UP

Підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни на підприємствах лісової галузі забезпечить зниження рівня виробничого травматизму

Підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни на підприємствах лісової галузі забезпечить зниження рівня виробничого травматизму

На цьому наголосив на розширеному засіданні колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства,  що відбулася на базі Сторожинецького лісомисливського  господарство,  начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  

Загалом аналіз виробничого травматизму, у тому числі,  й зі смертельним наслідком в державі засвідчує:  серед  усіх галузей виробництва найбільша кількість смертельно травмованих на 1000 працюючих  трапляється у лісовій галузі.

На жаль, упродовж останніх років  смертельний травматизм у лісовому господарстві області  був значно вищим, ніж в інших українських регіонах  - при середньому обсязі продукції лісового господарства Буковини, що складала  3, 4 % від продукції лісогосподарської діяльності загалом в країні, (дані 2015 року) випадки смертельного травматизму  у лісгоспах краю склали третину від загальної кількості смертельних випадків, що мали місце у лісомисливських господарствах інших українських регіонів.

Констатовано:  у минулому, 2016 році, у лісовому господарстві сталося чотири нещасні випадки, один із них - зі смертельним наслідком, тоді як за аналогічний період позаминулого року ці показники були на третину вищі.  Однак, підкреслено, що з початку нинішнього, 2017, року  (станом на першу декаду травня) у лісовій галузі вже зафіксовано один нещасний випадок зі смертельним наслідком.

«Тільки підвищення рівня трудової та технологічної дисципліни, наповнення реальним змістом інструкцій з охорони праці, посадових інструкцій, організація якісного навчання та перевірки знань працівників з охорони праці дозволить поліпшити стан промислової безпеки та охорони праці у галузі», - підкреслив перед учасниками колегії керівник Управління Держпраці.  

Запобіганню виробничому травматизму сприятиме організація кілька ступеневого контролю за станом охорони праці на підприємствах і посилюватиме, насамперед, відповідальність самих працівників  при  виконанні трудових обов’язків.   

У полі зору відповідальних осіб постійно мають перебувати питання технічної справності основних засобів виробництва , у тому числі, технологічного обладнання, дотримання вимог технологічних карт та виконання робіт підвищеної небезпеки.


 

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку