки Програми гідна праця для країни на 2016-2019 роки, представники МОП проаналізували потреби Держпраці та включили їх до проекту зазначеної програми. Постійні наради, семінари, консультації Держпраці та МОП сприяють  розбудові сучасної та ефективної системи інспекції праці.

  2 березня 2017 року на шахті «Степова» ДП «Льввугілля» сталася трагічна аварія, яка забрала життя восьми шахтарів. Зважаючи на суспільний резонанс цієї події, першочергово на засіданні колегії Держпраці обговорено результати цьогорічної позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки при веденні гірничих робіт на шахті.

  Аналізуючи виробничий травматизм зі смертельними наслідками в Україні за останні шість років, вбачається, що серед усіх галузей виробництва найбільша кількість смертельно травмованих за видами подій припадає на лісову галузь,  яка з розрахунку на 100 тис. працівників займає передові позиції серед усіх галузей економіки України.

  Під час  доповіді Микола Радіонов, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці, запропонував відновити посилений режим державного нагляду в областях України, де зареєстровані випадки смертельного травматизму в лісовій галузі.

  Перевірки, які здійснюють інспектори Держпраці мають двосторонній вплив.
  «З одного боку –  на роботодавця, який знає, що його діяльність можуть проконтролювати, з іншого – на працівника, який відчуває захист та піклування. Так, у 2016 році проведено 21 тисячу 244 перевірки  у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове      державне    соціальне   страхування на  17 тисячах  977 підприємствах. Виявлено 45 тисяч 433 порушення  у 12 тис. 717 роботодавців», зазначив Голова Держпраці Роман Чернега. Особлива увага під час перевірок приділяється легальному працевлаштуванню працівників та виплаті мінімальної заробітної плати.

  Підсумовуючи роботу колегії, керівник державного відомства  окреслив основні завдання на 2017 рік. В першу чергу, -  це посилений контроль за виплатою мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2017 року становить 3 200 гривень.

  «Минулий рік не був для Служби легким, але й так само роком наполегливої праці стане 2017 рік. Заявивши себе як орган, який виконує, в першу чергу, не каральну, а роз’яснювальну функцію, ми маємо втримати цю планку. Маємо докласти всіх зусиль, аби виконувати свої завдання якісно», – підкреслив Голова Держпраці.


   

 • Через недотримання роботодавцями Буковини при оплаті працівникам розміру мінімальної заробітної плати до Управління Держпраці адресовано 35 звернень

  Через недотримання роботодавцями Буковини при оплаті працівникам розміру мінімальної заробітної плати до Управління Держпраці адресовано 35 звернень

  Про це на засідання міжвідомчої робочої групи питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства щодо мінімальної заробітної плати у Чернівецькій області, повідомила заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

  Посадовець підкреслила, що питання додержання законодавства про працю в частині дотримання розміру  мінімальної заробітної плати (із першого січня вона становить 3 200 гривень) вивчається головними державними інспекторами Управління у ході кожної планової перевірки. Загалом за два місяці 2017 року проведено 35 заходів державного нагляду. Порушень щодо недотримання мінімальної заробітної плати в розмірі 3 200 гривень не виявлено.

  З метою моніторингу ситуації з виплатою мінімальної заробітної плати та оперативного реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав,  в Управління Держпраці у Чернівецькій області проводиться щоденний аналіз звернень. Станом на завершення другої декади березня, на адресу відомства надійшло 35 звернень щодо недотримання при оплаті працівникам розміру мінімальної заробітної плати, із них - 33 звернення надійшло через Урядовий контактний  центр.  

  Фахівцями Держпраці розглянуто 31 звернення, чотири залишено без розгляду через анонімність авторів.

  За результатами розгляду звернень, надано  21 роз’яснення, по семи  зверненнях  інспекторами Держпраці проведено перевірки. У ході їх проведення порушень щодо дотримання виплати мінімальної заробітної плати не виявлено.

  Галина Кушнір також зазначила, що з  метою здійснення ефективного контролю за дотриманням законодавства про працю, за належним оформлення трудових відносин роботодавцями області,  між Управлінням Держпраці, Головним управлінням Пенсійного Фонду України та Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернівецькій області налагоджено тісну співпрацю.  У січні 2017 року між відомствами погоджено План спільних дій з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників на 2017 рік. Цим планом передбачено проведення  спільної роботи з виявлення нелегальної зайнятості та інших порушень трудового законодавства, а також обмін інформацією щодо суб’єктів господарювання - порушників трудового законодавства.

  На підставі отриманих матеріалів щодо роботодавців, котрі виплачують своїм працівникам заробітну плату меншу, ніж це передбачено чинними соціальними стандартами, у минулому,  2016, році проведено 86 позапланових  перевірок; за січень - лютий 2017 року - 30 аналогічних заходів державного нагляду.

 • Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання чинного законодавства про оплату праці залишається одним із пріоритетних у роботі Управління Держпраці

  Контроль за дотриманням  суб’єктами господарювання  чинного законодавства про оплату праці залишається одним із пріоритетних  у роботі Управління Держпраці

  Відбулося  засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На ньому  розглянуто  низку питань, зокрема щодо рівня оплати праці  в області, вжиття заходів спрямованих на її підвищення, контролю за дотриманням чинного законодавства про оплату праці суб’єктами господарювання Буковини.

  Участь у засіданні взяла заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

  Посадовець повідомила, що на виконання постанови КМУ від 17.07.2013  № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення», головними державними інспекторами Управління Держпраці, у межах повноважень,  застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання області за порушення трудового законодавства.

  До прикладу, упродовж минулого місяця винесено 38 постанов на суму у понад 201 тисячу гривень. За два місяці нинішнього  року загалом  винесено 57  постанов щодо накладення штрафних санкцій на роботодавців на  суму у понад  257 тисяч гривень.

  Під час засідання також наголошувалося на тому, що в районах  та містах області діють робочі групи із залученням відповідних контролюючих  органів, які здійснюють цільові комплексні перевірки суб’єктів господарювання щодо легалізації тіньової зайнятості. Так, за результатами перевірок головних  державних інспекторів Управління Держпраці, котрі забезпечують контроль за станом укладення трудових угод роботодавцями з найманими працівниками, 19 працівників, що працювали на умовах цивільно-правового договору, переведено на трудові угоди та прийнято на роботу відповідними наказами керівників підприємств.


   

 • На початок третьої декади березня борг по заробітній платі працівникам області становить понад 1 мільйон 600 тисяч гривень

  На початок третьої декади березня борг по заробітній платі працівникам області становить понад 1 мільйон 600 тисяч гривень

  Питання погашення заборгованості по заробітній платі працівникам області обговорено на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення).

  Від Управління Держпраці у Чернівецькій області участь у роботі комісії взяла заступник начальника відомства Галина Кушнір.

  Під час роботи комісії зазначалося, за оперативними даними моніторингу, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на початок  березня 2017 року становила 1899,8 тисячі гривень.

  Упродовж двох декад місяця її вдалося зменшити на понад 230 тисяч гривень.

  Станом на початок третьої декади березня, загальна сума боргу, за останніми оперативними даними моніторингу, становить 1662,4 тисячі гривень.

  Заступник начальника Управління Держпраці  Галина Кушнір відзначила:  за результатами проведених  головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області перевірок та на виконання вимог виданих ними приписів з початку року  упродовж січня - лютого працівникам підприємств, установ, організацій Буковини погашено заборгованість по заробітній платі у сумі  382, 7 тисячі гривень.

  Заборгованість по заробітній платі погашено перед  187  працівникам, зокрема, Хотинського технікуму Подільського ДАТУ (понад 158 тисяч гривень), ПРАТ  «Авіакомпанія «Буковина» (понад  160 тисяч гривень), КП «Новодністровський житловик» (понад  48 тисяч гривень).

  Посадовець також підкреслила, що  питання дотримання трудового законодавстві у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості у разі, якщо така наявна, залишається одним із основних напрямів у проведенні фахівцями Управління  інспекційної діяльності.


   

 • Адміністрацію КМУ «Міська клінічна лікарня №4» попереджено про необхідність негайного зупинення експлуатації теплотехнічного обладнання

  Адміністрацію  КМУ «Міська клінічна лікарня №4» попереджено про необхідність негайного зупинення експлуатації теплотехнічного обладнання

  Це стало результатом розгляду скарги громадян, що надійшла на адресу Управління Держпраці у Чернівецькій області . У зверненні працівників котельні , зокрема, зазначалося про порушення норм промислової безпеки та охорони праці у комунальній медичній установі «Міська клінічна лікарня №4», що розташована на вулиці Підкови, 14 у Чернівцях.

  Перевірка дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у медичній установі відбулася за участю начальника відділу в АПК та СКС Управління Держпраці у Чернівецькій області Миколи Остаповича та начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрія Кудлика.

  Під час перевірки виявлено низку порушень вимог законодавства, зокрема:

   не забезпечено своєчасний перегляд інструкцій з охорони праці для професій або робіт з підвищеною небезпекою;

  у закладі не сформовано комісію з перевірки знань з питань охорони праці;

  не розроблено програму відповідного навчання та перевірки знань  працівників; 

  не сформовано планів-графіків їх проведення.

  Перевіркою також встановлено, що у медичному закладі не розроблено проектної документації на будівництво приміщення котельні з обладнанням підвищеної небезпеки, зокрема, газових водогрійних котлів та твердопаливних водогрійних  котлів;

  не  одержано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;

   не розроблено Плану локалізації та ліквідації аварій на об’єкті підвищеної небезпеки.

  Один із агрегатів, що забезпечує подачу тепла до лікарні, не зареєстрований в Управлінні Держпраці;

  не проведено його технічне опосвідчення;

  не проведено комплексне випробування котлів, не представлено протоколу приймання їх в експлуатацію.

  Загалом під час перевірки виявлено 36 порушень норм промислової безпеки та охорони праці. У зв’язку із цим, адміністрацію закладу попереджено про необхідність негайного зупинення експлуатації теплотехнічного обладнання, зокрема, двох газових водогрійних котлів та двох твердопаливних котлів.


   

 • Сьогодні на колегії Держпраці України підсумують роботу відомства у 2016 році

  Сьогодні на колегії Держпраці України підсумують роботу відомства у 2016 році

  Сьогодні, 23 березня,  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак перебуває у службовому відрядженні у Києві та бере участь у засіданні колегії Державної служби України з питань праці.

  Порядок денний роботи колегії передбачає розгляд наступних питань:

  підсумки роботи Держпраці у 2016 році;

  завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

  підвищення ефективності здійснення державного нагляду за станом охорони праці на підприємствах лісового господарства;

  контроль за додержанням законодавства про працю щодо виплати мінімальної заробітної плати;

  неоформлені трудові відносини в Україні: виклики та шляхи вирішення.

  Передбачається, що учасники колегії Держпраці обговорять й інші актуальні для ефективної роботи державного відомства питання.


   

 • За минулий тиждень в Україні на виробництві загинуло дев‘ятеро працівників

  За минулий тиждень в Україні на виробництві загинуло дев‘ятеро працівників

  У період з 13 по 19 березня на підприємствах України смертельно травмовано дев’ятеро осіб: п’ятеро -  на підприємствах Запорізької області,  по одній особі -  на підприємствах Волинської, Дніпропетровської, Сумської та Харківської областей.  

  Випадки травмування сталися:

  на будівництві (загинуло 5 осіб);

  у металургійній промисловості (двоє осіб);

  у хімічній промисловості та житлово-комунальному господарстві – по одній особі.

  З початку березня на підприємствах України смертельно травмовано 27 осіб.

  За аналогічний період минулого, 2016, року загинуло 14 осіб.

  За даними оперативного обліку, з початку 2017 року на українських підприємствах смертельно травмувалося 76 осіб. За аналогічний період минулого року – 70 осіб.

  З початку року по основних видах подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті загинуло 20 осіб;

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 15 осіб;

  через вибух – 12 осіб;

  при падінні потерпілих – 11 осіб;

  через дію предметів та деталей, що рухаються – 7 осіб.


   

 • Троє юних буковинців візьмуть участь у другому етапі Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці - очима дітей»

  Троє юних буковинців візьмуть участь у другому етапі Всеукраїнського конкурсу «Охорона праці - очима дітей»

  Відбулося проміжне засідання журі регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей» у Чернівецькій області. На ньому члени журі визначили  переможців трьох номінацій, роботи котрих візьмуть участь у другому турі конкурс. В ньому змагатимуться  вже представники з усіх регіонів України.

  Так, переконливою більшістю  голосів журі претендентами на участь у другому турі конкурсу стали:

  у першій віковій категорії (автори робіт від 6 до 11 років)  - учень Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №38 Владислав Гук ;

  у другій віковій категорії (автори робіт від 11 до 14 років) - вихованець Долішньошепітського навчально-виховного комплексу Антон Данко (керівник - Наталія Іванівна Жебчук) ;

  у третій віковій категорії (автори  робіт від 15 до 18 років) - учениця Боянської загальноосвітньої школи Марія Семенюк (керівник – Анжела Флорівна Деменчук).

  Роботи юних художників вже направлено до столиці до редакції журналу «Охорони праці – очима дітей».

  Переможців загальноукраїнського рівня конкурсу визначать незабаром. Нагородження переможців відбудеться у рамках відзначення Дня охорони праці.

  Водночас нагородження кращих відбудеться й на рівні області. Це станеться у рамках проходження Тижня охорони праці.

  Перед тим заплановано ще одне засідання журі, на якому визначать переможців другого та третього місць конкурсу. Це станеться у першій декаді квітня. Передбачається, що журі визначить й переможців у додаткових номінаціях, як наприклад «Наймолодший учасник конкурсу» та «Приз глядацьких симпатій».


   

 • Недотримання роботодавцями трудового законодавства - основна причина звернень до Управління Держпраці заявників

  Недотримання роботодавцями трудового законодавства - основна причина звернень  до Управління Держпраці заявників  

  Найчастіше до Управління Держпраці у Чернівецькій області звертаються заявники, трудові права котрих порушують роботодавці. Статистика засвідчує, що, в основному, буковинці звертаються через:

  невиплату  заробітної плати;

  факти ненарахування та невиплати індексації, компенсації;

  щодо правомірності укладання трудових угод;

  незаконного звільнення з роботи; невидачі при  звільненні трудових книжок;

  у питаннях трудової та соціальної гарантії мобілізованих військовослужбовців.

  Найбільша кількість звернень, в тому числі колективних, надходить  через  невиплату заборгованої заробітної плати.

   Загалом за минулий рік до Управління  Держпраці у Чернівецькій області надійшло 174 письмових звернення, із яких - 167 звернень з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів,  сім звернень з питань охорони праці.

  38 звернень перенаправлено до Управління з Урядової гарячої лінії, 61 заявник звернувся особисто, 18 звернень  від громадян надійшло поштою,  через органи влади адресовано 21 звернення, 36 звернень надійшло від інших установ та організацій.

  На особистому прийомі у керівників та головних державних інспекторів  Управління Держпраці побували  229 буковинців. Усім їм надано відповідні консультації,  повідомила головний спеціаліст звернення громадян та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області Валентина Сіманюк.


   

 • На виконання вимог приписів інспекторів Держпраці працівникам області погашено понад 380 тисяч гривень заборгованості по заробітній платі

  На виконання вимог приписів інспекторів Держпраці працівникам області погашено понад 380 тисяч гривень заборгованості по заробітній платі

  За результатами проведених  головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області перевірок та на виконання вимог виданих ними приписів упродовж січня - лютого нинішнього року працівникам підприємств, установ, організацій Буковини погашено заборгованість по заробітній платі у сумі  382, 7 тисячі гривень.

  Заборгованість по заробітній платі погашено перед  187  працівникам, зокрема, Хотинського технікуму Подільського ДАТУ (понад 158 тисяч гривень), ПРАТ  «Авіакомпанія «Буковина» (понад  160 тисяч гривень), КП «Новодністровський житловик» (понад  48 тисяч гривень).

  У лютому 2017 року інспекторами відділу  проведено дві перевірки, а саме: КП «Новодністровський житловик» та товариства з обмеженою відповідальністю  «Захід-СГЕМ».

  За результатами проведених перевірок складено акти, видано приписи на усунення виявлених порушень. Станом на день перевірки, заборгованість  погашено на обох підприємствах.

  Наразі питання дотримання трудового законодавстві у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості у разі, якщо така наявна, залишається одним із основних напрямів у проведенні фахівцями Управління  інспекційної діяльності.

  Водночас роботодавцям краю слід пам’ятати: згідно із нормами чинного трудового законодавства порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, виплата заробітної плати не в повному обсязі, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше як на один місяць, карається  штрафною санкцією у розмірі  9 600 гривень.  

 • У Держпраці висловили зауваження до проекту Програми заміни, модернізації, диспетчеризації ліфтів у житлових будинках Чернівців

  У Держпраці висловили зауваження до проекту Програми заміни, модернізації, диспетчеризації ліфтів у житлових будинках Чернівців

  Днями відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту рішення Чернівецької міської ради «Про хід виконання Програми заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду Чернівців».

  До складу робочої групи увійшли:  фахівці департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради, представники комунального підприємства «Чернівціміськліфт» депутати Чернівецької міської ради сьомого скликання, зокрема, профільної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства та  охорони навколишнього середовища.

  Участь у засіданні робочої групи взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.    

  При обговоренні проекту програми, керівник відомства, зокрема зазначив на необхідності оновлення ліфтового господарства у багатоповерхівках обласного центру, а також наголосив на результатах планової  перевірки з дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, на комунальному підприємстві «Чернівціміськліфт», що відбувалася торік.

  Іван Луцак констатував:  під час даної перевірки комісією Управління Держпраці було виявлено низку порушень, зокрема, значна кількість ліфтових механізмів при закінченні граничного строку експлуатації  (понад 25 років) не пройшли позачерговий технічний  огляд;

  ліфти у багатоповерхівках обласного центру не обладнано двостороннім зв’язком з диспетчерським пунктом і таке інше.

  « Безперечно, увагу до експлуатації ліфтового господарства з метою упередження  виникнення нещасних випадків серед користувачів, поліпшення його технічного стану, необхідно посилювати. Управління Держпраці, відповідно до покладених на відомство зобов’язань,  й надалі  здійснюватиме контроль за цими об’єктами підвищеної небезпеки», - зазначив на засіданні комісії керівник Управління Держпраці.

  Водночас Іван Луцак  відзначив позитивний досвід з реалізації заходів програми й наголосив на  тому, що їхнє впровадження вимагає залучення значних фінансових ресурсів.

  Довідково: станом на перше січня 2017 року із 645 ліфтів житлового фонду  територіальної громади  Чернівців, 410 ліфтів відпрацювали свій нормативний термін експлуатації, тобто 25 років.

  Із них - 296 ліфтових установок комунальної власності, 30 - об ‘єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, 84 - житлово-будівельних кооперативів.

  У нинішньому, 2017, році нормативний термін експлуатації закінчується ще у 22 механізмів. Загалом у 2017-у 120 механізмів потребує проведення експертно-технічного обстеження.

  Орієнтовна потреба на реалізацію заходів Програми у 2017 році складає сім з половиною мільйонів гривень: понад шість мільйонів  необхідно спрямувати на заміну, модернізацію, капітальний ремонт ліфтових установок; понад півтора мільйони - на впровадження системи диспетчеризації.

  Загалом на виконання заходів програми необхідно спрямувати понад 27 мільйонів гривень.


   

 • Голова Держпраці - про новації здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на Всеукраїнському форумі Асоціації адвокатів України

  Голова Держпраці - про новації здійснення контролю за додержанням законодавства про працю на Всеукраїнському форумі Асоціації адвокатів України

  У своїй доповіді  про перевірки Держпраці та інші новели системи контролю за додержанням законодавства про працю в рамках децентралізації на Всеукраїнському форумі Асоціації адвокатів України Голова Держпраці Роман Чернега  акцентував на особливостях інспекційних перевірок, що визначені у проекті порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

  У рамках децентралізації функцій органів державної влади частина повноважень Держпраці передається до органів місцевого самоврядування. Зазначений порядок визначатиме єдину процедуру контролю для інспекторів праці Державної служби з питань праці й органів місцевого самоврядування, а також підстави для проведення інспекційних відвідувань.

  Голова Держпраці пояснив, у чому полягає інспекційне відвідування та невиїзне інспектування.

   «Щодо невиїзного інспектування слід сказати, що така форма отримала з боку роботодавців  позитивні відгуки, оскільки таке інспектування може здійснюватися тільки за згодою роботодавця, дає йому можливість самостійно ухвалити рішення та вибрати найбільш зручну для нього форму контролю», - підкреслив Роман Чернега.

  Учасників форуму, більшість з яких є  адвокатами різних відомчих та приватних структур України, цікавили питання новацій «назустріч бізнесу». Голова Держпраці зазначив, що новий порядок передбачає можливість проведення на прохання роботодавця аналізу стану додержання законодавства на підприємстві. Роботодавець має право ініціювати проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній з питань додержання вимог законодавства.

  «Найголовніше те, що санкції до роботодавця застосовуються тільки тоді, якщо йому було відомо про порушення і попереджено, а він не вжив заходів, аби їх усунути», - наголосив Роман Чернега.

  У випадках використання праці без оформленого трудового договору, порушення щодо виплати мінімальної заробітної плати та строків виплати зарплатні -  санкції застосовуються негайно.


   

 • З початку року дотримання законодавства про працю перевірено у 99 суб’єктів господарювання

  З початку року дотримання законодавства про працю перевірено у 99 субєктів господарювання

  У лютому головні державні інспектори відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  здійснили 53  перевірки  з питань дотримання законодавства про працю, провівши перевірки у  53 суб’єктів господарювання.

  За результатами проведених перевірок, керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям внесено 44 приписи на усунення виявлених порушень законодавства про працю.

  Матеріали перевірок на 42 керівників-порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці». За рішеннями судових інстанцій  оштрафовано 25  посадових осіб.

  Загалом з початку року головні державні інспектори Управління Держпраці провели 99 перевірок з питань додержання законодавства про працю, перевіривши 99 суб’єктів господарювання області.

  На 73 керівників - порушників трудового законодавства матеріали перевірок направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності. За рішеннями судових інстанцій, оштрафовано 46  посадових осіб. 

  За невиконання законних вимог головних державних інспекторів Управління Держпраці, одного роботодавця притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням  законодавства про працю, або створення перешкод для діяльності цього органу». Направлено  подання щодо притягнення двох посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.


   

 • Зупинено роботу обладнання у двох котельнях обласного центру

  Зупинено роботу обладнання  у двох котельнях обласного центру 

  Відповідний адміністративний позов  до  міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго», у чийому підпорядкуванні перебувають дані котельні,   Управління Держпраці у Чернівецькій області  скерувало на розгляд Чернівецького окружного адміністративного суду.

  Управління Держпраці вважало за необхідне  застосувати заходи державного нагляду до підприємства через повне зупинення роботи опалювальних котлів у двох котельнях «Чернівцітеплокомуненерго», зокрема, у котельні на вулиці Поштовій, 2 та  у котельні на вулиці Лесі Українки, 18.

  Підставою  дій Управління Держпраці  стали  результати планової перевірки стану дотримання законодавства з питань праці, промислової безпеки та охорони праці у МКП «Чернівцітеплокомуненерго», яка відбувалася у жовтні минулого року. 

  Перевіркою  тоді було охоплено дев’ять котелень комунального підприємства.

  Роботу комісії очолював  начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Кудлик.

  До складу комісії ввійшли: головні  державні  інспектори  відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у  машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Сергій Андрієць,  головні державні інспектори відділу нагляду у будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку  Олег Матвєєв,  Дмитро Костюк.

  При перевірці  було встановлено низку порушень підприємством  нормативно-правових актів з охорони праці - загалом понад 90.    

  По завершенню планової перевірки, комісія попередила керівництво підприємства про необхідність зупинення роботи обладнання на окремих котельнях.

  Так, зокрема, роботу обладнання необхідно було зупинити у котельні на вулиці Лесі Українки, 18.

  Необхідність такого кроку полягала у наступному:
  - не було проведено технічне опосвідчення котла;
  - автоматика захисту агрегату не перевірялася, а результати перевірки не заносилися у спеціальний журнал;
  - на об’єкті не було розроблено плану ліквідації аварійних ситуацій у системі газопостачання та не проведено навчально-тренувальних занять з обслуговуючим персоналом за цим планом.

  Водночас при перевірці котельні на вулиці Поштовій, 2 комісією було виявлено такі порушення:
  - не було представлено висновок експертної організації  щодо можливості експлуатації основного  та допоміжного обладнання, яким було оснащено дану котельню;
  - не проведено технічне опосвідчення котла;
  - не перевірено технічну справність автоматики захисту котла, відповідно записи про таку перевірку у спеціальному журналі відсутні;
  - приміщення котельні, а також допоміжні та побутові приміщення  не обладнано природною та штучною вентиляцією;
  - на об’єкті, як і в попередньому випадку, не розроблено плану ліквідації аварійних ситуацій у системі газопостачання, із обслуговуючим персоналом не проведено навчально-тренувальних занять.

  По завершенню перевірки, відповідний адміністративний позов Управління Держпраці скерувало на розгляд судової інстанції.

  Суд задовольнив позов повністю, застосувавши заходи реагування державного нагляду.


   

 • Продовжується практика проведення онлайн-прийомів громадян. Спілкування з буковинцями заплановано на 6 грудня

  Продовжується практика проведення онлайн-прийомів громадян. Спілкування з буковинцями  заплановано на 6 грудня

  Із початку минулого, 2016, року в Держпраці України започатковано проведення онлайн прийомів громадян.

  Відтоді двічі на місяць заявники з різних регіонів України  мають змогу поспілкуватися з Головою  Держпраці або фахівцями Служби у межах їхньої професійної компетенції. Так, за 2016 рік відповіді та роз’яснення на онлайн-прийомах отримали понад 90 осіб, зокрема, участь в онлайн-прийомі взяли й четверо буковинців.

  У нинішньому році онлайн-приймальня Держпраці України почала працювати з першого лютого. Онлайн-спілкування відбувається згідно  із розробленим графіком. Кожен громадянин має можливість взяти участь у заході.

  Онлайн-прийом з мешканцями Чернівецької області заплановано на шосте грудня 2017 року на 11 годину дня.

  Для цього попередньо необхідно звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області й залишити свої контактні дані.

  Якщо запитання, яке бажає висловити заявник, у межах компетенції Держпраці, то кожен особисто отримає запрошення на онлайн-прийом з Головою Державної служби України з питань праці.

  Варто знати, що онлайн-прийом дає змогу суттєво зекономивши час і кошти, отримати вичерпну кваліфіковану відповідь на поставлене запитання.

  Свої заявки на участь на онлайн - спілкування з Головою Держпраці або фахівцями Служби, необхідно адресувати:

  58003

  Управління Держпраці у Чернівецькій області,

  вул.Зелена,3,

  м.Чернівці

  або за номером телефону: (0372) 55 37 24


   

 • Голова Служби Роман Чернега: «Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення та сформувати правову культуру у сфері праці»

  Голова Служби Роман Чернега: «Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення та сформувати правову культуру у сфері праці»

  Озвучивши основні показники діяльності відомства у 2016 році, Голова Держпраці Роман Чернега акцентував увагу на тому, що найбільша кількість порушень, яку встановили інспектори Держпраці у 2016 році, стосувалася затримки чи невиплати заробітної плати – майже 26 тисяч.  Загалом протягом року було проведено 21244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 17 977 підприємствах. Завдяки зусиллям державних інспекторів було погашено заборгованість із заробітної плати в сумі близько 850 млн гривень.

  Проведено серйозну роботу щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення Держпраці, приведення нормативних актів у відповідність до європейських стандартів. У цій сфері Держпраці плідно співпрацювала з Міжнародною організацією праці.

  Йдеться, зокрема, про скасування близько 200 нормативно-правових актів радянського періоду, які на сьогодні втратили свою актуальність. Також опрацьовується питання запровадження декларативного принципу державного нагляду за станом охорони праці, планується зменшення кількості дозвільних документів на роботи підвищеної небезпеки – з 26 до 18.

  «Бізнес має взяти на себе ризики, пов’язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу, Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип», - зазначив Роман Чернега.

  Працівники Держпраці беруть активну участь у підготовці нової редакції трудового кодексу, в якому, як підкреслив керівник державного відомства, будуть максимально враховані інтереси учасників соціального діалогу.

  Для того щоб спростити процедуру отримання дозволів на роботи підвищеної небезпеки територіальні управління Держпраці опрацювали спільно з центрами надання адміністративних послуг механізм надання таких дозволів за принципом «єдиного вікна». З ініціативи Держпраці при районних державних адміністраціях створюються консультативні центри, де суб’єктам господарювання надаватимуться консультації щодо застосування нових норм трудового законодавства.

  У центральному апараті відомства протягом року проводився онлайн-прийом, до якого долучилися  понад 90 громадян з усіх регіонів країни.

  Голова Держпраці також зазначив, що на особливому контролі Держпраці були і залишаються питання оплати праці, легального працевлаштування, недопущення звільнення з роботи мобілізованих військовослужбовців, порушення прав інвалідів, використання праці дітей.

  Щодо перевірок стану охорони праці на підприємствах Роман Чернега констатував: превентивні заходи, державний нагляд, що здійснює Держпраці, сприяли тому, що виявлені інспекторами порушення в більшості випадків усуваються -  у 80 %. Тобто бізнес починає усвідомлювати свою відповідальність за життя і здоров’я працівника.

  На завершення свого виступу Голова Держпраці наголосив: «Філософія роботи Держпраці - попередити правопорушення, сформувати правову культуру у сфері праці й охорони праці. Ця проблема не вирішиться за рік чи за два. Втім проведення превентивних заходів, роз’яснювальна робота, безперечно, дасть відчутний позитивний результат».


   

 • За перші дні березня на підприємствах України загинуло дев’ятеро працівників

  За перші дні березня на підприємствах України загинуло дев’ятеро працівників


  Восьмеро осіб загинуло на підприємстві Львівської  області;  
  ще одна особа - на підприємстві Вінницької області.  

  Випадки травмування сталися:
  у вугільній промисловості - загинуло восьмеро працівників,
  в агропромисловому комплексі - одна особа.

  За лютий 2017 року на підприємствах України смертельно травмовано  22 особи,  за аналогічний період 2016 року  травмувалося 27 осіб.

  Загалом за два місяці 2017 року на підприємствах України смертельно травмовано  50 осіб,  тоді як за два місяці 2016 року  було травмовано 56 осіб.

  За основними видами подій, які призвели до нещасних випадків:
  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, наїзду транспортного засобу та події на залізничному транспорті  загинуло 18 осіб;
  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту - 11  осіб;
  при падінні потерпілих -  9 осіб;
  через дію предметів та деталей, що рухаються - 5 осіб.


   

 • Світ побачив березневий номер журналу «Охорона праці»

  Світ побачив березневий номер журналу «Охорона праці»

  У  ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Сергій Колесник

  Кіровоградщина

  Аналізуємо стан державного управління охороною праці в регіонах і участь у цьому процесі всіх залучених до нього структур

  Віктор Антонов

  Готуємося до Дня охорони праці

  Про заходи, яких треба вжити, щоб увесь рік колектив приділяв охороні праці належну увагу

  Людмила Солодчук

  Рецепти «Укрексперта»

  Інтерв’ю на актуальну тему про регулювання експертно-технічної діяльності в Україні

  Михайло Батюк, Борис Слупський

  Нормотворення «під тиском»

  Як усунути протиріччя у НПАОП, які регламентують безпечну експлуатацію посудин, що працюють під тиском

  Наталя Чиканенко

  Система аудитів безпеки

  Поведінковий і цільовий аудити безпеки як інструменти підвищення культури праці. Досвід компанії «Метінвест Холдинг»

  Олександр Фандєєв

  Оренда робочого одягу

  Про переваги та особливості впровадження нового виду послуг на українських підприємствах

  Сергій Колесник

  Європейська якість за вітчизняними стандартами

  Специфіка дотримання вимог охорони праці на фармацевтичному підприємстві «Юрія-Фарм»

  Наталія Сільвай

  Не виконав припис – готуйся до суду

  Про позови Держпраці щодо повного або часткового зупинення виробництва. Поради юриста з ведення судових спорів у сфері ОП

  Микола Федоренко

  Спилюємо дерева. Обережно!

  Нормативна база, проведення робіт інструментом, видалення дерев вручну та з автовишки тощо

  На прохання читачів

  Плакат «Очищення покрівель від снігу»

  Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко

  Віталій Цопа

  Синдром «Титаніка»:  уроки катастрофи

  Аналіз життєвого циклу «Титаніка» з погляду управління небезпеками й ризиками. Частина 2

  Сергій Колесник

  Сам контролюю, сам і порушую

  Про порушення норм охорони праці фахівцями з ОП

  Володимир Потебешко

  Установи основну причину нещасного випадку

  Навчальний практикум журналу

  Сергій Подорожний, Сергій Олексієнко

  Професійна онкопатологія на Кіровоградщині

  Про ситуацію з раковими захворюваннями та професії

  групи ризику

  Марія Алієва

  Профілактика – зброя від недуги

  Використання сучасного обладнання, застосування ЗІЗ, раціональне харчування й інші заходи щодо запобігання виникненню злоякісних новоутворень

  Світлана Ткач

  Оберігаючи вагітну жінку, оберігаєш два життя

  Як створити умови, за яких жінка може успішно поєднувати роботу з функцією материнства

  Дмитро Селявін

  Для вагітних та їхніх роботодавців

  Про права та пільги майбутніх мам

  У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

  Новини законодавства

  Олена Коновалова

  Особливості наглядової діяльності у 2017 році

  Про підстави для позапланових заходів, обмеження санкцій та ін.

  Проекти регуляторних актів Держпраці

  За період з 01.01.2017 до 15.02.2017

  Микола Федоренко

  Якою є одиниця вимірювання теплоспоживання?

  За що ми віддаємо гроші, коли платимо за опалення?

  Микола Федоренко

  Організація утримання будівель і споруд. Частина 3. Утримання системи будинкового холодного водопостачання та водовідведення

  Нормативна база, ЗІЗ, зразки форм оперативних журналів, інструкції та ін.

  Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час утримання системи будинкового холодного водопостачання та водовідведення

  Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати

  безпечне проведення зазначених робіт

  Про організацію експлуатації стерилізаційного обладнання на підприємствах фармацевтичної промисловості

  Додається інструкція з режимів роботи та безпечного обслуговування стерилізатора

  Стрес-менеджмент у системі охорони праці сучасного підприємства

  Ольга Гріньова, Сергій Горобинський

  Досвід НАК «Нафтогаз України»: антистресові заходи, реєстр стресу та ін.

  Орієнтири щодо попередження виробничого стресу

  Посібник Міжнародного бюро праці − Женева

  Запитували – відповідаємо

  Запитання громадян та відповіді фахівців.


   

 • На апаратній нараді у Чернівецькій ОДА начальник Управління Держпраці Іван Луцак поінформував про стан виробничого травматизму в області

  На апаратній нараді у Чернівецькій ОДА начальник Управління Держпраці Іван Луцак поінформував про стан виробничого травматизму в області

  Сьогодні на апаратній нараді під головуванням керівника Чернівецької  обласної державної адміністрації Олександра Фищука,  розгулянуто стан виробничого травматизму в області.

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак поінформував присутніх про те, що з початку року (станом на перше березня 2017-го) у краї зареєстровано п’ять нещасних випадків на виробництві, у тому числі, один із них - зі смертельним наслідком. Нещасний випадок трапився у ДП «Берегометське лісомисливське господарство», через падіння дерева загинув лісоруб.

  Іван Луцак  зазначив: за аналогічний період минулого, 2016, року у краї  мали місце  чотири нещасні випадки, два із яких -  зі смертельним наслідком.

  Доповідаючи перед присутніми, він підкреслив: основні причини настання трагедій на виробництві - організаційні.   

  Водночас було відзначено, що керівники відомства та його структурних підрозділів,  головні державні  інспектори  Управління продовжують здійснювати фахову діяльність, спрямовану на реалізацію державної політики у сфері промислової безпеки, охорони, гігієни  та експертизи умов праці.

  Окремим пластом діяльності Управління, повідомив Іван Луцак, залишається організація превентивних заходів на тему новацій  у трудовому законодавстві. Інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання роботодавцями  законодавства про працю, види і розміри відповідальності  за його порушення  посилюватимуть.


   

 • Буковинці у жалобі за загиблими на шахті Львівщини гірняками

  Буковинці  у жалобі за загиблими на шахті Львівщини гірняками

  Учора, другого березня, о 12 годині 35 хвилин на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля» стався вибух метаноповітряної суміші.

  Під дію вибуху на аварійній дільниці потрапило 34 гірники: восьмеро шахтарів загинули, шістьох  направлено до лікарні, двадцятьох виведено з місця аварії.

  На момент вибуху в шахті перебувало 172 гірники.

  Як повідомляється на сайті Держпраці України, шахта «Степова» зарахована  до надкатегорійної за вмістом газу метану, обладнана системою контролю вмісту метану у рудничному повітрі.

  У зв’язку із трагедією,  Президент Петро Порошенко підписав Указ №52/2017 «Про оголошення в Україні дня жалоби»  3 березня.

  Буковина сьогодні вшановує пам'ять загиблих на Львівщині гірняків.

  Керівництво краю в особі голови  Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука  висловили щирі співчуття рідним та близьким шахтарів. На адміністративних будівлях приспущено Державний Прапор України.  Відмінено розважальні заходи.    

  «Сьогодні в Україні День жалоби за загиблими на шахті «Степова» на Львівщині гірняками. Схиляємо голови у глибокій скорботі за загиблими. Щирі співчуття родинам, котрі втратили своїх синів, батьків, братів», -  йдеться у співчутті Управління Держпраці у Чернівецькій області.
   

   

   

 • Голова Держпраці публічно відзвітує перед громадськістю

  Голова Держпраці публічно відзвітує перед громадськістю

  9 березня 2017 року  голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  представить громадськості звіт про підсумки діяльності державного відомства у минулому, 2016, році.

  Звіт буде публічним.  

  На презентацію публічного звіту Голови Державної служби України з питань праці запрошено представників громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, профільних експертів  та засоби масової інформації.

  Звіт відбудеться у залі  адмінбудівлі  Державної служби України з питань праці, розташованої на вулиці Десятинній у Києві.


   

 • Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

  Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю

  З 1 січня 2017 року стартував другий етап е-декларування.

  До другої хвилі потрапляють особи уповноваженні на виконання функцій держави; особи, котрі для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави; особи, котрі постійно або тимчасово обіймають посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи  адміністративно-господарських обов’язків.

  При заповненні декларації слід пам’ятати про встановлені законом пороги декларування, тобто про мінімальний розмір (вартість) майна, після перевищення якого про об’єкт необхідно зазначити в електронній декларації. При цьому з 1 січня 2017 року при визначенні порогів використовується не мінімальна заробітна плата, як раніше, - а розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року.

  Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю:

  Невчасне подання :
  адміністративна відповідальність ( штраф від 850 до 1700 гривень ) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації - наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація.

  Умисне неподання декларації:
  кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

  Завідомо недостовірні відомості в декларації:
  адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (з 1 січня 2017 року - 160-400 тисяч гривень) – штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень;
  кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів ( 400 тисяч гривень ) - штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, або громадські роботи, або позбавлення права займати відповідні посади.

  Слід зазначити, що існує можливість подати виправлену декларацію один раз упродовж семи календарних днів після подання відповідної декларації.

  Після цього строку декларант теж може внести виправлення - але лише після повідомлення про це НАЗК і отримання відповідного дозволу.

  При цьому подання виправленої декларації не звільняє від відповідальності за завідомо недостовірні відомості.

  Крім того, з 1 січня на всіх декларантів поширився обов’язок подавати в електронну систему повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Це електронний документ, який подається окремо від декларації. Він призначений оперативно повідомляти про отриманні значні доходи чи набуте майно - із тим, щоби запобігти або виявити можливий конфлікт інтересів чи незаконне збагачення. Таке повідомлення подається, якщо декларант отримав дохід або придбав майно на суму більше 50 прожиткових мінімумів, які встановлені на перше січня відповідного року.

  Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, що формується та ведеться Національним агентством.

  Підготувала Яна Яковчук, головний спеціаліст з питань протидії корупції Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • У лютому заборгованість по заробітній платі перед працівниками краю зменшилася на п’ять мільйонів гривень

  У лютому заборгованість по заробітній платі перед працівниками краю зменшилася на п’ять мільйонів гривень

  Днями  у Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.  Участь у роботі комісії взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Основне питанням  роботи комісії - стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в регіоні.

  Загальна сума боргу із заробітної плати в області, за  оперативними даними моніторингу на 1 лютого 2017 року, становила 5 799,8 тисяч гривень.

  Завдяки вжитим заходам, спрямованим на погашення боргів з виплати зарплатні, впродовж лютого поточного року ліквідовано заборгованість із заробітної плати на чотирьох підприємствах, зокрема, ПАТ "Чернівцігаз" - на 3310,7 тис. грн, дочірньому підприємстві "Чернівецький облавтодор" - на 90, 0 тис. грн, філії "Сокирянський райавтодор" - на 164,5 тис. грн та філії "Хотинський райавтодор" - на 93,7 тис. грн.

  За оперативними даними, станом на 28 лютого, загальна сума боргу з виплати заробітної плати становить 809,6 тис. грн, що майже на п’ять мільйонів гривень менше, ніж станом на початок місяця.


   

 • Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі

  Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі

  Днями відбувся семінар-навчанні «Колективно-договірне регулювання соціально-економічних прав працюючих», до участі в якому було запрошено лідерів та представників первинних профспілкових організацій навчальних закладів Чернівців – загалом 110 учасників.

  Семінаром-навчанням охоплено низку тем, ключовими серед яких стали  зміни у  чинному трудовому законодавстві,   питання підвищення  рівня охорони праці в освітній галузі, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань в галузі.

  Очолила роботу семінару голова Чернівецької міської профспілки працівників освіти і науки Ганна Поштар.

  До участі у зібранні було запрошено начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака, провідного інженера відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці  Степана Бабича, представників управління з питань праці департаменту праці та соціального населення Чернівецької міської ради Маргариту Стратійчук та Надію Гаврилець, головного страхового експерта з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Чернівецькій області  Григорія Сопівника.

  До роботи семінару-навчання долучився заступник голови Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Богдан Чортик.

  Власне,  робота семінару розпочалася із виступу начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака. Керівник державного відомства детально проаналізував стан виробничого травматизму в області, наголосивши на тому, що в освітній галузі його зведено  фактично до мінімального рівня.

  «Проте цей факт не дає жодних підстав для самозаспокоєння, а навпаки змушує нас усіх спільною працею  закріпити цю позитивну тенденцію й далі наполегливо працювати на стійкий результат», - підкреслив Іван Луцак.

  За словами керівника Управління, не останню роль у цьому відіграватиме впровадження розроблених  комплексних заходів з промислової безпеки та охорони праці, що є невідємною частиною колективних договорів.

  «Впровадження комплексних заходів з охорони праці у закладах освіти, - запорука запобіганню виробничому травматизму в галузі, - наголосив Іван Луцак.

  Самі ж  фахівці Управління Держпраці надаватимуть освітянам Чернівців  необхідну  інформаційно-консультативну допомогу.  Для цього на семінар-нараді обговорено й узгоджено необхідні організаційні моменти. 

  Аргументовано обговорювалося під час навчання ще одне питання, а саме  -  організація охорони праці в закладах освіти та позашкілля.

  Так, провідний інженер відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці  Степан Бабич  детально проаналізував основні тези Закону про охорону праці, Кодексу законів про працю  та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти.

  Увагу учасників семінару акцентовано на створенні  системи управління охороною праці в  освітніх установах; проходженні окремими категоріями працівників навчання з питань охорони праці та перевірці набутих знань: розробці та відповідності посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці працівників.


    

 • Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак доповів на засіданні колегії обласної державної адміністрації про результати роботи відомства у 2015 році

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак доповів на засіданні колегії обласної державної адміністрації про результати роботи відомства у 2015 році

  Сьогодні під головуванням керівника Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації.

  Участь у зібрання взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  Серед питань порядку денного учасники колегії розглянули та обговорили стан охорони праці та промислової безпеки у краї за минулий, 2015, рік.

  Виступаючи перед присутніми, керівник відомства наголосив на напрямах роботи Управління за звітний період.

  «Пріоритетними напрямами роботи упродовж усього року для фахівців Управління Держпраці залишалося впровадження превентивних заходів щодо попередження виробничого травматизму, зокрема, організації семінарів, проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, надання методичної допомоги керівникам та спеціалістам підприємств, служб охорони праці. Особливо активно профілактичні заходи проведено у сфері сільського господарства, медичних закладах, харчової промисловості», - наголосив перед присутніми членами колегії Іван Луцак.

  Керівник Управління наголосив на тому, що найбільш травмонебезпечними галузями економіки у краї залишаються: лісове господарство, енергетична та соціально-культурна сфери. Він також вказав на те, що основними причинами настання нещасних випадків на виробництві стають причини організаційного характеру.

  У своєму виступі Іван Луцак вказав на те, що впродовж минулого року зростання смертельного травматизму спостерігалося у чотирьох районах області, зокрема, Глибоцькому, Сокирянському, Хотинському та Путильському районах.

  «Викликає занепокоєння важкість травматизму у Кіцманському, Путильському районах та на підприємствах Чернівців, де рівень травматизму перевищує середній показник в області майже удвічі. Не краща ситуація і у Вижницькому районі», - акцентував Іван Луцак. 

  На колегії також було зазначено, що Управлінням впродовж року було проведено 20 спеціальних розслідувань нещасних випадків зі смертельним наслідком.

  «Ця робота є одним із потужних заходів щодо профілактики виробничого травматизму. Адже за результатами проведених розслідувань детально з‘ясовано обставини та причини настання трагедій, визначено осіб, котрі допустили грубі порушення вимог законодавства з охорони праці, спільно з суб’єктами господарювання розроблено ґрунтовні заходи щодо недопущення аналогічних випадків у майбутньому», - підкреслив у своєму виступі керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Учора в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї. Уч

  За участю представників Управління Держпраці відбулося чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати

  Учора в Чернівецькій обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.

  Участь у засіданні взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

  На засіданні обласної комісії розглянуто низку питань. Серед них і питання щодо стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

  За оперативними даними моніторингу станом на перше березня 2016 року загальна сума боргу із заробітної плати становила 4773,4 тис. грн., у тому числі: на економічно активних підприємствах – 4731,2 тис. грн. та на підприємствах, де проводиться процедура банкрутства – 42,2 тис. грн.

  Водночас під час роботи комісії констатувалося, що в області продовжують вживатися заходи організаційно-правового характеру, спрямовані на погашення боргів з виплати зарплатні: так впродовж березня цього року ліквідовано борги на Новодністровському регіональному управлінні водних ресурсів та експлуатації Дністровського водосховища – на суму 57,5 тис. грн.

  Фахівці Управління поінформували також про зменшення заборгованості із заробітної плати на одному економічно активному підприємстві – ПП «Бурак».

  За оперативними даними, станом на 28 березня 2016 року загальна сума боргу з виплати зарплати становить 4635,9 тисяч гривень.


   

 • Голова Держпраці України Роман Чернега прозвітував про результати роботи Служби за 2015 рік

  Голова Держпраці України Роман Чернега прозвітував про результати роботи Служби за 2015 рік

  За перший рік своєї роботи Державній службі України з питань праці вдалося реалізувати першочергові завдання, які стояли перед нею, та досягти бажаного проміжного результату. Про це під час брифінгу в Уряді, який відбувся 29 березня 2016 року та був присвячений результатам роботи Держпраці у 2015 році, розповів її очільник Роман Чернега.

  «Питання трудових відносин та охорони праці в Україні дуже актуальні, оскільки збереження життя наших громадян на робочому місті є надзвичайно важливим.

  Одними із основних пріоритетних напрямів роботи Держпраці за перший рік було визначено організацію проведення заходів, у тому числі превентивних, спрямованих на зниження рівня заборгованості із виплати заробітної плати, а також, забезпечення соціальної захищеності учасників АТО»,- зазначив Роман Чернега.

  Також, у 2015 році, реалізовуючи політику дерегуляції господарської діяльності, Держпраці було створено робочу групу з перегляду та вдосконалення нормативно-правових актів з питань державного нагляду за дотриманням законодавства з питань праці, скасовано необхідність отримання суб’єктами господарювання свідоцтва про державну реєстрацію об’єктів підвищеної небезпеки, забезпечено доступність та прозорість у наданні адміністративних послуг.

  Ці кроки значно спростять проведення господарської діяльності та усунуть технічні бар’єри у торгівлі між Україною та ЄС.

  Також, Держпраці запровадила новий підхід у роботі – он-лайн прийом громадян за участі Голови Служби у режимі Skype-зв’язку, що значно розширило можливості всіх бажаючих, особливо, людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів поспілкуватись з очільником Служби, заощадивши час та кошти. Водночас, такі кроки підвищують авторитет держорганів в цілому.

  Держпраці також активно налагоджує міжнародні зв’язки з рядом організацій та установ, зокрема, Міжнародною організацією праці (МОП), Європейським агентством з безпеки та гігієни праці (EU-OSHA), Інспекцією праці Республіки Польща, Литва та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

  Пріорітетні завдання Держпраці на 2016 рік – це продовження роботи щодо проведення заходів, у тому числі превентивних, спрямованих на зниження рівня заборгованості з виплати заробітної плати та рівня нелегальної зайнятості, робота над проектом нового Трудового Кодексу, зокрема, Книги Сьомої «Нагляд та контроль за дотриманням трудового законодавства», міжнародна співпраця, відкритість у роботі, а також, зниження рівня виробничого травматизму, у тому числі, із смертельними наслідками, шляхом запровадження ризик-орієнтованого підходу.

  Крім того, Голова Служби зазначив, що Держпраці у своїй діяльності акцентує увагу на проведенні превентивної роботи, здійснюючи, в першу чергу, не каральну, а роз’яснювальну та аудиторську функції.

   

  За матеріалами сайту Держпраці України


   

 • Анонс події. Відбудеться засідання колегії обласної державної адміністрації, на якій розглядатиметься питання стану охорони праці та промислової безпеки в області у минулому, 2015, році

  Анонс події. Відбудеться засідання колегії обласної державної адміністрації, на якій розглядатиметься питання стану охорони праці та промислової безпеки в області у минулому, 2015, році

  У четвер, 31 березня, в Чернівецькій обласній державній адміністрації (каб. 301, мала зала засідань) відбудеться засідання колегії обласної державної адміністрації.

  Розглядатимуться підсумки соціально-економічного розвитку Чернівецької області за 2015 рік, стан підготовки господарств області до проведення комплексу весняно-польових робіт.

  Також на засіданні планується обговорити стан охорони праці та промислової безпеки у 2015 році в Чернівецькій області.

  Участь у колегії візьме начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • У травні у столиці відбудеться конференція міжнародного рівня, на якій вперше планується оприлюднення державної наглядової політики в сфері управління ризиками на виробництві

  У травні у столиці відбудеться конференція міжнародного рівня, на якій вперше планується оприлюднення державної наглядової політики в сфері управління ризиками на виробництві

  18–19 травня 2016 р. в Києві відбудеться ІV Міжнародна науково-практична конференція.

  Тема дводенного заходу: «УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ В СИСТЕМАХ МЕНЕДЖМЕНТУ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ».

  Проте якщо позаминулого року більшість доповідей була присвячена культурі безпеки, минулого року обговорювалися економічні аспекти охорони праці, то цього разу організатори ставлять наступні цілі та завдання:

  – обговорення актуальних питань, що виникають під час євроінтеграційних перетворень в законодавстві України, пов’язаних з ризик-менеджментом на виробництві; – огляд стратегій, методів та інструментів оцінки та управління ризиками; – визначення пріоритетних завдань і шляхів впровадження європейських підходів у системах управління охороною праці.

  У міжнародній конференції очікується участь фахівців Польщі, Литви, Європейської агенції Network Secretariat European Agency for Safety and Health at Work, директорів представництв міжнародних органів із сертифікації Quality Austria та TUV SUD, а також Бюро Верітас Сертіфікейшн.

  На конференції вперше планується оприлюднення державної наглядової політики в сфері управління ризиками на виробництві. Своїм ексклюзивним досвідом у царині управління ризиками поділяться передові підприємства України, такі як ТОВ «Метінвест Холдинг», компанії PepsiCo, Imperial Tobacco Production Ukraine та інші. Серед доповідачів ви почуєте виступи провідних аудиторів та сюрвеєрів.

  До конференції готують виступи науковці Інституту медицини праці НАМН України. Окремою темою пролунають у виступах дві теми:

  1.   Зміни, що відбулись у 2015 році у світових стандартах ISO, пов’язані із безпекою праці та ризик-менеджментом.

  2.   Японська філософія Кайдзен та її стратегії у сфері охорони праці.

  На конференції відбудеться традиційне нагородження лідерів у сфері управління ризиками за рейтингом журналу «Охорона праці» у двох номінаціях: серед підприємств та за особистий внесок. Можливо, редакція впродовж року не помітила чиїсь досягнення в цій сфері, тому пропонуємо нагадати нам (E-mail: mail@ohoronapraci.kiev.ua) про такі здобутки, і ми будемо вдячні і обов’язково розглянемо кандидатури підприємств та фахівців під час підбиття підсумків рейтингу.

  Реєстраційний внесок до 30 квітня складає 2400 грн. без оплати проїзду та проживання. Пізніше – дорожче! Внесок складатиме 2940 грн. Вчасно зареєструйтесь, і Ви зекономите кошти власного підприємства!

  Реєстрація учасників проводиться за телефоном (044) 559-19-51 та (044) 558-74-27.

  Нагадуємо, що конференція відбудеться у готелі «Братислава», вул. Малишка, 1 (проїзд до ст. метро «Дарниця»).

   

  Організатори запрошують до участі у заході.


   

 • У результаті нещасного випадку смертельно травмувався лісоруб Чернівецького лісгоспу

  У результаті нещасного випадку смертельно травмувався лісоруб Чернівецького лісгоспу

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що мав місце у державному підприємстві «Чернівецький лісгосп» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України.

  У результаті нещасного випадку смертельно травмувався лісоруб.

  Трагедія мала місце на території села Топорівці Новоселицького району.

  За попередніми даними, працівник лісгоспу, йдучи у бік лісосіки для виконання отриманого завдання, побачив над дорогою на території Топорівської сільської ради нависле дерево, яке становило потенційну загрозу для людей й транспортних засобів, які рухалися даною дорогою. Працівник вирішив звалити дане дерево й під час його валки був травмований гілкою. Отримані потерпілим 1985 року народження травми виявилися несумісні з життям: потерпілий помер в одному із обласних медичних закладів обласного центру.

  Комісія зі спеціального розслідування Управління Держпраці у Чернівецькій області встановить остаточні причини й обставини даного нещасного випадку зі смертельним наслідком.


   

 • З посадовими особами Черешського психоневрологічного диспансеру обговорено найнагальніші кроки щодо створення ними безпечних умов праці працівникам закладу

  З посадовими особами Черешського психоневрологічного диспансеру обговорено найнагальніші кроки щодо створення ними безпечних умов праці працівникам закладу

  Засідання розширеної колегії Управління Держпраці у Чернівецькій області, в якому взяли участь посадові особи Черешського психоневрологічного диспансеру, зокрема, заступник директора будинку-інтернату Юрій Савчук та інженер з охорони праці Іван Татулич, відбулася під головуванням начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака.

  Засідання відбувалося за участю членів колегії Управління Держпраці.

  Низка питань порядку денного передбачала обговорення стану виробничого травматизму у Черешському будинку-інтернаті та виконання заходів, спрямованих на поліпшення ситуації.

  Адже, за словами завідувача сектору з розслідування нещасних випадків Управління Держпраці у Чернівецькій області Дмитра Стояна, лише за останні місяці у цьому соціально-медичному закладі мали місце два нещасні випадки, один із яких – зі смертельним наслідком.

  Нагадаємо, нещасний випадок трапився у середині грудня минулого, 2015, року у приміщенні їдальні будинку-інтернату, де велися ремонтні роботи. Молодший мед брат установи був виявлений у приміщенні їдальні з черепно-мозковою травмою, без свідомості.

  Постраждалого оперативно доставили до районного медичного закладу. Наступного дня чоловік 1968 року народження помер

  Другий нещасний випадок, в якому постраждала медична сестра закладу, мав місце через кілька тижнів після попереднього

  Комісіями спеціального розслідування даних нещасних випадків встановлено: травмування працівників мали місце через неналежну організацію робочого процесу керівниками установи.

  Тому під час обговорення превентивних заходів , спрямованих на покращення ситуації, присутнім представникам керівництва будинку –інтернату було вказано на беззаперечне виконання ключових завдань у частині організації роботи з охорони праці.

  «Я наголошую на необхідності неухильного дотримання вимог статті 13 Закону України «Про охорону праці» щодо забезпечення безпечних умов праці на підприємстві, на кожному робочому місці», - наголосив у своєму виступі начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • Держпраці зміцнює соціальний діалог з профспілками

  Держпраці зміцнює соціальний діалог з профспілками

  Державна служба України з питань праці та Професійна спілка працівників державних установ України уклали Угоду про зміцнення соціального діалогу.

  Урочисте підписання Угоди, у якому взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега та голова Профспілки працівників держустанов Юрій Піжук, відбулося учора, 23 березня.

  «Профільний Закон про охорону праці визначає тісну співпрацю з профспілковими організаціями, тому що громадський контроль у цій сфері дуже важливий.

  Підписання Угоди – це свідчення того, що ми об’єднуємо наші зусилля та можливості. Наша стратегічна ціль – це легалізація заробітної плати, недопущення збільшення боргів по заробітній платі, і головне – збереження життя і здоров’я наших громадян на робочому місці» , – підкреслив Роман Чернега.

  У свою чергу, голова Профспілки Юрій Піжук зазначив, що Угода є додатковим підтвердженням відкритості у роботі Держпраці та плідної співпраці, яка склалась між Профспілкою та Службою.

  Предметом Угоди є розвиток партнерських відносин, координація співпраці з метою консолідації спільних зусиль для узгодження пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правових актів як на державному, так і на регіональному рівнях, що стосується членів Профспілки.

   

  За матеріалами офіційного сайту Держпраці України


   

 • В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області стартував перший тур Всеукраїнського конкурсу « Кращий державний службовець»

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області стартував перший тур Всеукраїнського конкурсу « Кращий державний службовець»

  Національним агентством України з питань державної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152, оголошено проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2016 році.

  Метою проведення Конкурсу є зростання професійності, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців.

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено Організаційний комітет з проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у березні-квітні 2016 року.

  До складу організаційного комітету ввійшли: заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді та зв’язку Юрій Кудлик, завідувач сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Олена Дорош.  

  Очолив організаційний комітет перший заступник начальника Управління Держпраці Іван Гордей.

  Секретар комітету – завідувач сектору персоналу Управління Наталія Животовська.

  Конкурс проводиться серед державних службовців Управління Держпраці відповідно до їх організаційно-правового статусу в номінаціях:

  - «Кращий керівник» (у змаганні за цю номінацію беруть участь керівники структурних підрозділів та їхні заступники);

  - «Кращий спеціаліст» (участь беруть головні спеціалісти відомства).

  Переможці першого туру конкурсу, за поданням Організаційного комітету, беруть участь у другому турі. 

  Результати конкурсу будуть оприлюднені на офіційному сайті Управління Держпраці у Чернівецькій області та у місцевих засобах масової інформації.


   

 • Відповідальність за порушення законодавства про працю

  Відповідальність за порушення законодавства про працю

  10 лютого 2016 року набула чинності постанова Кабміну від 03.02.2016 року за №55 "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 17 липня 2013 року №50" та 11.03.2016 року набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 02.02.2016 року № 67 "Про затвердження форми постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Державної служби з питань праці".

  Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

  Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

   фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

   порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

   недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

   недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

   порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

   

  Штрафи, накладення яких передбачено частиною другою цієї статті, є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.

  Штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Штрафи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, можуть бути накладені центральним органом виконавчої влади, зазначеним у частині четвертій цієї статті, без здійснення заходу державного нагляду (контролю) на підставі рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації.

  Виконання постанови центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, покладається на Державну виконавчу службу.

  Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

  Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509. Цей Порядок визначає механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених частиною другою статті 265 Кодексу законів про працю України та частинами другою - сьомою статті 53 Закону України “Про зайнятість населення”.

  Штрафи накладаються Головою Держпраці, його заступниками, начальниками управлінь і відділів Держпраці та їх заступниками (з питань, що належать до їх компетенції), начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками (далі - уповноважені посадові особи).

  Штрафи можуть бути накладені на підставі:

   рішення суду про оформлення трудових відносин із працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації;

   акта про виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання або роботодавця ознак порушення законодавства про працю та/або зайнятість населення, складеного посадовою особою Держпраці чи її територіального органу.

   

  Уповноважена посадова особа не пізніше ніж через 10 днів з дати складення акта приймає рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу. Справа розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня прийняття рішення про її розгляд.

  У разі надходження від суб’єкта господарювання або роботодавця, щодо якого порушено справу, обґрунтованого клопотання про відкладення її розгляду, строк розгляду справи може бути продовжений Головою Держпраці, його заступниками, але не більше ніж на 10 днів..

  За результатами розгляду справи уповноважена посадова особа на підставі акта, зазначеного в пункті 3 Порядку, приймає відповідне рішення. Постанова про накладення штрафу складається у двох примірниках за формою, встановленою Мінсоцполітитки,

  Штраф сплачується протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб’єкт господарювання або роботодавець повідомляють Держпраці чи її територіальний орган.

  Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена у судовому порядку.

   

   

  З початку березня на підприємствах України загинуло одинадцятеро працівників


   

 • З початку березня на підприємствах України загинуло одинадцятеро працівників

  З початку березня на підприємствах України загинуло одинадцятеро працівників

  Упродовж минулого тижня на українських підприємствах смертельно травмовано четверо осіб:

  по 1 особі – на підприємствах Вінницької, Волинської, Львівської та Одеської областей.

  Випадки травмування сталися:

  в агропромисловому комплексі загинуло 3 особи;

  на підприємствах транспорту – 1 особа.

  З початку березня на підприємствах України смертельно травмовано 11 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 17 осіб.

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 66 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло 76 осіб.

  У 2016 році внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинула 21 особа;

  при падінні потерпілих – 12 осіб;

  унаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 9 осіб;

  внаслідок дії предметів та деталей, що рухаються – 9 осіб;

  через дію шкідливих і токсичних речовин – 3 особи; 

  внаслідок пожеж – 3 особи.


   

 • Галину Кушнір призначено заступником начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області

  Галину Кушнір призначено заступником начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області

  Відповідний наказ за підписом Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги датований десятим березнем 2016 року.

  До свого призначення на посаду заступника начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір працювала начальником відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Загалом свою трудову діяльність Галина Кушнір розпочала на посаді інженера-економіста автотранспортного підприємства Чернівецького обласного ремонтно-будівельного управління Чернівців.

  Свого часу працювала на відповідальних посадах у Центрі з нарахування і виплат пенсій та допомог м. Чернівці; у відділі праці та зайнятості населення Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької ОДА.

  Тривалий час Галина Кушнір була першим заступником начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернівецькій області.


   

 • Керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у розширеній обласній нараді з питань особливостей проведення комплексу весняно-польових робіт

  Керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у розширеній обласній нараді з питань особливостей проведення комплексу весняно-польових робіт

  Нарада відбулася на базі сільськогосподарських підприємств Кельменецького району. На нараді обговорювалися основні питання щодо стану підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт в агропідприємствах Буковини.

  Роботу зібрання очолив заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Віталій Усик.

  Виступаючи під час наради керівник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак нагадав посадовим особам - керівникам агропромислових об’єднань, фермерських господарств, сільськогосподарських спілок та підприємств - щодо необхідності належного забезпечення ними належних умов праці працівників, а саме на своєчасності проведення всіх організаційних заходів щодо створення безпечних і здорових умов праці:

   організації навчань, інструктажів, медоглядів працівників;

   дотриманні відповідних вимог під час підготовки та експлуатації сільгосптехніки;

   використанні технічно справного газо-, електрозварювального обладнання та інших темах.


   

 • З початку року на підприємствах України смертельно травмувалося 62 особи

  З початку року на підприємствах України смертельно травмувалося 62 особи

  З сьомого по тринадцяте березня на підприємствах України смертельно постраждали двоє осіб .

  Працівники травмувалися у Львівській та Одеській областях. Випадки травмування сталися у будівельній та соціально-культурній сфері.

  Загалом з початку березня на підприємствах України смертельно травмовано 7 осіб, за аналогічний період 2015 року загинуло також 7 осіб.

  За даними оперативного обліку, з початку року, на підприємствах України смертельно травмовано 62 особи, за аналогічний період 2015 року загинуло 66 осіб. 

  Основні види подій, які призвели до нещасних випадків:

  внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та наїзду транспортного засобу загинула 21 особа (34% від загальної кількості загиблих);

  при падінні потерпілого – 11 осіб (18%);

  внаслідок падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту – 8 осіб (13%);

  дія предметів та деталей, що рухаються – 8 осіб (13%);

  дія шкідливих і токсичних речовин – 3 особи (5%);

  при пожежах – 3 особи (5%).


   

 • Соціальний ролик «Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього» транслюється в ефірі чотирьох телерадіокомпаній Буковини

  Соціальний ролик «Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього» транслюється в ефірі чотирьох телерадіокомпаній Буковини

  В ефірі місцевих телерадіокомпаній розпочалася трансляція соціального відеоролику на тему - «Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього».

  Мета відеоролику: популяризація офіційного працевлаштування та формування негативного ставлення суспільства до неофіційної заробітної плати, адже проблема легалізації заробітної плати є достатньо серйозною і її вирішення є одним із першочергових завдань Держпраці України та її територіальних органів.

  Необхідно зазначити, що вже тривалий час в Україні зберігається ситуація, коли більше 25% зайнятого населення (близько 4,5 млн. осіб) працюють без оформлення трудових відносин. У зв’язку з цим, щорічно державний бюджет та бюджет Пенсійного фонду України втрачають близько 90 мільярдів гривень.

  Відсутність належного соціального захисту, невиплата заробленої «тіньової» заробітної плати та регресивних виплат травмованим неоформленим працівникам спричиняє значне загострення соціального напруження в суспільстві. Отже, заходи спрямовані на легалізацію найманої праці – це не лише джерело наповнення бюджетів, а у першу чергу, - долі людей, відновлення соціальних гарантій і прав найманих працівників.

  З огляду на це, Державною службою України з питань праці й був створений відеоролик на тему - «Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього».

  На Буковині трансляція відеоролику відбувається в ефірах телеканалів: «ТВА», «ТРК «Чернівці», «Чернівецький промінь» та в ефірі Філії «Чернівецька регіональна дирекція» Національної телекомпанії України.


   

 • Визначено переможців регіонального туру конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці - очима дітей"

  Визначено переможців регіонального туру конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці - очима дітей"

  Відбулося визначення переможців регіонального етапу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей - 2016».

  Це відбулося за участю журі, до складу якого увійшли: Луцак Іван Григорович - начальник управління Держпраці у Чернівецькій області, Радукан Степан Васильович - начальник ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці», Мазуряк Семен Васильович - заступник завідуючої міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради, Бовчар Віталій Юрійович - методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради, Щербанович Степан Михайлович – фахівець з охорони праці комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації», Животовська Наталія Леопольдівна – завідувач сектору персоналу Управління Держпраці у Чернівецькій області, Сіманюк Валентина Василівна – головний спеціаліст зі звернень громадян та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області, Бордіян Олександра Олександрівна – юрисконсульт ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

  Журі визначило переможців регіонального туру конкурсу «Охорона праці очима дітей» у Чернівецькій області у трьох вікових групах.

  У першій віковій групі (6-10 років) перемогу присуджено Мартиненко Даніїлу - вихованцю Чернівецькому міського центру науково - технічної творчості молоді (гурток «Майстерня юних дизайнерів») за малюнок на тему: «Каска – всьому голова».

  У другій віковій групі (11-14 років) кращою роботою визнано малюнок «Безпека – перед усім» учениці Чернівецької ЗОШ №16 Когут Юліанни.

  У третій віковій категорії перемогу за творчу роботу « Безпека – понад усе» здобув Конєв Максим – учень Вищого професійно-художнього училища №5 м. Чернівців.

  Роботи юних авторів вже відправлено до Києва на участь у другому - всеукраїнському - турі конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці - очима дітей". Визначення переможців на всеукраїнському рівні має відбутися вже через місяць.

  Водночас журі регіонального туру конкурсу вибрало ще 15 юних переможців, роботи яких визнано кращими на регіональному рівні. Серед них - учні шкіл, гімназій , ліцеїв, творчих студій з усіх районів Чернівецької області. 

  Нагородження кращих на урочистому дитячому святі має відбутися у рамках відзначення Тижня охорони праці. Туди організатори запросять і переможців, і їхніх наставників та батьків.


   

 • Про діяльність Управління Держпраці у Чернівецькій області відтепер можна читати і у соціальних мережах

  Про діяльність Управління Держпраці у Чернівецькій області відтепер можна читати і у соціальних мережах

  У мережі Фейсбук почала функціонувати сторінка Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Це зроблено з метою активнішого представлення відомства, завдань та цілей, які стоять перед його фахівцями.

  На сторінці можна переглянути найсвіжіші новини щодо діяльності Управління, актуальну та оперативну інформацію. Ініціатори створення сторінки сподіваються на активне спілкування та закликають приєднуватися у мережі.


   

 • На засіданні обласної комісії обговорено питання погашення боргів із виплати заробітної плати

  На засіданні обласної комісії обговорено питання погашення боргів із виплати заробітної плати

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв  участь у засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї.

  На засіданні комісії зазначалося, що в області постійно вживаються заходи організаційно-правового характеру, спрямовані на погашення боргів з виплати зарплатні.

  За оперативними даними, станом на початок лютого 2016 року загальна сума боргу із виплати заробітної плати на 17 суб’єктах господарювання області становила 3488,9 тис. грн., у тому числі: на економічно активних підприємствах – 3446,7 тис. грн.. та на підприємствах, де проводиться процедура банкрутства, – 42,2 тис. грн.

  Впродовж лютого ліквідовано борги на приватному акціонерному товаристві «Авіакомпанія Буковина» – на 107 тис. грн.

  Зменшення заборгованості із заробітної плати відбулося на одному економічно активному підприємстві - КП «Міжнародний аеропорт» «Чернівці» (на 41,5 тис. грн.).

  Фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж січня-лютого 2016 року проведено три перевірки додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на трьох підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.

  Минулого місяця фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області провели перевірки у філіях «Заставнівський райавтодор» та «Вижницький райавтодор» ДП «Чернівецький облавтодор», які наростили заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками порівняно з першим січнем 2016 року.

  За результатами перевірок складено акти, керівникам видано приписи на усунення виявлених порушень. Матеріали перевірок на керівників-порушників направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства.


   

 • Державна служба з питань праці започатковує практику онлайн – приймальні громадян

  Державна служба з питань праці започатковує практику онлайн–приймальні громадян

  З лютого нинішнього року Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників впроваджено роботу онлайн-приймальні громадян.

  Відтепер кожен бажаючий може потрапити на прийом до Голови Держпраці Романа Чернеги, звернувшись до територіального управління Держпраці у своєму регіоні.

  Запис на онлайн-прийом проводиться у територіальних управліннях Держпраці.

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області онлайн-спілкування з Головою Служби Романом Чернегою заплановано на 7 грудня 2016 року.


   

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку