UP

Фізичну особу - підприємця зобов’язано заплатити штраф за порушення трудового законодавства

Фізичну особу - підприємця зобов’язано заплатити штраф за порушення трудового законодавства

Посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області винесено відповідну постанову про накладання штрафних санкцій на ФОП (фізичну особу - підприємця) Манчука В.І через допущення ним, як суб’єктом господарювання,  низки грубих порушень законодавства про працю.

Так, роботодавець, ігноруючи норми чинного трудового законодавства, зокрема, у частині декларування  зайнятості, допустив до виконання роботи працівника, не уклавши з ним трудового договору. Працівник здійснював ремонтні роботи автотранспорту, а потім працював у суб’єкта господарювання  водієм.

Факт не задекларованої зайнятості  працівника було виявлено у процесі інспекційного відвідування головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.  За дане порушення на суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі  111 690 гривень.

У ході інспекційного відвідування фахівцями Держпраці виявлено й інші вагомі порушення трудового законодавства.  Зокрема,  інспекторам не було представлено жодних підтверджуючих документів щодо виплати заробітної плати даному працівнику (невиплата заробітної плати становить суму у більш, ніж 22 тисячі гривень).  Також роботодавець не провів відповідну індексацію заробітної плати.

Як наслідок, недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці покарано штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати - 37 230 гривень.

Головними державними інспекторами зафіксовано також невиплату компенсації за невикористані дні відпустки працівника, що потягнуло  фінансову відповідальність у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто, 3 723 гривні.

Загальна сума штрафних санкцій,  накладених на підприємця за порушення законодавства про працю, - 152 643 гривні (сто п’ятдесят дві тисячі шістсот сорок три гривні).


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка