UP

В освітніх закладах Чернівців та області плануються тематичні лекції щодо безпеки та охорони здоров’я молодих працівників

В освітніх закладах Чернівців та області плануються тематичні лекції щодо  безпеки та охорони здоровя молодих працівників

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області розробляється цикл тематичних лекцій, під час яких висвітлюватимуться  питання поліпшення безпеки та охорони здоровя молодих працівників.

Планується, що такий цикл лекцій має відбутися у вищих, середніх, профорієнтаційних навчальних закладах Чернівців та області. 

Передбачається, що під час спілкування фахівців територіального органу Державної служби України з питань праці зі студентськими та учнівськими аудиторіями наголошуватиметься на факторах, що загрожують безпеці та здоров’ю молодих працівників  та  на необхідності участі молоді у формуванні превентивної культури безпеки та гігієни праці.

Адже за даними Міжнародної організації праці через нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання щорічно у світі помирає понад  2 мільйони 780 тисяч осіб, із них понад 2 мільйони чотириста тисяч - через професійні захворювання. Від несмертельного виробничого травматизму щороку у світі потерпає понад 374 мільйони працівників. Рівень виробничого травматизму серед молодих осіб фактично на 40%  вищий, ніж серед людей старшого віку.

Студентів та учнів навчальних закладів ознайомлюватимуть з нормами міжнародних стандартів праці, що забезпечують безпеку та захищають здоров’я молодих працівників, висвітлюватимуть питання законодавства про працю та надаватимуть практичні поради щодо втілення норм і гарантій чинного законодавства на забезпечення гідних, безпечних та здорових умов праці.

Адже значна частина студентів вже має досвід підробітку, хтось працює у вільний від навчання час, хтось задіяний у виробничому процесі  під час проходження практики. Тому  інформація для них, вважають у відомстві, буде актуальною.

Окремо під час тематичних лекцій та бесід студентам роз’яснюватимуть необхідність дотримання власної безпеки при використанні газу у побуті.

Це зумовлено тим, що в області стався нещасний випадок при використанні газу у побуті, в якому загинуло двоє студентів місцевих вишів.    

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області вже підготовлено відповідні листи до департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації та управління освіти Чернівецької міської ради з пропозиціями щодо сприяння в організації даних  просвітницьких заходів.    


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка