UP

Проходження навчань з питань охорони праці убезпечить від виникнення нещасних випадків на виробництві

Проходження навчань з  питань охорони праці убезпечить від виникнення нещасних випадків на виробництві

Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак днями взяв участь в оцінюванні знань працівників місцевих підприємств, установ, організацій, які проходили навчання з охорони праці у Чернівецькому обласному навчально-курсовому комбінаті.

Виступаючи перед учасниками перевірки знань, керівник територіального органу Державної служби України з питань праці, зокрема, наголосив на тому, що проходження навчання з охорони праці є прямим виконанням статті 18 Закону України «Про охорону праці».

«Саме цією статтею регламентовано, що під час прийняття на роботу, чи в процесі її виконання, працівники зобов’язані проходити інструктаж, навчання та перевірку з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків на виробництві та правил поведінки у разі виникнення аварій», - зазначив Іван Луцак.

Керівник Управління акцентував перед слухачами навчальних груп на безумовному виконанні фахівцями статті 14 Закону України «Про охорону праці».

«Законодавчими нормами даної статті закріплено, що кожен працівник на підприємстві, в установі, організації зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Виконання цих норм працівниками забезпечить мінімізацію виникнення нещасних випадків на виробництві та створить безпечні на здорові умови праці», - підсумував у виступі посадовець Держпраці.

Учасникам перевірки знань з охорони праці повідомлено також, що загалом за одинадцять місяців 2019 року на підприємствах, в установах та організаціях Чернівецької області зареєстровано 33 нещасних випадки виробничого травматизму, п’ ять із них - зі смертельним наслідком.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка