UP

На семінарі - навчанні обговорено корупційні ризики, пов’язані з виконанням посадових обов’язків державними службовцями

На семінарі -  навчанні обговорено корупційні ризики, пов’язані з виконанням посадових обов’язків державними службовцями

Участь у семінарі - навчанні взяли фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області та державного підприємства «Чернівецький експертно-технічний центр Держпраці».

До роботи долучився завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Чернівецької ОДА Юрій Манастирський.

Під час зібрання обговорено, зокрема, питання запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушення; корупційні ризики та чинники корупційного ризику; запобігання конфлікту інтересів.

Головний   спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці у Чернівецькій області Яна Яковчук наголосила, найперше,  на корупційних ризиках та чинниках корупційного ризику в діяльності посадових осіб державного відомства.

"Одним із основних напрямів у сфері запобігання корупції є виявлення корупційних ризиків, які можуть виникнути у діяльності державних службовців, а також усунення умов та причин виникнення цих ризиків. При цьому, за поширеністю корупційні ризики у діяльності державних службовців можна розташувати в наступному порядку: недоброчесність державних службовців; виникнення конфлікту інтересів; безконтрольність з боку вищого керівництва; наявність дискреційних повноважень» - підкреслила головний спеціаліст Управління.

Обговорено також про потенційний конфлікт інтересів, адже саме виникнення конфлікту інтересів є суттєвим корупційним ризиком.

Під час навчання окремо наголошено на обмеженнях щодо отримання подарунків державними службовцями та заходах, пов'язаних із цим та передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Ще одна визначальна тема семінару для службовців Держпраці - початок кампанії декларування доходів та питання, пов’язані із застосуванням електронного цифрового підпису.


 

 

Ми на YouTube

Важливо