UP

Найбільше нехтують законодавством про працю на підприємствах приватної форми власності

Найбільше нехтують законодавством про працю на підприємствах приватної форми власності

Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  у минулому, 2017, році на підприємствах, в установах та організаціях регіону здійснено  454 заходи державного нагляду та  контролю  - 377 перевірок та 77 інспекційних відвідувань.  Перевірено 421 субєкта господарювання.

У ході перевірок виявлено понад 980 порушень законодавства про працю та державне соціальне страхування. Майже половина від виявлених порушень - з питань  оплати праці, а саме заборгованість  із виплати заробітної плати, недотримання її мінімальних гарантій, невиплата компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати тощо. Зафіксовано також значний відсоток порушень (18%)  щодо робочого часу та часу відпочинку працівників. Порушення щодо укладання трудового договору між роботодавцем та найманим працівником фіксуються у 7% перевірок.

Найбільша кількість порушень законодавства про працю - на  підприємствах та в установах приватної форми власності, за видами діяльності - в закладах торгівлі та громадського харчування.

З метою усунення виявлених порушень головними державними інспекторами Держпраці роботодавцям винесено 265 приписів. Направлено до суду на предмет притягнення  до адміністративної відповідальності матеріали на 238 керівників - порушників трудового законодавства. За рішеннями судових інстанцій оштрафовано 192 посадових осіб.

У 2017 році Управлінням Держпраці  направлено подання  про притягнення до дисциплінарної відповідальності  23 посадових осіб, щодо двох посадових осіб відповідні матеріали було направлено до правоохоронних органів.


 

Ми на YouTube

Важливо