UP

На нараді у Сторожинецькій РДА наголошено на результатах кампанії із детінізації зайнятості в області

На нараді у Сторожинецькій РДА наголошено на результатах кампанії із детінізації зайнятості в області     

Днями фахівці Управління Держпраці у Чернівецькій області взяли участь у відкритій нараді, що відбулася у Сторожинецькій районній державній адміністрації.

Нарада відбулася за участю представників окремих структур Чернівецької ОДА, керівників району, низки територіальних органів державних відомств.

Під час наради розглядалася низки питань. Серед них - щодо легалізації зайнятості  населення.

Одним із доповідачів з даного питання виступила заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Галина Кушнір.

Під час виступу посадовець наголосила на тому, що територіальним органом Державної служби України з питань праці серед роботодавців та працівників регіону проводиться  широка інформаційно - роз’яснювальна кампанія щодо належного оформлення трудових відносин.

Галина Кушнір, зокрема,  підкреслила, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України за №649-р «Про заходи,  спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», фахівці  відомство спільно з представниками територіальних органів Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, іншими органами виконавчої влади та за участю представників органів місцевого самоврядування, проводять в області комплексні заходи , спрямовані на подолання цього негативного соціального явища.

Підкреслено, що з початку року (станом на завершення другої декади лютого) проведено загалом 161 комплексний захід. Виявлено 277 не задекларованих працівників, легалізовано працю 414 осіб.

Окремо Галина Кушнір акцентувала на повноваженнях інспекторів праці органів місцевого самоврядування та на результатах їхньої роботи у 2018 році.

«Слід відзначити, що саме у Сторожинецькій міській раді посада інспектора праці була введена однією із перших  в області, - зазначила посадовець Держпраці. - Загалом Управлінням забезпечено взаємодію із органами місцевого самоврядування задля ефективного контролю за оформленням трудових відносин та запобігання нелегальній зайнятості.

З метою вивчення практики здійснення контрольних заходів, інспектори праці Чернівецької, Вижницької, Вашківської, Сторожинецької  міських рад, Кострижівської, Юрковецької, Усть-Путильської сільських рад спільно з інспекторами праці Управління Держпраці здійснили 17 інспекційних відвідувань. За результатами спільної роботи, виявлено 37 неналежно оформлених працівників».

Ще одним із питань порядку денного на нараді розглядався стан промислової безпеки та охорони праці у сільському господарстві. Воно наразі актуальне з огляду на те, що в області стартувала весняна посівна кампанія.

На цьому акцентував начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці Микола Остапович.

Керівник відділу зазначив, що  в  агропромисловому секторі працює значна кількість працівник, тому  галузь залишається однією із найбільш травмонебезпечних.

«Територіальний орган Державної служби України з питань праці націлює роботодавців на створення здорових і безпечних умов праці працівників, - зазначив Микола Остапович. - Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця», роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці».

Учасникам зібрання, відповідальним за належне проходження посівної кампанії в районі, роботодавцям сфери АПК наголошено на необхідності проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці працівниками, проходженню ними медичних оглядів, необхідності повного забезпечення спецодягом, спецвзуттям та засобам індивідуального захисту.


 

 

 

 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка