UP

Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість, позбавляють себе соціальних гарантій

Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість, позбавляють себе соціальних гарантій           

Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає!

Працівники, котрі працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах»

позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як  державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим, субсидії;

втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

через зарплати у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця призводить до:

ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст.

нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.

Управління Держпраці у Чернівецькій області попереджає працівників:

погоджуючись на нелегальну трудову зайнятість, ви автоматично  потрапляєте у групу ризику. У разі, коли  працедавець не дотримається даних вам зобов’язань (не розрахується за виконану роботу, звільнить без будь яких причин і таке інше) довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.

Оформлення трудових відносин – гарантія соціального захисту  й запорука гідних і безпечних  умов праці.  


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка