UP
Фільтр
 • У 2017 -у за результатами заходів державного контролю погашено заборгованість по зарплаті у понад два мільйони гривень

  У 2017 -у за результатами заходів державного контролю погашено заборгованість по зарплаті у понад  два мільйони гривень

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області здійснюється контроль за дотриманням роботодавцями  законодавства  у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості  з неї перед працівниками місцевих підприємств, установ, організацій. За результатами проведених у минулому, 2017, році  заходів контролю на 14 місцевих  підприємствах-боржниках перед  491 працівником погашено заборгованість по заробітній платі на суму  2 мільйони 105 тисяч гривень.    

  На підприємствах в ході інспекційних відвідувань (перевірок) здійснювався контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. При здійсненні заходів нагляду (контролю) виявлено порушення вимог законодавства у частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці щодо 300 працівників.

  На виконання вимог приписів головних  державних інспекторів Управління упродовж 2017 року  донараховано 2119,3 тис  грн, з них: індексації заробітної плати -  900,6 тис. грн. , компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати - 3,5 тис грн,  компенсації за невикористану відпустку  - 62,8 тис грн, донарахування зарплати за роботу у святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час, до мінімального рівня, тощо -  1152,4 тис грн.


   

 • Роботодавці зобов’язані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Роботодавці  зобовязані дотримуватися термінів виплати заробітної плати працівникам

  Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплено  статтею 115 Кодексу законів про працю України і статтею  24 Закону України  «Про оплату праці».
  Зарплата виплачується працівникам регулярно у робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

  Якщо  день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
  Розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

  Законодавством визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватись при встановленні строків виплати зарплати.
  Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

  Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність та строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, адже згідно зі статті 97 Кодексу законів про працю власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, установлені законодавством.

  Навіть за наявності заяв працівників з проханням виплачувати заробітну плату один раз на місяць, виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства.

  Наразі фактично на всіх підприємствах, в установах, організаціях заробітна плата працівникам перераховується на зарплатні картки. Роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівникам, як мінімум, двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.
  Порушенням буде і виплата в аванс усієї суми заробітної плати, що належить працівнику за поточний місяць, оскільки вимогу про виплату не рідше двох разів на місяць через проміжок, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.

  За порушення встановлених строків виплати зарплати та інших виплат, передбачених законодавством про працю, працівникам більше,нiж за один місяць та виплату коштів не в повному обсязі, чинним законодавством передбачено накладання штрафної санкції у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.


   

 • Виробничий травматизм в Україні зменшився

  Виробничий травматизм в Україні зменшився

  Державною службою України з питань праці оприлюднено статистику виробничого травматизму за минулий, 2017, рік.

  Загалом на українських підприємствах, в установах, організаціях сталося 4413 нещасних випадків, що на 115 випадків менше, ніж у позаминулому, 2016, році.  

  У 2017 році у результаті травмування на виробництві загинуло 366 осіб, у  2016 році - 400 працівників.

  Серед найбільш травмонебезпечних галузей економіки - вугільна промисловість, сфера енергетики, будівництва, металургії, зв’язку, деревообробна та лісова промисловість.      


   

 • У новому номері журналу "Технополіс" - грунтовний матеріал про шляхи зменшення виробничого травматизму у лісовій галузі Чернівецької області

  У новому номері  журналу «Технополіс» -   грунтовний матеріал про шляхи зменшення виробничого травматизму у лісовій галузі Чернівецької області

  Автор матеріалу - головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, міжнародної співпраці та з питань Євроінтеграції - Лариса Артеменко.

  Лісова галузь: шляхи зниження виробничого травматизму

  Тема виробничого травматизму на шпальтах журналу «Технополіс» висвітлюється щоразу, як тільки видання виходить у світ. І це зрозуміло, адже найвища цінність  - людське життя.

  «Зберегти здоровя і життя працівника» -  кредо будь-кого із керівників підприємств, котрі мислять не тільки  категоріями прибутку, але, насамперед, перспективами розвитку свого виробництва. 

  Для Буковини серед економічних пріоритетів  особливо чільне місце належить лісовій галузі. Її роботу та розвиток у краї забезпечує  Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, до складу якого входять  п’ятнадцять   держлісгоспів та держспецлісгоспів.

  На базі одного із таких підприємств, а саме ДП « Сторожинецький лісгосп»  нещодавно відбулася розширена дводенна семінар-нарада  «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».

  Співорганізаторами заходу виступили Державна служба України з питань праці та Управління Держпраці у Чернівецькій області. Безпосередніми учасниками заходу стали керівники, посадові особи та фахівці служб охорони праці структурних підрозділів ЧОЛМГ.

  Координував роботу семінару заступник начальника відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері департаменту нагляду  у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Максим Тягай.

  Від Управління Держпраці у Чернівецькій області участь у заході  взяли:  начальник відомства Іван Луцак, перший заступник керівника Іван Гордей, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Микола Остапович, головний державний інспектор Ігор Пантело.

  До участі у семінарі-нараді долучилися також головний спеціаліст відділу охорони праці Управління використання лісових ресурсів Держлісагенства України Андрій Мусійовський та начальник Сторожинецького відділення управління Фонду соціального страхування у Чернівецькій області Іван Паладій.   

  Людський фактор, як вирішальний чинник    

  У вітальному слові до учасників семінару заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Максим Тягай чітко окреслив мету заходу.

  «Питання запобігання виробничому травматизму у лісовому господарстві  залишається вкрай актуальним. Адже в останній час Держпраці фіксує збільшення нещасних випадків у галузі в окремих регіонах держави, - зазначив посадовець. - Вкрай важливо підкреслити: за десять місяців 2017 року на підприємствах лісового господарства загинуло шістнадцятеро осіб, восьмеро із них  - працівники Держлісагенства України».

  Аналізуючи причини настання нещасних випадків визначено основні види подій, при яких травмуються потерпілі. Серед них переважають : падіння деревини на потерпілого, падіння працівників з висоти та дорожньо-транспортні пригоди. Найбільш травмонебезпечними у галузі є професії лісоруба та водія-тракториста.

  «Аналіз виробничих травм, які отримують під час виконання своїх безпосередніх обов’язків  працівники буковинських лісгоспів, засвідчує: травмуються, у тому числі зі смертельним наслідком, лісоруби, котрі мають високу кваліфікацію та значний досвід роботи», - таку тезу висловив на засіданнях семінару-наради  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. - Так,  у 2016 році лісоруб ДП «Чернівецьке лісове господарство» отримав смертельну травму внаслідок падіння дерева, а у 2017 році лісоруб Берегометського лісового господарства отримав травму несумісну із життям внаслідок сколу та падінню дерева. Обидва працівники працювали у галузі тривалий час, мали високий розряд і кваліфікацію, тобто володіли ремеслом відмінно. Але, на жаль, життєвий фатум відіграв свою роль».

  Заради справедливості слід зауважити: позапланова перевірка стану охорони праці та промислової безпеки, яка була проведена під час розслідування останнього нещасного випадку не виявила на підприємстві порушень нормативно-правових актів з охорони праці , які у свою чергу, могли стати основною причиною настання нещасного випадку зі смертельним наслідком.

  Основною причиною вже згадуваних нещасних випадків і тих, що траплялися раніше (Управлінням Держпраці особливо ретельно опрацьовану статистику останніх семи років) є невиконання працівниками  вимог посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці. Цілком можливо, це стало наслідком відсутності або недостатнього контролю з боку керівників вищої та середньої ланки за дотриманням  вимог безпеки під час виконання робіт, а також за дотриманням працівниками  технологічної та трудової дисципліни. Отже, людський фактор - вирішальний чинник:  дотримання вимог, викладених в інструкціях з охорони праці, збереже працівникові  здоровя, а в окремих випадках - життя. Саме тому,  аби працівник досконало знав вимоги інструкцій,  відповідальними мають бути роботодавці. Адже саме вони  мають належним чином організувати відповідне навчання, інструктажі та перевірку знань працівників з питань охорони праці.

  Впровадження заходів матиме позитивний результат

  Вплинути на ситуацію з виробничим травматизмом в лісовій галузі, зокрема, у Чернівецькій області і запобігти ризикам травмувань покликані заходи, що відображені у підсумковій резолюції семінару-наради. Так, підприємства галузі зобов’язано привести у відповідність  до наявних технологічних процесів технологічні карти; відповідно до технічних умов експлуатації  проводити планово-попереджувальні роботи обладнання та механізмів;  вживати  заходів задля мінімізації виконання робіт підвищеної небезпеки працівниками на умовах цивільно-правових угод; забезпечувати працівників лісгоспів спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту; контролювати проходження ними медичних оглядів; при прийнятті на роботу, зокрема, робітників-верстатників, які не мають відповідної освіти, посадові особи підприємств галузі зобов’язані направляти їх на навчання до спеціального навчального закладу. 

  У свою чергу при проведенні заходів державного нагляду (контролю) особлива увага інспекторського складу Управління Держпраці звертатиметься на дотримання суб’єктами господарювання нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Службам охорони праці лісогосподарських підприємств фахівці Управління надаватимуть різнопланову методичну допомогу.

  «Впровадження заходів матиме позитивний результат для лісової галузі краю, - переконаний заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей. -   Сподіваємося,  низка пропозицій, які прозвучали під час робочих засідань семінару - наради, зокрема, щодо ведення рубок у гірських умовах Карпат (переважна частина лісосік розташовується саме у таких місцевостях регіону й для лісогосподарських підприємств Буковини це актуально) будуть відображені у проекті внесення змін до «Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості»».

  Ведення лісосічних робіт у гірських лісах потребує особливої майстерності

  Не менш цікавою й насиченою стала, так би мовити, практична частина семінару-наради.  Учасники зібрання мали можливість відвідати кілька ділянок, на яких на той момент  проводилися лісосічні роботи. Здійснювали їх  виробничі бригади  ДП «Сторожинецький лісгосп».

  Перед виїздом на лісосіку директор підприємства  Ігор Беленчук  детально поінформував присутніх про стан справ на підприємстві та перспективи його розвитку.  Він наголосив на тому факті, що працівниками лісгоспу впродовж року суттєво нарощено виробництво продукції переробки. Для цього підприємство придбало сушильне та встановило пропарочне обладнання.  Сторожинецькому лісгоспу вдалося оновити транспортний парк: закупити за власні кошти трелювальний трактори ЛКТ -81 (країна-виробник - Чехія), що дало змогу підвищити продуктивність праці та забезпечити високий рівень безпеки.

  Однак, придбати відповідну техніку, на жаль, лісгоспи краю можуть не так часто, а це необхідно робити, стверджують фахівці, бо з неминучим розширенням площ несуцільних рубок для їх проведення необхідні багатоопераційні машини з невеликою масою та габаритами. Такі машини можуть забезпечити звалювання дерев, зрізання гілок та інші операції.  А осучаснення технологічного  процесу ведення робіт не може не вплинути на стан виробничого травматизму, у тому числі. Наразі ж на лісосіках застосовується  трелювальні обладнання та трактори, що вже виробили свої ресурси.

  «Але найцінніше - це люди, - зазначив керівник служби охорони праці ДП «Сторожинецький лісгосп» Іван Лазоренко. - На нашому підприємстві трудяться понад 500 чоловік. На підприємстві впроваджено систему управління охороною праці та ризиками. Посадові особи лісгоспу пройшли навчання з охорони праці у відповідному навчальному центрі. Проведено відповідне навчання з працівниками, задіяними на роботах підвищеної небезпеки, а також навчання з кранівниками, стропальниками, верстатниками. Працівників забезпечено спецодягом, засобами індивідуального захисту. Впродовж одинадцяти місяців 2017 року на організацію заходів з промислової безпеки та  охорони праці, підприємством використано понад один мільйон гривень, що становить від фонду оплати праці понад 3, 5%».

  Учасникам семінару - наради  виробничі бригади Сторожинецького лісгоспу продемонстрували високу професійну майстерність при виконання лісосічних робіт. На одній із лісосік Банилівського лісництва, зокрема, в урочищі «БАМ», де валку лісу на той час довелося робити у складних погодних умовах (на висоті  у 115 метрів звивистої гірської місцевості) працювала виробнича бригада у складі майстра лісу Іллі Штефюка, лісничого Валерія Шпака, вальників Юрія Петращука та Іллі Коляски.


   

   

   

 • Управління Держпраці прозвітувало про свою діяльність за 2017 рік

  Управління Держпраці прозвітувало про свою діяльність за 2017 рік

  Відповідний звіт відомства розміщено  на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації.

  У ньому Управління Держпраці оприлюднило результати роботи у 2017 році за ключовими напрямами, зокрема, державним наглядом у сфері трудового законодавства, за промисловою безпекою, охороною, гігієною праці, а також щодо питань експертизи умов праці.   

  Про результати роботи щодо дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у минулому, 2017, році проведено 454 заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, зайнятість, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, із них 202 заходи -  планові.

  Загалом перевірено 442 роботодавці, у 265 із них виявлено порушення законодавства про працю. За результатами заходів контролю складено та передано до суду 238 протоколів. Загальна сума штрафних санкцій за порушення  роботодавцями чинних норм трудового законодавства, винесена судами, склала 103,5 тисячі гривень.

  За невиконання законних вимог державних інспекторів 8 роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Направлено подання щодо притягнення 24 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

  Одним із основних напрямів роботи Управління є здійснення контролю за дотриманням роботодавцями  законодавства  у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості. За результатами 16 проведених заходів контролю на 14 підприємствах-боржниках перед  491 працівниками  погашено заборгованість по заробітній платі на суму  2 мільйони 105 тисяч гривень.    

  На підприємствах в ході інспекційних відвідувань (перевірок) здійснювався контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці. При здійсненні заходів нагляду (контролю) виявлено порушення вимог законодавства у частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці щодо 300 працівників.

  На виконання вимог приписів головних  державних інспекторів Управління упродовж 2017 року  донараховано 2119,3 тис  грн, з них: індексації заробітної плати -  900,6 тис. грн. , компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати - 3,5 тис грн,  компенсації за невикористану відпустку  - 62,8 тис грн, донарахування зарплати за роботу у святкові дні, за роботу в надурочний і нічний час, до мінімального рівня, тощо -  1152,4 тис грн.

  У 2017 році за результатами заходів  виявлено четверо працівників, які працювали без оформлення трудового договору та 35 працівників, які працювали на умовах цивільно-правового договору, що мали ознаки трудового договору.  Роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності та відповідно на них накладені штрафи за порушення законодавства про працю за ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

  Під час контрольних заходів на постійному контролі перебували питання гарантій для військовослужбовців та військовозобов’язаних,  праці неповнолітніх, жінок, інвалідів.

  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2013  № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення»  Управлінням,  в межах повноважень, застосовувалися штрафні санкції до субєктів господарювання області за порушення трудового законодавства (ст. 265 Кодексу Законів про працю України).

  Упродовж 2017 року головними державними інспекторами управління винесено 260 постанов щодо накладення штрафних санкцій на суму 2912,8 тис грн, у тому числі,  за порушення законодавства про зайнятість - 1 постанову на суму 128,0 тис грн, поступило за означений період  коштів на суму 1163,4 тис грн.   

  Про результати роботи щодо дотримання законодавства з промислової безпеки та охорони праці   

  У 2017 році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства виявлено 6652   порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Із них - 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового  призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.  

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт  здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.

  У 2017 році на підприємствах області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники, четверо  із них - загинули.  Смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).

  Загалом у соціально-культурній сфері області зафіксовано 11 нещасних випадків.

  По три нещасні випадки трапилося у сільському та лісовому  господарствах, на виробництві деревини та виробів з деревини.

  По два нещасні випадки мали місце  у сфері енергетики, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту,  у легкій текстильній промисловості та пошитті одягу,  у машинобудуванні ,  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

  Один нещасний випадок  у 2017 році трапився  на підприємстві пошти та зв’язку.

  Фахівцями сектору розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці проведено 22 спеціальних розслідувань. За результатами спеціальних розслідувань,  сім випадків повязано із виробництвом . Виявлено один випадок прихованого виробничого травматизму.

  Про результакти роботи щодо дотриманням законодавства у сфері гігієни праці

  У 2017 році фахівці відділу з питань гігієни праці провели превентивні заходи , спрямовані на недопущення порушень законодавства з питань гігієни праці на 48 об’єктах області. За результатами  проведення превентивних заходів суб’єктам господарювання надано інформаційні  довідки.

  За звітний період  93 суб’єктам господарювання фахівцями відділу  складено акти визначення  категорій працівників, які підлягають  попередньому (періодичним) медичному огляду , узгоджено 204 поіменних списки працівників, які підлягають  медичним оглядам.

  За поточний період  2017 року підлягало проходженню періодичним медичним оглядам – 14022 особи, з них жінок – 3917. Охоплено медичним оглядом – 13601 особа, з них жінок – 3889 осіб. За результатами медичних оглядів  осіб  з підозрою на професійні захворювання не виявлено.

  Про результати роботи сектору з питань експертизи умов праці  

  Працівниками сектору з питань експертизи умов праці з початку  2017 року надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 183 місцевих підприємствах, зокрема, з питань атестації робочих місць за умовами праці - на 117 підприємствах, надано методичну та консультативну допомогу 66 підприємствам у проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток   і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  У минулому році до сектору з питань експертизи умов праці звернувся  271 громадянин з питань пільгового пенсійного забезпечення, правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування) за роботу у шкідливих та важких умовах праці. Усім заявникам було надано відповідну фахову допомогу.


   

 • Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди травмувалося двоє працівників місцевого підприємства

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку , в якому постраждали двоє працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Галс-2000»: менеджер зі збуту та водій вантажного автомобіля. Обоє потерпілі - 1989 року народження.

  Груповий нещасний випадок трапився внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на відтинку траси міжнародного значення  поблизу села Лашківка Кіцманського району.

  Потерпілих оперативно було доправлено до лікарні швидкої медичної допомоги міста Чернівці. Наразі один із них  перебуває на стаціонарному лікуванні  у цьому медичному закладі через тяжку  травму хребта, інший постраждалий проходить лікування амбулаторно.

  Комісія зі спеціального розслідування   Управління Держпраці у Чернівецькій області почала зясування обставин та причин настання групового нещасного випадку.

  Довідково:  у 2017 році на підприємствах  Чернівецької області зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники місцевих підприємств, установ, організацій. Четверо потерпілих  загинули.  Смертельні нещасні випадки у 2017-у  мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1), на автомобільному транспорті (1).


   

 • «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  «Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці»

  Учора, 24 січня, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав Харківську область, повідомляє сайт Держпраці. Основною метою візиту стало  представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Володимира Рожанського.

  На представлені посадовця, що відбулося у Харківській обласній державній адміністрації, були присутні перший заступник Голови обласної державної адміністрації Марк Беккер, заступник Голови Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Волков, представники правління Харківського об’єднання роботодавців Харківської області «Граніт», управління Служби безпеки України, Прокуратури Харківської області, Головного управління національної поліції, Обласного центру зайнятості, Державної фіскальної служби.

  Під час представлення керівника Головного управління Держпраці в Харківській області Голова Держпраці Роман Чернега окреслив основні пріоритети в роботі служби.

  "Соціальний діалог є найкращим форматом у вирішенні проблемних питань праці. Бізнес має усвідомити свою соціальну відповідальність і діяти у правовому полі. Недобросовісний роботодавець відповідатиме за законом", - наголосив керівник Держпраці.

  У своєму виступі Володимир Рожанський зазначив, що на територіальні відомства Держпраці покладається велика відповідальність, зокрема, у частині дотримання законодавства про працю, формування у суспільстві культури праці, створення безпечних і здорових умов праці. Посадовець підкреслив, що у досягненні цих цілей важливе значення матимуть превентивні заходи.

  На зустрічі з колективами Головного управління Держпраці та Східного експертно-технічного центру Голова Держпраці зупинився на поточних завданнях Служби. Він поінформував працівників про щорічне оцінювання роботи держслужбовця, яке цьогоріч проводитиметься за новим порядком, і закликав насамперед оцінювати свою роботу за тим критерієм, наскільки якісно вирішено питання людини, яка звернулася за допомогою до Держпраці.

  "Ми прагнемо. щоби довіра людей до чиновників зростала, і ми повинні повернути довіру громадян до нашої держави. Також нашою метою є боротьба з корупцією. А, отже, наголошую та застерігаю від будь яких корупційних діянь, закликаю дотримуватися етики державних службовців", - зазначив у своєму виступі Роман Чернега.   


    

 • В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  В Уряді прогнозують зростання середньої заробітної плати в Україні до десяти тисяч гривень

  Кабінет Міністрів України прогнозує зростання показника середньої заробітної плати в Україні за підсумками року до 10 тисяч гривень. Про це в інтерв’ю одному із видань  наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зазначається на Урядовому порталі .

  «Ми вийшли на середню зарплату по країні (за підсумками 2017 року) в 7,4 тисячі гривень. Зараз уже більше 8 тисяч. Вважаємо, що цього року заробітна плата працівників зросте до 10 тисяч гривень», - підкреслив  Глава Уряду.

  При цьому Володимир Гройсман зауважив, що зростання доходів громадян відбувається і відбуватиметься швидше за ріст цін.


   

 • Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  Роман Чернега: «Кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб»

  «За даними Держпраці та Пенсійного фонду, кількість офіційно працевлаштованих громадян за підсумками 2017 року збільшилася майже на 300 тисяч осіб». Про це Голова Держпраці Роман Чернега повідомив у радіоефірі «Голосу столиці».

  Неофіційна праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки). Також він втрачає можливість користуватися такими гарантіями як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, а також трудовий стаж, від якого залежить розмір пенсії.

  Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення таких працівників до роботи, ризикує застосуванням штрафної санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного неофіційного працівника.

  «Держпраці не каральний орган, – наголосив Роман Чернега. – В основному ми проводимо превентивну роз’яснювальну роботу, проте недобросовісні роботодавці мають відповідати за нехтування вимогами законодавства».


   

 • Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  Суб’єкти господарювання області зобов’язані  вжити додаткових заходів  для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації

  На найближчі кілька діб в Україні очікується різке погіршення погодних умов, зокрема, зниження температури повітря, шквалисті пориви вітру, заметілі, хуртовини.

  У зв’язку із цим Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання краю  щодо проведення ними низки додаткових заходів, спрямованих на організацію безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.

  Так, на підприємствах автомобільного транспорту за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

  Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку, роботодавцям  необхідно виконати низку організаційних та технічних заходів з підготовки пунктів технічного обслуговування, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в складних погодних умовах, створення певного запасу матеріально-технічних ресурсів.

  За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох,  водії повинні пройти інструктаж з охорони праці.

  На підприємствах будівельної галузі  у разі погіршення погодних умов категорично забороняється:

  виконувати зовнішні будівельні роботи  на самопідіймальних колисках у разі, якщо сила вітру сягає швидкості  від 10 м/с;

  здійснювати монтаж риштувань:  при температурі -30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с;  при температурі -20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с;  під час інтенсивних снігопадів і вітру.

  У зимовий час на будівельному майданчику риштування, драбини, робочі місця і підходи до них мають бути очищені  від снігу, льоду та посипані піском.

  Працівники, котрі виконують роботи  у зимовий період, мають бути забезпечені роботодавцем спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами індивідуального захисту.

  Роботодавець зобов’язаний встановити додаткові перерви у роботі для обігріву працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі, організувати для них гаряче харчування.

  Керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій несуть особисту відповідальність за дотримання з боку підлеглих працівників вимог безпеки під час роботи в складних погодних умовах.

 • При проведенні перевірок виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці

  При проведенні перевірок  виявлено понад 6600 порушень вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці 

  Загалом у минулому, 2017, році головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили 847 заходів державного нагляду, у тому числі, 193 позапланових.

  Під час проведення перевірок головними державними інспекторами відомства було виявлено 6652  порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, повідомила начальник  відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Олена Дорош. Із них – 4390 порушень організаційного характеру, 2262 порушення безпеки машин, механізмів та устаткування.

  У ході виконання заходів державного нагляду (контролю) роботодавцям видано 728 розпорядчих документів. До адміністративного суду направлено чотири позовні заяви щодо тимчасового призупинення  (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт.   

  У чотирьох  випадках тимчасове зупинення  (обмеження) виробництва, виконання робіт здійснювалося за рішенням судової інстанції, у 14 - за власними бажаннями суб’єктів господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) до адміністративної відповідальності  через недотримання законодавства про промислову безпеку та охорону праці притягнуто 268 працівників, у тому числі, 153 керівників підприємств, установ, організацій регіону.


   

 • Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Для творчої молоді стартує Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя»

  Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці організовує та проводить у 2018 році Всеукраїнський конкурс відеороликів «Охорона праці на захисті життя».

  Учасниками творчого змагання можуть стати школярі та студенти вищих, середніх навчальних закладів.

  Для участі у конкурсі необхідно  до 31 березня 2018 року надіслати заявку разом із відеороликом в редакцію журналу «Охорона праці».

  Усю необхідну інформацію щодо участі у конкурсі потенційні учасники можуть отримати за телефоном (096) 377 78  60.

  Організатори зазначають, що метою цього творчого змагання є формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці у різних сферах суспільного життя, акцентування уваги юного покоління як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках, а також популяризація сучасних підходів до управління охороною праці та формування превентивної культури охорони праці.

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає буковинців дотримуватися правил безпечного використання газ у у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців краю  й застерігає: порушення вимог  безпечного використання газу у побуті може призвести до фатальних наслідків.

  Аби уникнути випадків отруєння газом  у побуті, користувачі зобов’язані дотримуватися відповідних правил, а саме:   

  користуватися лише технічно справними газовими приладами;

  у жодному разі не проводити  самовільного встановлення газових приладів, не здійснювати їх самовільного переміщення, або заміни;

  вдаватися до послуг  винятково спеціалізованих підприємств, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт з монтажу та проектування газового  обладнання, видані територіальним органом Держпраці.  

  При користуванні опалювальними газовими приладами користувачі мають дотримуватися основних вимог:

  забезпечити надійну вентиляцію приміщення:

  не закривати отвори та решітки вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщення;

  перевірити наявність тяги.

  У разі відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими приладами, адже це може призвести до тяжких наслідків.  Подальше користування газом у побуті  можливе тільки після перевірки і очистки димоходів та вентиляційних каналів відповідними службами.

  Не дозволяється встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію.

  Не користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки газового обладнання.

  Не залишати без нагляду газові  прилади у робочому стані.

  Не використовувати газові плити для обігріву приміщення.

  Якщо користувачі відчули запах газу, забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення. Слід негайно перекрити запобіжні крани пальників газової апаратури та провітрити приміщення. А також терміново викликати на місце події фахівців аварійної служби.


   

   

   

   

 • Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  Представників підприємств, установ, організацій запрошують до участі у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018»

  23 - 25 травня 2018 року відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція "Охорона праці 2018", яку проводить ДП "Редакція журналу "Охорона праці" за підтримки Державної служби України з питань праці.

  Основною метою конференції є окреслення основних пріоритетів запровадження ризик-менеджменту та пов’язаної з цим імплементацією директив Європейського Союзу у законодавчому, науковому та практичному полі. Конференція передбачає проведення пленарних і секційних засідань, «круглого столу», а також практичних тренінгів.

  Планується обговорення сучасного досвіду щодо управління ризиками на робочих місцях провідних компаній, формування позитивного поля з найкращих практик українських підприємств, що вийшли на європейський ринок чи наближаються до цього.

  Запрошуємо представників підприємств, установ, організацій взяти участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції «Охорона праці 2018».

  З питань участі звертатися до редакції журналу «Охорона праці» за телефоном: (044) 559-19-51.

  Довідково: у 2017 році під час науково-практичної конференції Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега представив Концепцію реформування загальнодержавної системи управління охороною праці в Україні.

   

 • Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Посадові особи зобов’язані повідомити про зміни у майновому стані

  Першого січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», положеннями якого було встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, а саме: з першого січня 2018 року - 1762 гривні.  

  Таким чином, з першого січня 2018 року посадові особи зобов’язані повідомляти про суттєві зміни у майновому стані у разі отримання ними  доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, тобто 88 100 гривень.

  Водночас слід пам’ятати: посадові особи Управління зобов’язані подати до першого квітня декларацію особи , уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення документа на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

  До  уваги суб’єктів декларування: при заповнені декларації за 2017 рік, необхідно користуватися розміром прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного року, - тобто 1600 гривень.


   

 • Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено

  Практику онлайн - прийомів громадян Головою Держпраці продовжено  

  Онлайн-прийоми  громадян Головою Державної служби України з питань праці  Романом  Чернегою у нинішньому, 2018, році стартують  у лютому. Кожен охочий може потрапити на скайп-з'вязок до керівника державного відомства, звернувшись до Управління Держпраці у своєму регіоні.

  Спілкування буковинців з Романом Чернегою заплановано на 28 листопада 2018 року.

  Щоби поспілкуватися особисто з Головою Державної служби України з питань праці, необхідно у зазначений день та час прибути до Управління Держпраці у Чернівецькій області, попередньо повідомивши про це фахівців Управління, відповідальних за організацію прямої лінії.

  Довідково: роботу онлайн-приймальні громадян організовано Державною службою України з питань праці з метою економії часу та коштів заявників з лютого 2016 року.

 • Діє Урядова «гаряча лінія»

  Діє Урядова «гаряча лінія»

  Урядова лінія допомагає взаємодіяти Уряду з громадянами й  оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

  Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку і надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз’яснень.

  Урядова "гаряча лінія" 1545 працює цілодобово.

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  Працює "гаряча лінія" для підприємців: 0 800 503 045!

  Режим роботи: у робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю з 9:00 до 16:45.

  У вихідні, святкові дні та у неробочий час дзвінки на «гарячу лінію» для підприємців за бажанням заявника цілодобово переадресовуються на урядову «гарячу лінію».

  На базі Урядового контактного центру цілодобово працює спеціалізована "гаряча лінія" з питань корупційних діянь у центральних і місцевих органах виконавчої влади, державних і комунальних установах, на яку можна звернутися за номерами телефонів: 1545, +38 (044) 284 19 15 (для громадян  України, які перебувають за кордоном), а також через веб-сайт Урядового контактного центру.


   

 • Результати конкурсу на заміщення посад державної служби

  Результати конкурсу на заміщення посад державної служби за 26-28 грудня 2017 року

   

  П.І.Б.

   

  № посади

   

  Найменування посади

  Кількість набраних балів

  МАРЯН

  Степан Андрійович

  56177

  завідувач сектору юридичного забезпечення

  5,9

  ЧЕРНОУС

  Володимир Миколаойвич

  56183

  головний державний інспектор відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг

  3,6

             

  Комісією не визначено кандидатів на зайняття вакантних посад:

   

  № посади

  Найменування посади

   

  56174

  Начальник відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні

  та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56175

  Завідувач сектору гірничого нагляду

  Відсутні претенденти

  56176

  Завідувач сектору розслідування, аналізу і обліку аварій

  і виробничого травматизму

  Відсутні претенденти

  56178

  56179

  56180

  Головний державний інспектор

  відділу з питань гігієни праці

  Відсутні претенденти

  56181

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Не пройшла тестування

  56182

  Головний державний інспектор

  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів

  Відсутні претенденти

  56184

  56185

  56186

  Головний державний інспектор

  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді,

  на транспорті та зв’язку

  Відсутні претенденти

  56187

  58188

  Головний державний інспектор

  Відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці

  Відсутні претенденти

  56189

  Головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення

  Не пройшла співбесіду

  56190

  Головний спеціаліст сектору персоналу

  Відсутні претенденти

 • Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Про перенесення робочих днів у 2018 році

  Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році.

  Зокрема з: п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

  понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

  п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

  понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

  понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

  Це дозволить українцям у 2018 році відсвяткувати 8 березня - Міжнародний жіночий день, 1 травня - День праці, 28 червня - День Конституції України, 25 грудня -Різдво Христове та у 2019 році 1 січня - Новий рік, повідомляється на Урядовому порталі.


   

 • Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю посилилася - штрафні санкції зросли

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює: юридичні та фізичні особи - підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність  за порушення законодавства про працю у вигляді штрафу якщо:

  здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплачують заробітну плату  (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків.

  Дані порушення караються штрафною санкцією у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно порушення  - 111 690 гривень.

  Якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати заробітної плати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі - накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 11 169 гривень.

  Недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення - 37 230 гривень.

  Через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», штрафна санкція складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати - 37  230 гривень.

  Порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства тягне фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто,   3 723 гривні.

  Через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю на роботодавця накладається штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 11 169 гривень.

  У разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю,  штрафна санкція нараховуватиметься  у стократному розмірі мінімальної заробітної плати - 372 300 гривень.      

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців Буковини й наголошує:

  у разі необхідності отримання фахової консультації щодо дотримання законодавства  про працю, юридичним та фізичним особам - підприємцям, котрі використовують найману працю, необхідно звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  за адресою:

  м. Чернівці, вул. Поповича, 2, або зателефонувати за номером: (0372) 52 56 67.


   

 • Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  Організатори VII Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» закликають юних буковинців долучитися до творчого змагання

  VII регіональний відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»  проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2018 році.

  1. Цілі та завдання Конкурсу

  Головна мета - привернення уваги суспільства, зокрема дітей і молоді, до наявних проблем у сфері охорони праці.

  Основними завданнями  творчого змагання є:

  формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя;

  акцентування уваги школярів  та учнівської молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках;

  профілактика виробничого травматизму за допомогою наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці та оцінки ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих;

  активізація творчого потенціалу  школярів та учнівської молоді, сприяння розвитку дитячої творчості;

  виявлення, відбір та підтримка талановитих учнів та студентів.

  2. Організація регіонального відбіркового туру та Конкурсу загалом

  Загалом конкурс організовує і проводить Державне підприємство «Редакція журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці (далі - Держпраці).

  У Чернівецькій області  тур конкурсу організовують та проводять Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державне підприємство «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці  України»

  Конкурс проводиться у  два етапи:

  Перший етап -  відбірковий регіональний тур;

  Другий етап -  фінал та оголошення переможців.

  3. Умови участі в Конкурсі

  3.1. Учасниками Конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, у трьох вікових групах:

  перша група – діти віком від 6 до 10 років;

  друга група – школярі віком від 11 до 14 років;

  третя група – школярі та учнівська молодь віком від 15 до 18 років.

  Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

  Конкурсні роботи мають висвітлювати тему охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у деревообробній промисловості, сільському, лісовому, ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  До участі у Конкурсі приймаються та розглядаються членами журі  лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам творчого змагання.

  Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензують і не повертають авторам.

  Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує цілковиту згоду з умовами Конкурсу, а також свою згоду на використання твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права надалі.

  Роботи можуть використовувати ДП «Редакція журналу «Охорона праці» для виготовлення друкованих матеріалів і тиражування, Держпраці України, Управління Держпраці у Чернівецькій області,  ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці України»   під час організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок, для реалізації на благодійних аукціонах, транслювання на телебаченні та передачі до дитячих будинків, реабілітаційних центрів, соціальних закладів тощо.

  4. Вимоги до малюнків

  Малюнки  мають подаватися у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фломастерами,  олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

  Розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.

  Роботи не потрібно оформлювати рамкою, наклейками тощо.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або як додаток до неї) потрібно зазначити розбірливо українською мовою:

  назву роботи;

  прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

  місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу;

  сферу діяльності батьків;

  назву навчального закладу;

  прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника, або ж учителя, під керівництвом котрого було створено малюнок.

  5. Критерії оцінювання конкурсних робіт

  5.1. Конкурсні роботи оцінюють за такими критеріями:

  відповідність роботи тематиці конкурсу;

  актуальність теми;

  втілення творчої ідеї та задуму автора;

  оригінальність та оформлення;

  ступіньсамостійності автора під час виконання роботи.

  Творчі роботи, які не відповідатимуть критеріям оцінювання, до розгляду журі не братимуться.

  6. Відбіркові регіональні тури Конкурсу (І етап)

  6.1. Відбіркові тури Конкурсу проводять в областях та м. Києві впродовж листопада 2017 року - лютого 2018 року.

  До організації проведення відбіркових регіональних турів Конкурсу залучають керівників територіальних органів Держпраці за сприяння керівників підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці (за згодою).

  Конкурс проводиться за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, дитячих і молодіжних громадських організацій, благодійних фондів, мереж та об'єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіма, хто опікується питаннями виховання молоді в Україні й небайдужий до вирішення проблем у сфері охорони праці.

  Для підбиття підсумків Конкурсу на регіональних рівнях роботи мають бути надіслані до територіальних органів Держпраці не пізніше 3 березня 2018 року.

  Для оцінки й відбору найкращих робіт і визначення переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу організовують засідання регіонального журі.

  Склад регіонального журі визначають керівники територіальних органів Держпраці. До його складу включають працівників територіальних органів Держпраці та підприємств, установ, що належать до сфери управління Держпраці, представників спілок, закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери, громадських об'єднань, підприємств, установ і організацій, що сприяють соціальному становленню та розвитку дітей і молоді (за згодою).

  Результати засідань регіонального журі оформляють відповідними протоколами, які підписують усі члени журі.

  Регіональне журі визначає роботи, що посіли I, II і III місця, до 10 березня 2018 року.

  Переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу нагороджують відповідними дипломами, відзнаками, цінними подарунками, їх список оприлюднюють у засобах масової інформації та на офіційних сайтах ДП «Редакція журналу «Охорона праці», Держпраці, її територіальних органів і підприємств, що належать до сфери управління Держпраці.

  Нагородження проводить керівництво територіальних органів Держпраці (за згодою) із залученням спонсорів і співорганізаторів Конкурсу.

  Автори робіт, що посіли I, II і III місця у відбіркових регіональних турах Конкурсу, стають лауреатами Конкурсу.

  Для участі у фіналі Конкурсу до 15 березня 2018 року твори переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу, що посіли I, II і III місця у трьох вікових групах не більше ніж дев'ять художніх робіт, разом із відповідними копіями протоколів журі територіальні органи Держпраці направляють до офісу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» на адресу:

  02100, м. Київ, вул. Попудренка, 10/1

  Контактні телефони: (044) 296-82-56, 559-19-51

  Роботи, які надійдуть на адресу ДП «Редакція журналу «Охорона праці» самостійно, не розглядатимуться.


   

 • Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Мінімальний розмір допомоги з безробіття змінено

  Відповідною Постановою Фонду соціального страхування на випадок безробіття (документ датований 15.12.2017 р. №149) установлено мінімальний розмір допомоги з безробіття з першого січня 2018 року для застрахованих осіб, страховий стаж яких впродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше 6 місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у розмірі 1440 гривень (до 01.01. 2018 року - 1280 гривень).

  Для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи, державна допомога, як і раніше, становить 544 гривні.


   

 • «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  «У 2018 році соціальні стандарти зростатимуть вищими темпами, ніж інфляція»

  Про це в інтерв’ю одному із загальноукраїнських каналів  заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Урядовий портал.

  «Для нас головне – забезпечити, щоб рівень соціальних стандартів (насамперед зарплат і пенсій) зростав більш високими темпами, ніж інфляція. Це наша принципова позиція, це є одним із пріоритетів, в тому числі бюджету 2018 року», - зазначив посадовець.

  Павло Розенко нагадав, що у 2017 році зростання реальної заробітної плати на 20% випередило рівень інфляції. «У минулому році ми мали зростання реальної заробітної плати (це вже мінус інфляційні процеси) приблизно на 20%. Це величезний показник. Тобто у 2017 році зростання зарплат на 20% випередило рівень інфляції», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Він також зазначив, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень та підвищення зарплат всіх категорій працівників зросли доходи до бюджету Пенсійного фонду України, що дало можливість позапланово, з 1 жовтня 2017 року, здійснити осучаснення пенсій.

  «Так само ми будемо діяти і в 2018 році: є прогнозовані параметри Державного бюджету, є прогнозоване зростання соцстандартів, але як тільки ми побачимо, що економіка зростає енергійніше, що у нас з’являється додатковий ресурс у бюджеті Пенсійного фонду і Державному бюджеті, ми, безумовно, ці додаткові кошти відразу спрямуємо на підвищення зарплат і пенсій», - запевнив Павло Розенко.


   

 • Вітання з Різдвом Христовим

  Шановні буковинці!

  Прийміть найщиріші  вітання з Різдвом Христовим!

  Щастя, радості, любові, тепла, добра бажаю вам і вашим родинам.

  Хай Всевишній щедро обдаровує усіх нас довголіттям і міцним здоров’ям, вірою у завтрашній день і щирими помислами.

  Нехай запанують  мир і злагода у кожній родині  і в усій Україні.

  Христос рождається!

  Славімо Його!

  З повагою - Іван Луцак, начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Як відпочиватимемо у 2018 році

  Як відпочиватимемо у 2018 році

  Згідно із статтею 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів, у 2018 році  встановлено такі святкові  та неробочі дні:

  1 січня - Новий рік,

  7 січня - Різдво Христове,

  8 березня - Міжнародний жіночий день,

  1 травня  - День праці,

  9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),

  28 червня - День Конституції України,

  24 серпня - День незалежності України,

  14 жовтня - День захисника України,

  25 грудня - Різдво Христове  (за Григоріанським календарем).

  Оскільки Різдво 7 січня припадає цьогоріч на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде неробочим днем. Таким чином вихідні українців триватимуть з шостого по восьме січня включно.

 • Виробничий травматизм у Чернівецькій області у 2017 році

  Виробничий  травматизм у Чернівецькій області у  2017 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області за дванадцять місяців минулого, 2017,  року зареєстровано 34 нещасні випадки, в яких постраждали 34 працівники, четверо  із них - загинули.  (За аналогічний період 2016 року  на Буковині на виробництві мали місце 35 нещасних випадків, в яких постраждали  35 працівників, семеро із них - загинули.) 

  У 2017 році смертельні нещасні випадки мали місце у лісовій галузі (2), на виробництві деревини та виробів з деревини (1)  та на автомобільному транспорті (1).

  Загалом у соціально-культурній сфері області зафіксовано 11 нещасних випадків.

  По три нещасні випадки трапилося у сільському та лісовому  господарствах, на виробництві деревини та виробів з деревини.

  По два нещасні випадки мали місце  у сфері енергетики, торгівлі, на підприємствах автомобільного транспорту,  у легкій текстильній промисловості та пошитті одягу,  у машинобудуванні,  у будівельній галузі та промисловості будівельних матеріалів.

  Один нещасний випадок  у 2017 році трапився  на підприємстві пошти та зв’язку.

  Випадки виробничого травматизму сталися: 

  внаслідок падіння під час пересування працівників (8);

  внаслідок падіння потерпілого з висоти (3);

  через дію рухомих і таких, що обертаються деталей, обладнання, машин, механізмів (5);

  через дію предметів та деталей, що рухаються (1);

  через ураження електричним струмом  (5); 

  внаслідок наїзду транспортного засобу на потерпілого (1);

  через ушкодження внаслідок контакту з тваринами (2);

  внаслідок травми, заподіяної іншою особою (2);

  у результаті дорожньо-транспортної пригоди (4);

  внаслідок стихійного лиха (1);

  інші види (1).


   

 • Триває спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

  Триває спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком

  Створена  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області комісія зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком продовжує роботу. 

  Даний нещасний випадок трапився 28 грудня 2017 року у Лаурському лісництві ДП «Сторожинецьке лісове господарство» з трактористом трелювального трактора.

  Працівник 1966 року народження загинув на місці через раптове падіння на нього масивної гілки дерева породи бук.  

  Комісія  зі спеціального розслідування нещасного випадку, яку очолює головний державний інспектор сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області Алла Грубляк, з’ясовує обставини та причини настання нещасного випадку зі смертельним наслідком відповідно до вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань  і аварій на виробництві.

  Довідково: у минулому, 2017, році на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 34 нещасні  випадки, в яких постраждали 34 працівники, четверо  із них - загинули.

  Нещасні випадки зі смертельним наслідком мали місце у лісовому господарстві (загинуло двоє працівників),на підприємствах автомобільного транспорту (загинула одна особа) та на виробництві деревини та виробів з деревини (смертельно постраждав один працівник).


   

 • В об’єднаній територіальній громаді Глибоцького району працюватиме інспектор праці

  В об’єднаній  територіальній громаді Глибоцького району працюватиме інспектор праці

  Відповідне посвідчення інспектора праці  отримав Микола Онофрейчук - головний спеціаліст - юрист виконавчого комітету Волоківської сільської ради об’єднаної територіальної громади Глибоцького району.

  Варто зазначити, що 16 травня 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року №295 "Деякі питання реалізації статті 295 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", яка спрямована на запровадження механізмів легалізації зайнятості та заробітної плати, пов'язаних із делегуванням органам місцевого самоврядування повноважень із здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

  Пунктом третім Порядку визначено, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, затвердженим відповідним наказом Міністерства соціальної політики України.

  Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторів праці органів місцевого самоврядування роботодавці можуть перевірити на сайті Державної служби України з питань праці у розділі "Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю" - підрозділі "Інформація  про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування", або за телефоном  (044) 288 -10 - 00.


   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№1/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№1/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Людмила Солодчук. Стигма та дискримінація працюють на ВІЛ. Про проект МОП з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці

  Олег Моісеєнко. Дотримуємось чи порушуємо конвенції? Чому урізають повноваження державних інспекторів праці

  Олександр Фандєєв. Крізь негатив – до директив. Про зміни у вітчизняному законодавстві про охорону праці

  Сергій Колесник. Єдність внутрішнього та зовнішнього. Аудит охорони праці – четвертий ступінь контролю для комплексної оцінки роботи підприємства

  Сергій Колесник. Аудит вам на допомогу! Досвід проведення внутрішнього аудиту у виробничо-торговельній фірмі «ВЕЛАМ»

  Віталій Цопа. Базова методологія управління ризиками в системах менеджменту. Розроблена на основі міжнародних стандартів ISO

  Олександр Фандєєв. Легальна праця буде в тренді? Про результати останньої в минулому році колегії Держпраці

  Лідія Гантковська. Готуємо конкурс-вікторину з охорони праці. Сценарій гумористичного конкурсу до Дня охорони праці

  Зінаїда Купира. Звертайтесь – навчимо! Розслідувати нещасні випадки. Уперше в Україні: навчальний практикум журналу – театралізоване моделювання розслідування нещасного випадку

  Наталія Романенко. Бережіть молодь! Про нещасні випадки на виробництві з молодими фахівцями

  Лариса Кузьміч. Де той бюджет, який полюбить медиків? Ситуація з охороною праці медпрацівників

  Антоніна Нагорна, Ірина Кононова. Недогляди в медоглядах. Про процедуру визначення осіб, які підлягають медоглядам

  Дмитро Зайцев. На межі психології та фізіології. Застосування психофізіологічних методів для реабілітації осіб зі стресовими розладами

  Володимир Чернюк. 50 років поруч. Віхи творчої біографії. До 90-річчя від дня народження Юрія Кундієва, радянського й українського вченого у сфері гігієни праці

  Зінаїда Купира. «Борітеся – поборете!» Помилки під час проведення розслідування, призначення страхових виплат потерпілим і визначення розміру компенсації моральної шкоди

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ ФАХІВЦЮ З ОХОРОНИ ПРАЦІ»

  Новини законодавства

  Інформаційні повідомлення

  Про план перевірок. Державна регуляторна служба України внесла зміни до Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік

   Щодо отримання дозволів. За умови реєстрації технологічних транспортних засобів у Держпраці

  Порядок продовження дозволів. Про строки дії, правонаступників, потребу отримувати дозвіл структурному підрозділу тощо

  Проекти регуляторних актів Держпраці. За період з 17.10.2017 по 17.12.2017

  Олег Моісеєнко. Усе пізнається в порівнянні. Підходи в країнах Європи та світу до перевірок щодо додержання вимог законодавства про охорону праці

  Олег Моісеєнко. Дотримуємось чи порушуємо конвенції? Як трактуються повноваження інспекторів праці в Конвенції МОП № 81 і українських НПА

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 9. Утримання внутрішньобудинкових систем теплопостачання (закінчення). Про організацію ТО, ремонту, порядок дій в аварійних ситуаціях тощо

  Сергій Чеберячко, Руслан Хома, Наталія Абрамова. Наука вдосконалює ЗІЗОД. Вимоги щодо вибору і використання протипилових респіраторів

  Ірина Чирва-Репетир, Олександр Чернявський. Рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів, установок, систем трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання. Рекомендації розроблено Управлінням Держпраці у Кіровоградській області

  Ірина Чирва-Репетир, Олександр Чернявський. Перевірка показала. Найхарактерніші порушення охорони праці в закладах охорони здоров’я. Результати перевірок, проведених Управлінням Держпраці у Кіровоградській області протягом 2017 року

  Конкурс-вікторина «День охорони праці» (сценарій).На додаток до статті Л. Гантковської, опублікованої в журналі «Охорона праці» № 1/2018

  Запитували – відповідаємо. Матеріали онлайн-прийомів голови Держпраці та відповіді фахівців служби на запитання.


   

   

 • Затверджено форми документів для оформлення перевірок державними інспекторами праці

  Затверджено форми документів для оформлення перевірок інспекторами праці

  Міністерством соціальної політики України затверджено форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення зайнятість та працевлаштування інвалідів.

  Мінсоцполітики наказом від 18.08.2017 р. №1338 (зареєстрований в Мін’юсті 12.12.2017 р. №1500/31368) затвердило форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів:

  акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю;

  акта про відмову від підпису;

  акта за результатами проведення перевірки щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

  акта про неможливість проведення інспекційного відвідування/невиїзного інспектування;

  акта про неможливість складення висновку;

  вимоги про надання / поновлення документів;

  вимоги щодо забезпечення здійснення контрольних повноважень;

  висновку про стан дотримання об’єктом нагляду законодавства про працю під час здійснення контрольних повноважень;

  довідки про стан дотримання законодавства про працю;

  постанови по справі про адміністративне правопорушення;

  постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення;

  постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами;

  припису про усунення виявлених порушень;

  припису про усунення порушень законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

  протоколу про адміністративне правопорушення;

  рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу;

  рішення щодо скасування (залишення без змін) постанови по справі про адміністративне правопорушення.


   

 • Збільшено страхові виплати потерпілим на виробництві

  Збільшено страхові виплати потерпілим на виробництві

  З 1 січня 2018 року вступила у дію ухвалена Кабінетом Міністрів України Постанова "Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (членам їх сімей)".

  Постанову розроблено на виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та спрямовано на посилення соціального захисту потерпілих на виробництві.

  Постановою встановлено коефіцієнт перерахування страхових виплат з 1 березня 2018 року у розмірі 1,2, виходячи із фінансових можливостей бюджету Фонду соціального страхування України.

  Крім того,  запропоновано провести осучаснення цих виплат і пропонується до заробітної плати, яку потерпілий мав до ушкодження здоров’я, відкоригованої на коефіцієнти перерахунків, що проводились Фондом до 2018 року,  додати суму, на яку збільшився середній розмір заробітної плати в Україні за період 2008-2011 років.

  Також передбачається, що для осіб, у яких після проведеного перерахування розмір щомісячної виплати менше мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року, встановити новий розмір щомісячної страхової виплати з урахуванням відсотку втрати працездатності та розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року (3200 грн.).

  З ухваленням Постанови  з 01.01.2018 страхові виплати потерпілим на виробництві  буде збільшено майже для 174 тисяч осіб, та з 01.03.2018 перераховано страхові виплати для 207 тисяч осіб.

  Для реалізації акта  у проекті бюджету Фонду на 2018 рік передбачено кошти у сумі 2,1 млрд. гривень, повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.


   

 • Розширено списки виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

  Розширено списки виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

  З першого січня 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 року за №479 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461».

  Ухваленим документом суттєво розширено списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Відтепер на пенсію за віком на пільгових умовах можуть претендувати працівники, котрі зайняті на наступних роботах повний робочий день, а саме:

  - на ремонті устаткування в умовах діючого виробництва та капітальним ремонтом свердловин;

  - на роботах у зоні відчуження, сумарна щільність забруднення території якої радіонуклідами становить 100 кБк/м2 і більше;

  - паянні виробів припоями, що містять свинець або шкідливі речовини першого/другого класу небезпеки чи канцерогени;

  - на видобуванні та збагаченні уранової руди 50 і більше відсотків робочого часу;

  - на складах і базах зберігання і постачання пестицидів та хімічної продукції, безпосередньо зайняті навантаженням, розвантаженням і складуванням пестицидів.

  З відповідною Постановою Кабміну користувачі сайту Управління Держпраці у Чернівецькій області можуть ознайомитися у розділі "Законодавчі та нормативні акти".


   

 • З першого січня 2018 року зросла мінімальна заробітна плата

  З першого січня 2018 року зросла мінімальна заробітна плата

  Законом про Державний бюджет України на 2018 рік установлено новий розмір мінімальної заробітної плати, а саме:

  у місячному розмірі - 3 723 гривні;

  у погодинному розмірі  - 22,41 гривні.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області:

  мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

  Роботодавець  зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника  для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровя, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець  зобов’язаний провести  доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

  Водночас суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією  в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.

  При  недотриманні роботодавцями мінімальних державних гарантій в оплаті праці застосовується штрафна санкція  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на момент виявлення порушення.


   

 • Начальник Управління Держпраці Іван Луцак увійшов до складу міжвідомчої робочої групи

  Начальник Управління Держпраці Іван Луцак увійшов до складу міжвідомчої робочої  групи

  В області створено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства щодо мінімальної заробітної плати. Очолив роботу групи заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Стецевич.

  Заступником голови міжвідомчої групи призначено директора департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Віталія Савкіна.  Обов’язки секретаря виконуватиме начальник відділу трудових відносин, зайнятості населення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми департаменту Максим Возьний.

  До складу робочої групи увійшли - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак, представники Управління Західного офісу Держаудитслужби в області,  управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС, Головного управління пенсійного фонду України,  Чернівецького  регіонального центру зайнятості, низки структурних підрозділів Чернівецької обласної державної адміністрації.

  Міжвідомчу робочу групу створено з ціллю моніторити ситуацію з виплатою заробітної плати, адже з першого січня 2017 року  її мінімальний рівень  зріс до 3200 гривень.

  У сфері відповідальності робочої групи також оперативне реагування на скарги працівників у разі порушення їхніх трудових прав та оплати праці за виконану роботу.


   

 • До уваги підприємців! До вас можуть завітати псевдоінспектори Держпраці

  До уваги підприємців! До вас можуть завітати псевдоінспектори Держпраці

  Державна служба України з питань праці попереджає підприємців, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші. Про такі факти повідомили регіональні підрозділи Держпраці у  Київській, Дніпропетровській, Львівській та Полтавській областях.

  Звертаємо увагу, що під час інспекційних відвідувань роботодавець має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця та переписати дані службових посвідчень. Якщо вказані особи відмовляються надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.

  Співробітники Держпраці, у яких немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

  У разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.


   

 • Практика проведення навчальних семінарів та круглих столів для роботодавців Буковини щодо роз’яснення новацій у законодавстві про працю продовжуватиметься

  Практика проведення навчальних семінарів та круглих столів для  роботодавців Буковини щодо роз’яснення новацій у законодавстві про працю продовжуватиметься

  Низка круглих столів  та навчальних семінарів, на яких розглянуто новації у законодавстві про працю, відбувалася в області  упродовж усього останнього тижня.

  Основними учасниками  зібрань стали роботодавці Буковини, незмінними лекторами та модераторами - керівники Управління Держпраці та головнні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів .

  Один із перших заходів, участь в якому взяли понад десяток  роботодавців - представників найбільших підприємств краю, відбувся у Чернівецькому обласному центрі зайнятості. Про нові норми у трудовому законодавсті та посиленні відповідальності за його порушення на круглому столі  говорив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван  Луцак.

  Керівник відомства акцентував увагу присутніх на необхідності дотримання вимог чинного законодавства про працю, зокрема, у частині оплати праці працівників згідно зі статтею восьмою Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» (збільшення розміру  мінімальної заробітної плати до 3200 гривень).

  Буквально наступного дня  відбувся аналогічний захід за участю фахівців Управління Держпраці, Чернівецького міського центру зайнятості, управління праці та соціального захисту Чернівецької міської ради, центрів з надання юридичної правової допомоги , головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.  На семінарі були присутні майже два десятки роботодавців міста.

  Виступаючи перед ними, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці   Юрій Пуріч , зокрема, зазначив:  

  « Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на недопустимості переведення  працівників підприємств різних форм власності , установ, організацій на зменшені робочі ставки, у зв’язку зі вступом у дію нових соціальних стандартів, зокрема, збільшення мінімальної заробітної плати. Існує чітка позиція голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги, керівництва Управління щодо цього питання.  Виконання Закону  від 06.12.2016 року за №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»  зобов’язує керівників підприємств у належний спосіб  оплачувати працівникам їхню роботу, уникаючи при цьому так званої зрівнялівки при оплаті праці, переведення працівників на   неповний робочий день, чи їхньому скороченні».

  Ще одним масштабним заходом,   на якому детально роз’яснено зміни у законодавстві про працю та посилення штрафних санкцій  став навчальний семінар для головних бухгалтерів понад 60  підприємств - суб’єктів комунальної власності громади, середнього та  малого бізнесу  Чернівців. 

  Участь у  роботі семінару взяв  головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олег Гончар.

  Та кількість запитаннь , які наразі вже  надійшли до Управління Держпраці й продовжують надходити далі, засвідчують необхідність продовження інформаційно-роз’яснювальна роботи у цьому напрямі.

  Аби роботодавці Буковини могли розширити свої правові знання,  Управління Держпраці у Чернівецькій області  закликало їх  активніша звертатися  за фаховою підтримкою й консультацією, а також активніше використовувати сучасні засоби комунікації - сайти Державної служби України з питань праці, Управління Держпраці у Чернівецькій області , офіційної фейсбук -сторінки відомства, на яких в оперативному порядку оприлюднюється актуальна інформація з цих  питань.


   

 • Утворено журі цьогорічного регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей

  Утворено журі цьогорічного регіонального відбіркового туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей

  До складу журі нинішнього творчого змагання увійшли:
  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Луцак Іван Григорович,
  начальник ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці» Радукан Степан Васильович,
  методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Бовгар Віталій Юрійович,
  фахівець з охорони праці комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації» Щербанович Степан Михайлович,
  головний спеціаліст взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків та з питань Євроінтеграції Управління Держпраці у Чернівецькій області Артеменко Лариса Павлівна, 
  головний спеціаліст зі звернень громадян  та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Чернівецькій області Сіманюк Валентина Василівна,
  юрисконсульт ДП «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці» Бордіян Олександра Олександрівна.

  Цьогоріч до складу журі увійшов і  директор Учбово-методичного центру культури Буковини, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член президії Львівського регіонального відділення  Спілки дизайнерів України, відомий у краї етнограф і журналіст, Заслужений діяч мистецтв України Микола Миколайович Шкрібляк. Він став співголовою журі конкурсу малюнка.

  Журі очолив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Григорович Луцак.


   

 • З початку року на підприємствах України смертельно травмувалося майже два десятка працівників

  З початку року на підприємствах України смертельно травмувалося майже два десятки працівників

  За останні дні (дані станом на 23.01.2017р.) нещасні випадки зі смертельним наслідком на виробництві сталися у шести українських областях: Київській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Рівненській та Полтавській.
  Інформацію про це розміщено на офіційній сторінці Державної служби України з питань праці у фейсбуці.
  Випадки  смертельного травмування сталися в агропромисловому комплексі, машинобудуванні, хімічній промисловості.
  Загалом з початку року на виробництві в Україні вже загинуло 19 осіб.
  Внаслідок дорожньо-транспортних пригод, наїзду транспортних засобів та події на залізничному транспорті  - загинуло восьмеро осіб;
  при падінні потерпілих - троє осіб;
  через падіння, обрушення предметів, породи, грунту -  смертельно постраждали троє осіб;
  через травми заподіяні іншою особою - двоє працівників.

  З початку року до сектору розслідування аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області  надійшло чотири повідомлення про настання нещасних випадків та випадків смерті на виробництві.
  Станом на 25.01.2017 року проводиться розслідування трьох нещасних випадків та одного випадку смерті на виробництві.


   

 • Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 року № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”

  Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 року № 1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України"

  Міністерство соціальної політики щодо застосування Закону України від 06.12.2016 року № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон) інформує:

  Законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:

  – запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);

  – встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

  – незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.

  Із 01.01.2017 прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” затверджено у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.

  Згідно із Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  У випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

  Якщо ж умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

  Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

  Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

  Час простою не з вини працівника оплачується згідно з нормами статті 113 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) без проведення доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

  При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної заробітної плати.

  Якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах встановленої працівнику тривалості робочого часу, яка є меншою нормальної тривалості робочого часу, відповідно до графіку роботи, йому нараховується заробітна плата у розмірі не нижчому від мінімальної заробітної плати.

  Для підприємств, на яких встановлено підсумований облік робочого часу, з метою зменшення годин надурочної роботи та навантаження на фонд оплати праці рекомендується застосовувати такі облікові періоди як півріччя, рік.

  Законом також внесено зміни до законів України, в яких заробітна плата або посадові оклади визначались на основі мінімальної заробітної плати. Відповідно до цих змін розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

  Звертаємо увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.12.2016 № 1037 „Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.

  Із 01.01.2017 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, визначеного у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році становить 1 600 гривень.

  При цьому керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати доручено забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

  У зв’язку з цим місцевим державним адміністраціям треба взяти на особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, особливу увагу звернути на недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати, скорочення працівників, переведення їх на неповний робочий час.

  Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

  Також звертаємо увагу, що змінювати істотні умови праці роботодавець вправі лише за наявності змін в організації виробництва та праці. Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 „Про практику розгляду судами трудових спорів” визначено, зокрема, що зміною в організації виробництва і праці визнається раціоналізація робочих місць, введення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну або на індивідуальну форму, впровадження передових методів, технологій тощо.

  За матеріалами msp.gov.ua


   

 • Вийшов у світ січневий номер журналу «Охорона праці»

  Вийшов у світ січневий номер журналу «Охорона праці»

  У ньому, як завжди, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

   Олег Моісеєнко, Олександр Фандєєв Світ крізь призму катастроф. Резонансні аварії 2016 року спонукають активізувати роботу з питань промбезпеки.

   Надія Зарько Соціальний діалог з питань інспекції праці. Про форми соціального діалогу в системі адміністрації праці в Україні.

  Любов Семко Підсумки роботи Держпраці. Серед пріоритетів – легалізація праці та погашення підприємствами заборгованості із зарплати.

   Олександр Фандєєв Будівельники прагнуть гідної праці. Галузева профспілка готує до ратифікації в Україні профільну конвенцію МОП.

  Сергій Колесник Інформаційно-консультативний пункт у дії. Як працюють інспектори Управління Держпраці у Миколаївській області.

  Дмитро Селявін Дев’ять запитань інспектору. Про труднощі й досягнення в роботі рядових співробітників Держпраці.

   Олеся Цибульська, Володимир Петера НПАОП-2016. Про результати нормотворчої діяльності Держпраці минулого року та плани на 2017-й.

   Олег Моісеєнко Про універсальний графік для СОП. Поради щодо розроблення універсального (типового) календарного графіка діяльності на рік.

  Олександр Фандєєв День у день без травм – це реально. Методика виявлення небезпечних ситуацій і дій, що застосовується в компанії «Нафтогазвидобування».

  Новий проект Плакат на тему «Безпечне очищення покрівель від снігу». Підготували Юлій Судак і Микола Федоренко.

   Дмитро Селявін Береженого Бог береже. Як упровадити процедуру «Блокування/маркування» і хто відповідає за її підтримку.

   Олег Моісеєнко Непомітна, але наочна. Як підбирати і де розміщувати плакати з ОП.

  Олег Моісеєнко Рекомендації з оформлення наряду-допуску… Про підготовку робочого місця, нагляд під час проведення робіт, закриття наряду і т. ін.

  Олександр Волинець Щоб не наступати на ті самі граблі. Розробка заходів щодо усунення причин нещасного випадку на виробництві.

  Наталія Романенко Самогубства на виробництві. Під час розслідування таких випадків складно встановити причинно-наслідкові зв’язки з умовами та характером праці.

   Володимир Потебешко Установи основну причину нещасного випадку. Навчальний практикум журналу.

   Микола Федоренко Уроки державної мови: під підпис, під розпис чи під розписку? Про використання зазначених понять у нормативних документах.

   Володимир Андронов Наука у боротьбі з вібрацією. Випробувано новий віброзахисний матеріал.

   Олександр Фандєєв Як запобігти холодовим травмам. Чого слід остерігатися

  в холодну пору року.

   Володимир Ященко Домедична допомога Норми, які стосуються навчання щодо надання домедичної допомоги, потребують перегляду.

   Михайло Большаков Дотримуючись законності. Чому потерпілі внаслідок

  нещасних випадків на виробництві позбавляють себе належних пільг.

   У додатку «На допомогу фахівцю з охорони праці»:

   Новини законодавства

   Календар міжнародних виставок і конференцій у сфері безпеки праці на 2017 рік. Тематичні виставкові заходи, які проходитимуть в Україні, Білорусі, Казахстані, Болгарії, Індії, Росії, ОАЕ, Ізраїлі, США тощо.

   Микола Федоренко Організація утримання будівель і споруд. Експлуатація будівель і споруд. Перша публікація циклу консультативно-методичних матеріалів, які допоможуть підприємствам у вирішенні практичних питань, пов’язаних з організацією утримання будівель житлового і нежитлового призначення.

   Микола Федоренко Безпека праці: НПАОП чи ДСТУ? Кінцева частина переліку НПАОП і ДСТУ, пов’язаних з безпечною експлуатацією засобів виробництва підвищеної небезпеки (за КВЕД).

   Микола Федоренко Інструкція з охорони праці під час очищення покрівлі від наслідків дії атмосферних опадів (снігу, обледеніння, полою). На додаток до інструкції у цьому номері журналу публікується кольоровий плакат (формату А3) щодо безпечного очищення покрівель від снігу.

   Лист оцінки ризиків (чек-лист) під час очищення покрівлі від наслідків дії атмосферних опадів (снігу, обледеніння, полою) для підприємств з утримання житлового господарства. Порядок дій, який допоможе відповідальним особам правильно організувати безпечне проведення зазначених робіт.

   Запитували – відповідаємо. Запитання громадян та відповіді фахівців


   

 • Роботодавці Чернівців отримали кваліфіковані роз’яснення щодо змін у трудовому законодавстві та посиленні відповідальності за його невиконання

  Роботодавці Чернівців  отримали  кваліфіковані роз’яснення щодо змін у трудовому законодавстві та посиленні  відповідальності за його невиконання

  «Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на недопустимості переведення працівників підприємств різних форм власності, установ, організацій на зменшені робочі ставки, у звязку зі вступом у дію нових соціальних стандартів, а саме збільшенні мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Існує чітка позиція Голови Державної Служби України з питань праці   Романа Чернеги, керівництва Управління Держпраці  в області щодо недопустимості такої практики», -  наголосив під час проведення круглого столу на тему: « Шляхи удосконалення роботи служби зайнятості та поглиблення співпраці із роботодавцями та соціальними партнерами з метою покращення ситуації на ринку праці у сучасних умовах» начальник відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  Юрій Пуріч.

  Захід відбувався за участю представників провідних підприємств міста, зокрема, АТВТ «Трембіта», «Трикотажна фірма «Арніка», «Розма», «Чернівецька пересувна механізована колона №76», «Міжнародний аеропорт «Чернівці», низки підприємств малого та середнього бізнесу.

  Саме з детального висвітлення теми новацій у трудовому законодавстві та посилення відповідальності роботодавців  у разі його невиконання й розпочалося засідання круглого столу.

  Юрій Пуріч акцентував увагу роботодавців на виконанні Закону України від 06. 12.2016 року  за №1774 -VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» й ще раз підтвердив тезу щодо недопустимості  переведення працівників  підприємств, установ та організацій на неповний робочий час,  скороченні працівників, так званої зрівнялівки при оплаті праці.

  Роботодавці, котрі під час роботи круглого столу поставили представнику Управління Держпраці запитання, отримали на них вичерпні відповіді.  


   

 • Під час здійснення заходів державного нагляду у 2016 році головні державні інспектори Управління Держпраці виявили порушення трудового законодавства у чотирнадцятим роботодавців

  Під час здійснення заходів державного нагляду у 2016 році головні державні інспектори Управління Держпраці виявили порушення трудового  законодавства у чотирнадцятьох роботодавців

  Упродовж минулого року під час здійснення головними державними інспекторами відповідних перевірок  у чотирнадцяти  роботодавців Буковини встановлено порушення законодавства про працю у частині  оформлення трудових відносин.
  Під час здійснення заходів державного нагляду виявлено 28 працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин.
  На десяти  суб’єктах господарювання виявлено 238 працівників, котрі  виконували роботу на підставі цивільних договорів,  що  мають ознаки трудового договору.
  За результатами інспекторських перевірок керівників та підприємців притягнуто до  відповідальності.
  Зокрема, на виконання вимог приписів головних державних інспекторів з 48 працівниками укладено трудові договори, повідомляють  у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Роман Чернега: «Підняття мінімальної зарплати - рішучий крок до подолання бідності»

  Роман Чернега: «Підняття мінімальної зарплати - рішучий крок до подолання бідності»

  «Сьогодні питання підняття мінімальної зарплатні у суспільстві сприймається неоднозначно, але можна з впевненістю сказати: у державі запускається механізм, що покращить становище громадян, які працюють в Україні, та благополуччя їхніх сімей, - зазначив ів інтерв’ю одному із українських телеканалів Голова Державної Служби України з питань праці Роман Чернега.
  «Саме на Держпраці покладена відповідальність контролю за дотриманням трудового законодавства Такий контроль здійснюють, в основному, інспектори територіальних органів Держпраці,  що є в кожному обласному центрі. Слід зазначити, що ці функції інспектори виконували і до підняття мінімальної зарплатні. Під час планових та позапланових перевірок державний інспектор має право перевірити, чи не відбувається порушень на підприємстві щодо виплати мінімальної зарплатні», – зауважив Роман Чернега.
  Є вичерпний перелік підстав, за якими інспектор має право позапланово перевірити те чи інше підприємство. Найбільш поширена причина – це звернення фізичної особи-працівника щодо порушення його трудових прав. Також може бути і звернення від юридичної особи, коли підприємець бажає навести в себе лад і звертається до територіальних органів Держпраці з проханням провести перевірку. Це дає можливість спрацювати на випередження, аби потім уникнути сплати штрафів.
  За період 2015-2016 років завдяки ефективній роботі зменшилася кількість звернень працівників до Держпраці щодо порушення їхніх прав у виплаті зарплатні. Якщо в 2014 році таких звернень було близько 50 тисяч, то вже у 2015 і 2016 році їх стало наполовину менше – близько 25 тисяч звернень.
  Виведення Держпраці з під дії мораторію на перевірки – логічне рішення, адже одночасно підвищити мінімальну зарплатню і забрати важелі наглядової діяльності могло б мати негативні наслідки саме для працівників. Тому інспектори Держпраці працюють у  штатному режимі, в першу чергу звертаючи увагу на роз’яснювальну роботу та налагодження з підприємцями ефективної співпраці».


   

 • Управління Держпраці звертається до споживачів побутового газу в області

  Управління Держпраці звертається до споживачів побутового газу в області

  З початку року на Буковині  вже сталося два нещасні випадки при використанні газу у побуті, в яких постраждали четверо осіб. Вчасно надана оперативна медична допомога врятувала буковинцям не лише здоров’я, але й життя.
  Управління Держпраці у Чернівецькій області вчергове звертається до користувачів побутового газу й повідомляє: упродовж 2016 року загалом в Україні сталось 63 аварії при використанні газу в побуті, в яких постраждали 115 осіб.
  Водночас повідомляємо: у попередньому, 2015, році зафіксовано  55 випадків, внаслідок яких було травмовано 116 осіб.
  За статистикою, найбільша кількість аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті стається під час опалювального сезону.
  Найчастіше це відбувається внаслідок самовільно встановленого газового обладнання та через порушення елементарних правил безпеки.

  Шановні споживачі, пам’ятайте:
  встановлення, переміщення, заміна газових приладів, їхнє облаштування має відбуватися винятково фахівцями спеціалізованої організації;
  перед користуванням газовими приладами потрібно перевірити тягу у  димових та вентиляційних каналах;
  якщо виникала  підозра, що в помешканні стався витік газу, негайно повідомити про це аварійну службу. До приїзду фахівців у жодному разі не користуватися електроприладами та відкритим вогнем, перекрити вентилі на газових приладах, провітрити приміщення.

  Ці прості правила безпеки збережуть не лише здоров’я, але й життя!


   

 • На круглому столі у Чернівецькому обласному центрі зайнятості місцевим роботодавцям детально роз’яснено новації у законодавстві про працю

  На круглому столі у Чернівецькому обласному центрі зайнятості місцевим роботодавцям детально роз’яснено новації у законодавстві про працю

  Саме на змінах у законодавстві про працю, що почали діяти з першого січня 2017 року, наголосив під час засідання круглого столу у Чернівецькому обласному центрі зайнятості начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. 
  Зібрання відбувалося за участю представників влади, фахівців державних служб, роботодавців.
  Виступаючи перед присутніми, керівник Управління Держпраці акцентував увагу роботодавців щодо необхідності дотримання ними відповідних норм законодавства про працю, зокрема, у частині дотримання оплати праці, оскільки згідно зі статтею восьмою Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить на сьогодні 3200 гривень.
  Іван Луцак наголосив на тому, що у разі недотримання забезпечення відповідних соціальних стандартів, існує чітка відповідальність керівників підприємств, установ. організацій за порушення, зокрема:
  - у частині фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (штрафна санкція 96 тисяч гривень);
  - при порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, більш, ніж на один місяць діє така ж штрафна санкція, тобто, 96 тисяч гривень;
  - у разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці роботодавцю доведеться заплатити штраф, що складатиме 32 тисячі гривень за кожного працівника.
  За недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про альтернативу (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» штраф за одного працівника складатиме таку ж суму, а саме 32 тисячі гривень.
  Водночас керівник Управління акцентував на позитивних прикладах співпраці з роботодавцями Буковини, закликавши їх ще активніше звертатися до Управління Держпраці у Чернівецькій області за фаховою підтримкою чи консультацією.


   

 • На початок січня заборгованість по заробітній платі в області становила понад один мільйон 900 тисяч гривень

  На початок січня заборгованість по заробітній платі в області становила понад один мільйон 900 тисяч гривень

  Відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та орендної плати за земельні і майнові паї, на якому розглянуто питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в області.
  За оперативними даними моніторингу, станом на перше січня 2017 року загальна сума боргу із виплати заробітної плати в області становила понад один мільйон 900 тисяч гривень.
  Під час засідання, участь в якому взяв начальник Управління Держпраці Іван Луцак, констатувалося: упродовж року в області вживалися відповідні заходи щодо зменшення заборгованості по заробітній платі.
  Зокрема, керівник Управління відзвітував: упродовж року головними державними інспекторами відомства проведено 30 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати на 23 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.
  Матеріали перевірок на 13керівників - порушників трудового законодавства було направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності за відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  За невиконання законних вимог державних інспекторів щодо погашення заборгованості чотирьох роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності.
  Матеріали перевірок щодо 10керівників передано до правоохоронних органів. За результатами проведених головними державними інспекторами Управління перевірок та на виконання вимог їхніх приписів, працівникам упродовж року погашено заборгованості з виплати заробітної плати на суму 4924,8 тисяч гривень.


   

 • Торік за порушення трудового законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто понад півтори сотні керівників

  Торік за порушення трудового законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто понад півтори сотні керівників

  Головними державними інспекторами Управлінням Держпраці у Чернівецькій області загалом у 2016 році проведено 452 перевірки з питань додержання законодавства про працю, перевірено 421суб’єкта господарювання області.
  Як результат, матеріали перевірок на 307керівників - порушників трудового законодавства направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності за відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  За рішеннями судів у 2016 році оштрафовано 167 посадових осіб.
  За цей же період за невиконання законних вимог головних державних інспекторів Управління Держпраці 33 роботодавців було притягнуто до адміністративної відповідальності.
  Направлено подання щодо притягнення 69 посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, з яких задоволено 45. Матеріали перевірок щодо п’ятнадцяти керівників передано до правоохоронних органів, порушено чотири кримінальні справи, повідомляють у відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

 • Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

  Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

  Міністерство соціальної політики щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон) інформує.

  Законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:

  – запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);

  – встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;

  – незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.

  Із 01.01.2017  прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” затверджено у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень, у погодинному розмірі – 19,34 гривні.

  Згідно із Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  У випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень)

  Якщо ж умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

  Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний  провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

  Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

  Час простою не з вини працівника оплачується згідно з нормами статті 113 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) без проведення доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

  При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної заробітної плати.

  Якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах встановленої працівнику тривалості робочого часу,  яка є меншою нормальної тривалості робочого часу, відповідно до графіку роботи, йому нараховується заробітна плата у розмірі не нижчому від мінімальної заробітної плати.

  Для підприємств, на яких встановлено підсумований облік робочого часу,  з метою зменшення годин надурочної роботи та навантаження на фонд оплати праці рекомендується застосовувати такі облікові періоди як півріччя, рік.

  Законом також внесено зміни до законів України, в яких заробітна плата або посадові оклади визначались на основі мінімальної заробітної плати. Відповідно до цих змін розміри заробітної плати та посадових окладів будуть визначатись у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

  Звертаємо увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.12.2016 № 1037 „Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.

  Із 01.01.2017 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, визначеного у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році  становить 1 600 гривень.

  При цьому керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати доручено забезпечити в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують її  на рівні мінімальної, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності  та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

  У зв’язку з цим місцевим державним адміністраціям треба взяти на особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, особливу увагу звернути на недопущення „зрівнялівки” в розмірах заробітної плати, скорочення працівників, переведення їх на неповний робочий час.

  Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

  Статтею 56 КЗпП передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

  Також звертаємо увагу, що змінювати істотні умови праці роботодавець вправі лише за наявності змін в організації виробництва та праці. Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 „Про практику розгляду судами трудових спорів” визначено, зокрема, що зміною в організації виробництва і праці визнається раціоналізація робочих місць, введення нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну або на індивідуальну форму, впровадження передових методів, технологій тощо.

  За матеріалами msp.gov.ua

 • За результатами перевірок фахівців Управління Держпраці, минуло річ півтори тисячі працівникам підприємств, установ та організацій Буковини погашено заборгованість по заробітній платі майже на п’ять мільйонів гривень

  За результатами перевірок фахівців Управління Держпраці, минуло річ півтори тисячі працівникам підприємств, установ та організацій Буковини погашено заборгованість по заробітній платі майже на п’ять мільйонів гривень

  Так, фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області упродовж минулого, 2016, року проведено 30 перевірок додержання законодавства про працю в частині своєчасної виплати заробітної плати.
  Перевірками було охоплено 23 підприємства-боржники із виплати заробітної плати.
  На 13 керівників-порушників трудового законодавства матеріали перевірок направлено до суду на предмет притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: «Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці».
  За невиконання законних вимог державних інспекторів щодо погашення заборгованості четверо роботодавців притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали перевірок щодо десятьохкерівників передано до правоохоронних органів.
  За результатами проведених перевірок та на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління впродовж 2016 року погашено заборгованості із виплати заробітної плати на суму понад 4 920 тисяч гривень, зокрема, працівникам ДП «Чернівецький облавтодор» та філій підприємства - «Кіцманський райавтодор, «Заставнівський райавтодор», «Вижницький райавтодор», «Хотинський райавтодор», «Сторожинецький райавтодор», «Путильський райавтодор», «Глибоцький райавтодор», «Кіцманський райавтодор», працівникам Хотинського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету, ПП «Буряк», ПАТ «Індустрія», ПрАТ «Агрошляхбуд», МКП «Чернівцітеплокомуненерго», ПрАТ «Авіакомпанія «Буковина», ПП «Карпат-ліс», ТОВ «Дністрові сади», Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету, ТЗоВ «Дністер-СГЕМ», ТЗоВ «Захід-СГЕМ», ЧУ «ЗАТ «Електро», філії «Чернівецька ДЕД» та інших підприємств області.

  Загалом заборгованість по заробітній платі виплачено 1554 працівникам.


   

 • «Створення мобільних робочих груп, які контролюватимуть процес виплати мінімальної заробітної плати працівникам, є превентивним заходом»

  «Створення  мобільних робочих груп, які контролюватимуть процес виплати мінімальної заробітної плати  працівникам, є превентивним заходом»

  У такі  міжвідомчі робочі групи будуть входити державні службовці, які працюють, наприклад, в Держпраці, в Державній фіскальній службі, в структурних підрозділах обласних державних адміністрацій.  

  Про це в прямому ефірі 112 каналурозповів Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

  Завдання робочих груп на першій стадії виплати мінімальної зарплатні (3200 гривень.) моніторити, чи немає порушень з боку підприємців і, чи дійсно, виплачуться зарплатня та сплачується єдиний соціальний внесок.

  За інформацією, яка подекуди з’являється в соціальних медіа та й в суспільстві, існує така думка, що роботодавці бажають оптимізовувати, зберігати свої прибутки і не платити більше.

  «Аби не потрапити в односторонню ситуацію, коли за рішеннями Президента України, Парламенту, Уряду та й інших держорганів ми маємо покращувати добробут громадян, а бізнес на зустріч не йде, власне, превентивний метод – це і є створення робочих груп, які будуть контролювати процес виплати мінімальної зарплатні»– зазначив Роман Чернега.

  За словами Голови Держпраці, створення робочих груп не несе навантаження на бюджет, додаткових витрат не передбачається. Адже, наприклад, у склад груп будуть входити інспектори Держпраці, які за своїми обов’язками мають здійснювати попереджувальну діяльність, а також контролювати саме забезпечення гарантії виплати мінімальної зарплатні. Тож по суті це та сама робота, яку виконували службовці у межах своєї компетенції, тільки тепер вони це будуть робити в міжвідомчій групі.

  Створення міжвідомчих груп – це новий етап побудови свідомого суспільства.

  «Якщо ми хочемо мати європейські стандарти життя, не треба чекати, коли працівник напише скаргу на роботодавця, потрібно передбачити, попередити, якщо необхідно, перевірити» – підкреслив Роман Чернега.


   

 • Ситуацію із підвищенням мінімальної заробітної плати моніторитимуть в усіх регіонах

  Ситуацію із підвищенням мінімальної заробітної плати моніторитимуть в усіх регіонах

  За дорученням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в Уряді створена робоча група на чолі з профільним Віце-прем'єр-міністром Павлом Розенком, що відслідковуватиме реалізацію рішення щодо підвищення мінімальної заробітної плати удвічі. Такі ж спеціальні робочі групи будуть створені в областях та містах країни.
  "Я дав доручення профільному Віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку, він уже предметно цим питанням займається, створені групи, які будуть чітко моніторити ситуацію, як людям нараховується заробітна плата, як вона сплачується. Найближчим часом ми зробимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де, на якому підприємстві не виплачується заробітна плата, або занижується, або приховується, і ми будемо дуже чітко реагувати, тому що в областях і містах будуть створені спеціальні робочі групи, які за перший період часу будуть відслідковувати і допомагати відновлювати справедливість на місцях", - повідомив Прем'єр-міністр, відкриваючи засідання Уряду у середу.
  Глава Уряду поставив завдання щотижнево інформувати його про конкретні цифри реалізації рішення про підвищення мінімальної заробітної плати. У свою чергу він буде повідомляти країну про те, "що відбувається з виплатою заробітної плати".
  "Ми будемо публічно наводити дані, які будуть засвідчувати, як відбувається зміна системи оплати праці по відношенню до українських громадян. Це для нас є теж дуже важливим пріоритетом, - наголосив Володимир Гройсман. - Ми доведемо це рішення до повноцінної реалізації у всіх куточках нашої країни".
  Уряд у цьому питанні співпрацює у тому числі з профспілками та федерацією роботодавців, зауважив він.
  "Я хочу запевнити, що я доб'юся того, що кожен працедавець буде належним чином оцінювати роботу найманого працівника. Нічого, якщо власник бізнесу трохи менше заробить грошей, трошки менше, а його працівники будуть отримувати значно більше. Це має бути логіка наших дій", - підкреслив Прем'єр-міністр.

  За матеріалами Урядового порталу


   

 • Комісія встановить причини отруєння чадним газом двох людей

  Комісія  встановить причини отруєння чадним газом двох людей

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області  створюється комісія з розслідування технічних причин настання нещасного випадку при використанні газу у побуті, в якому постраждали двоє мешканців Чернівців 1979  та 2008 року народження.

  Нещасний випадок мав місце близько 22 години вечора сьомого січня у приватному помешканні на вулиці Донбасівській обласного центру.

  За попередньою версією, нещасний випадок  трапився  унаслідок порушення правил безпеки при використання газу у побуті, а саме через потрапляння у приміщення продуктів згорання від роботи  димохідного котла.

  Як наслідок, мешканці квартири отруїлися чадним газом.

  Комісія технічного розслідування, яку очолить головний державний інспектор  відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Сергій Андрієць  Управління Держпраці у Чернівецькій області  з’ясує остаточні обставини та  причини настання нещасного випадку при використанні газу у побуті.   

 • До уваги керівників підприємств, установ. організацій: у нинішньому, 2017, році мораторій на проведення перевірок фахівцями Держпраці не поширюється

  До уваги керівників підприємств, установ. організацій: у нинішньому, 2017, році мораторій на проведення перевірок фахівцями Держпраці не поширюється

  Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»  з першого січня  до 31 грудня 2017 року запроваджено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових та позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

  Виняток становлять позапланові заходи, які здійснюються органами державного нагляду (контролю) з таких підстав:

  1. з підстави, передбаченої частиною другою цієї статті (за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності;

  2. за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

  3. за рішенням суду;

  4. у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

  Позаплановий захід державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.

  Згідно із статтею 6, дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці та її територіальними органами.