UP

На круглому столі обговорено проблеми тінізації трудових відносин та заробітної плати у сферах економіки Чернівецької області

На круглому столі обговорено проблеми тінізації трудових відносин та заробітної плати у сферах економіки Чернівецької області

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір взяла участь у засіданні круглого столу на тему: «Проблеми тінізації трудових відносин та заробітної плати у сферах економіки Чернівецької області».

Організатором зібрання виступило Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

Участь у ньому  взяли: начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Олександр Соломко, голова Ради Федерації роботодавців Чернівецької області Микола Бузинський, голова Чернівецької облпрофради Володимир Шкварковський, начальник відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Максим Возьний.

Виступаючи на засіданні, заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір акцентувала увагу  присутніх на тому факті, що фахівцями Управління Держпраці у  межах повноважень  забезпечується контроль, зокрема,  за станом укладення трудових угод роботодавцями з найманими працівниками.

«Упродовж січня-квітня нинішнього року фахівцями відомства проведено 112  перевірок, у 5 роботодавців встановлено порушення законодавства про працю щодо оформлення трудових відносин, ведення кадрового діловодства, виявлено 10 працівників, які працювали без належного оформлення трудових відносин, наголосила у своєму виступі Галина Кушнір. - На 7 суб’єктах господарювання виявлено 133 працівника, які виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору. За результатами перевірок керівникам надано приписи щодо оформлення працівників згідно чинного законодавства.

За вказаний період працівниками відділу проведено дванадцять перевірок.

Всього на 12 суб’єктах господарювання було виявлено 144 працівника без належного оформлення, а саме з 133-ма укладено цивільно-правові договори замість трудових, а 10 працівників взагалі працювали нелегально». 

Також було акцентовано на тому, що на виконання вимог приписів головних державних інспекторів Управління  Держпраці, з початку 2016 року працівникам буковинських підприємств, установ, організацій  донараховано коштів на загальну суму – 864,7 тис.грн., а саме: до мінімального розміру заробітної плати, за роботу у понаднормовий та нічний час, святкові і  вихідні дні та інше донарахування склали суму у понад 163 тисячі гривень;  компенсації за невикористані відпустки – понад три тисячі гривень; індексації заробітної плати –  понад 698 тисяч гривень.

Під час роботи круглого столу Галина Кушнір внесла низку пропозицій, серед яких наступні: 

"З метою своєчасного виявлення та реагування на факти використання нелегальної праці, виплати зарплати "в конвертах" вважаємо за необхідне розглянути на відповідному рівні питання щодо можливості  державним інспекторам праці проводити перевірки у фізичних та юридичних осіб , які використовують найману праці та працю фізичних осіб безперешкодно, без попереднього повідомлення у будь-яку годину доби", - підкреслили заступник начальника Управління Держпраці.   

Наступна пропозиція стосувалася доцільності розгляду на відповідному рівні питання щодо користування спеціалістами Держпраці інформаційною базою органів Державної фіскальної служби та органів Пенсійного фонду України щодо суб’єктів господарювання області   в частині повідомлення органів ДФС про прийом працівників на роботу, даних про нарахування єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб.


 

Інформкампанія

Актуально

Конкурс дитячого малюнку