UP

Громадяни запитують – фахівці Управління відповідають

Громадяни запитують – фахівці Управління відповідають

До Управління Держпраці у Чернівецькій області надходять запитання громадян щодо дотримання трудового законодавства в окремих випадках у період воєнного стану.

Зокрема, заявник цікавиться, чи дозволено  отримання відпустки за власний рахунок працівнику, котрий працює у підрозділі однієї зі служб  оперативного реагування у період воєнного стану?

Фахівці Управління Держпраці роз’яснюють:

Порядок надання відпусток працівникам врегульовано Законом України «Про відпустки».

Даним нормативним документом визначено, що надання відпустки без збереження заробітної плати врегульовано статтею 25 - «Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов’язковому порядку» та статтею 26 - «Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін».

Водночас Перелік тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб врегульовано статтею 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

У даному переліку відсутня підстава щодо ненадання працівникові відпусток, у тому числі, й без збереження заробітної плати.

Таким чином, у разі наявності підстав, визначених статтею 25 Закону України «Про відпустки», роботодавець  зобов’язаний  надати заявникові відпустку без збереження заробітної плати.

Однак, відповідно до норм статті 26 Закону України «Про відпустки», відпустка за власний рахунок працівнику може надаватися виключно за згодою сторін.


 

 

    

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку