UP

Відбулася колегія Держпраці України

Відбулася колегія Держпраці України

19 жовтня у Харкові під головуванням Голови Служби Романа Чернеги відбулася колегія Державної служби України з питань праці.

Під час колегії очільник  Держпраці України акцентував увагу на стан виконання Розпорядження Уряду "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення". Було підкреслено,  що цим рішенням передбачено проведення комплексних заходів Міністерством соціальної політики України разом з Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та Асоціацією міст України, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Участь у колегії взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак

На засіданні було розглянуто результати роботи територіальних органів Держпраці у частині легалізації найманої праці,  здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати;  у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх;  діяльності органів місцевого самоврядування щодо ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю.

"Проблема незадекларованої праці на сьогодні є однією із найпотужніших перешкод у забезпеченні гідної праці і більш високих темпів зростання економіки. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників»,- наголосив під час зібрання Голова Держпраці.

«Держпраці сьогодні перебуває в зоні особливої уваги. Уряд наділив Службу широкими повноваженнями щодо нагляду і контролю за додержанням законодавства про працю, надав ефективний механізм виявлення не задекларованої праці, щоб захистити трудові права і забезпечити соціальні гарантії працюючої людини, а тому вимагає від нас відповідної максимальної віддачі", - акцентовано під час форуму.  

У рамках колегії  учасники заходу відвідали підприємство АТ «Турбоатом», яке є флагманом машинобудівельної галузі Харківщини.


 

 

Ми на YouTube

Важливо