UP

На вимогу Держпраці майже 500 підприємств - боржників виплатили заборговану заробітну плату своїм працівникам

На вимогу Держпраці  майже 500 підприємств - боржників виплатили заборговану заробітну плату своїм працівникам

Питання своєчасної оплати праці в Україні досі актуальне. Адже на завершення 2018 року 861 підприємство не розрахувалося зі своїми працівниками і  загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати склала 2,3 млрд  грн., повідомляє сайт Державної служби України з питань праці.

Найвищі темпи зростання заборгованості упродовж року  у Сумській області. Регіон у трійці лідерів з найбільшою заборгованістю з виплати заробітної плати в Україні разом з Донецькою та Харківською областями. Тоді як, наприклад, у Луганській області з початку року заборгованість зменшилась на понад 70%, уточнюють у Держпраці.

63,8% від загальної суми заборгованості припадає на 513 економічно активних підприємства, а це майже 1,5 млрд грн.

У порівнянні з січнем 2018 року їхні борги зросли на 224,1 млн грн, або на 17%. 

Працівники не отримали свою зарплатню через відсутність державного фінансування, неповні розрахунки між постачальниками та споживачами, скорочення обсягів виробництва, відсутність коштів місцевого бюджету, складнощі з реалізацією продукції, переорієнтацію ринків збуту та низку інших причин.

263 підприємства-банкрути заборгували своїм працівникам майже 800 млн грн, це 34% від загального боргу.

Третю частку від загальної заборгованості виплат із заробітної плати становлять економічно неактивні підприємства: це ті, що призупинили виробничо-господарську діяльність у 2017 та попередніх роках. Їхній борг на кінець 2018 року становить 54,2 млн грн, або 2,2 %.

Фахівці Держпраці впродовж  року проводили інспекційні відвідування на підприємствах-боржниках, які не виплачували заробітну плату. Завдяки роботі інспекторів праці майже 500 суб’єктів господарювання  погасили борги по заробітній платі перед 94 тис. працівниками на загальну суму близько 600 млн грн.

Роботодавцям варто звернути увагу на те, що згідно із вимогами Кодексу Законів про працю України стаття «Оплата праці працівників» є захищеною, тобто виплати здійснюються у першочерговому порядку.

 У разі порушення прав працівників з боку роботодавця, передбачених законодавством про оплату праці, працівник може звернутися до Держпраці з метою захисту своїх трудових прав. Адже вжиття заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати є одним з пріоритетних напрямів роботи Служби.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка