Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації
Суб’єкти господарювання області зобов’язані вжити додаткових заходів для організації безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації
На найближчі кілька діб в Україні очікується різке погіршення погодних умов, зокрема, зниження температури повітря, шквалисті пориви вітру, заметілі, хуртовини.
У зв’язку із цим Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання краю щодо проведення ними низки додаткових заходів, спрямованих на організацію безпечного виконання робіт в умовах ускладненої погодної ситуації.
Так, на підприємствах автомобільного транспорту за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згоряння і виникнення неполадок в результаті перевантажень.
Для зменшення впливу несприятливих умов на працюючих та техніку, роботодавцям необхідно виконати низку організаційних та технічних заходів з підготовки пунктів технічного обслуговування, майстерень, транспортних засобів та механізмів до роботи в складних погодних умовах, створення певного запасу матеріально-технічних ресурсів.
За несприятливих умов погоди машини в далекі рейси направляти забороняється. У випадку необхідності число машин, що направляються, повинно бути не менше двох, водії повинні пройти інструктаж з охорони праці.
На підприємствах будівельної галузі у разі погіршення погодних умов категорично забороняється:
виконувати зовнішні будівельні роботи на самопідіймальних колисках у разі, якщо сила вітру сягає швидкості від 10 м/с;
здійснювати монтаж риштувань: при температурі -30°С та швидкості вітру 0^-2 м/с; при температурі -20°С і швидкості вітру 10^-15 м/с; під час інтенсивних снігопадів і вітру.
У зимовий час на будівельному майданчику риштування, драбини, робочі місця і підходи до них мають бути очищені від снігу, льоду та посипані піском.
Працівники, котрі виконують роботи у зимовий період, мають бути забезпечені роботодавцем спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
Роботодавець зобов’язаний встановити додаткові перерви у роботі для обігріву працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі, організувати для них гаряче харчування.
Керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій несуть особисту відповідальність за дотримання з боку підлеглих працівників вимог безпеки під час роботи в складних погодних умовах.