UP

Студентам педагогічного коледжу фахівці Держпраці прочитали відкриту лекцію на тему безпечного використання газу у побуті

Студентам  педагогічного коледжу фахівці Держпраці прочитали відкриту лекцію  на тему безпечного використання газу у побуті

Зустріч зі студентською аудиторією педагогічного коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася у рамках проекту відкритих лекцій - бесід, започаткованого Управлінням Держпраці у Чернівецькій області.

Тематика лекцій - найрізноманітніша, зокрема, про найважливіше у законодавства про працю молоді, про безпеку та охорону праці молодих працівників, про безпечне користування газом у побуті.

Остання тема актуальна для студентської аудиторії буковинських вузів, коледжів, професійно-технічний училищ з огляду на те, що наприкінці минулого року у Чернівцях у приватному помешканні від отруєння чадним газом загинуло двоє студентів одного із вищих навчальних закладів.  

Тому Управління Держпраці задля ефективного виконання рішення колегії Державної служби України з питань праці від 28.12.2018 року вирішило посилити просвітницьку, інформаційно-роз’яснювальну роботу серед молоді задля безпечного користування газом у побуті.

«Щоразу на зустрічах зі студентами місцевих навчальних закладів фахівці територіального органу Державної служби України з питань праці зазначають на тому, що безпечність використання газу у побуті залежить від відповідальності  самих споживачів, - зазначив на зустрічі начальник Управління Іван Луцак. – Найпромовистішими у цьому контексті є статистичні дані. Так ось, лише у січні 2019 року  в українських регіонах  сталося чотирнадцять аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті, постраждало 34 особи. Вважаю за необхідне підкреслити: шістнадцятеро людей  померли від отруєння чадним газом».

Керівник Управління Держпраці також підкреслив, що у минулому, 2018, році фахівцями відомства  проводилося два технічних розслідування аварій, пов’язаної з використанням газу у побуті. Одна із аварій  мала місце у Новоселицькому районі через самовільне встановлення газобалонного устаткування. Тоді обійшлося без потерпілих. Однак, на  жаль, у друговому випадку через отруєння чадним газом загинуло, як вже зазначалося, двоє молодих людей.  

Частину лекційного заняття фахівці Держпраці присвятили розгляду законодавства про працю молоді, закликавши слухачів  активно цікавитися його нормами, що забезпечують працівникам гідні, здорові та безпечні умови праці.

Представники Управління акцентували увагу аудиторії на необхідності укладення з роботодавцями належних трудових договорів при  влаштуванні на роботу, обов’язковому  проходженні медичних оглядів. Детально зупинилися на переліку робіт, на яких молодим працівникам забороняється працювати, а також на умовах оплати праці.   

Відкрита лекція - бесіда зі студентами педагогічного коледжу відбулася у формі інтерактивного спілкування. Її учасники мали можливість поставити свої запитання й отримати на них вичерпні відповіді.

Участь у зустрічі взяли понад 150 вихованців коледжу.

На зібранні були присутні викладачі та керівництво навчального закладу в особі заступника директора з навчальної, методичної та наукової роботи  Мирослави Сичової, заступника директора з виховної роботи Василя Процюка, заступника директора з адміністративно - господарської роботи Івана Миронюка, а також фахівці з охорони праці навчального закладу.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка