Роботодавцям Сторожинецького району - про недопустимість не задекларованої праці
Для роботодавців Сторожинеччини на базі Сторожинецького сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України організовано семінар, на якому розглядалися низка актуальних питань, у тому числі, й щодо дотримання керівниками підприємств, установ, організацій, підприємцями чинних норм законодавства про працю.
Від територіального органу Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області участь у семінарі взяв головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Василь Боячук.
Найперше, на чому посадовець Держпраці наголосив перед учасниками семінару – на недопустимості неоформлених трудових відносин з працівниками.
«Легалізація зайнятості - один із пріоритетних напрямів роботи Управління в області , - наголосив Василь Боячук. - Так, у минулому, 2018, році зусилля фахівців відомства було спрямовано на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №649-Р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Спільно з фахівцями Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, іншими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування було проведено низку комплексних заходів. У результаті понад двохсот спільних заходів виявлено 286 працівників без належного оформлення трудових відносин. Підкреслюю: робота у цьому напрямі буде продовжуватися упродовж нинішнього, 2019, року».
Інспектор Держпраці акцентував на подальших заходах з виявлення фактів не задекларованої зайнятості, недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці, зокрема, мінімізації заробітної плати найманим працівникам тощо.
Відповідаючи на численні запитання учасників зібрання, представник Управління конкретизував на сумах штрафних санкцій, накладених на суб’єктів господарювання у разі порушення чинного трудового законодавства, виокремивши, наприклад, той факт, що за використання нелегальної праці, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» - передбачено відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного не задекларованого працівника. Із січня 2019 року вона становить 125 190 гривень.
«Звертаю увагу: при виявленні одного нелегального працівника, роботодавцю доведеться заплатити штраф, якого б вистачило на сплату єдиного соціального внеску за цього ж працівника більше, ніж на 11 років», - підкреслив Василь Боячук.