За ганебні факти корупційних діянь - сувора кримінальна відповідальність
За ганебні факти корупційних діянь - сувора кримінальна відповідальність
Відповідно до статті 368 Кримінального кодексу України прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди карається:
штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
або арештом на строк від трьох до шести місяців,
або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди у значному розмірі, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди у великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Діяння, предметом якого було отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Останні події, що відбулися у системі Держпраці (затримання при отриманні неправомірної вигоди головних державних інспекторів Головного Управління Держпраці у Одеській області) демонструють небажання деяких посадовців Держпраці працювати чесно та дотримуватися законів України, що є неприпустимим.
Державна служба України з питань праці висловлює нульову толерантність до корупції та вкотре наголошує: інспектори праці не мають жодного права перевищувати свої повноваження, а особливо вимагати від роботодавців і підприємців «винагороди» за ті чи інші неправомірні дії!
Пріоритетом у своїй роботі Держпраці визначає кадрову політику, одним із найголовніших завдань якої є підбір професійних державних службовців, які доброчесно виконуватимуть свої посадові обов’язки. Корупціонерам в системі відомства місця немає!
Керівництво Держпраці постійно наголошує на дотриманні правил етичної поведінки державного службовця, неприпустимості перевищення посадових обов’язків, кримінальній відповідальності за отримання неправомірної вигоди!