UP

Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

Організаційні причини - основний чинник настання випадків травмувань на виробництві

У секторі розслідування, аналізу, обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють: загалом з початку року в області на виробництві мав місце 31 нещасний випадок, чотири із яких - зі смертельними наслідками.

Певне збільшення виробничого травматизму, констатують в територіальному органі Державної служби України з питань праці,  спостерігається на підприємствах будівництва, енергетики, машинобудування, пошти та зв’язку, харчової промисловості, на інших видах транспорту.

Водночас зафіксовано зменшення виробничого травматизму на автодорожньому транспорті та у лісовому господарстві.

Значне зменшення виробничого травматизму відбулося у галузі сільського господарства та соціально-культурній сфері.

Незважаючи на два останні факти, рівень травмувань на виробництві в регіоні залишається значним.

Так, до прикладу, за десять місяців 2018 року в установах соціально-культурної сфери краю зареєстровано сім нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.  

Детальний аналіз виробничого травматизму засвідчує: найбільша кількість нещасних випадків сталася з працівниками соціально-культурної сфери та торгівлі, а також агропромислового комплексу. У цій галузі за десять місяців 2018 року зареєстровано п’ять нещасних випадків, в тому числі один  зі смертельним наслідком.

Основні причини настання нещасних випадків - організаційні, а саме порушення технологічного процесу, порушення  трудової та виробничої дисципліни, у тому числі, невиконання посадових обов’язків працівниками, невиконання ними інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів,  порушення Правил безпеки руху.

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців області й зазначає:

кожен роботодавець зобов’язаний  створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці;

а кожен працівник, при виконанні своїх професійних та виробничих обов’язків зобов'язаний дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва; користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Виконання роботодавцями та працівниками трудових колективів чинного законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці забезпечить уникнення випадків травмування на виробництві.


 

 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка