UP

Для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад відбувся черговий навчальний семінар

Для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад відбувся черговий навчальний семінар

Семінар-навчання для інспекторів праці та посадових осіб, котрі виконують обов’язки інспекторів праці органів місцевого самоврядування ініційовано  фахівцями Управління Держпраці у Чернівецькій області, зокрема, відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів.

Під час семінару представникам органів місцевого самоврядування заступник начальника Управління Держпраці  у Чернівецькій області Галина Кушнір та начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч детально роз’яснили  норми законодавства про працю, зокрема, Порядок здійснення  державного контролю за додержанням законодавства про працю відповідно Постанови Кабінету Міністрів України  №295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Акцентували увагу на практичних аспектах проведення заходів контролю, зокрема, за своєчасною  та у повному обсязі оплатою праці працівників трудових колективів, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, належного оформлення трудових відносин.

Слухачам семінару детально роз’яснено про відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.

Наразі фахівців органів місцевого самоврядування націлено  на проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи  серед роботодавців у громадах, особливо щодо незадекларованої зайнятості.  

«Націлюємо вас на те, що накладання штрафних санкцій  за порушення законодавства про працю на роботодавців не є основною  ціллю в діяльності ні інспекторів праці, ні головних державних інспекторів Управління Держпраці. Роботодавець повинен бачити в нашій  діяльності не каральний орган, а фахівців, які детально роз’яснять  і допоможуть працювати йому у правовому полі, - підкреслила слухачам навчального семінару заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір. - За результатами нашої співпраці, роботодавець повинен усвідомлювати усі ризики порушення ним законодавства про працю, у том числі, й фінансових санкцій».   

Наразі в області створено 26 обєднаних територіальних громад, інспектори праці вже є у 18 із них.   

Під час проходження семінару відповідні посвідчення інспекторів праці було вручено фахівцям Недобоївської, Клішківської та Конятинської  сільських рад – Валентині Дудчак, Івану Руснаку, Тетяні Пелепко.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка