UP

За дев’ять місяців 2018 року виявлено 313 осіб, котрі працювали без належного оформлення

За девять місяців 2018 року виявлено 313 осіб, котрі працювали без належного оформлення

Про це заявила у прямому ефірі у програмі «Відверто зі Світланою Поляк» на радіо «Буковинська хвиля 100.0 ФМ» заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір.

Спілкування у радіостудії у прямому ефірі відбулося учора, 17 жовтня.

«71 працівник працював без оформлення зайнятості у 30 роботодавців, у 25 роботодавців 240 працівників працювали без належного оформлення, тобто за цивільно-правовими  угодами, що мали ознаки трудових»,  - акцентувала посадовець Держпраці, відповідаючи на запитання ведучої  програми Світлани Поляк щодо фактів виявлення не задекларованої зайнятості.  

Галина Кушнір повідомила, що найбільшу кількість неоформлених працівників виявлено на будівництві (121 особу) та  у  закладах торгівлі (83 особи).

Нелегальну зайнятість виявлено також на підприємствах з виробництва промислової продукції, у транспортній галузі, сільськогосподарському виробництві.

У ході розмови  Галина Кушнір підкреслила, що за результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівців Управління Держпраці, між роботодавцями та працівниками краю з початку року укладено 4383 трудових угоди.

Одним із запитань ведучої радіопрограми Світлана Поляк було таке:

«Нещодавно окремими народними депутатами Верховної Ради України було заявлено про можливість зниження штрафів для суб’єктів господарювання, якщо у них зафіксовано порушення законодавства про працю, у тому числі, виявлено не задекларовану працю працівників. Ваша думка щодо цієї ініціативи яка? Варто зменшувати штрафи,  чи навпаки - посилювати?»

На це запитання Галина Кушнір відповіла наступне:

«Думаю, що штрафні санкції за не задекларовану працю мають залишатися значними задля того, аби роботодавці не наважувалися пропонувати працювати людям без належного оформлення. Штрафні санкції щодо інших порушень законодавства про працю можна диференціювати. Зокрема, що стосується порушень в оплаті праці».

Заступник начальника  територіального підрозділу Державної служби України з питань праці під час ефіру закликала буковинців у разі порушення їхніх соціальних та трудових прав  звертатися до Управління Держпраці,  до правоохоронних та судових органів області, галузевих профспілок.  


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка