UP
Фільтр
 • Врегульовано питання щодо спрощення процедур надання та переоформлення гірничих відводів

  Врегульовано питання щодо спрощення процедур надання та переоформлення гірничих відводів

  Кабінетом Міністрів України від 12 червня 2019 року прийнято Постанову за № 500 „Про внесення змін до Положення про порядок надання гірничих відводів”.

  Зазначеним актом врегульовано питання щодо отримання гірничих відводів відповідно до чинних законодавчих актів, зокрема, Закону України від 01.03.2018 № 2314-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі”, „Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, „Про адміністративні послуги”, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  Прийнята постанова дає можливість конкретизувати:

  перелік корисних копалин, на розробку яких не потребується отримання акту про надання гірничого відводу (користування нафтогазоносними надрами, користування надрами для розробки родовищ торфу та підземних вод (крім мінеральних);

  переоформлення актів про надання гірничих відводів за спрощеною процедурою у випадках продовження строку дії спеціального дозволу на користування ділянкою надр;

  норми погодження питань надання гірничого відводу із вимогами чинного законодавства в частині віднесення питання надання земельних ділянок для розміщення та обслуговування об’єктів, пов’язаних із видобуванням корисних копалин, як для суспільних потреб.

  Реалізація зазначеної постанови Кабінету Міністрів України позитивно вплине на стан додержання суб’єктами господарювання гірничого законодавства та законодавства про надра, сприятиме підвищенню відповідальності суб’єктів господарювання, які отримали акти про надання гірничих відводів, щодо забезпечення безпеки людей та збереження майна, споруд та навколишнього природного середовища під час розробки родовищ корисних копалин, експлуатації гірничих об’єктів, ліквідації (консервації) гірничодобувних підприємств.


   

   

   

 • Подолання не задекларованої зайнятості в регіоні - пріоритетний напрям роботи Управління Держпраці

  Подолання не задекларованої зайнятості в регіоні - пріоритетний напрям роботи Управління Держпраці

  Про це заявила на зустрічі з мас-медіа заступник начальника Управління Держпраці Галина Кушнір.

  Посадовець територіального органу Державної служби України з питань праці  взяла участь у прес-конференції для місцевих та регіональних журналістів, яка відбулася сьогодні у залі Чернівецької обласної державної адміністрації.

  Тема прес-конференції - «Про результати діяльності державних відомств, спрямованої на подолання не задекларованої зайнятості в області».

  Так, Галина Кушнір розповіла про результати роботи Держпраці.

  Заступник керівника акцентувала на тому, що за п’ять місяців 2019 року фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  проведено 187 інспекційних відвідувань; виявлено 172 працівників, допущених до роботи без належного працевлаштування.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-розяснювальної  роботи з початку року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 1451 трудову угоду.

  Галина Кушнір також наголосила на тому, що на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України за №649-Р «Про заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості  населення», Управлінням Держпраці спільно з територіальними органами ДФС та Пенсійного фонду України, іншими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування проводяться комплекс заходів.

  З початку року проведено 236 таких заходів, виявлено 291 незадекларованого працівника, легалізовано працю 432 працівників.    

  Участь у прес-конференції взяли представники Головного управління Державної фіскальної служби  та Головного управління Пенсійного фонду  України у Чернівецькій області Наталія Чернівчан та Майя Філіпець, а також директор департаменту соціального захисту Чернівецької ОДА Віталій Савкін.  


   

 • У спекотний період роботодавцям слід змінити порядок робочого дня на підприємствах

  У спекотний період роботодавцям слід змінити порядок робочого дня на підприємствах 

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  застерігає роботодавців та працівників щодо організації раціонального режиму роботи на підприємствах, в установах та організаціях у період підвищеної температури повітря.

  При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря плюс 35 за Цельсієм і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15 - 20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10 хвилин в охолоджувальних приміщеннях.

  При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4 - 5 годин і 1,5 - 2 години для осіб  без спеціального одягу.

  Робота при температурі зовнішнього повітря більше +37ºС за показниками мікроклімату є небезпечною (екстремальною).

  За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. 

  Роботодавцям слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

  В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодших 25 і не старших 40 років.

  В охолоджувальних приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні +24 -25ºС .

  Для захисту від надмірного теплового випромінювання працівникам необхідно використовувати спеціальний одяг, або одяг з натуральних тканин.

  З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму.

  Фахівці рекомендують вживання мінеральної лужної води, молочно - кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.

  Вживати  воду слід часто і в невеликих кількостях. При температурі повітря понад +30ºС і виконанні фізичних робіт,  потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину.


   

   

   

   

 • Урядом упорядковано питання контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю

  Урядом упорядковано питання контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю

  З метою здійснення належного державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідно до вимог статей 19 і 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та на виконання плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Указу Президента України від 13.12.2016 № 553 „Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю”, схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 (протокол № 4), Уряд ухвалив постанову „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70”, яка передбачає внесення змін до Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, та Порядку зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до нормативу таких робочих місць у господарських об’єднаннях, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70.

  Постановою передбачено:

  надання допомоги підприємствам, установам, організаціям, фізичним особам, які використовують найману працю, та господарським об’єднанням, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, щодо розрахунку кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю з метою зарахування до нормативу таких робочих місць;

  визначення правових підстав та методики проведення планових та позапланових перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, та господарських об’єднань, до складу яких входять підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, Держпраці та її територіальними органами з питань додержання суб’єктами господарювання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

  Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики України.


   

   

   

 • Вітання з Днем Конституції

  Вітання з Днем Конституції

  Шановні буковинці!

  Прийміть найщиріші вітання з Днем Конституції – Законом, що закріплює основні засади вільної, демократичної, правової країни.

  28 червня 1996 року відбулася історична подія, що  закріпила незалежність держави, в якій життя, здоров’я, безпека людини, її гідність є найвищою цінністю.   

  З нагоди відзначення Дня Конституції бажаю вам та вашим родинам здоровя, радості,достатку, злагоди та миру.

  Зі святом!

  З повагою, Іван Луцак – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • На ІІІ засіданні кластера 6 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС говорили про трудове законодавство та безпечні умови праці

  На ІІІ засіданні  кластера 6 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС  говорили про трудове законодавство та безпечні умови праці

  У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України відбулося ІІІ засідання кластера 6 (питання зайнятості, охорони здоров’я, соціальної політики та рівних можливостей) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

  В заході взяли участь делегація Європейського Союзу (Представництво Європейського Союзу в Україні, Європейська комісія з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів, Європейська служба зовнішніх справ), представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, Державної служби України з питань праці та Державної служби зайнятості України, повідомляється на сайті відомства.

  Директор департаменту з питань праці Держпраці Ігор Дегнера визначив прогрес у розробці Національного плану дій щодо забезпечення безпечних і здорових умов праці, а також доповів про реформу інспекції праці, зокрема про боротьбу з неформальною зайнятістю та порушенням трудового законодавства.

  Заступник директора департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки - начальник відділу нагляду в металургії, машинобудуванні та енергетиці Олександр Ігнатов доповів про імплементовані директиви та регламенти ЄС, які стосуються охорони здоров’я та безпеки праці на робочому місці.


   

 • Про результати роботи Управління Держпраці щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю у 2018 році

  Про результати роботи Управління Держпраці  щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю у 2018 році

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: за п’ять місяців 2018 року фахівцями Держпраці  здійснено   156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 роботодавців, із них:  93 - юридичні особи, 43- фізичні особи-підприємці та інші.

  Серед перевірених суб’єктів господарювання:  48 -  підприємства приватної форми власності, 28 - державної,  13 - комунальної,  4 - колективної, 43 фізичні  особи - підприємці та 13 робочих органів виконавчих дирекцій Фондів.  

  За видами економічної діяльності: 24 перевірені  суб’єкти господарювання  - зі сфери промисловості, 23 - оптової та роздрібної торгівлі, 14 - будівництва, 12 - сільського господарства, 10 - транспорту і зв’язку, 9 - готельних комплексів, 16 - установ державного управління, 7 -  освіти та інші.

  У ході проведення контрольних заходів  головними державними інспекторами виявлено 354 порушення трудового законодавства. Із них майже 70 % порушень  зафіксовано на  підприємствах приватної власності і у фізичних-осіб підприємців.  Із загальної кількості порушень  53% -  порушення з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати та інші, 17% - порушення щодо оформлення трудових відносин, 15% - порушення щодо робочого часу і часу відпочинку.

  За результатами інспекційної роботи керівникам підприємств, установ, організацій  видано 88 приписів на усунення порушень. Складено та передано до суду 91 протокол  щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності,  на підставі яких за рішеннями судів оштрафовано 38 посадових осіб на суму 18 850 грн.

  Один із основних напрямів роботи -  питання дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості з неї.

  За січень-травень 2018 року на 17 економічно активних підприємствах, де допустили заборгованість із виплати заробітної плати, проведено інспекційні відвідування з питань дотримання законодавства про працю.  За результатами проведених перевірок на виконання вимог приписів погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1448,42 тис. грн. перед 409 працівниками.

  На підприємствах у ході перевірок здійснюється контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантійв оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці.

  З метою моніторингу ситуації з виплатою мінімальної заробітної плати та оперативного реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав в Управлінні проводиться аналіз звернень з цих питань.

  У ході здійснення контрольних заходів за січень-травень 2018 року порушень щодо недотримання мінімальної заробітної плати  не  виявлено.  Однак, у девяти  роботодавців виявлено  низку порушень щодо недотримання мінімальних  гарантій (невиплата заробітної плати  за роботу в нічний час;  за роботу у понаднормові години; за роботу у святкові дні), у 16 роботодавців  виявлено невиплату індексації заробітної плати.

  Пріоритетний  напрям діяльності Управління - запобігання використанню не задекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки області, життєвий рівень людей.

  За п’ять місяців нинішнього  року  інспекторами праці Управління виявлено 176 осіб, котрі працювали без належного оформлення, а саме: 31 працівник  без оформлення трудових відносин; 138 працівників без належного оформлення трудових відносин  (цивільно-правові угоди мали ознаки трудових), 2 працівники - підміна трудових відносин оформленням ФОП, 5 працівників прийнято на роботу без повідомлення органів ДФС.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної територіальним органом Держпраці України,  укладено 512 трудових угод.

  Згідно із Постановою  КМУ від 17.07.2013  № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення»  Управлінням,  у межах повноважень, застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання  області за порушення трудового законодавства (ст. 265 Кодексу законів про працю України). 

  З початку 2018 року винесено 97 постанов щодо накладення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства на суму  5041,206 тис. грн., з них за неоформлених працівників  -12 постанов на суму 3352,560 тис. грн.  

  З метою забезпечення контролю за належним оформленням трудових відносин роботодавцями області  керівниками Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та Управління Держпраці у Чернівецькій області затверджено План спільних дій з виявлення фактів мінімізації заробітної плати найманим працівникам та використання праці неоформлених працівників на 2018 рік. Згідно із Планом проводиться спільна робота з виявлення нелегальної зайнятості та інших порушень трудового законодавства, а також обмін інформацією щодо суб’єктів господарювання - порушників трудового законодавства.

  На підставі матеріалів органів Пенсійного фонду України  інспекторами Держпраці здійснено інспекційні відвідування на 32 суб’єктах господарювання. У ході контрольної роботи виявлено 127 порушень трудового законодавства щодо 208 працівників.  Виявлено 26 неналежно оформлених працівників. За порушення норм законодавства про працю винесено 39 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 1548,812 тис. грн.

  На підставі матеріалів Державної фіскальної служби  фахівцями Управління проведено 14 інспекційних відвідувань. Виявлено 15 неналежно оформлених працівників. За порушення норм законодавства про працю винесено 15 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 1731,195 тис. грн.


   

 • За не задекларовану працю п’яти працівників, роботодавцю доведеться сплати 558 тисяч гривень штрафу

  За не задекларовану працю п’яти працівників,  роботодавцю доведеться сплати 558 тисяч гривень штрафу

  Факти неврегульованих трудових відносин  встановлено у ході інспекційного відвідування фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно - правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області у товаристві з обмеженою відповідальність «Париж де Люкс», що займається підприємницькою діяльністю у Чернівцях.

  Інспекційне відвідування відбулося за результатами перевірки суб’єкта господарювання  фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області.

  Під час інспекційного відвідування ТОВ «Париж де Люкс»,  головні державні інспектори Держпраці  виявили  не задекларовану зайнятість  п’ятьох працівниць, котрі надавали клієнтам закладу перукарські послуги. 

  Жодного документа щодо врегулювання трудових відносин  між ТОВ «Париж де Люкс» та працівницями  надано не було. Працівниць  було допущено до роботи без укладення трудових договорів, оформлених наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівників на роботу.

  Штрафна санкція за використання не задекларованої праці, накладена посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області на роботодавця, склала  суму у розмірі  558 450   гривень (п’ятсот п’ятдесят вісім тисяч чотириста п’ятдесят гривень).


   

 • Відбудеться чергове навчання інспекторів праці органів місцевого самоврядування

  Відбудеться чергове навчання інспекторів праці органів місцевого самоврядування

  Управління Держпраці у Чернівецькій області організовує семінар-навчання для інспекторів праці з питань контролю за дотриманням законодавства про працю.

  До участі у навчанні  запрошуються інспектори праці та посадові особи органів місцевого самоврядування, на яких покладено виконання обов’язків інспекторів праці.

  Навчання відбудеться 26 червня о 14 годині за адресою м. Чернівці, вул. Поповича, 2, кабінет №35.

  Координують роботу семінару - навчання фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.    


   

 • Здійснюючи підприємницьку діяльність, роботодавець порушив норми трудового законодавства

  Здійснюючи підприємницьку діяльність, роботодавець  порушив норми трудового законодавства

  Фізична особа - підприємець Ткач П.П., здійснюючи підприємницьку діяльність  з перевезення пасажирів у смт. Путила (Путильський район)  порушив низку чинних нормативно-правових актів законодавства про працю.  

  Факти порушення виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Так, з окремими працівниками (двоє осіб), котрі були допущені до роботи,роботодавець не уклав трудових договорів. 

  За дане порушення (допуск до роботи осіб  без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу),на підприємця накладено штрафну санкцію  у розмірі  223 380гривень (двісті двадцять три тисячі триста вісімдесят гривень).

  У ході здійснення інспекційного відвідування фахівцями Держпраці у суб’єкта господарюваннявиявлено ще низку порушень чинного трудового законодавства, зокрема, в оплаті праці.

  Головні державні інспектори виявили, що нарахування заробітної плати в подвійному розмірі за роботу у святкові і неробочі дні та підвищеної оплати праці за роботу в нічний час працівникам не здійснювалось; 

  за окремі періоди не проводилась індексація заробітної плати;

  заробітну плату колективу  суб’єкт господарювання  виплачував  пізніше визначеного  законодавством терміну і без авансу.

  За недотримання встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, виплату їх не в повному обсязі на фізичну особу - підприємця посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області накладено штраф у розмірі 11 690 гривень.

  Загальна сума штрафних  санкцій  за порушення законодавства про працю,накладена на підприємця органом територіального органу Державної служби України з питань праці, - 238 793 гривні (двісті тридцять вісім тисяч сімсот дев’яносто три гривні). 


   

   

 • Держпраці застерігає роботодавців від порушення трудового законодавства

  Держпраці застерігає роботодавців від порушення трудового законодавства

  За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність.

  30 мінімальних зарплат за кожного працівника (111 690 гривень) у разі:

  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

  10 мінімальних зарплат  за кожного працівника (37 230 гривень) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

  10 мінімальних зарплат за кожного працівника  (37 230 гривень) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

  3 мінімальні зарплати (11 690 гривень), якщо зафіксовано порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як на один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

  1 мінімальна зарплата (3 723 гривень) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.


   

 • Під час жнивної кампанії аграріям слід посилити увагу за дотриманням промислової безпеки та охорони праці

  Під час жнивної кампанії аграріям слід посилити увагу за дотриманням промислової безпеки та охорони праці

  В області затверджено план невідкладних організаційно-технологічних заходів щодо організованого проведення збирання ранніх зернових культур урожаю нинішнього року.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до суб’єктів господарювання аграрного сектору з нагадуванням посилити увагу за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на агропідприємствах;  з метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств мають  взяти під особистий контроль стан охорони праці та виконати низку першочергових заходів:

  до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, котрі мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд;

  розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

  закінчити ремонт та підготовку збирально - транспортних агрегатів;

  організувати ланки технічного обслуговування;

  обладнати місця відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

  підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

  встановити огородження на всіх обертових частинах сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

  очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

  укомплектувати  робочі місця, зернозбиральну техніку аптечками медичної допомоги;

  забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

  провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та опору контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

  особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;

  під час скиртування забезпечити працівників страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

  не допускати до експлуатації трактори, які не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

  Слід зазначити, що аналізуючи стан виробничого травматизму в агропромисловій галузі, встановлено:  виробничі травми стаються через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, порушення Правил дорожнього руху.

  Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт, важливо не допускати експлуатацію несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

  Варто пам’ятати! Усі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

  Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

  Заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, котрі не відпочили упродовж встановленого нормами законодавства часу.

  Перед початком  жнивних робіт всі працівники повинні пройти відповідний  інструктаж, а ті, хто виконують роботи та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки (механізатори, водії, працівники зернотоків)   - спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.


   

 • Вітання з Днем державної служби

  Шановні колеги!

  Сьогодні, 23 червня, в Україні відзначається День державної служби.

  Перший принцип здійснення державної служби -  служіння Українському народові, а головний обов’язок кожного державного службовця - повне додержання Конституції України та  недопущення порушень прав і свобод людини і громадянина.

  Від якісного, ефективного, професійного виконання обов’язків державними службовцями певною мірою залежить майбутнє громадян, а, отже, і всієї країни.

  Впевнений, державні службовці, котрі сьогодні працюють у системі Державної служби України з питань праці, свідомі своєї місії й обов’язку долучитися до розвитку та становлення України, як суверенної, незалежної, демократичної й правової держави, яка гарантує своїм громадянам повноту прав і свобод.

  Вітаю, шановні колеги, з професійним святом.

  Бажаю здоровя, достойних звершень,  результативної роботи, професійного росту, бажання самовдосконалюватися й розвиватися.

  З повагою, Іван Луцак – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

   

 • На колегії облдержадміністрації обговорено стан дотримання законодавства про працю в області

  На колегії облдержадміністрації обговорено стан дотримання законодавства про працю в області

  Засідання колегії обласної державної адміністрації відбулося під головуванням керівника Чернівецької ОДА Олександра Фищука.

  Участь у засіданні взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Керівник територіального органу Держпраці  відзвітував на колегії про роботу відомства у 2018 році, оскільки одним із питань порядку денного розглядалося про стан дотримання законодавства про працю страхувальниками області.

  Іван Луцак повідомив, що за п’ять місяців 2018 року фахівцями відомства здійснено 156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охопили 149 роботодавців.  Начальник Управління підкреслив, що у ході проведення заходів виявлено понад 350 порушень трудового законодавства. Майже 70% порушень  припадає на підприємства приватної власності та фізичних осіб - підприємців.

  Наголошуючи на пріоритетних напрямах роботи відомства, підкреслено, що такими є питання дотримання  трудового законодавства у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості; контроль за дотриманням роботодавцями мінімального розміру заробітної плати працівникам та мінімальних гарантій в оплаті праці; запобігання використання не задекларованої зайнятості.

  Щодо останнього напряму роботи, то керівник органу Держпраці наголосив на тому, що подолати цю складну соціальну проблему можна тільки спільними зусиллями державних контролюючих відомств, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, сумлінністю роботодавців, активністю громадян.

  «У цьому контексті маю на меті наголосити, що з першого січня 2017 року органи місцевого самоврядування отримали право здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю, - зазначив у ході колегії Іван Луцак. - У низці об’єднаних територіальних громад Буковини  введено посади інспекторів праці, у 20 ОТГ обов’язки інспекторів праці покладено на посадових осіб, відділ з питань контролю за додержанням законодавства про працю створено у Чернівецькій міській раді. Користуючись нагодою й присутністю на колегії голів та представників територіальних громад, звертаюся й наголошую на тому, аби діяльність інспекторів праці у громадах було пожвавлено. Роботодавці, котрі зареєстровані чи діють на території громад, мають бути якнайповніше поінформовані  щодо законодавства про працю, ризики у разі його порушення та відповідальність, у тому числі, у вигляді штрафних санкцій».   


   

      

   

 • Позитивні сигнали економіки дозволяють прогнозувати підвищення мінімальної заробітної плати

  Позитивні сигнали економіки дозволяють прогнозувати підвищення мінімальної заробітної плати

  Про збільшення до кінця нинішнього, 2018, року мінімальної заробітної плати до 4 200 гривень заявив днями в одному із телеефірів віце - прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Переконаний, що та ініціатива, яку виголосили все таки не політичні сили, а Президент України, що ми маємо, щонайменше, зробити 4 200 гривень, у цьому році буде реалізовано», -  наголосив урядовець.

  За словами Павла Розенка, у питанні підвищення мінімальної заробітної плати «ніхто не гратиметься у популізм».  

  Віце - прем’єр - міністр запевнив, що на сьогодні є «позитивні сигнали економіки», які дозволяють прогнозувати підвищення мінімальної заробітної плати в Україні до кінця року.

  «Ми маємо зростання економіки за перший квартал 2018 -го. І я переконаний, що ми реалізуємо цю досить важливу ініціативу Президента України», - підсумував Павло Розенко.    

  З першого січня  2018 року в Україні встановлено розмір мінімальної заробітної плати у 3 723 гривні.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання! Надаються рекомендації щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  До уваги суб’єктів господарювання!Надаються  рекомендації щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснює:

  Стаття 21 Закону України “Про охорону праці” - «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав, заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання:

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • Сьогодні - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

  Сьогодні  -  День скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні   

  У зв’язку  з відзначенням Дня скорботи і вшанування памяті жертв війни в Україні, Президент держави Петро Порошенко звернувся до українського народу.

  «Дорогі співвітчизники! Цього дня 77 років тому розпочався найкривавіший період Другої світової війни. У жорстокому протистоянні колишніх союзників - сталінського та гітлерівського тоталітарних режимів - загинули десятки мільйонів людей.

  Український народ сплатив неймовірно високу ціну за визволення від нацизму та наближення спільної перемоги Антигітлерівської коаліції.

  Ця гірка правда не полишає нас. Майже кожна українська сім’я має свої болісні втрати рідних і близьких у тяжких боях, ворожій окупації, концтаборах, нацистському рабстві, від голоду й сталінських репресій.

  Вічна пам’ять усім загиблим.

  Ця всенародна вдячна пам’ять про жертовність наших дідів та прадідів, їхню нескореність - священна для кожного українця. Вона гуртує націю, додає нам наснаги, сил та рішучості у справедливій боротьбі з новоявленими російськими окупантами.

  Сердечна вдячність усім співвітчизникам старшого покоління, хто визволяв країну від ворога, хто вистояв і гартувався у полум’ї Другої світової війни, усім героям, які сьогодні зі зброєю в руках захищають нашу державу.

  Вірю, що разом ми гідно здолаємо усі випробування на обраному шляху та побудуємо могутню, демократичну, європейську Українську державу.

  Слава Україні!"


   

 • Представлено аналіз і рекомендації міжнародних експертів з удосконалення національного законодавства

  Представлено аналіз і рекомендації міжнародних експертів з удосконалення національного законодавства

  На семінарі, організованому в рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», що відбувся 21 червня, експерти Міжнародної організації праці представили результати аналізу і рекомендації щодо національної нормативно-правової бази з інспекції праці у контексті 81 і 129 конвенцій МОП.

  Участь у заході взяли Голова Держпраці Роман Чернега, Менеджер Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, Генеральний директор директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой, аташе з політичних питань у сфері зайнятості Представництва ЄС в Україні Мартін Шрьодер, член Комітету старших інспекторів праці ЄС Ева Ловіцка, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Данило Бондар, представники Міжнародної організації праці, організацій профспілок і роботодавців України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, посадовці Держпраці.

  Вітаючи учасників семінару, Голова Держпраці наголосив на винятковій ролі аналітичних матеріалів експертів Міжнародної організації праці у процесі гармонізації національного законодавства до норм права ЄС у сфері інспекції праці, відзначив масштабну роботу щодо узгодження повноважень і функцій Держпраці з положеннями конвенцій, повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

  Антоніу Сантуш представив до обговорення аналітичний звіт стосовно чинної нормативно-правової бази України з інспекції праці і рекомендації щодо її удосконалення, акцентувавши на проблемних питаннях, шляхах їх вирішення з огляду на положення конвенцій.

  Фахівці Держпраці поінформували аудиторію про актуальні повноваження інспекторів праці у процесі децентралізації.

  Свою позицію щодо шляхів удосконалення нормативно-правової бази з питань інспекції праці висловили представники профспілок і роботодавці.


   

 • На найбільшому оптово-роздрібному ринку західного регіону фахівці Держпраці роз’яснили підприємцям важливість дотримання трудового законодавства

  На найбільшому  оптово - роздрібному ринку західного регіону фахівці Держпраці роз’яснили підприємцям  важливість дотримання трудового законодавства

  Участь в інформаційно - роз’яснювальному заході, організованому Управлінням Держпраці у Чернівецькій області на комунальному підприємстві «Міський торговельний комплекс «Калинівський ринок», взяли  фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів відомства, зокрема, начальник відділу Юрій Пуріч та головний державний інспектор Олена Газдюк.

  Захід організовано спільно з фахівцями Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області.

  Під час зустрічі з підприємцями, котрі здійснюють на ринку підприємницьку діяльність, фахівці Держпраці роз’яснювали необхідність дотримання законодавства про працю, найперше, у частині декларування зайнятості та належного оформлення трудових відносин.

  «Чернівецька область входить до числа областей з найбільшою кількістю закладів торгівлі та обслуговування населення, - підкреслив під час спілкування з підприємцями Юрій Пуріч. - Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на тому, що згідно з опрацьованими статистичними даними, найбільша частка неформальних працівників  регіону задіяно  саме в оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах, а також у будівництві та сільському господарстві. Лише за п’ять місяців нинішнього, 2018, року  головними державними інспекторами Держпраці в області виявлено  176 осіб, котрі працювали  без належного оформлення трудових відносин».

  Аби підприємці не потрапляли до так званої  групи ризику й не наражати себе на сувору фінансову відповідальність у вигляді значних штрафних санкцій, суб’єктам господарювання розтлумачено про суми та про механізм накладення штрафів.

  Принагідно було зазначено, що нині розпочалася відпочинкова літня кампанія й чимало старшокласників та студентів місцевих вишів виявлять бажання попрацювати, у тому числі, й на підприємстві «Калинівський ринок».

  «Роботодавці мають пам’ятати, що використання праці дітей та молоді має певні обмеження, - наголосила під час інформаційно-роз’яснювального заходу головний державний інспектор Олена Газдюк.  – Субєкти господарювання зобов’язані  дотримуватися норм Кодексу законів про працю, а, отже, тривалість робочого часу для дітей залежить від їх віку. Для дітей віком від 16 до 18 років робочий час може становити 36 годин на тиждень, для дітей віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень».

  Посадовці Держпраці роздали підприємцям друковану тематичну продукцію та відповіли на численні запитання суб’єктів господарювання. 

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області  Галина Кушнір зазначила, що фахівці відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів проведуть інформаційно - роз’яснювальні заходи з питань дотримання трудового законодавства на всіх найбільших ринках та у великих торговельних центрах Чернівців.

  Аналогічний захід за участю інспекторів Держпраці відбувся у торговому центрі «Формаркет».


   

   

   

 • За грубі порушення трудового законодавства суд зобов’язав роботодавця сплатити понад 640 тисяч гривень штрафу

  За грубі порушення трудового законодавства суд зобов’язав роботодавця  сплатити понад 640 тисяч гривень штрафу

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання  законодавства про працю, зайнятість  та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області під час інспекційного відвідування  було виявлено  порушення трудового законодавства, зокрема,  щодо невиплати індексації заробітної плати та порушення строків виплати відпускних працівникам ТзОВ «Брусницька земля».

  Відповідно уповноваженими посадовими особами територіального органу  було накладено дві штрафні санкції у сумі 640 тисяч гривень та 3 200 гривень.

  Підприємство «Брусницька земля» звернулося до суду з позовом до Держпраці та оскаржило постанови у суді першої інстанції, отримавши рішення на свою користь про задоволення позову в повному обсязі.

  Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Управління  Держпраці у Чернівецькій області  подало апеляційну скаргу з проханням скасувати наявне рішення суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального права та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

   Управління Держпраці у Чернівецькій області чітко дотримується чинного законодавства та діяло  виключно у межах своїх повноважень, що було враховано судом  апеляційної інстанції. Апеляційну скаргу, подану Управлінням Держпраці, суд задовольнив  повністю.

  Таким чином, Держпраці відстояло інтереси держави у суді та зобов’язало товариство з обмеженою відповідальністю «Брусницька земля» сплатити штраф за грубі порушення законодавства про праці у сумі  643 200 гривень (шістсот сорок три тисячі двісті гривень).


   

 • Пріоритети у роботі - детінізація доходів і легалізація трудових відносин

  Пріоритети у роботі -  детінізація доходів і легалізація трудових відносин

  У засіданні колегії Державної служби України з питань праці, що відбулося днями, взяли участь представники центрального апарату Держпраці, керівники територіальних управлінь та державних підприємств, що входять до сфери управління Служби,  керівники органів влади Полтавської області.

  Учасники колегії проаналізували роботу відомства за 5 місяців 2018 року, окреслили основні аспекти і плани подальшої діяльності, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  «Пріоритетом у роботі залишається процес детінізації доходів і легалізація трудових відносин. Кожна людина має усвідомити перспективи і переваги офіційного працевлаштування, розуміти всі ризики та наслідки, які виникають при отриманні зарплати «у конверті». Проведення інспекторами праці превентивних заходів, роз’яснювальної роботи, безперечно, дасть відчутний позитивний результат», – підкреслив  на засіданні колегії Голова Держпраці Роман Чернега.

  Також очільник Служби наголосив, що розв’язання цієї проблеми потребує тісної співпраці органів державної влади, соціальних партнерів та міжнародних експертів:

   «Ми маємо діяти злагоджено і оперативно спільно з Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, органами місцевого самоврядування, адже часові рамки жорсткі і ми повинні продемонструвати вагомі результати вже сьогодні. Керівництво держави поставило перед Держпраці низку важливих завдань. І одним з головних є зниження рівня «тіньової» зайнятості на ринку праці».

  Про стан реалізації органами місцевого самоврядування функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю поінформував директор департаменту з питань праці Ігор Дегнера.

  З початку поточного року у 113 (76 %) із 148 міст обласного значення та 308 (48 %) із 638 об’єднаних територіальних громадах здійснено заходи щодо забезпечення реалізації делегованих повноважень, а саме: дане питання розглянуто на чергових сесіях відповідних рад, створено нові виконавчі органи або введені окремі посади інспекторів праці.

  Також Ігор Дегнера навів дані моніторингу заборгованості із заробітної плати. Станом на 01.06.2018 на вимогу інспекторів праці органів місцевого самоврядування підприємства-боржники погасили заборгованість із заробітної плати на суму 99 тис. гривень перед 80 працівниками.

  На колегії було заслухано керівників найбільших підприємств-боржників Полтавської області – ТОВ “Гадячсир”, ПрАТ “ПЛАСТ”, ТОВ “Техмолпром”. Заборгованість по цих підприємствах становила 55 % від загальної суми боргу по області.

  Обговорено і питання організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розслідування причин виникнення професійних гострих і хронічних захворювань.

  На завершення засідання Голова Держпраці зазначив: «Сьогодні всі наші сили мають бути задіяні у боротьбі з “тіньовою” зайнятістю. Роботи з кожним днем буде тільки більше, тому ми повинні демонструвати свою компетентність, професіоналізм та неупередженість».

  Також Роман Чернега закликав керівників територіальних управлінь докласти максимальних зусиль для належного виконання завдань, щоб досягти високого рівня довіри людей до органів державної влади: “Інколи влучна, а головне, вчасна порада діє краще, ніж штраф. Превентивні заходи дають куди більший ефект, ніж санкції. Я в цьому переконаний”.


   

   

 • На семінарі для фахівців юридичних служб розглянуто останні зміни в законодавстві у сфері діяльності Держпраці

  На семінарі для фахівців юридичних служб розглянуто останні зміни в законодавстві  у сфері діяльності Держпраці

  У  центральному офісі Державної служби України з питань праці відбувся навчальний семінар з працівниками юридичних служб територіальних органів Держпраці.

  Захід було організовано  управлінням юридичного забезпечення державного відомства.

  Перед аудиторією виступив Голова Держпраці Роман Чернега. Акцентувавши увагу правників на новаціях законодавства, він закликав до конструктивної взаємодії юридичних служб з інспекторами праці, а також ефективної роботи щодо представлення інтересів служби в судових інстанціях.

  На семінарі розглянуто останні зміни в законодавстві у сфері діяльності Держпраці, обговорено питання організації правової, претензійно-позовної та договірної роботи юридичних служб, проблемні питання діяльності територіальних органів.

  Слухачі отримали від керівників структурних підрозділів Держпраці роз’яснення щодо дозвільної діяльності, надання адміністративних послуг, здійснення контрольних заходів з питань праці та охорони праці, проведення розслідувань нещасних випадків.


   

 • Про офіційне опублікування Наказу Мінсоцполітики «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

  Про офіційне опублікування Наказу Мінсоцполітики «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва»

  У бюлетені «Офіційний вісник України» від п’ятого червня 2018 року № 043 за номером 1532 опубліковано наказ Міністерства соціальної політики України від 12 квітня 2018 р. № 507 «Про затвердження вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 травня 2018 р. за № 569/32021.

  Цей наказ набирає чинності з п’ятого грудня 2018 року. Після набрання чинності наказом експертні організації повинні відповідати усім його вимогам, зокрема бути акредитованими Національним агентством з акредитації України як органи з інспектування, що здійснюють інспектування як третя сторона, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.


   

 • Відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею

  ВідзначаєтьсяВсесвітній день боротьби з дитячою працею

  Із 1997 року 12 червня щороку відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour).

  Закликаючи світ до здійснення ефективних заходів щодо викорінення примусової, шкідливої та небезпечної праці, а також експлуатації дітей, Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 № 182 “Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці”, ратифіковану Законом України від 05.10.2000 2022-III.

  Державна служба України з питань праці  та її територіальний підрозділ - Управління Держпраці у Чернівецькій області- відповідно до покладених на них повноважень здійснюють державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю, зокрема з питань використання праці неповнолітніх, юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.

  Упродовж нинішнього року Державною службою України з питань праці проведено 1150 заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю, під час яких інспекторами праці перевірялося питання застосування праці неповнолітніх.

  У 30 суб’єктів господарювання працювало 42 неповнолітніх особи віком від 16 до 18 років.

  Установлено, що в порушення законодавства про працю трудові відносини з 12-ма неповнолітніми працівниками було оформлено лише наказом роботодавця без обов’язкового укладення письмового трудового договору; одна дитина працювала у шкідливих умовах праці, одна – виконувала роботу понад встановлену тривалість робочого часу; 9 дітей працювали без оформлення трудових відносин.

  Порушення законодавства про працю неповнолітніх щодо обов’язкового проведення щорічних медичних оглядів та медичних оглядів при прийнятті на роботу допущено щодо 13 осіб.

  Загалом порушення прав дітей у сфері праці допущено у 17 (57 % від загальної кількості підприємств, де виявлені факти застосування праці неповнолітніх) роботодавців щодо 22 (52 %) неповнолітніх. Загалом  головними державними інспекторами Державної служби України з питань праці встановлено 44 порушення.

  За результатами перевірок ухвалено 9 рішень про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю на суму 781 тис. 830 грн; складено та передано до суду 13 протоколів про притягнення роботодавців до адміністративної відповідальності; матеріали 3 перевірок направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування; видано 18 приписів щодо усунення порушень законодавства про працю, з них 4 приписи виконано. Проведено 1 283 інформаційно-роз’яснювальних заходи з питань застосування праці дітей, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.

  Слід зазначити, що праця дітей національним законодавством не заборонена, зокрема стаття 196 Кодексу законів про працю України передбачає обов’язок для роботодавців дотримуватися квоти щодо працевлаштування молоді відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”.

  Виконання квоти поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб. Розмір квоти - 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

  При працевлаштуванні неповнолітніх осіб із числа безробітних законодавством передбачено компенсацію роботодавцям витрат на сплату єдиного соціального внеску протягом року.


   

   

 • На засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення обговорено результати заходів державного контролю, здійснені фахівцями Держпраці та визначено пріоритетні завдання

  На засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення обговорено результати заходів державного контролю, здійснені фахівцями Держпраці  та визначено пріоритетні завдання  

  Участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, що відбулася учора у Чернівецькій обласній державній адміністрації , від Управління Держпраці взяли начальник відомства Іван Луцак  та заступник керівника Галина Кушнір.

  Основним питанням порядку денного засідання обговорювалася легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення, рівень оплати праці та вжиті заходи щодо його підвищення.

  Дане питання обговорювалося за участю представників департаменту соціального захисту населення  облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби, представників громадських інституцій регіону.

  До участі у роботі зібрання  було запрошено голів та представників  двадцяти об’єднаних територіальних громад області.  

  Головував на засіданні перший заступник голови Чернівецької ОДА,  голова обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення Михайло Павлюк.

  Про результати роботи головних державних інспекторів Управління Держпраці, спрямованих на подолання не задекларованої зайнятості в краї, забезпечення належного рівня оплати праці, погашення заборгованості заробітної плати  на економічно активних підприємствах на засіданні доповів начальник відомства Іван Луцак.   Він повідомив, що упродовж п’яти місяців нинішнього року фахівцями Управління Держпраці здійснено 156 заходів  контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 місцевих роботодавців. У ході проведення заходів державного нагляду у роботодавців виявлено 354 порушення трудового законодавства.

  «Майже 70% порушень законодавства  про працю  виявлено на підприємствах приватної власності й у фізичних осіб-підприємців. Понад половина виявлених порушень - в оплаті праці працівників, 17% - порушення щодо оформлення трудових відносин», - підкреслив Іван Луцак.  

  Окремою тезою на засіданні прозвітовано про роботу Управління Держпраці щодо дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

  Так, заступник керівника Управління Держпраці Галина Кушнір повідомила, що фахівцями відділу з питань дотримання законодавства про працю, зайнятість та  інших нормативно-правових актів упродовж звітного періоду проведено інспекційні відвідування  на 17 економічно активних підприємствах регіону, де допустили заборгованість по заробітній платі.

  За результатами здійснення заходів  та на виконання вимог приписів, понад 400 працівникам місцевих підприємств, установ, організацій погашено заборгованість по заробітній плату у сумі майже півтора  мільйона гривень.

  Але найбільше занепокоєння і на цьому неодноразово наголошувалося на   засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення викликає стан не задекларованої праці в регіоні. Згідно опрацьованих аналітичних матеріалів,  найбільша частка неформальних працівників  задіяні у будівництві, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельному та ресторанному бізнесах. Лише з початку року головними державними інспекторами Управління Держпраці виявлено 176 осіб, котрі працювали  без належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-розяснювальної роботи , проведеної територіальним органом Держпраці, з працівниками укладено 512 трудових угод.

  Як наслідок, у ході засідання обласної робочої групи вирішено доручити  Управлінню Держпраці у Чернівецькій області проводити постійний аналіз сфер господарювання з метою виявлення ризиків використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин та забезпечити максимальний контроль у найбільш ризикованих видах господарської діяльності.

  Також відомству доручено підвищити ефективність заходів державного контролю за додержанням законодавства про оплату праці щодо розміру мінімальної заробітної плати та охопити контрольними заходами усіх роботодавців, котрі допустили виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

  «Водночас з метою профілактики порушень трудового законодавства на місцевих підприємствах, в установах та організаціях фахівці Управління Держпраці й надалі здійснюватимуть  інформаційно-роз’яснювальну роботу  серед роботодавців і працівників через надання методичних консультацій та роз’яснень, - повідомив начальник Управління Іван Луцак. - До слова, з початку року Управління проведено 640 інформаційних заходів з питань роз’яснення трудового законодавства».

  Під час засідання головам та представникам об’єднаних територіальних громад області керівниками територіального органу  Держпраці також наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед роботодавців, котрі зареєстровані або здійснюють діяльність на території відповідної громади, зокрема, у частині легалізації трудових відносин та належної оплати праці.


   

   

   

   

 • Через порушення соціальних та трудових прав працівників підприємця зобов’язано сплатити штраф у понад 370 тисяч гривень

  Через порушення соціальних та трудових прав працівників підприємця зобов’язано сплатити  штраф у понад 370 тисяч гривень

  Факти порушення трудового законодавства виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області, здійснюючи інспекційне відвідування   фізичної особи – підприємця Петрова А.О.

  Субєкт господарювання допустив у своїй діяльності низку грубих порушень законодавства про працю, зокрема, у частині оплати праці.

  Головні державні інспектори Держпраці встановили, що у торговельному закладі фізичної особи – підприємця упродовж двох років не нараховувалася та не виплачувалася індексація заробітної плати, чим було порушено соціальні та трудові права більше десятка працівників.

  Ознайомившись з робочою документацією суб’єкта господарювання, зокрема, табелями  обліку робочого часу також встановлено, що за роботу у святкові та вихідні дні підприємець  виплачував працівникам заробітну плату не у подвійному розмірі, як того вимагає Кодекс законів про працю, а як за роботу у звичайний робочий день.

  У ФОП Петрова А.О. фахівцями Держпраці встановлено й інші порушення чинного трудового законодавства.

  У сумарному підсумку штрафна санкція за порушення законодавства про працю, накладена на підприємця посадовими особами територіального органу Державної служби України з питань  праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області, – становить суму у понад  376 тисяч гривень.


   

   

 • Сектор з питань експертизи умов праці Управління Держпраці інформує

  Сектор з питань експертизи умов праці Управління Держпраці інформує

  Фахівцями сектору з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області  з початку  2018 року надано методично-консультативну допомогу та здійснено превентивні заходи з питань соціального захисту працівників, зайнятих на роботах з шкідливими та важкими умовами праці на 61 підприємстві, із них:

  під час проведення планових перевірок з питань дотримання статті 7 Закону України „Про охорону праці”  - «Право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці» - та статті  13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”  - «Пенсії за віком на пільгових умовах» здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 46 підприємствах.

  Надано методичну та консультативну допомогу 15 підприємствам у проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток і доплат за роботу в шкідливих умовах праці.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено 46 довідок з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пільги та компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня, спецхарчування), у тому числі, право на пенсію за віком на пільгових умовах.

  Фахівці сектору взяли участь у підготовці та проведенні десяти засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто 39 заяв громадян.

  Здійснено особистий прийом 108 громадян, яким надано роз’яснення та консультації щодо їхнього права на пенсію за віком на пільгових умовах,  додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочену тривалість робочого тижня, спецхарчування за роботу у шкідливих та важких умовах праці.


   

   

 • VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018. Управління ризиками: від концепції до впровадження». Проблеми і перспективи сфери охорони праці в Україні

  VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018. Управління ризиками: від концепції до впровадження». Проблеми і перспективи сфери охорони праці в Україні

  VI Міжнародна науково-практична конференція «Охорона праці – 2018. Управління ризиками: від концепції до впровадження»  організована редакцією журналу «Охорона праці» за підтримки Державної служби України з питань праці, Державної установи «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України» та Міжнародної організації праці.

  Участь у заході взяли Голова Держпраці Роман Чернега, менеджер Проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш, керівник інспекції праці Литви Йонас Гріциус, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, директор ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України» Володимир Чернюк, фахівці Держпраці, представники інспекцій праці Литви, Польщі,  Чехії, Білорусі, об’єднань роботодавців, профспілок, наукових установ та провідних підприємств України.

  Відкрив конференцію головний редактор ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук. Він представив спікерів заходу й іноземних гостей, нагадав присутнім ключові події попередніх конференцій, презентувавши відео, й запросив Голову Держпраці до церемонії нагородження переможців конкурсу «Лідер року у сфері управління ризиками» за результатами роботи у 2017 році.

  Нагороду отримали: Відокремлений підрозділ «Хмельницька АЕС» Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», ДП «Електроважмаш» (м. Харків), фахівці з охорони праці Артем Новосьолов (ДП «Електроважмаш»), Олег Астаф’єв (Маріупольський ремонтно-механічний завод), Ірина Петченко (СП «Основа «Солсіф»).

  Вітаючи учасників конференції, Роман Чернега підкреслив винятково важливе значення таких зустрічей для вдосконалення національної системи безпеки і гігієни праці, особливо на етапі переходу на європейські стандарти. Охарактеризувавши стан травматизму на виробництві в Україні, Голова Держпраці поінформував учасників конференції про те, як реалізовуватиметься Концепція реформування системи управління охороною праці на основі ризик-орієнтовного підходу у нормативно-правових актах законодавства України, окреслив її цілі і завдання, етапи реалізації.

  «Увага до питань охорони праці, оцінка ризиків і запобігання їм має стати пріоритетом у нашому повсякденному житті», – підсумував свій виступ очільник Держпраці.

  Антоніу Сантуш розповів, як проходить процес імплементації положень шести європейських директив у законодавство України з питань безпеки, гігієни та інспекції праці. Як зазначив експерт, 27 % положень директив вже передбачено в національному законодавстві. Він наголосив на необхідності оптимізації законодавчого забезпечення даної сфери, адже багато підзаконних актів суперечать один одному.

  Про розробки Інституту медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України щодо розвитку медицини праці, а також пов’язані з соціально-економічними умовами виклики, що постали перед цією галуззю профілактичної медицини, повідомив доктор медичних наук, директор наукової установи Володимир Чернюк.

  Досвідом упровадження у своїх країнах оцінки ризиків під час розробки системи управління охороною здоровя та безпеки на підприємствах, імплементації директив ЄС з безпеки та гігієни праці поділився начальник відділу Національної інспекції праці Польщі Кароліна Глувчинська -Вольке, консультант Державної інспекції праці Литви Раймонда Снігієн і начальник відділу спеціального інспектування технічного обладнання Регіональної інспекції праці Чехії.

  З доповідями щодо інтеграції систем менеджменту безпеки, ризик-орієнтовного мислення, упровадження на підприємствах сучасної системи управління охороною праці виступили представники потужних підприємств України.

  Учасники обговорили проблемні питання професійної захворюваності в Україні, організацію медичних оглядів працівників, новітні інформаційні технології, що впроваджуються в системи управління безпекою і гігієною праці, а також особливості регулювання ринку експертних послуг.

  У рамках конференції відбулися майстер-класи, практикуми, інструктажі і презентація засобів індивідуального захисту.


   

   

 • Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№6/2018)

  Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№6/2018)

  У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

  Ольга Богданова. Міжнародна освіта з охорони праці. Що може перейняти Україна? Де навчатися і як застосувати здобуті знання на батьківщині

  Сергій Колесник. На чиєму боці правда? Слідами страйку на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

  Зінаїда Купира. «Надзвичайна ситуація» у Львові. До Всесвітнього дня охорони праці

  Олег Моісеєнко. Що стоїть за комою? Про результати звертання редакції журналу в Інститут української мови по роз’яснення фрази нормативно-правового акта

  Олександр Фандєєв. Охорона праці на Київщині. Як працює механізм управління охороною праці в Києві та області

  Вікторія Скриннік. Дбати про себе – значить дотримуватися закону. Працівник має право відмовитися від роботи у шкідливих і небезпечних умовах праці

  Володимир Потебешко. Для встановлення факту трудових відносин – до суду. Хто і в який спосіб має право встановлювати такий факт

  Журнал виступив – що зроблено. Міністерство оборони повідомляє. Офіційна відповідь на запит журналу

  Сергій Колесник. Такий небезпечний дорожній ремонт. Як убезпечити працю дорожніх робітників

  Зінаїда Купира. Дбаєш про ліс – думай про людей. Про роботу державних лісогосподарських підприємств Волині

  Сергій Колесник. Головне завдання – повернутися живим. Ситуація у водопровідно-каналізаційному господарстві України

  Микола Федоренко. Депутати також потерпають. Нормативна база

  Володимир Потебешко. Про припинення розслідування нещасних випадків. Автор пропонує внести зміни до Порядку розслідування нещасних випадків

  Микола Федоренко. Уроки державної мови: терміни «припинення» та «зупинення». Особливості вживання термінів «припинення» та «зупинення» в чинному нормативно-правовому полі

  Людмила Харчук. Спочатку – лабораторні дослідження, потім – медогляди. Ще раз про порядок проведення медоглядів

  Тамара Білько, Євгенія Марчишина. Стрес на робочому місці: знати, діяти, запобігати. Про запобігання випадкам знущань на роботі

  Зінаїда Купира. Історія одного розслідування. Працівник отримав травму в результаті дій правоохоронців           

  У ДОДАТКУ «НА ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ» (№ 6/2018)

  Моніторинг законодавства

  Вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями. Повний текст нормативно-правового акта, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 14.02.2018 № 207, на заміну НПАОП 0.00-1.28-10 «Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин»

  Зінаїда Купира. Дотримуватися чи не дотримуватися? Деякі думки стосовно Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями

  Микола Федоренко. Експертна думка. Автор проаналізував і конкретизував низку положень вищезазначених Вимог

  Олег Моисеенко. Делимся первыми впечатлениями. Критический взгляд на Требования безопасности и защиты здоровья при использовании производственного оборудования работниками

  Микола Федоренко. Організація утримання будівель і споруд. Частина 11. Утримання прибудинкових об’єктів благоустрою. Заключна стаття з циклу матеріалів щодо утримання будівель житлового та нежитлового призначення

  Володимир Потебешко. Зварювальні роботи. Частина 3. Вимоги безпеки до газозварювального обладнання. Порядок випробування. Експлуатація газозварювальних гумотканинних рукавів. Допомагаємо фахівцям з ОП орієнтуватися в мінливому нормативно-правовому полі щодо умов виробничої діяльності та безпечної експлуатації засобів виробництва

  Запитували – відповідаємо. Відповіді фахівців Держпраці на запитання громадян і роз’яснення Фонду соціального страхування України.


   

 • Між Управлінням Держпраці та Головним управлінням Національної поліції укладено Угоду про співпрацю

  Між Управлінням Держпраці та Головним управлінням Національної поліції укладено Угоду про співпрацю

  Угоду між відомствами укладено з метою посилення ефективності державного нагляду  за додержанням законодавства  про працю, зайнятість населення, охорону праці і промислову безпеку, безпеки дорожнього руху  та профілактики нещасних випадків на виробництві та дорожньо-транспортних пригод на підприємствах, в установах та організаціях, у фізичних осіб-підприємців, котрі, використовують найману працю.

  Предметом угоди між укладачами є  порядок взаємодії з питань реалізації повноважень і прав, визначених законодавством, здійснення обміном інформації, виявлення порушень та вжиття заходів щодо їх усунення.

  Сторони Угоди зобов’язуються обмінюватися відповідною інформацією, здійснювати аналітичну та інформаційно-роз’яснювальну роботу, організовувати спільні публічні заходи та інформувати громаду регіону через місцеві ЗМІ  про стан охорони праці, а також обставини та причини нещасних випадків на виробництві, що сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод.   

  Від імені Управління Держпраці у Чернівецькій області  Угоду підписав начальник відомства Іван Луцак, від імені Головного управління Національної поліції - заступник керівника Тарас Крилюк.


   

 • У спекотний період на підприємствах слід змінити режим роботи

  У спекотний період на підприємствах слід змінити режим роботи

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  застерігає роботодавців області  щодо організації раціонального режиму роботи у період підвищеної температури повітря.

  При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря плюс 35 за Цельсієм і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15 - 20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10 хвилин в охолоджувальних приміщеннях.

  При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4 - 5 годин і 1,5 - 2 години для осіб  без спеціального одягу.

  Робота при температурі зовнішнього повітря більше +37ºС за показниками мікроклімату є небезпечною (екстремальною).

  За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі.  Роботодавцям слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

  В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодших 25 і не старших 40 років.

  В охолоджувальних приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні +24 -25ºС .

  Для захисту від надмірного теплового випромінювання працівникам необхідно використовувати спеціальний одяг, або одяг з натуральних тканин.

  З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму.

  Фахівці рекомендують вживання мінеральної лужної води, молочно - кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.

  Вживати  воду слід часто і в невеликих кількостях. При температурі повітря понад +30ºС і виконанні фізичних робіт,  потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину.

  Працівникам слід переглянути свій харчовий раціон й наповнити його фруктами й овочами.


   

 • Вагомі штрафні санкції за порушення трудового законодавства накладено ще на одну фізичну особу - підприємця

  Вагомі штрафні санкції за порушення трудового законодавства накладено ще на одну фізичну особу - підприємця

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановили факт допуску до роботи найманого працівника без укладання з ним трудових відносин  у ФОП (фізичної особи - підприємця) Білецької В.І.

  Працівника було допущено до роботи (виконання обов’язків  офіціанта у закладі громадського харчування)  без укладання з ним трудового договору та без повідомлення про його працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Штрафна санкція, накладена на роботодавця за дане  порушення (використання нелегальної праці) - 111 690 (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто)  гривень.  

  У ході інспекційного відвідування у роботодавця  фахівцями Держпраці  було встановлено факти   несвоєчасного нарахування та невиплати  індексації заробітної плати окремим працівникам, порушення термінів виплати заробітної плати, відпускних та інших виплат.

  За це порушення на суб’єкта господарювання  накладено штрафну санкцію у розмірі 11 169 (одинадцяти тисяч сто шістдесяти дев’яти)  гривень.

  Головні державні інспектори Держпраці виявили у підприємця інші порушення законодавства про працю. Як наслідок, накладено штрафну санкцію у розмірі 3 723 (трьох тисяч семисот  двадцяти трьох) гривень.


   

 • Голова Держпраці доповів делегатам 107-ї сесії Міжнародної конференції праці про виконання Україною конвенцій Міжнародної організації праці про інспекцію праці

  Голова Держпраці доповів делегатам 107-ї сесії Міжнародної конференції  праці про виконання Україною конвенцій Міжнародної організації праці про інспекцію праці  

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега у складі тристоронньої української делегації взяв  участь у 107-й сесії Міжнародної конференції праці, яка проходить у ці дні у Женеві (Швейцарія).

  Роман Чернега доповів делегатам конференції про виконання Україною 81-ї і 129-ї конвенцій Міжнародної організації праці. Зокрема, Голова Держпраці зазначив, що Уряд України всебічно сприяє забезпеченню гідних умов праці для всіх працюючих чоловіків і жінок, що закріплено у зазначених конвенціях МОП про інспекцію праці, ратифікованих Україною у 2004 році. Зобов’язання України виконувати положення конвенцій також підтверджено в Угоді про асоціацію між Європейським Союзом та Україною й Угоді про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

  Насамперед Урядом було ухвалено постанову, що набрала чинності з 16 травня 2017 року, якою затверджено нову процедуру здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю, принципово змінено підходи до організації та виконання функцій інспекції праці. Скасовано мораторій на інспекційні відвідування суб’єктів господарювання з питань праці. Триває інтенсивна робота щодо адаптації національного законодавства з питань безпеки, гігієни праці та трудових відносин до міжнародних стандартів, вдосконалення системи управління охороною праці на підприємствах на основі кращих світових практик та щодо підготовки кваліфікованих кадрів інспекції праці.

  Також Роман Чернега відзначив позитивні результати загальнонаціональної кампанії з подолання незадекларованої праці.


   

   

 • Фізичну особу - підприємця зобов’язано заплатити штраф за порушення трудового законодавства

  Фізичну особу - підприємця зобов’язано заплатити штраф за порушення трудового законодавства

  Посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області винесено відповідну постанову про накладання штрафних санкцій на ФОП (фізичну особу - підприємця) Манчука В.І через допущення ним, як суб’єктом господарювання,  низки грубих порушень законодавства про працю.

  Так, роботодавець, ігноруючи норми чинного трудового законодавства, зокрема, у частині декларування  зайнятості, допустив до виконання роботи працівника, не уклавши з ним трудового договору. Працівник здійснював ремонтні роботи автотранспорту, а потім працював у суб’єкта господарювання  водієм.

  Факт не задекларованої зайнятості  працівника було виявлено у процесі інспекційного відвідування головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.  За дане порушення на суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі  111 690 гривень.

  У ході інспекційного відвідування фахівцями Держпраці виявлено й інші вагомі порушення трудового законодавства.  Зокрема,  інспекторам не було представлено жодних підтверджуючих документів щодо виплати заробітної плати даному працівнику (невиплата заробітної плати становить суму у більш, ніж 22 тисячі гривень).  Також роботодавець не провів відповідну індексацію заробітної плати.

  Як наслідок, недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці покарано штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 37 230 гривень.

  Головними державними інспекторами зафіксовано також невиплату компенсації за невикористані дні відпустки працівника, що потягнуло  фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто, 3 723 гривні.

  Загальна сума штрафних санкцій,  накладених на підприємця за порушення законодавства про працю, - 152 643 гривні (сто п’ятдесят дві тисячі шістсот сорок три гривні).


   

 • Інспектори Держпраці продовжують здійснювати перевірки об’єктів із масовим перебуванням людей

  Інспектори Держпраці продовжують здійснювати  перевірки об’єктів із масовим перебуванням людей

  Головні державні інспектори відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально - культурній сфері, відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Чернівецькій області здійснили в регіоні перевірки низки об’єктів із масовим перебуванням людей.

  Заходами державного нагляду охоплено, зокрема, обласні клінічні онкологічний та кардіологічний  диспансери, Ропчанський навчально-виховний комплекс,  дошкільні  навчальні заклади  комбінованого типу №4 та №20, клінічний пологовий будинок №2 м. Чернівців, Центральний парк культури і відпочинку ім. Т.Г.Шевченко, Міський палац дітей та юнацтва  обласного центру та низку інших об’єктів.

  У ході перевірок фахівці Держпраці виявили низку порушень нормативно-правових актів з охорони праці.

  Найпоширеніші із них : Положення про службу охорони праці на окремих підприємствах, в установах та організаціях  потребують перегляду, Положення про порядок навчання з питань з охорони праці так само потребують перегляду, відповідальні особи в окремих  установах не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

  Наразі головні державні інспектори Управління Держпраці продовжують здійснювати заходи державного нагляду (контролю) на об’єктах з масовим перебуванням людей.

  Довідково: проведення заходів державного нагляду фахівцями Держпраці здійснюється з метою виконання доручень Прем’єр - міністра України Володимира Гройсмана від 28.03.2018 року  та Міністерства соціальної політики України від 06.04.2018 №19949/0/1-18/0.2.   


 • Середня заробітна плата в Україні у понад два рази вища за мінімальну

  Середня заробітна плата в Україні у понад  два рази вища за мінімальну

  Про це свідчать дані Державної служби статистики України: середня реальна зарплата в 2,3 рази вища за затверджену мінімальну зарплату.

  Загалом середня реальна зарплата в Україні в квітні зросла до 8480 гривень, що на 0,4% перевищує показник березня і на 12,5% перевищує показник квітня 2017 року.

  У галузевому розрізі зарплати вище середнього виплачувалися в промисловості, передусім добувній та фармацевтичній, в машинобудуванні, традиційно в фінансовій сфері та на транспорті, повідомляє Урядовий портал.


   

 • Відбувся Всеукраїнський семінар, на якому обговорювалися шляхи вирішення проблем з охорони праці в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері

  Відбувся Всеукраїнський семінар, на якому обговорювалися шляхи вирішення проблем з охорони праці в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері

  Відбувся Всеукраїнський семінар «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери».

  У ході другого дня семінару керівники структурних підрозділів територіальних органів Держпраці поділилися своїми напрацюваннями стосовно здійснення заходів державного нагляду. Зокрема, йшлося про особливості здійснення заходів державного нагляду на об’єктах з масовим перебуванням людей, у закладах охорони здоров’я під час проведення медичної реформи, про деякі питання забезпечення виконання вимог охорони праці на підприємствах зі зберігання та переробки зерна, про специфіку проведення превентивних заходів у лісовій галузі. Окремо проаналізовано хід спеціальних розслідувань нещасних випадків, пов’язаних з дорожньо-транспортними пригодами.

  Досвідом з впровадження ефективних практик системи управління охороною праці поділився представник ТОВ Агропромхолдінг «Астарта-Київ». Зазначивши, що на підприємстві ставиться акцент саме на тренування працівників підприємств Компанії під час практичного навчання з безпечного виконання робіт та на оперативний контроль за станом охорони праці на робочих місцях.

  Учасники семінару мали змогу поставити запитання менеджеру проекту ЄС-МОП в Україні «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Антоніу Сантуш стосовно досвіду Інспекції праці з безпеки та гігієни праці у країнах Європейського Союзу.

  Також під час семінару стала відома наступна область, на території якої проводитиметься у 2019 році Всеукраїнський семінар «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери».

  Начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков урочисто  передав повноваження організаторів заходу представнику Головного управління Держпраці у Харківській області - начальнику відділу АПК та СКС Станіславу Халіну.


   

 • У чотирьох українських регіонах розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці

  У чотирьох українських регіонах розпочато перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці

  У Львівській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях розпочався перший етап пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, що реалізовуватиметься у рамках проекту Міжнародної організації праці  - «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу». Проект передбачає проведення, насамперед, широкої  інформаційно-роз’яснювальної роботи.

  Головою Держпраці України Романом Чернегою окреслено основні завдання кампанії - визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію із зацікавленими органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

  Координаторами проекту запропоновано провести для інспекторів інтерактивні тренінги з питання ефективної комунікації: як будувати розмову з працівниками, які не бажають іти на контакт, як спілкуватися з роботодавцем, який не налаштований на конструктивну взаємодію.

  Детально обговорено впровадження інформаційного компоненту кампанії в областях: звернуто увагу на показники звітності, докладну фіксацію всіх дій в рамках кампанії, наголошено на необхідності максимально залучати органи місцевого самоврядування до кампанії з інформування населення про негативні наслідки неоформленої праці.

  Голова Держпраці закликав обмінюватися інформацією про проведені заходи, новаторські підходи, рішення, що дали позитивний ефект, а також нагадав про важливість залучення до співпраці бізнес-асоціацій та профспілкових організацій.

  «Ми маємо забезпечити високий рівень виконання завдання, поставленого Урядом, адже від цього залежить наповнення державного бюджету країни, майбутні пенсії наших громадян і авторитет нашої Служби», - підсумував  Роман Чернега.


   

 • В області стартувала зернозбиральна кампанія. Управління Держпраці наголошує на необхідності посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт

  В області стартувала зернозбиральна кампанія. Управління Держпраці наголошує на необхідності посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт

  З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт Управління Держпраці звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

  - до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускаються до виконання цих робіт підлітки;

  - розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

  - закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;

  - організувати ланки технічного обслуговування;

  - обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;

  - підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;

  - провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

  - провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

  - очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

  - укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни мед аптечками першої допомоги;

  - забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

  - провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

  - особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;

  - під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

  - колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

  -обладнати трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежних інвентарем;

  - не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.


   

 • Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує

  Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2016 році», керівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано перенести робочий день з понеділка 27 червня на суботу 2 липня для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.


   

 • Вітання до Дня Конституції України

  Вітання до Дня Конституції України

  Шановні буковинці!

  28 червня українська громада відзначає День Конституції України.

  Саме цього дня було ухвалено Основний Закон, яким декларовано наші права, обов’язки та свободи.

  Без перебільшення цей день увійшов у новітню історію Української держави назавжди.

  Сердечно вітаю вас, шановна буковинська громадо, з цим великим державним святом.

  Бажаю кожному з вас та вашим родинам миру, злагоди, достатку, здоров’я і благополуччя.

   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.


   

 • Про заходи безпеки під час виконання робіт у каналізаційних мережах

  Про заходи безпеки під час виконання робіт у каналізаційних мережах

  Останніми роками в Україні почастішали випадки смертельного травматизму під час виконання робіт у колодязях, відстійниках, колекторах.

  Під час минулорічних перевірок щодо дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у колодязях, відстійниках тощо суб’єктами господарювання у сільському господарстві, легкій, текстильній, переробній промисловості, рибному господарстві та у сільській комунальній службі України виявлено низку порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, основними з яких є: не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки; до виконання робіт з підвищеною небезпекою допускаються працівники, які не пройшли навчання, перевірку знань з питань охорони праці; працівники недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту; газонебезпечні роботи виконуються без наряду-допуску; допускаються до виконання робіт працівники, які не пройшли періодичного медичного огляду; не перевіряється загазованість місць проведення робіт; не проводиться випробування рятувальних поясів.

  З метою запобігання нещасним випадкам щодо безпечного виконання робіт в замкнутих просторах (колодязях, камерах, колекторах, люках тощо) Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до керівників підприємств забезпечити проведення позачергового інструктажу підлеглим робітникам, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Забезпечити постійний контроль повітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт. Обмежити виконання цих робіт в разі високих температур повітря тощо.

  Управління вкотре нагадує про основні вимоги безпечного ведення робіт у колодязях, люках та відстійниках.

  Потрібно пам'ятати, що роботи у замкненому просторі, в тому числі колодязях, люках та відстійниках мають проводитись виключно кваліфікованим персоналом, який забезпечений всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

  До робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках тощо допускаються працівники, котрі:

  - пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;

  - пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;

  - забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища;

  - перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію (перед спуском в колодязь необхідно упевнитись, у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням запаленого шахтарського ліхтаря);

  - спуск людей до колодязя дозволяється тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;

  - виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш ніж з трьох працівників;

  - відкриті каналізаційні колодязі повинні бути огороджені з метою запобігання потрапляння до них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;

  - під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконуючий роботу повинен надіти запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що знаходиться на поверхні;

  - інколи газ не можливо повністю видалити з колодязя, в таких випадках працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати 20 хвилин;

   

  - під час робіт всередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти наявність газу підпаленим папером.


   

 • Державна служба України з питань праці та Федерація професійних спілок України уклали Угоду про співпрацю

  Державна служба України з питань праці та Федерація професійних спілок України уклали Угоду про співпрацю

  З метою посилення державного нагляду та громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, законодавства про працю, зайнятості населення, загальнообов’язкового державного соціального страхування Державна служба України з питань праці та Федерація профспілок України 22 червня 2016 року уклали Угоду про співпрацю.

  «Підписання такої угоди допоможе налагодити конструктивне співробітництво на центральному, галузевому та регіональному рівнях, ефективно поєднати державний нагляд з громадським контролем профспілок в інтересах захисту людської праці», – зауважив Голова Держпраці Роман Чернега, котрий підписав Угоду від Сторони  Державної служби України з питань праці.

  Відповідно до Угоди, Сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального захисту. Реалізація таких цілей відбуватиметься шляхом проведення навчань і тренінгів, конференцій з цих питань, а також методами проведення превентивних заходів, запобігання ризикам аварій та управління професійними ризиками, обміном результатами досліджень та практикою у сфері праці.

  «Доброю традицією стане проведення спільних заходів інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо вимог законодавства про працю та охорону праці, надання роботодавцям та працівникам необхідних консультацій» –  зазначив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, який підписав Угоду від Сторони Федерації.

  Підписання Угоди про співпрацю передбачає:

  - участь представників профспілкових організацій, що входять до складу ФПУ, в здійснюваних Держпраці заходах державного нагляду щодо додержання законодавства про працю, охорону та гігієну  праці, соціальне страхування на підприємствах, установах, організаціях;

  - моніторинг стану та причин найбільш характерних порушень законодавства про працю, охорону праці;

  - спільне опрацювання проектів законів та нормативно-правових актів, що розробляються Держпраці;

  - вивчення стану охорони праці та рівня профілактичної роботи на підприємствах, в окремих галузях, територіях, виявлення негативних тенденцій, здійснення заходів щодо посилення впливу органів державного нагляду і профспілок на їх усунення;

  - залучення представників ФПУ до участі в роботі комісій, робочих груп, інших органів, що створюються Держпраці;

  - взаємодію з питань запобігання використанню дитячої праці, а також ряд інших важливих заходів у межах співпраці Сторін.

  Підписання Угоди про співпрацю також допоможе Сторонам здійснювати обмін кращим досвідом та практикою з питань міжнародного співробітництва та участі представників кожної  зі Сторін у заходах, що організовуються уповноваженими органами Європейського Союзу та Міжнародної організації праці.


   

 • Анонс події. Інформація для керівників підприємств, установ, організацій Буковини

  Анонс події. Інформація для керівників підприємств, установ, організацій Буковини

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  тематичне видання  «Промислова безпека» ініціює проведення з 4 по 6 жовтня 2016 року в м. Одеса IV Міжнародної конференції «Промислова безпека. Найкращі практики-2016», з метою підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах, установах та організаціях, поширення кращих вітчизняних та європейських практик, та розвитку європейських стандартів безпеки.

  Організатори запрошують  до участі у Конференції керівників підприємств, керівників служб промислової безпеки, охорони та гігієни праці, а також керівників підрозділів з питань охорони праці місцевих державних адміністрацій.

  У програмі Конференції: доповіді та презентації; робота у галузевих і тематичних секціях; засідання круглих столів; майстер-класи і тренінги; виставка товарів та послуг з охорони праці та промислової безпеки; дискусійні клуби; культурна програма.

  Тематика Конференції:

  -    Нові інструменти в галузі безпеки праці.

  -    Управління ризиками: ефективні методи, практичні рішення та інструменти.

  -    Комунікаційні стратегії в галузі ОП та ПБ.

  -    Вплив психофізіологічних факторів на ефективність праці.

  -    Формування і розвиток культури безпеки виробництва.

  -    Практика підприємств з розслідування інцидентів.

  -    Засоби індивідуального захисту.

  -    Дискусійні клуби: організація навчання персоналу; концепція реформування системи управління охороною праці в Україні.

  -    Тренінги з домедичної допомоги, оцінки ризиків, пошуку кореневих причин інцидентів, тощо.

   

  До участі в заходах  запрошено спікерів та учасників з Великої Британії, Німеччини, Литви, Польщі, США, Білорусі, та інших.

  Контактні особи з підготовки Конференції Олеся Самелюк, Оксана Штоляр:

  тел. (044) 221 89 71, (096) 193 07 93 ,  (050) 236 31 61

  e-mail: editor@prombezpeka.com або sameluk@ukr.net


   

 • Продовжується активне впровадження онлайн-прийому в режимі Skype-зв’язку Головою Держпраці Романом Чернегою

  Продовжується активне впровадження онлайн-прийому в режимі Skype-зв’язку Головою Держпраці Романом Чернегою

  Онлайн-прийом у режимі Skype-зв’язку дозволяє жителям різних регіонів України, не витрачаючи коштів та часу на приїзд до столиці, звернутися до Голови Держпраці Романа Чернеги з  питаннями, що їх хвилюють,  у межах повноважень очільника відомства. 

  Онлайн-спілкування Голови Державної Служби України з питань праці Романа Чернеги з жителями Буковини заплановано на сьоме грудня нинішнього року.  

  Орієнтовно воно розпочнеться об 11 годині.

  Кожен бажаючий, у кого виникають запитання до Голови Держпраці, впродовж року  включно до шостого грудня   може звернутися до Управління Держпраці у Чернівецькій області, або адресувати своє запитання поштою на адресу :

  58 003

  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  вулиця Зелена, 3

  м. Чернівці.

  Заявник має зареєструвати своє звернення та залишити свої контактні дані.

  Зробити це можна також за телефоном ( 0372)  55 27 34.

  Якщо запитання, що хвилюють заявника у межах повноважень Держпраці, то він особисто отримає запрошення на онлайн-прийом до Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги.


   

 • Управління Держпраці долучилося до відзначення ювілею геніального кіноактора Івана Миколайчука

  Управління Держпраці долучилося до відзначення ювілею геніального кіноактора Івана Миколайчука

  Буковина відзначає 75-річчя з дня народження геніального кіномитця Івана Миколайчука.

  Урочисті заходи з цієї нагоди за участю високих гостей із Києва, у тому числі й міністра культури України Євгена Нищука, українських акторів та режисерів - соратників і побратимів нашого видатного земляка, розпочалися на Театральній площі у Чернівцях.

  На майдан перед приміщенням Чернівецького обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської віддати данину шани і пам'яті безсмертному актору, режисеру, сценаристу прийшли представники влади, відомі у краї науковці, митці, громадські та політичні діячі, мешканці Чернівців та Буковини.

  Участь в урочистостях взяли й представники колективу Управління Держпраці у Чернівецькій області. та Чернівецького експертно-технічного центру.


   

 • Подолання бідності – одне з основних питань, що розглядалося на Міжнародній конференції праці

  Подолання бідності – одне з основних питань, що розглядалося на Міжнародній конференції праці

  Подолання бідності – запорука стабільного розвитку держави та зростання добробуту її громадян.  Ці слова неодноразово звучали   під час роботи 105-ї сесії Міжнародної конференції праці, яка проходила у м. Женева (Швейцарія).

  Українську делегацію очолив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, а також від української сторони державу представляли Міністр соціальної політики України Андрій Рева, заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко та Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

  Делегатами конференції стали і представники профспілок та роботодавців України, зокрема Григорій Осовий та Євген Панін.

  У ході конференції відбулися зустрічі української делегації з урядовцями різних країн світу. Так, під час робочих обговорень, представники українських відомств та Міністр соціального забезпечення та праці Литовської Республіки Альгіманта Пабедінскене зосередилися на питаннях розширення двостороннього співробітництва у соціальній сфері, безвізового режиму, євроінтеграції України, що, безперечно, важливо і у питаннях праці, працевлаштування населення та міграційних процесів.

  Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега подякував литовцям за співпрацю, а саме литовській інспекції,представники якої вже другий рік поспіль співпрацюють з Держпрацею в рамках вивчення ризик-орієнтованого підходу у сфері охорони праці.

  З Міністром зайнятості, людського розвитку та праці Канади пані Мері Енн Міхичук обговорили можливість укладення міждержавної двосторонньої угоди про соціальне забезпечення та питання підготовки до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

  Також, вдалося обговорити питання стану охорони праці на вугільних підприємствах України. Голова Держпраці Роман Чернега загострив увагу на проблемах шахт, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, оскільки, за певними даними, стан охорони праці на цих підприємствах – катастрофічний.

  Одна з важливих зустрічей відбулася з Міністром праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зетою Еміліаніду. Під час неї розглядалися питання співробітництва між Україною та Кіпром у соціальній сфері. Планується, що напрямками такого співробітництва стануть: політика ринку праці, система соціального захисту та соціального забезпечення, покращення безпечних та здорових умов праці, а також міграційна політика.

  Обговорювалася і можливість активізації українсько-кіпрських відносин у питаннях зайнятості. Українська сторона наголосила на важливості вивчення досвіду Кіпру у сфері соціального захисту. Так, сторони домовились про підписання Меморандуму між Міністерством соціальної політики України та Міністерством праці, добробуту та соціального страхування Республіки Кіпр про співробітництво у сфері соціальної політики.

  Однією з головних стала зустріч із Головою Міжнародної організації праці Гаєм Райдером. Обговорювалися питання оновлення та створення нормативних документів у сфері праці та, зокрема, охорони праці. Так, Міністр соціальної політики Андрій Рева подякував за підтримку, яку МОП надає Україні, а саме за рекомендації щодо нового Трудового кодексу, програму «Гідна праця», яка підписана з Україною у квітні цього року і діятиме до 2019 року.

  Підсумовуючи роботу Міжнародної конференції праці, Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що «Одним із найголовніших напрямків подолання бідності в цивілізованому світі має бути збільшення робочих місць, зокрема для молоді, а також, люди мають зважати на гідні для них умови праці».


   

 • Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак привітав учасників фінальних змагань професійної майстерності оперативно-виїзних бригад ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак привітав учасників фінальних змагань професійної майстерності оперативно-виїзних бригад ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго»

  Кращі оперативно-виїзні бригади з усіх районів області та  обласного центру  змагались за першість в  професійній майстерності днями  на навчально-тренувальному полігоні Заставнівського РЕМ за трьома етапами програми змагань.  

  Метою проведення цих заходів є не тільки визначення переможців, а вияв професійної майстерності та згуртованості членів команд, обмін досвідом, підвищення  професійної кваліфікації.

  «Думаю, що такі змагання  не лише додатковий стимул для їхніх учасників показати свої вміння на найвищому рівні, але й запорука того, що виробничого травматизму в енергетичній галузі вдасться уникнути. Управління Держпраці у Чернівецькій області вітає  проведення таких заходів  і сподівається, що ініціативу з проведення професійних змагань підтримують  і на інших підприємствах області»,   -  зазначив у своєму вітальному слові начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області  Іван Луцак.

  Серед запрошених до  участі у заході були представники органів влади, Держенергонагляду,  Фонду соціального страхування.

  У підсумку, переможцем змагань стала оперативно-виїзна бригада  Сокирянського РЕМ 

  Друге місце посіли фахівці Заставнівського РЕМ

  Третє місце в змаганнях здобув Новоселицький РЕМ


   

 • Колектив Управління Держпраці долучився до вшанування пам'яті жертв наймасовішої депортації в історії Буковинського краю

  Колектив Управління Держпраці долучився до вшанування пам'яті жертв наймасовішої депортації в історії Буковинського краю

  Поминальна панахида відбулася за участю представників влади, духовенства, громадських організацій, трудових колективів Буковини на території історико- культурного заповідника  «Кладовище по вулиці Зеленій».

  Долучився до жалобних заходів і колектив Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Як зазначають науковці, 75 років тому у  ніч з 13 на 14 червня 1941 року з Буковини було примусово вивезено у віддалені райони СРСР і переважно знищено тисячі мешканців Чернівецької області.

  Ліквідації підлягало все, що не вкладалося у схеми комуністичної диктатури: в першу чергу люди, які були носіями некомуністичної ідеології, представляли політичні та економічні структури, церкву, громадські організації та об'єднання.  

  Перед каральними органами було поставлене завдання – вивезти за межі області всіх "неблагонадійних".

  Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня.

  За даними науковців, основна частина депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Всього 36 вагонів з депортованими направлялися до Комі АРСР, Красноярського краю та Кіровської області.

  Депортованим обмежили час на збирання, кількість речей, які вони могли взяти з собою, влада не зважала на вік і хвороби людей. Початок "операції" 23 травня 1941 року – 4 год. 30 хв., закінчення - 10 година ранку.

  Масштабна "операція" вивезення "ворогів народу" обговорювалася 8 червня 1941 року на об'єднаному засіданні бюро Чернівецького обкому КП(б)У та облвиконкому.

  Відтак у ніч з 13 на 14 з Буковини примусово вивезено 2279 сімей (7720 осіб).

  На жаль, це не єдина трагічна сторінка в історії Буковинського краю.

   

  Маємо пам’ятати про це завжди.


   

 • Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад

  Оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад

  Управління Держпраці у Чернівецькій області оголошує  конкурс на заміщення вакантних посад державної служби категорії "В"  

  Оголошення конкурсу на заміщення посад державної служби категорії "В":

  - головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів – 5 посад;

  - головного державного інспектора сектору з питань експертизи умов праці;

  - головного державного інспектора відділу нагляду в АПК та СКС;

  - головного державного інспектора сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг.

   

  Наказ про оголошення конкурсу та Умови проведення


   

 • УВАГА! Сьогодні в телеефірі Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України - програма "Погляд" за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

  УВАГА! Сьогодні в телеефірі Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України - програма "Погляд" за участю Голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги

  Автор і ведуча програми Олеся Жук поставила керівнику Держслужби низку актуальних запитань, зокрема, щодо реалізації державної політики у сфері трудового законодавства та законодавства з охорони та гігієни праці.

  В телеефір програма за участю Романа Чернеги вийде о 17.30.

  Повтор програми  "Погляд" можна буде переглянути в ефірі Чернівецької регіональної дирекції філії НТКУ  завтра, 10 червня, о 19.30.


   

 • Голова Держпраці відповів на запитання журналістів в студії інформаційно-аналітичної програми «Погляд»

  Голова Держпраці відповів на запитання журналістів в студії інформаційно-аналітичної програми «Погляд»

  Під час приїзду на Буковину Голову Держпраці Романа Чернегу  було запрошено до участі в інформаційно-аналітичній програмі «Погляд» у студію  Чернівецької регіональної дирекції філії Національної телекомпанії України.

  Автор і ведуча програми  Олеся Жук поставила Роману Чернезі низку актуальних запитань, зокрема,   щодо реалізації державної політики у сфері трудового законодавства та законодавства з охорони  та гігієни праці.

  В телеефір програма за участю Романа Чернеги вийде  наступного четверга, дев'ятого червня, о 17.30.

  Повтор програми можна буде переглянути в ефірі Чернівецької регіональної дирекції філії НТКУ 10 червня о 10.00.


   

 • У Чернівецькій області з робочим візитом перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега

  У Чернівецькій області з робочим візитом перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега

  Сьогодні у Чернівецькій області з робочою поїздкою перебував Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

  Під час свого візиту на Буковину Роман Чернега зустрівся з виконуючим обов’язки голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олегом Стецевичем.

  Відбулася також робоча зустріч з керівниками департаментів та управлінь Чернівецької ОДА .

  У ході розмови Голова Служби Держпраці  детально окреслив цілі та завдання, які стоять наразі перед відомством.

  «Найперше, робота Служби спрямована на зменшення у державі заборгованості із заробітної плати працівникам. Хотів би відзначити, що завдяки чітким діям Держпраці, у минулому, 2015, році працівникам українських підприємств, установ та організацій було виплачено понад 124 мільйони гривень заборгованості по зарплаті. У нинішньому році –  вже понад 200 мільйонів гривень.

  Не менш вагоме завдання, яке стоїть перед нами, це - здійснення органами Держпраці державного нагляду (контролю) щодо виявлення неоформлених трудових відносин. А також чітка й послідовна робота щодо зменшення виробничого травматизму на українських підприємствах», -підкреслив під час зустрічі в Чернівецькій ОДА Роман Чернега.

  Згодом Голова Державної служби України з питань праці провів розширену робочу нараду з колективом Управління Держпраці у Чернівецькій області


   

 • У рамках робочої поїздки Голова Держпраці відвідав одне із місцевих підприємств – ТДВ «Трембіта»

  У рамках робочої поїздки Голова Держпраці відвідав одне із місцевих підприємств – ТДВ «Трембіта»

  У ході свого перебування на Буковині Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав одне із потужних підприємств легкої промисловості - ТДВ "Трембіта".

  Він поспілкувався із керівництвом та колективом підприємства, оглянув робочі цехи, ознайомився з виробничим процесом. 

  Підприємство - лідер ринку легкої промисловості не лише в Західному регіоні, але й в Україні. 

  Сучасне швейне виробництво, на якому виготовляється понад 500 тисяч виробів у рік. 

  Продукція підприємства експортується до низки європейських країн, зокрема, Нідерландів, Італії, Румунії, Австрії, Німеччини.

  На ТДВ "Трембіта" трудиться понад 700 осіб.

  За останні п’ять років на підприємстві не зафіксовано жодного випадку виробничого травматизму. 

  "І це найбільш відрадно. - підкреслив при спілкуванні з генеральним директором ТДВ "Трембіта" Стеллою Станкевич Роман Чернега. - Адже це є свідченням того, що питання стану охорони праці та промислової безпеки  - на належному рівні".

  Головний інженер з охорони праці ТДВ "Трембіта" Георгій Леонтюк повідомив, що задля досягнення встановлених норм безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,  запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань  у 2015 році підприємством  використано 96 тисяч гривень. Цьогоріч на ці цілі заплановано використати понад 200 тисяч гривень.


   

 • Роман Чернега: «Працювати на позитивний імідж Служби – відповідальність кожного з нас»

  Роман Чернега: «Працювати на позитивний імідж Служби – відповідальність кожного з нас»

  Голова Державної служби України з питань праці провів розширену робочу нараду з колективом Управління Держпраці у Чернівецькій області. Він детально проаналізував роботу Управління й виокремив низку пріоритетів, які необхідно зреалізувати спільно у найближчій перспективі.

  Серед них – активніше впровадження на місцевих підприємствах, в установах та організаціях превентивних заходів.

   На  особливому контролі мають перебувати також питання трудового законодавства та з питань охорони праці. Адже, відбулося збільшення смертельного виробничого травматизму, зокрема, у соціально-культурній сфері, лісовому господарстві. 

  У своєму виступі перед колективом Роман Чернега, зокрема, зазначив наступне:

  «Наголошую також на недопущенні  негативних  явищ, пов’язаних з корупцією. Ми вже маємо  такі факти  в окремих Управліннях Держслужби й реагуємо на них якнайжорсткіше. Підкреслюю: такі прецеденти  - моя відповідальність, як керівника центрального органу, відповідальність керівників на місцях й ділова репутація кожного,хто працює у колективі. Тому я закликаю вас працювати на позитивний імідж  Служби».

  Окрему увагу, за словами Романа Чернеги, необхідно спрямувати на всебічне  формування культури охорони  праці (це може відбуватися, у тому числі, й завдяки реалізації низки просвітницьких проектів).

  Не менш важливою ланкою роботи є сприяння в  впровадженні ризико-орієнтованого підходу в управлінні системою охорони праці на підприємствах.


   

Ми на YouTube

Важливо