UP

Інформаційну кампанію першочергово розпочнуть на підприємствах будівельної галузі, залучених до програми «Велике будівництво»

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі, другого березня у межах держави стартує масштабна інформаційна  кампанія.  На цьому наголосив начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак на нараді з питань легалізації зайнятості населення та детінізації заробітної плати у Чернівецькій обласній державній адміністрації.

Нарада відбувалася під головуванням заступника керівника Чернівецької ОДА Олексія Бойка за участю директора Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко.

Керівник територіального органу Державної служби України з питань праці зазначив, що упродовж січня -  лютого  головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області, органів місцевого самоврядування за участю  представників територіальних структур Державної податкової служби, Пенсійного Фонду України, Чернівецького обласного центру зайнятості, інших державних органів  брали участь у проведенні Всеукраїнської інформаційної кампанії щодо недопустимості використання не задекларованої праці у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування. Тоді інформаційними заходами  в регіоні було охоплено  понад 5 500 роботодавців.  

Під час інформаційних заходів інспектори Держпраці  інформували роботодавців та працівників про ризики використання неоформлених трудових відносин.

Результатом активної інформаційної  кампанії став той факт, що у січні 2020 року до територіального органу Державної фіскальної служби  надійшло 1404 повідомлення про укладання трудових угод з 2176 працівниками.  Це на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Другий етап кампанії - здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про працю у цих економічних сферах. Загалом представники територіального органу Державної служби України з питань праці провели  (у рамках кампанії) 99 інспекційних відвідувань. У результаті заходів інспектори Управління виявили девятьох неналежно оформлених працівників.

Нинішня інформаційна кампанія, націлена на недопустимість нелегальної зайнятості, теж відбуватиметься у два етапи: інформаційно - роз’яснювальна та інспекційна. Тому за результатами наради вирішено, зокрема,  здійснити інформаційно-роз’яснювальну роботу першочергово на підприємствах будівельної галузі, які будуть залучені в області до програми «Велике будівництво».

Передбачається, що у рамках реалізації програми  відбудеться масштабне будівництво та капітальний ремонт об’єктів соціальної інфраструктури.

Під час наради також узгоджено графік проведення спільних заходів за участю  фахівців Управління Держпраці та Чернівецького обласного центру зайнятості.


 

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка