UP
Фільтр
 • В обласному центрі встановлено біг - борди з соціальною рекламою задля подолання не задекларованої зайнятості

  В обласному центрі встановлено біг - борди з соціальною рекламою задля подолання не задекларованої зайнятості

  Біг-борди соціальної реклами на тему не задекларованої зайнятості встановлено у Чернівцях.

  Конструкції розміщено за трьома адресами, зокрема, на вулиці Головній,212, на вулиці Галицький шлях та на вулиці Героїв Майдану, 54.

  Розміщення такої соціальної реклами стало можливим завдяки реалізації спільних планів роботи  Управління Держпраці у Чернівецькій області та управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.

  Соціальну рекламу виготовлено та встановлено за муніципальні кошти.

  Директор міського комунального підприємства «Реклама» Тарас Унгурян повідомив, що біг-борди на жвавих дорожніх магістралях обласного центру розміщуватимуться понад місяць.

  Між тим в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області вирішено, що  спільну роботу державного та муніципального відомств у цьому напрямі буде продовжено.

  «Одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці є запобігання використанню не задекларованої праці в регіоні, - підкреслює керівник територіального підрозділу Державної служби України з питань праці Іван Луцак. - Широка інформаційно- роз’яснювальна кампанія серед роботодавців та працівників трудових колективів, учнів та студентів місцевих навчальних закладів у цьому напрямі продовжується. Адже таке негативне соціальне явище, як неофіційна зайнятість, справляє значний негативний вплив на розвиток економіки Буковини, фінансовий та матеріальний рівень забезпечення громадян. Окрім того, не задекларована праця - необмежені можливості тиску на працівників. Думаю, встановлення даної соціальної реклами - чергова можливість привернення суспільної уваги задля подолання цього негативного явища».

  Згідно з розробленим паспортом неформальної зайнятості  області,  найбільшу кількість неоформлених працівників задіяно у сферах будівництва, оптовій та роздрібній торгівлі, сільському господарстві, ресторанному та готельному бізнесах.    


      

 • «Відсутність технічного огляду та завершення термінів експлуатації ліфтових установок - підстави для зупинення їх роботи» - в Управлінні Держпраці прокоментували інформацію, що викликала суспільний резонанс

  «Відсутність технічного огляду та завершення термінів експлуатації ліфтових установок  - підстави для зупинення їх роботи» - в Управлінні Держпраці прокоментували  інформацію, що викликала суспільний резонанс   

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак в інтерв’ю журналістам ТРК «Чернівці» прокоментував ситуацію щодо необхідності зупинення у багатоповерхівках Чернівців експлуатацію 18 ліфтових установок.

  Повідомлення про подання до судової інстанції позовної заяви щодо необхідності зупинення експлуатації ліфтів, розміщене у місцевих ЗМІ напередодні, викликало широкий суспільний резонанс.

  «Під час проведення заходу державного нагляду головний державний інспектор встановив порушення вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці суб’єктом господарювання, а саме відсутність технічного огляду пасажирських ліфтів та завершення термінів експлуатації установок», - підтвердив в інтерв’ю журналістам програми новин «Чернівецький репортер» Іван Луцак.

  Керівник територіального підрозділу Державної служби України з питань праці зазначив, що при  виявленні таких порушень експлуатація механізмів повинна бути зупинена згідно зі Правилами безпечної будови та безпечної роботи ліфтів, затверджених наказом Державного комітету  України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01. 10.2008 року за №190.

  Згідно з цим документом, робота ліфтів не дозволяється у разі, якщо:

  відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію механізму;

  не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфтів; закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;

  не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;

  відсутній атестований обслуговуючий персонал;

  не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці, а також в інших випадках технічного характеру.


   

   

 • «Від своєчасного ухвалення бюджету залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати», - Глава Уряду

  «Від своєчасного ухвалення бюджету залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати», - Глава Уряду  

  Ухвалення підготовленого Урядом України проекту Державного бюджету на 2019 рік дає можливість закріпити позивну динаміку розвитку економіки, забезпечити виконання соціальних програм та програм галузевого розвитку.

  Про це заявив у зверненні до народних депутатів  Верховної Ради України  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

  За словами Глави Уряду, ухвалення бюджету - особиста відповідальність кожного члена парламенту.

  «І саме від розуміння цієї відповідальності залежить, чи будуть виконані завдання з підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень», -  цитує Прем’єр - міністра Урядовий портал.

  «Це  - бюджет стабільності та економічного зростання. Просив би сприймати (його ухвалення) як особисту відповідальність, - підкреслив Володимир Гройсман. - Несхвалення бюджету - тотальна криза і знецінення доходів громадян. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність. Особливо в умовах, коли на сході є агресор, який хоче панувати на нашій землі… ».


   

 • На семінарі для підприємств будівельної галузі обговорено переваги запровадження на виробництві системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу

  На семінарі для підприємств будівельної галузі обговорено переваги запровадження на виробництві системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу

  Відбулася  семінар – нарада на тему: "Безпека праці у будівництві: управління ризиками - проблеми та переваги", організатором якої виступило Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Захід організовано у співпраці з одним із підприємств - лідерів будівельної галузі регіону - будівельної компанією ПМК -76 (директор - Василь Каглянчук).

  На порядку денному форуму розглянуто та обговорено низку питань, зокрема, щодо стану безпеки та особливостей державного нагляду на підприємствах будівельної галузі регіону, про стан виробничого травматизму на будівельних майданчиках міста та області в цілому, а також щодо проблем та переваг запровадження системи управління охороною праці на основі ризикоорієнтованого підходу.

  Участь у семінарі - нараді взяли фахівці Держпраці,зокрема, начальник Управління Іван Луцак, заступник керівника Іван Гордей, начальник відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку відомства Юрій Кудлик.

  До участі у нараді було запрошено представників  Головного управління Державної фіскальної служби, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Чернівецькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області,  керівників будівельних підприємств, зокрема, ТОВ "Чернівціжитлобуд", БК "Водограй", ТДВ "ПМК -76" та інших.

  Розпочинаючи семінар-нараду, начальник Управління Держпраці Іван Луцак, зазначив, що наразі в області триває широка інформаційно – роз’яснювальна  кампанія,спрямована на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року за №649 - р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

  Оскільки, будівельна галузь (за результатами розробленого та узгодженого з Державною службою України з питань праці паспорту неформальної зайнятості області), входить до переліку, де не задекларованої зайнятості найбільше, то, підкреслено, керівникам будівельних організацій слід проконтролювати, аби оформлення трудових відносин з працівниками було стовідсотковим .

  У свою чергу, керівники будівельних компаній Василь Каглянчук («ПМК - 76»)  та Володимир Мороз («Чернівціжитлобуд») зазначили, що ті підприємства, котрі оформлюють трудові відносини , й ті, що приховують найману працю, перебувають у нерівних конкурентних умовах. Як наслідок, це позначається на ціні житла для замовників і його реалізації.

  «Усі забудовники повинні перебувати у рівних умовах», - підкреслили вони під час виступів.

  «У свою чергу Управління Держпраці наголошує усім суб’єктам господарської діяльності, котрі працюють у цій сфері: неоформлена зайнятість - неприпустима, адже йдеться про  галузь з  серйозними виробничими ризиками, - підкреслив Іван Луцак. - Хочу наголосити: за минулий рік в Україні на будівництві сталося 220 нещасних випадків, 54 із них закінчилися трагічно. Тому людина, котра працює на будівництві, має бути стовідсотково оформлена і цим самим захищена Законом».    

  Як мінімізувати ризики в галузі, підвищити рівень безпеки  та захисту життя і здоровя працівників - про це у ході роботи семінару говорили його учасники.

  Власне, задля цього й була організована (за підтримки Державної служби України з питань праці) у жовтні нинішнього року  міжнародна конференція, що відбулася в Києві. Головні напрями її роботи: практичні інструменти  профілактики травматизму та нещасних випадків на будівництві; дотримання вимог стандартів ISO 45001:2018; мінімальні вимоги  з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках; організація  безпечних робіт з підрядниками.

  Про роботу міжнародної конференції, її реальні напрацювання присутнім на  семінарі - нараді  розповів її безпосередній учасник, інженер з охорони праці ПП «Травіс-Буд» Іван Палагнюк.           

  У ході тривалої спільної роботи форуму вироблено низку рішень.

  Так, керівників будівельних компаній зобов’язано забезпечити виконання будівельних робіт, зокрема, робіт на висоті, верхолазних робіт, безпечну експлуатацію вантажопідіймальних кранів, підйомників в умовах щільної забудови, а також забезпечити моніторинг і оцінку технічного стану обладнання через проведення перевірок та регламентних робіт.

  Керівникам будівельних підприємств Управління Держпраці також рекомендувало обмежити виконання робіт підвищеної небезпеки  на умовах договорів цивільно-правового характеру. Це сприятиме соціальному захисту  працівників у сфері праці та охорони праці.


   

 • Управління Держпраці звернулося до суду щодо необхідності зупинення експлуатації у будинках Чернівців 18 ліфтів

  Управління Держпраці звернулося до суду щодо необхідності зупинення експлуатації у будинках Чернівців 18 ліфтів

  Відповідну позовну заяву щодо застосування заходів реагування у сфері  державного нагляду (контролю) Управління Держпраці у Чернівецькій області скерувало до Чернівецького окружного адміністративного суду.

  У позовній заяві йдеться  про необхідність застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до одного із комунальних житлово-експлуатаційних підприємств обласного центру через призупинення роботи 18 ліфтових установок, які зареєстровані за даним підприємством й експлуатуються у багатоквартирних житлових будинках Чернівців.

  Необхідність зупинення роботи ліфтів виникла  у результаті перевірки суб’єкта господарювання головними державними інспекторами відділу нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Під час перевірки на комунальному підприємстві Чернівців виявлено порушення вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці, які потенційно можуть загрожувати безпеці, здоров’ю і життю людей.

  Фахівці Держпраці встановили, що підприємством не організовано проведення  технічного огляду або експертного обстеження пасажирських ліфтів, а терміни роботи установок, які зазначені у технічних паспортах, вже завершилися.

  Таким чином, необхідно зупинити роботу 18 ліфтових механізмів.

  Після виявлених порушень, посадові особи Управління Держпраці у Чернівецькій області попередили  суб’єкта господарювання про необхідність негайного зупинення експлуатації ліфтів. Керівництву підприємства направлено відповідний припис щодо усунення виявлених порушень.    

  Довідково: чинним законодавством, а саме частиною 5 статті четвертої Закону України  «Про основні засади державного нагляду (контролю) господарської діяльності» передбачено, що «... виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду».


   

         

 • Щодо здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах області

  Щодо здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах області

  Сектором з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Чернівецькій області за 10 місяців 2018 року здійснено контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильністю застосування нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги і компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці на 238 підприємствах.

  Із них під час проведення планових перевірок з питань дотримання  статті 7 Закону України „Про охорону праці” та статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” здійснено превентивні заходи з питань атестації робочих місць за умовами праці на 113 підприємствах.

  За результатами методично-консультативної та превентивної роботи підготовлено довідки з методичними рекомендаціями підприємствам з питань атестації робочих місць за умовами праці щодо права працівникам на пенсію за віком на пільгових умовах та пільги і компенсації (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня) за роботу в шкідливих та важких умовах праці.

  Надано методичну та консультативну допомогу 46 підприємствам (за листами роботодавців) в проведенні атестації робочих місць за умовами праці з метою правильності встановлення пільгових пенсій та надання додаткових відпусток і доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці.

  Здійснено 79 відвідувань роботодавців та складено інформаційні довідки інспекторами  праці (сектору експертизи умов праці) відповідно до пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 26 квітня 2017 року.

  Фахівці сектору взяли  участь у підготовці та проведенні 20 засідань Комісії при Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Чернівецькій області з питань призначення пенсій за віком на пільгових умовах, на яких розглянуто  71 заяву громадян.

  З питань правильності проведення атестації робочих місць за умовами праці, пільгового пенсійного забезпечення, надання пільг і компенсацій (додаткові щорічні відпустки, доплати до посадового окладу, скорочена тривалість робочого тижня) за роботу у шкідливих та важких умовах праці здійснено прийом 217 громадян.


   

   

 • Нелегальна зайнятість: окремі підприємці й далі продовжують ігнорувати вимоги трудового законодавства

  Нелегальна зайнятість: окремі підприємці й далі продовжують ігнорувати вимоги трудового законодавства

  Факти допуску працівників до роботи без оформлення, або без належного оформлення трудових відносин  засвідчують матеріали інспекційних відвідувань головних державних інспекторів відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Деякі роботодавці області й далі ігнорують вимоги законодавства про працю в частині належного оформлення зайнятості  та відповідного повідомлення про це органи державної фіскальної служби.

  Як наслідок, відповідні штрафні санкції за порушення трудового законодавства накладено на окремі підприємства приватного сектору та фізичних осіб - підприємців.

  Так, днями нелегальну зайнятість виявлено:

  у фізичної особи - підприємця на Кіцманщині (підприємець надає послуги з пасажирських перевезень, штрафна санкція - 223 380 гривень);

  у приватного підприємця на Сокирянщині (громадське харчування, штраф – 111 690 гривень);

  у фізичних  осіб - підприємців у Чернівцях (суб’єкти господарювання працюють у сфері торгівлі, до роботи ними було допущено по двоє осіб,  відповідно штрафна санкція, накладено в обох випадках,  - 223 380 гривень).

  Нелегальну зайнятість  також виявлено у Глибоцькому районі. Фізична особа-підприємець працює у сфері автомобільних перевезень. Штрафна санкція, накладена посадовими особами Держпраці, -  111 690 гривень.

  Шановні роботодавці області!

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  Допуск до роботи працівника має відбуватися у законний спосіб, а саме:

  через його прийом на постійне місце роботи;

  у випадку укладення трудового договору;

  у виняткових випадках (якщо робота - разова)  - через укладення цивільно-правових угод.

  Інакше ви наражаєте себе на відповідальність перед Законом.

  Шановні працівники Буковини, потенційні шукачі роботи!

  Перш, ніж погодитися на пропозицію  роботи без укладення трудових договорів та отримання так званих зарплат в конвертах, необхідно зважити на ті переваги, що їх надає офіційне працевлаштування, а саме:

  права на заробітну плату не нижче гарантованої Законом (у тому числі, доплат, надбавок, заохочувальних виплат);

  права на отримання соціальних гарантій – відпусток, на оплату тимчасової втрати непрацездатності, на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана зі шкідливими умовами праці); на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;

  права на гідні, безпечні та здорові умови праці;

  права на працю, адже неофіційно працевлаштований працівник  може бути звільнений у будь який момент без одержання вихідної допомоги  та оплати за вже виконану роботу.

  Лише належне оформлення трудових відносин є запорукою дотримання соціальних та трудових прав працівників.  


    

   

   

 • Набув чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги»

  Набув чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги»

  7 листопада 2018 року починає діяти Закон України від 5 жовтня 2017 року №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги». Цього ж дня втрачає чинність Закон України від 22 травня 2003 року №852-IV "Про електронний цифровий підпис".

  Закон має забезпечити вільний обіг електронних довірчих послуг в Україні, а також можливості вільного надання електронних довірчих послуг надавачами, розташованими в інших державах, діяльність яких відповідає вимогам Закону.

  До складу електронних довірчих послуг входять:

  створення, перевірка та підтвердження удосконаленого електронного підпису чи печатки;

  формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката електронного підпису чи печатки;

  формування, перевірка та підтвердження чинності сертифіката автентифікації веб-сайту;

  формування, перевірка та підтвердження електронної позначки часу;

  реєстрована електронна доставка;

  зберігання удосконалених електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та сертифікатів, пов’язаних з цими послугами.

  Електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, а також обробка електронної інформації, володільцями якої є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг.

  Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси та інші суб'єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа, а для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

  Правочини, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації у випадках, встановлених законом, вчиняються в електронній формі виключно із застосуванням кваліфікованих електронних довірчих послуг.

  Згідно з Законом №2155 кваліфікований електронний підпис та кваліфікована електронна печатка - це удосконалені електронний підпис та електронна печатка, які базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа та кваліфікованому сертифікаті електронної печатки. 

  Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису. 

  Кваліфікована електронна печатка має презумпцію цілісності електронних даних і достовірності походження електронних даних, з якими вона пов’язана.

  Формування та видача кваліфікованого сертифіката відкритого ключа без ідентифікації особи, ідентифікаційні дані якої міститимуться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, не допускаються.

  Ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо такої особи.

  Під час перевірки цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особивикористовується інформація про юридичну особу, що міститься в ЄДР, та встановлюється, що обсяг її цивільної правоздатності та дієздатності є достатнім для формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.


   

   

 • Процес детінізації зарплат набирає обертів і буде продовжений - Володимир Гройсман

  Процес детінізації зарплат набирає обертів і буде продовжений - Володимир Гройсман

  Реалізовані Урядом кроки з детінізації заробітних плат помітно збільшують кількість легально працюючих громадян в Україні.

  Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи проміжні результати урядової кампанії проти нелегальної зайнятості, зазначається на Урядовому порталі.

  Кампанія активно стартувала у жовтні - за ініціативи Глави Уряду і у тісній кооперації одразу кількох відомств: Міністерства фінансів, Міністерства соціальної політики, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та Державної служби з питань праці. Так, лише за місяць кількість легально працюючих громадян зросла щонайменше на 150 тисяч осіб. А надходження до Пенсійного фонду до кінця року зростуть щонайменше на 1,1 мільярда гривень.

  «Питання зарплат - це питання захисту людей. Ми несемо відповідальність за мільйони працюючих, - сказав Володимир Гройсман. - Маємо посилити координацію і захистити інтереси людей праці. Люди, яких виводимо з тіні, отримуватимуть білу зарплату, а отже, матимуть право на гідну пенсію».

  Глава Уряду наголосив, що союзником Кабінету Міністрів у цій боротьбі є легальний бізнес, який працює у правовому полі, сплачує всі податки і активно підтримує соціальні програми на своїх підприємствах. Така праця – орієнтир для підприємців. А на порушників законодавства будуть накладати штрафи.

  Разом з тим, як наголосив Прем’єр-міністр, штраф - не самоціль. Важливе - викорінення  практики виплати зарплат «у конвертах». Адже пенсію в конвертах ніхто не платитиме. І претензії пред’являти за мінімально нараховані виплати буде нікому.

  «Захист прав людей, які працюють, будемо продовжувати щоденно і системно. Щомісяця буду питати, скільки людей вивели з тіні. Доручаю також щотижнево проводити оперативні наради. Наш союзник - легальний бізнес і кожен громадян України».

  Довідково. За даними Держпраці, кількість працюючого населення в Україні перевищує 16 мільйонів  людей. Кількість безробітних за методологією Міжнародної організації праці - майже 1,7 мільйона осіб. На обліку в Державній службі зайнятості зареєстровані близько 300 тисяч заявників.

  У вересні Уряд ініціював ухвалення і подальше втілення низки рішень, спрямованих на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку.

  Приводом для посиленої уваги стали непоодинокі випадки як порушення прав працівників, так і неможливості перевірити дотримання законодавства, коли інспекторів просто не допускають на підприємства.

  Найбільш проблемними галузями виявились будівництво, торгівля, охоронні послуги та готельно-ресторанний бізнес. Саме там була зафіксована найбільша кількість нелегальних і неоформлених належним чином працівників. У регіональному розрізі лідирували Харківська, Київська, Івано-Франківська, Одеська області.

  «Маємо великий виклик - питання захисту прав найманих працівників. Якщо це не зробити сьогодні, через певний період часу ці люди отримають мінімальні пенсії. А ще гірше, якщо трапиться травма на виробництві, то людина не отримає компенсації, - зазначав тоді Володимир Гройсман. -  Треба тут мобілізувати роботу і довести роботодавцям, що своїх працівників треба поважати і не тільки виплачувати їм зарплати, а й оформлювати належним чином».

  Одним з інструментів виправлення ситуації стали перевірки роботодавців. Наразі є вже понад 130 матеріалів про накладання штрафних санкцій.


   

   

 • При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил експлуатації газових приладів

  При користуванні газом у побуті необхідно дотримуватися правил експлуатації газових приладів

  З початком опалювального сезону Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до мешканців Буковини й застерігає про неухильне дотриманнями правил експлуатації  газових приладів.

  При користуванні опалювальними газовими приладами слід дотримуватися основних вимог, а саме:

  забезпечувати надійну вентиляцію приміщень: відчиняти кватирки вікон, не закривати отвори та решітки  вентиляційних каналів, забезпечити постійне провітрювання приміщень;

  перевірити наявність тяги; при відсутності чи слабій тязі не користуватися  газовими  приладами, адже це може бути смертельно небезпечно; подальше  користування газом  можливе тільки  після перевірки  і очистки  димоходів та вентиляційних  каналів  відповідними службами;

  не дозволяється встановлювати  в приміщенні, де є  газові прилади  з відведенням продуктів згоряння   в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;
  не
  користуватися газовими приладами при несправній автоматиці безпеки;
  не залишат
  и без нагляду прилади у робочому стані:
  не використовувати для сну  та відпочинку приміщення, де встановлено  газові прилади;
  не використову
  вати газові плити для обігріву приміщення;
  перекриват
  и крани після користування газовими приладами.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює!

  Аналіз проведених технічних розслідувань аварій та нещасних випадків при використанні газу у побуті засвідчує: основними  причинами настання таких подій є втручання споживачами у систему газопостачання  шляхом самовільного встановлення опалювальних приладів; втручання у систему  вентиляції та систему відведення продуктів згорання у житлових приміщеннях; порушення вимог безпеки під час користування побутовими газовими приладами; несправність автоматики безпеки побутових газових приладів.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує!

  У разі виникнення  загрозливих ситуацій для споживачів при використанні газу у побуті, слід негайно повідомити про це аварійну службу, зателефонувавши за номером 104.  


   

   

   

   

 • На Вижниччині потенційним шукачам роботи наголошено на перевагах легального працевлаштування

  На Вижниччині потенційним шукачам роботи наголошено на перевагах легального працевлаштування

  На виконання  розпорядження Кабінету Міністрів України від 05. 09. 2018 р. № 649-р „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, Управління Держпраці в Чернівецькій області продовжує роботу, спрямовану на детінізацію зайнятості в регіоні.

  Фахівці Держпраці здійснюють активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед суб’єктів господарювання,  працівників трудових колективів регіону та потенційних шукачів роботи.

  Так, днями у Вижницькій районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся  профінформаційний семінар на тему: «Переваги легального працевлаштування в Україні. Найпоширеніші питання законодавства про працю».

  Захід відбувся за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрія Колодченка та фахівців районної філії обласного центру зайнятості, зокрема, заступника директора -начальника відділу організації працевлаштування населення Тетяни Григоряк, юрисконсульта Людмили Клим, провідного фахівця з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Лариси Хованець.

  Участь у семінарі взяли потенційні шукачі роботи, що мешкають у районі.

  Під час проведення заходу увагу присутніх зосереджено на роз’ясненні трудового законодавства у частині, що регулює питання легалізації найманої праці.

  Учасникам семінару роз’яснено про порядок працевлаштування та звільнення працівників з роботи, порядок укладення трудових договорів та що є підставою для укладення цивільно - правових угод.

  Особливо ретельно фахівець Держпраці наголосив учасникам заходу на перевагах офіційного працевлаштування, наголосивши на тому, що лише легальна зайнятість може стати запорукою дотримання їхніх трудових та соціальних прав.

  У ході семінару головний державний інспектор Держпраці Юрій Колодченко відповів на численні запитання його учасників.  


   

 • До уваги суб'єктів господарювання! Щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

  До уваги суб'єктів господарювання! Щодо продовження дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

  Фахівці відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг  Управління Держпраці у Чернівецькій області  роз’яснюють:

  Стаття 21  Закону України “Про охорону праці” -  «Додержання вимог щодо охорони праці під час проектування, будівництва (виготовлення) та реконструкції підприємств, об'єктів і засобів виробництва» -  передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

  З метою своєчасного продовження строку дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, Державна служба України з питань праці рекомендує за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до територіального органу, що його видав заяву за формою , згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок) та оригінал дозволу.

  Якщо ж роботодавець порушив умови дії дозволу чи допустив виникнення  аварій та /або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертає увагу суб’єктів господарювання :

  законодавством не непередбачено продовження строку дії не чинного дозволу , зокрема, у разі звернення роботодавця за  його продовженням вже після закінчення строку дії дозволу  (лист Держпраці № 4004/3/5.3-ДП-18 від 18.05.2018).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює:

  при вирішення питання про продовження строку дії дозволу враховуватиметься, чи порушено під час строку дії дозволу роботодавцем його умови, зокрема, чи дотримано вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пункті 1 додатка 2 Порядку;

  чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, що призвели до тяжких, або смертельних наслідків;

  чи закінчився строк дії дозволу на дату звернення суб’єкта господарювання за його продовженням.  

  Важливо!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 48, яка набрала чинності 08.02.2018 року, внесено зміни до Порядку, відповідно до яких частину машин, механізмів, устаткування та частину робіт підвищеної небезпеки віднесено до таких, які експлуатуються (виконуються) роботодавцем на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.


   

   

 • Кроки із покращення інвестиційного клімату мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат - Президент України

  Кроки із покращення інвестиційного клімату мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат - Президент України

  Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу констатував, що Україні вдалося вивести економіку з кризового стану й досягти стійкого відновлення економічного зростання, інформує інтернет - представництво Глави держави.

  «Ми вийшли, зараз поки стриманий оптимізм, майже на чотири відсотки. Проте суспільству потрібні не цифри, а якісні зрушення у рівні життя людей», - наголосив Петро Порошенко.

  За його словами, такі зрушення нерозривно пов’язані з якісними змінами бізнес-середовища, які є передумовою для створення нових робочих місць, зростання доходів працюючих, модернізації секторів вітчизняної економіки, збалансованості бюджету, валютної та цінової стабільності. Президент наголосив, що орієнтир - створення в Україні бізнес-середовища, яке насправді було би дружнім для бізнесу і мотивуватиме до розкриття підприємницького потенціалу, інвестування, стратегічно орієнтованого розвитку країни.

  «Ми здійснюємо кроки у напрямі  такого бізнес-середовища і влада розраховує на вашу взаємність. На соціальну відповідальність бізнесу, на роботу винятково у легальному правовому полі», - підкреслив Петро Порошенко. Він наголосив, що саме прозорість дає можливість продемонструвати чесну і добросовісну конкуренцію, прибрати неконкурентні переваги тіньової економіки, водночас має бути постійна відкритість до діалогу Уряду і Президента.

  «Кроки із покращення інвестиційного клімату мають точно супроводжуватися продовженням політики легалізації зайнятості і зростання заробітних плат, що в свою чергу дасть можливість підвищувати пенсії», - зазначив Глава держави, зауваживши, що в Україні зараз близько 4,5 млн людей працюють на мінімальну заробітну плату. Він також наголосив, що з одного боку має відбуватись підвищення мінімальної заробітної плати, а з іншого боку – детінізація зарплат.

  Президент розповів, що на регулярних зустрічах з бізнес-середовищем роботодавці дедалі частіше скаржаться на дефіцит робочої сили.

  «Наголошую, у нас є два шляхи - або залізна завіса зразка Радянського союзу, або підвищення зарплат всередині країни», - наголосив Президент. Він додав, що ринок праці в Україні має бути конкурентноздатним не з Середньою Азією, а з ЄС.

  За словами Президента, згідно офіційних даних прикордонної служби – різниця між кількістю людей, які виїхали з України, і українців, які повернулися, за весь 2017 рік складає трохи більше 200 тис. «Тому цифри, якими лякали, що у нас один, два, три млн на рік поїхали – це просто неправда. (Однак – ред.) тенденція зростає. В 2018 році – на 10-15% виїжджає більше», - додав Президент. Він наголосив, що Україна стає частиною європейського ринку праці, а отже ніхто і ніщо не може захистити українських роботодавців від конкуренції на цьому ринку.

  «Бізнес, бізнес в цілому, принаймні експортно орієнтований, вже отримує вигоду від Угоди про асоціацію. Так само вигідною вона має стати і для найманих працівників. На основі створення нових висококваліфікованих робочих місць, бо мова йде не просто про підвищення зарплати, а про підвищення продуктивності праці. І лише поєднання цих факторів дає правильну відповідь», - наголосив Президент. Він зауважив, що цього можливо досягнути завдяки інвестуванню в засоби виробництва через податок на виведений капітал.

  «Середній рівень зарплати в країні, слава Богу, протягом останніх років зростає. Але ще не час з цього приводу відкорковувати шампанське. Його не всі можуть собі дозволити, тому що рівень доходів в країні все ще надзвичайно низький, і мільйони людей – ми маємо чітко це розуміти – на жаль, все ще ледве зводять кінці з кінцями. І це наша з вами робота, ваша робота – платити конкурентну платню тим, хто працює в приватному секторі», - підкреслив Глава держави.

  Президент зауважив, що регулярно спілкується з представниками бізнесу, в тому числі і для того, щоб подбати про інтереси найманих працівників. «І це наше спільне завдання – не лише захищати інтереси бізнесу. Даруйте, це не тільки ваші прибутки, а саме кількість робочих місць і рівень зарплати – ось кінцева мета будь-яких спільних зусиль влади та бізнесу, державно-приватного партнерства», - наголосив Петро Порошенко.


   

   

 • Вітання зі 100-річчям Буковинського віча

  Шановна буковинська громадо!

  Завтра ми усі разом відзначатимемо історичну подію - 100 - річчя Буковинського віча.

  Вже ціле століття віддаляє нас від того дня, коли велелюдні народні збори у Чернівцях сповістили світ про споконвічне бажання буковинців приєднатися до Великої України й воз’єднання Північної Буковини із Західно - Українською Народною Республікою  та злуку з Великою Україною.

  «Віче бажає прилучення австрійської часті української землі до України»,- такою була ухвала й прагнення тисяч буковинців.

  Жити повноправними господарями на своїй землі у вільній, соборній, незалежній Україні.

  Таким є прагнення буковинців сьогодні.  

  Шановна громадо!

  Від колективу Управління Держпраці у Чернівецькій області щиро вітаю з цим визначним історичним днем.

  Бажаю здоровя, натхнення, достатку, злагоди, миру вам і вашим родинам.

  Слава Україні!

  Героям слава!  

  Іван Луцак - начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області • До уваги роботодавців! За порушення законодавства про працю - фінансова відповідальність

  До уваги роботодавців! За порушення законодавства про працю - фінансова відповідальність

  Відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного соціального внеску та податків  - 111 690 гривень за кожного неналежно оформленого працівника.

  Порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, більш ніж за один місяць або виплата їх не в повному обсязі - 11 169 гривень.

  Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 37  230 гривень.

  Недопуск до проведення перевірки або створення перешкод у її проведенні  -11 169 гривень.

  Недопуск фахівців Держпраці до проведення перевірки з питань фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві;

  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - 372 300 гривень.


   

   

 • Завдяки спільній роботі державних контролюючих відомств легалізовано працю 8,7 тисячі осіб

  Завдяки спільній роботі державних контролюючих відомств легалізовано працю 8,7 тисячі осіб

  Завдяки системній спільній  роботі низки державних органів нагляду (контролю), зокрема Управління Держпраці, Державної фіскальної служби, Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, з початку року в регіоні легалізовано працю 8,7 тисячі найманих працівників та фізичних осіб-підприємців.

  У відділі з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють: за 9 місяців 2018 року головними державними інспекторами та інспекторами праці виявлено 313 осіб, котрі працювали без належного оформлення.

  За цей же період  за результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи фахівців Держпраці між роботодавцями та найманими працівниками укладено 4383 трудових угоди.

  Варто зазначити, що на виконання  розпорядження Кабінету  Міністрів України від 05. 09. 2018 р. № 649-р „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, в області  наразі посилено роботу, спрямовану на детінізацію зайнятості.

  Фахівці Держпраці продовжують проводити інспекційні відвідування серед  суб’єктів господарювання та здійснювати активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію серед роботодавців регіону.


   

 • Мінсоцполітики працює над захистом прав працівників у ситуаціях заборгованості виплат зарплати з вини роботодавця

  Мінсоцполітики працює над захистом прав працівників у ситуаціях заборгованості виплат зарплати з вини роботодавця

  Директоратом  норм  та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України розроблено проект Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця”.

  Про це повідомляє Урядовий портал.

  Зазначеним законопроектом передбачається запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом:

  - зобов’язання роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день затримки понад 15 днів;

  - надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плат належної працівникові на термін більше 15 днів;

  - виплати працівнику компенсації у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

  Наразі проект закону направлено на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу.

  Його прийняття сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці та відповідатиме частині ІІІ Конвенції Міжнародної організації праці №173 ,,Про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця”.


   

 • Середня заробітна плата в області майже у два рази перевищила рівень мінімальної

  Середня заробітна плата в області майже у два рази перевищила рівень мінімальної

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій  Чернівецької області у вересні цього року становила 7 062 гривень.

  Це майже у два рази більше рівня мінімальної заробітної плати (3 723 грн) та на 2,6% -  рівня серпня нинішнього року. Такі дані оприлюднило Головне управління статистики у Чернівецькій області.

  До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належать державне управління й оборона, обов’язкове соціальне страхування (11306 гривень), серед промислових видів діяльності - добувна промисловість і розробка кар’єрів (10737 гривень).

  Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах з тимчасового розміщування й організації харчування (3755 гривень), серед промислових видів діяльності - на підприємствах з водопостачання, каналізації, поводження з відходами (5662 гривень).

  Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області:

  мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

  Роботодавець  зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника  для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровя, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

  Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець  зобов’язаний провести  доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

  Водночас суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є мінімальною гарантією  в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.

  При  недотриманні роботодавцями мінімальних державних гарантій в оплаті праці застосовується штрафна санкція  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом  на момент виявлення порушення.


   

 • Відбудеться відзначення переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  Відбудеться відзначення переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

  22 листопада у Києві у Міжнародному центрі культури і мистецтв Профспілок України відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду - конкурсу «Краще підприємство з охорони праці», ініціатором та засновником якого є Державна служба України з питань праці.

  Серед підприємств, що увійшли до фіналу змагання та вибороли перемогу у номінації «Виробництво товарів для населення» - товариство з додатковою відповідальністю  «Трембіта» з Буковини.

  Підприємство є одним із беззаперечних лідерів на вітчизняному ринку легкої промисловості. Продукція «Трембіти» відома у світі, як зразок брендового класичного ділового одягу.

  Водночас підприємство є зразковим у плані впровадження передових технологічних новацій та кращих практик у сфері промислової безпеки та охорони праці.

  Власне, з цих позицій ТДВ "Трембіта" й стала учасником цьогорічного Всеукраїнського огляду – конкурсу та виборола перемогу.

  Передбачається, що в урочистій церемонії нагородження візьмуть участь керівники підприємства, служби охорони праці та представники трудового колективу. 

  Список цьогорічних підприємств- переможців:

  Категорія «до 250 працівників»

  у номінації «Видобувна промисловість» ‒  ПрАТ «Нафтогазвидобування» (Київська обл.);

  у номінації «Виробництво продовольчих товарів» ‒ Приватне мале підприємство виробнича фірма «Панда» (Вінницька обл.);

  у номінації «Виробництво товарів та надання послуг для населення» ‒ ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика» (Миколаївська обл.);

  у номінації «Діяльність у сфері будівництва» ‒ Товариство з додатковою відповідальністю «Рівненський домобудівний комбінат» (Рівненська обл.).

  Категорія «від 250 працівників»

  у номінації «Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів» – ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (Київська обл.);

  у номінації «Діяльність у сфері виробництва електроенергії та зв’язку» ‒ Відокремлений підрозділ «Атомремонтсервіс» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Київська обл.);

  у номінації «Будівництво та транспорт» ‒ ДП «Білгород – Дністровський морський торговельний порт» (Одеська обл.);

   у номінації «Переробна промисловість» ‒ ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» (Чернігівська обл.);

  у номінації «Видобувна промисловість» ‒ Нафтогазовидобувне управління «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» (Івано-Франківська обл.);

  у номінації «Виробництво товарів для населення» ‒ Товариство з додатковою відповідальністю «Трембіта» (Чернівецька обл.);

   у номінації «Виробництво продовольчих товарів» ‒ Приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Роднічок» (Миколаївська обл.).


   

   

 • Інформація суб'єктам декларування до чергового етапу подання декларацій

  Інформація суб'єктам декларування до чергового етапу подання декларацій

  Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує: з  01.01.2019 розпочинається черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2018 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

  У зв’язку з цим Національне агентство з питань запобігання корупції надає відповіді на поширені запитання при  роботі з Реєстром, а також оновлені рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні.

   Зазначені матеріали розміщено на веб-сайті Національного агентства у розділах «Декларування», а також  «Роз’яснення для суб’єктів декларування».

  Звертаємо увагу декларантів на те, що 07.11.2018 набирає чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втрачає чинність. Це необхідно врахувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

  Завчасно підготувавшись до чергового етапу електронного декларування в Україні, декларанти мають можливість полегшите собі роботу з Реєстром.


   

   

 • Підведено підсумки роботи семінар-наради «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області»

  Підведено підсумки роботи семінар-наради «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області»

  Завершилася робота дводенної семінар-наради - «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області», співорганізатором якого виступила  Державна служба України з питань  праці та Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Сьогодні її учасники  ухвалили низку рішень щодо впровадження заходів із запобігання нещасним випадкам на виробництві у підпорядкованих господарствах Чернівецького обласного лісового та мисливського господарства.

  Також учасники зібрання мали можливість  сьогодні побувати безпосередньо на ділянках, де ведуться лісосічні роботи.

  Однією із таких ділянок стало урочище «БАМ» у Банилівському лісництві державного підприємства «Сторожинецьке лісове господарство» . Саме зараз там проводять рубку лісу виробничі бригади. Валку деревини доводиться робити у складних умовах: на висоті у кількасот метрів звивистої гірської місцевості. Не сприяють проведенню робіт й метеорологічні умови. Опади, що впали в регіоні  впродовж останніх днів, лише ускладнюють роботу і працівників і, безперечно, трелювальної техніки.

  Учасникам семінар - наради лісоруби Банилівського лісництва продемонстрували професійне вміння виконання робіт при валці лісу,   спорядження, засоби праці - пили, спеціальні лопатки, інші допоміжні знаряддя. 


   

 • На семінар-нараді з працівниками державних лісових господарств Буковини обговорюються дієві шляхи зменшення виробничого травматизму в галузі

  На семінар-нараді з працівниками державних лісових господарств Буковини обговорюються дієві шляхи зменшення виробничого травматизму в галузі

  Учора на базі державного підприємства «Сторожинецьке лісове господарство» Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства розпочалася семінар-нарада  на тему: «Стан охорони праці та промислової безпеки на підприємствах лісової галузі Чернівецької області».   

  До участі у масштабному заході, співорганізатором якого  виступила Державна служба України з питань праці та Управління Держпраці у Чернівецькій області, було  запрошено керівників, посадових осіб  та фахівців служб охорони праці усіх без винятку  структурних підрозділів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства - лісгоспів, спецлісгоспів, лісництв.

  Дієву участь у семінар-нараді взяв заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду у промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Державної служби України з питань праці Максим Тягай.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області на зібранні представляли: Іван Луцак - начальник Управління, Іван Гордей - перший заступник начальника відомства, Микола Остапович  -начальник відділу нагляду в АПК та СКС та Ігор Пантело - головний державний інспектор.  

  До участі у семінар-нараді долучилися також Андрій Мусійовський - головний спеціаліст відділу охорони праці Управління використання лісових ресурсів Держлісагентства України та Іван Паладій – начальник Сторожинецького відділення Управління ФСС у Чернівецькій області.    

  Виступаючи перед учасниками семінару, Максим Тягай зазначив: питання зменшення виробничого травматизму в лісовому господарстві - надзвичайно важливе й актуальне, адже в останній час Держпраці  фіксує збільшення нещасних випадків у лісовій галузі у низці регіонів держави.

  За десять місяців 2017 року на підприємствах лісового господарства України, на превеликий жаль, загинуло шістнадцятеро працівників, вісім із них  є робітниками підприємств Держлісагентства України. При аналізі причин настання нещасних випадків, визначено основні види подій, при яких травмуються потерпілі. Серед них переважають: падіння деревини на потерпілого, падіння працівників з висоти та дорожньо-транспортні пригоди. Найбільш травмонебезпечними професіями в галузі є лісоруби та водії-трактористи.

  Учасників наради докладно поінформовано про заходи, які започаткувала й проводить Держпраці України щодо зменшення травматизму в галузі, вказавши, на переваги превентивної роботи.

  Посадовець також повідомив, що фахівцями Держпраці розробляються зміни до Правил охорони праці  для працівників лісового господарства та лісової промисловості.


   

 • Робота над удосконаленням законодавства України з питань безпеки та гігієни праці, трудових відносин відповідно до стандартів ЄС набула нового формату

  Робота над удосконаленням законодавства України з питань безпеки та гігієни праці, трудових відносин відповідно до стандартів ЄС набула нового формату

  У рамках Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Держпраці спільно з Міжнародною організацією праці розпочали низку тренінгів з метою роз’яснення положень директив ЄС з питань безпеки і гігієни праці, трудових відносин, імплементація яких передбачена Угодою про асоціацію Україна-ЄС.

  Спеціально створеними робочими групами при Держпраці опрацьовані таблиці відповідності національного законодавства директивам ЄС 89/391/ЄЕС, 89/654/ЄЕС, 2009/104/ЄС, 89/656/ЄЕС, 2003/88/ЄС. Результати аналізу стануть основою для напрацювання рекомендацій щодо удосконалення національного законодавства та приведення його у відповідність до стандартів ЄС, проведення відповідних тристоронніх консультацій.

  28 листопада в Держпраці відбувся тренінг з опрацювання Директиви № 89/391/ЄЕС від 12 червня 1989 року про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки і охорони здоров’я працівників під час роботи, який провів менеджер Проекту Антоніу Сантуш. У заході також взяли участь Національний координатор Проекту Софія Литвин і асистент Проекту Андрій Фіголь, представники інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, роботодавців, профспілок, науковці.

  На 29 листопада заплановано тренінг з імплементації Директиви 89/654/ЄЕС від 30 листопада 1989 року про мінімальні вимоги стосовно безпеки і охорони здоров’я на робочому місці, повідомляється на сайті Держпраці України.


   

 • Ще у двох громадах області працюватимуть інспектори праці

  Ще у двох громадах області працюватимуть інспектори праці

  Посвідчення інспекторів праці, видані Державною службою України з питань праці,  отримали Ірина Валеріївна Ліханова - юрист Рукшинської сільської ради Хотинського району та Оксана Олегівна Кучерява - спеціаліст юридичного відділу виконавчого комітету Сокирянської міської ради.

  Дані про посвідчення інспекторів праці оприлюднено на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» - підрозділі « Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування».

  Посади інспекторів праці при виконавчих органах місцевого самоврядування створюються у відповідності до ухваленої Кабінетом міністрів України Постанови від 26.04.2017 року за №295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

  Визначено, що контрольні повноваження інспекторів праці підтверджуються службовим посвідченням, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 року №866 "Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.05.2017 року за №681/30549.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області рекомендує роботодавцям краю перевіряти інформацію щодо діяльності інспекторів праці на сайті Служби.

  Це зумовлено тим, що у низці областей України зафіксовано випадки вимагання грошей у підприємців псевдоінспекторами, котрі представляються фахівцями Держпраці.

  Управління Держпраці закликає суб'єктів господарювання Буковини разі виникнення підозри звертатися до підрозділів Національної поліції або безпосередньо до відомства.


   

 • У НАЗК запрацювала телефонна лінія для повідомлень про корупцію

  У НАЗК запрацювала телефонна лінія для повідомлень про корупцію

   У Національному агентстві створена спеціальна телефонна лінія для повідомлень про корупцію, повідомляється на сайті відомства. Телефон +38 (044) 200 06 91 працює у цілодобовому режимі.

  З 09:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю включно повідомлення про корупцію приймаються безпосередньо працівниками Національного агентства;

  з 18:00 до 09:00 з понеділка по п’ятницю та в неробочі дні (святкові та вихідні) повідомлення приймаються в автоматичному режимі через автовідповідач.

  Для здійснення повідомлення через автовідповідач необхідно вказати своє прізвище, ім’я, по батькові та адресу, на яку особа, що повідомляє, бажає отримати відповідь; прізвище, ім’я, по батькові, посада, місце роботи особи, яка вчинила корупційне правопорушення і обставини вчинення правопорушення.

  Повідомлення повинно містити інформацію, яка стосується конкретної особи, та фактичні дані, які можуть бути перевірені Національним агентством з питань запобігання корупції в межах повноважень, визначених статтею 11 Закону України «Про запобігання корупції».

  Всі повідомлення розглядаються працівниками Національного агентства з питань запобігання корупції згідно з вимогами законодавства.


   

 • До уваги суб’єктів господарювання Буковини

  До уваги суб’єктів господарювання Буковини

  Управління Держпраці у Чернівецькій області оприлюднило План проведення перевірок суб’єктів господарювання (виробничих об’єктів) на 2018 рік.

  Субєкти господарювання можуть переглянути його у розділі «Плани роботи» на сайті відомства.

  Документ затверджено відповідним наказом Управління Держпраці у Чернівецькій області від 22.11.2017 року за №452.

  Загалом у 2018 році планом передбачено провести заходи державного нагляду у 492 субєктів господарювання регіону.


   

 • З початку року заборгованість по заробітній платі погашено перед 380 працівниками

  З початку року заборгованість по заробітній платі погашено перед 380 працівниками

  За результатами заходів державного нагляду, проведених головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області та на виконання приписів упродовж десяти місяців 2017 року місцевими  роботодавцями погашено заборгованість по заробітній платі (понад 1 070 тисяч гривень) перед 380 працівниками підприємств, установ, організацій.   

  Загалом з початку року (станом на 01. 11.2017 року) інспекторами Держпраці проведено 350 перевірок з питань додержання законодавства про працю, якими перевірено 331 суб’єкта господарювання.

  Варто відзначити, що головними  державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області на підставі пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 26.04.2017 за № 295, також проводяться  інспекційні відвідування суб’єктів господарювання.

  Інспекційні відвідування фахівців Держпраці відбуваються з метою інформування керівництва та працівників підприємств, установ, організацій щодо дотримання законодавства про працю. Лише у жовтні фахівцями відділу було проведено тринадцять таких відвідувань, а  з початку року загалом -63.


   

 • Інформація для військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів

  Інформація для військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів

  Днями Кабінетом міністрів України ухвалено постанову «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».

  Зазначеною постановою, розробленою Міністерством соціальної політики України, врегульовано виплату одноразової грошової допомоги шляхом узгодження норм Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, із Законом України від 06.04.2017 № 2004-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей», повідомляється на сайті державного відомства.


   

 • Під час планових заходів та інспекційних відвідувань на місцевих підприємствах роз’яснено переваги легальної зайнятості

  Під час планових заходів та інспекційних відвідувань  на місцевих підприємствах роз’яснено переваги легальної зайнятості

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області днями провели планові заходи державного нагляду на таких підприємствах: МПП « Супутник», ТзОВ «Вудвенер», Хотинське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області., ФОП Зарецький Василь Миколайович, ФОП Романко Аліна Василівна, ФОП Якобчук Антоніна Віталіївна, ПП ВБФ «Конструктив» та інших.

  Інспекційними відвідуваннями фахівців Держпраці було охоплено низку місцевих суб’єктів господарювання, зокрема, ТзОВ «Буковинська цегла», ТзОВ « Злагода», КПК «Мінос», ФОП Габур Іван Власійович, ПП Павел Ірина Іванівна, ТзОВ «Корпорація Новус» та інші.

  Під час планових заходів та інспекційних відвідувань головні державні інспектори відділу з питань додержання  законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління, спілкуючись із керівниками та працівниками трудових колективів, наголошували на необхідності дотримання законодавства про працю, зокрема, у частині легального працевлаштування. Детально роз’яснювали про відповідальність роботодавців  за порушення трудового законодавства, деталізували суми штрафних санкцій за такі порушення.  

  Поширюючи спеціальні пам’ятки для працівників колективів на тему нелегальної зайнятості, інспектори зазначали, що й самі працівники мають усвідомлювати відповідальність за власні рішення, погоджуючись на умови роботодавців працювати неоформленими, а відповідно отримувати заробітну плату у так званих конвертах.

  Кожен працівник, котрий погоджується на неоформлену трудову діяльність, автоматично зараховує себе до групи ризику, тобто, він не може у повній мірі розраховувати на безпечні, здорові й гідні умови праці -  констатувалося у підсумку.


   

 • З четвертого грудня при Управлінні Держпраці запрацює громадська приймальня

  З четвертого грудня при Управлінні Держпраці запрацює громадська приймальня

  Юридичне консультування мешканців області відбуватиметься у рамках Всеукраїнського тижня права, що проходитиме з четвертого по восьме грудня.

  Кожен, хто звернеться  до Управління Держпраці у Чернівецькій області, отримає безоплатну  первинну правову допомогу з питань реалізації та захисту прав людини у межах професійної компетенції відомства.

  Для отримання консультації заявникам необхідно прийти до Управління Держпраці, яке розташовується за адресою:

  м.Чернівці, вулиця Зелена,3.

  Свої запити можна надіслати поштою:

  58003

  Управління Держпраці у Чернівецькій області,

  вул.Зелена,3,

  м.Чернівці

  або озвучити  за номером телефону: (0372) 55 37 24.    

  Довідково: відповідно до Указу Президента України  від 08.12.2008 року №1149, Всеукраїнський тиждень права  проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.


 • Академія управління ризиками в системах менеджменту організовує семінар-практикум

  Академія управління ризиками в системах менеджменту організовує семінар-практикум

  В Академії управління ризиками в системах менеджменту при редакції журналу «Охорона праці» 29-30 листопада відбудеться дводенний семінар-практикум на тему: «Розробка та впровадження систем менеджменту охорони праці на основі управління ризиками», 1 модуль.

  Спікер Цопа В. А., д-р тех.наук, професор МІМ-Київ, міжнародний експерт і аудитор систем менеджменту ISO 9001, 14001, 50001 і OHSAS 18001.
  Вартість участі у семінарі - 2 205 грн (із ПДВ).

  Організатори наголошують: кількість місць для учасників обмежена.

  Набір учасників проводиться за телефоном: (044) 559 19 51.

  Довідково

  Академія управління ризиками в системах менеджменту при редакції журналу «Охорона праці» пропонує цілісні курси семінарів - практикумів у сфері охорони праці, якості, екології, енергозбереження, соціальної відповідальності відповідно до вимог найкращих навчальних програм Європейського Союзу та вітчизняного законодавства.

  Навчання відбувається  у форматі дводенних та триденних модулів.

  Дводенні модулі:

  I - «Розробка та впровадження систем менеджменту охорони праці на основі управління ризиками»

  II -  «Аудит і сертифікація систем менеджменту»

  III  -  «Методи та інструменти управління ризиками в системах менеджменту»

  IV- “Система менеджменту охорони праці на основі управління психосоціальними ризиками»

  Вартість участі  однієї особи  за модуль  - 2 205 грн (із ПДВ) без оплати проїзду та проживання.

  Триденний модуль:

  I- «Система менеджменту БДР на підприємстві згідно з вимогами стандарту ISO 39001:2012».

  Вартість участі  однієї особи  за модуль  - 3000 грн (із ПДВ) без оплати проїзду та проживання.


   

 • Онлайн-прийом громадян: чи мають право промислово-санітарні лабораторії працювати після закінчення строку дії Свідоцтва про атестацію санітарних лабораторій?

  Онлайн-прийом громадян: чи мають право промислово-санітарні лабораторії працювати після закінчення строку дії Свідоцтва про атестацію санітарних лабораторій?

  До спеціалістів Держпраці звернулася Ганна Таланова, начальник промислово-санітарної лабораторії ПАТ «АЗОТ» м. Черкаси.  Лабораторія, де працює Ганна, проводить санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві на підставі Свідоцтва  про атестацію санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці, виданого Міністерством охорони здоров’я України від 19 листопада 2014 року.

  Термін дії свідоцтва закінчився 19 листопада 2017 року. У зв’язку з тим, що Комітет з питань гігієнічного регламентування Міністерства охорони здоров’я України протягом тривалого часу не приймає документи на розгляд, продовжити термін дії свідоцтва неможливо. Так, начальник промислово-санітарної лабораторії ПАТ «АЗОТ» просить роз’яснити: на яких законних підставах промислово-санітарна лабораторія ПАТ «АЗОТ» може проводити санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць на підприємстві згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 «Про порядок атестації робочих місць за умовами праці”.

  Начальник відділу експертизи умов праці Державної служби України з питань праці Володимир Гончарук роз’яснив, що відповідно до пункту 7 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2016 року № 741), гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводяться лабораторіями, атестованими Держпраці і МОЗ в порядку, визначеному Мінсоцполітики і МОЗ.

  Держпраці розроблено проект порядку атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, який проходить процедуру погодження.

  Водночас на сьогодні є чинним Положення про проведення органами, установами та закладами державної санепідслужби Міністерства охорони здоров’я України атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці, затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 квітня 1999 року № 91. Володимир Гончарук порадив звернутися до атестаційної комісії МОЗ щодо продовження терміну дії раніше виданих свідоцтв.


   

 • Порушення законодавства про працю та зайнятість населення виявлено у 20 роботодавців

  Порушення законодавства про працю та зайнятість населення виявлено у 20 роботодавців

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управлінням Держпраці у Чернівецькій області упродовж жовтня 2017 року здійснено понад  сорок заходів державного нагляду: двадцять перевірок з  питань дотримання законодавства про зайнятість та  працевлаштування інвалідів, дев’ятнадцять інспекційних відвідувань з питань дотримання законодавства про працю та дві перевірки робочих органів Фонду  загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Чернівецькій області.

  У ході проведених перевірок порушення законодавства про працю та зайнятість виявлено у двадцяти роботодавців. За результатами проведених перевірок керівникам видано приписи, складено та передано до судових інстанцій чотирнадцять протоколів.

  Загалом  за десять місяців 2017 року головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено 350 перевірок з питань додержання законодавства про працю,  якими охоплено 331 суб’єкта господарювання.

  За результатами здійснення заходів державного нагляду, порушення трудового законодавства виявлено у 213 роботодавців. Матеріали на 196 керівників-порушників трудового законодавства направлено до судових інстанцій щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності.

  За невиконання законних вимог державних інспекторів шестеро роботодавців  притягнуто до адміністративної відповідальності згідно статті  1886 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або створення перешкод для діяльності цього органу».

  Направлено  подання щодо притягнення дванадцяти посадових осіб до дисциплінарної відповідальності.

  Головні державні Інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  на підставі Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України  від 26.04.2017 № 295, проводять відвідування суб’єктів господарювання  задля інформування керівників та працівників підприємств, установ, організацій щодо дотримання законодавства про працю. У минулому місяці фахівці Держпраці провели тринадцять таких відвідувань,  а з початку року -  понад 60.


   

 • На часі - формування проекту плану роботи Управління на наступний, 2018, рік

  На часі - формування проекту плану роботи Управління на наступний, 2018, рік

  Під головуванням начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака відбулася робоча нарада, на якій розглянуто низку поточних питань.

  Так, керівники структурних підрозділів відзвітували про роботу інспекторського складу відомства та доповіли про результати проведених з 13 по 17 листопада  заходів державного нагляду.

  Під час наради значну увагу було привернуто до формування проектів  плану роботи  та плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Управління на 2018 рік.

   «Наголошую: формування проектів планів продовжується. Якість і своєчасність - основні критерії, що засвідчують рівень проведеної роботи. Кожен керівник структурного підрозділу зобов’язаний  забезпечити опрацювання проектів планів відповідно  до виду нагляду», - підкреслив під час наради головуючий.

  У ході зібрання  учасників поінформовано про роз’яснення Держпраці  щодо можливості віднесення фактів залучення суб’єктів господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки, які не мають на це дозволу до порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки. Дано доручення довести інформацію до головних державних інспекторів відомства.

  Під час нарад також вирішено вживати заходів при перевірці знань посадових осіб за підсумками проведення навчання з питань охорони праці відповідно до «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці», затвердженого  відповідним наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці.


   

 • Для виконання робіт підвищеної небезпеки суб’єкти господарювання можуть залучати підрядників, які мають на це відповідний дозвіл

  Для виконання робіт підвищеної небезпеки суб’єкти господарювання можуть залучати підрядників, які мають на це  відповідний дозвіл  

  Відповідно до частини третьої статті 837 Цивільного кодексу України для виконання окремих видів  робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник)  зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл.

  Згідно із частиною третьою статті 21 Закону України «Про охорону праці», роботодавець  повинен одержати  дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки  та на експлуатацію (застосування)  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл).

  Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулюванні дозволів визначає Порядок видачі  дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки  та на експлуатацію (застосування)  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 26.10.2011 р. за №1107 (далі - Порядок №1107).

  Виконання робіт підвищеної небезпеки може відбуватися на підставі договору  підряду лише тим підрядником, який має відповідний дозвіл, одержаний згідно з Порядком №1107.

  Залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки на підставі цивільно-правових договорів, фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу , є порушенням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку.

  Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року №826 затверджено уніфіковану форму акта перевірки  суб’єкта господарювання (виробничого об’єкта), у розділі ІV якого наведено перелік питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

  Факти залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки, на підставі цивільно-правових договорів, фізичних осіб, які не є суб’єктами одержання відповідного дозволу , належать  до порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, визначених пунктом 2.5 розділу  ІV уніфікованої форми Акта перевірки суб’єкта господарювання (виробничого об’єкта), а саме: до порушень вимог правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм і правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій.


   

 • Триває передплата на журнал «Охорона праці»

  Триває передплата на журнал «Охорона праці»

  У виданні завжди можна знайти багато цікавої на корисної інформації .

  Серед журналів, що висвітлюють питання охорони праці та  промислової безпеки, журнал «Охорона праці» має певні переваги:

  найбільший об’єм корисної інформації, а саме журнал - налічує 60 сторінок та додаток до журналу обсягом у 64 сторінки;

  -   власкори видання працюють у всіх регіонах країни;

  -   авторами журналу є провідні міжнародні та вітчизняні експерти;

  -   серед спеціалізованих видань - найнижча вартість;

  -   кожен учасник передплатних акцій одержує подарунок.

  У наступному, 2018, році кожен передплатник отримає разом із журналом Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, який наразі перебуває на завершальній стадії затвердження.

  Передплатити журнал «Охорона праці» можна у кожному поштовому відділенні області.

  Передплатний індекс - 74377


   

 • Головними державними інспекторами Держпраці України вже виявлено 1605 нелегальних працівників

  Головними державними інспекторами Держпраці України вже виявлено 1605 нелегальних працівників

  Одним із пріоритетних завдань Держпраці є виявлення нелегальної зайнятості та боротьба з незадекларованою працею в Україні.

  Інспектори праці Державної служби України з питань праці та органів місцевого самоврядування відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, здійснюють інспекційні відвідування роботодавців щодо дотримання ними трудового законодавства, перевіряючи, зокрема, чи оформлені з працівниками трудові відносини.

  Так, упродовж січня-жовтня 2017 року, головними державними інспекторами Держпраці України   було виявлено 1605 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці. Слід зазначити, що відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за кожного виявленого неоформленого працівника на роботодавця накладається штрафна санкція у сумі 96 тисячі гривень.

  Траплялися випадки, коли роботодавці перешкоджали проведенню інспектування з питань оформлення працівників. За вказаний період на 19 суб'єктів господарювання накладено штраф у сумі 320 тисячі гривень, встановлений за таке порушення статтею 265 Кодексу законів про працю України.

  Держпраці України звертається до роботодавців належним чином оформляти трудові відносини з працівниками, щоб уникнути застосування штрафних санкцій.


   

 • Громадяни мають право звернутися до судової інстанції з позовом щодо оформлення трудових відносин

  Громадяни мають право звернутися до судової інстанції  з позовом щодо оформлення трудових відносин

  Згідно з окремими статтями  Кодексу законів про працю України (статті  232 - «Трудові спори, що підлягають безпосередньому розглядові  у районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах»  та статті  235 - «Поновлення на роботі, зміна формулювання причин звільнення, оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладання трудового договору, та встановлення періоду такої роботи») працівники, котрі працюють без укладання трудового договору, мають право звернутись до судової інстанції з повідомленням про оформлення трудових відносин та встановлення періоду роботи.

  При винесенні рішення щодо оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, при направленні заяви у відповідні органи, суд одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у даному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує роботодавцям на відповідальності за порушення статті 24 Кодексу законів про працю України – «Укладання трудового договору».

  Роботодавець повинен пам’ятати: без укладення трудового договору та повідомлення про це органам Державної фіскальної служби допускати працівника до роботи заборонено.

  За порушення чинного законодавства , зокрема, статті 265 Кодексу законів про працю України - «Відповідальність за порушення законодавства про працю» -  передбачено суттєві штрафні санкції.

  Так, роботодавці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

  виплати заробітної плати (винагороди) без відрахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

  Штрафна санкція складає суму у  96 тисяч гривень (30 мінімальних заробітних плат) за кожного нелегального працівника.


   

 • Затверджено форми заяв для отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

  Затверджено форми заяв для отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

  15 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про затвердження форм заяв для  отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства».

  Зазначена постанова, яка була розроблена Міністерством соціальної політики України, забезпечуватиме спрощення механізму оформлення роботодавцями відповідних документів для вирішення питань залучення праці іноземних фахівців в Україні, та забезпечить реалізацію Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій”, повідомляється на сайті цього державного відомства.


   

 • З інспекторським складом Управління проведено навчання

  З інспекторським складом Управління проведено навчання

  З головними  державними інспекторами Управління Держпраці у Чернівецькій області проведено навчання щодо роз’яснення  Порядку формування єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

  Даний документ затверджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі України 03.07. 2017 року за №961 та зареєстровано Міністерством юстиції України 26.07.2017 року.

  Порядок визначає загальні засади формування єдиної справи розпорядчих документів у паперовій формі.

  Навчання з інспекторами провела начальнику відділу інспекційної діяльності, організаційно-аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Олена Дорош.

  Під час навчання детально обговорено послідовність дій фахівців при  формуванні  єдиних справ, порядок їх документального наповнення та зберігання.

  Фахівцям Управління, котрі взяли участь в навчанні, було продемонстровано зразок оформленої справи. Зразок  розробив заступник начальника відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної  небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Костянтин Соболевич.


   

 • Це повинен знати кожен працівник, котрий погоджується на нелегальну зайнятість

  Це повинен знати кожен працівник, котрий погоджується на нелегальну зайнятість

  Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює працівникам, що працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах», що вони:

  - позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки);

  - втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії;

  - втрачають трудовий  стаж при розрахунку розміру пенсії;

  - із зарплат у «конвертах» відсутні внески до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, і тому такі особи втрачають право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасно та не нижче мінімальних гарантії в оплаті праці, здоров’ї, безпечних умовах праці.

  Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця призводить до:

  - ненадходження податків до місцевих бюджетів, які б направлялись на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку районів, міст.

  - нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат);

  - не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.


   

 • За створення перешкод у здійсненні інспекційного відвідування з питання дотримання трудового законодавства власників приватного готелю оштрафовано на 320 тисяч гривень

  За створення перешкод у здійсненні інспекційного відвідування з питання дотримання трудового законодавства власників приватного готелю оштрафовано на 320 тисяч гривень

  До Державної служби України з питань праці звернулася Марина Ананська щодо можливого порушення законодавства про працю адміністрацією приватного готелю у місті Києві. Також заявниця звернулася і до журналістів телеканалу «1+1» з проханням сприяти у вирішенні її проблеми.

  2 листопада 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Київській області здійснили інспекційне відвідування готелю.

  У звʼязку з тим, що працівники готелю перешкоджали проведенню інспекційного відвідування, посадові особи ГУ Держпраці викликали патрульну поліцію.

  Оскільки необхідних документів не було надано для перевірки питання фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту), інспектори склали відповідний акт, який разом з листом-повідомленням про розгляд питання застосування фінансових санкцій за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування надіслали рекомендованим листом на адресу готелю.

  14 листопада 2017 року відповідно до абзацу 7 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України на власників приватного готелю "Sky Home" накладено штраф у сумі 320 тисяч гривень, повідомляється на сайті Державної служби України з питань праці.


   

 • Держпраці допомагає відстояти трудові права незаконно звільненої працівниці

  Держпраці допомагає відстояти трудові права незаконно звільненої працівниці

  До Державної служби України з питань праці та телеканалу 1+1 звернулася Марина Ананська. За словами Марини, її незаконно звільнили з приватного готелю, що знаходиться в м. Київ.

   Інспекційне відвідування готелю провели начальник відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно – правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області Євген Борисенко та головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно – правових актів Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області Анатолій Кравчук з питання фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту) за участю телеканалу 1+1 програми “ТСН”.

  Журналісти ТСН офіційно звернулися до Держпраці щодо їх можливого залучення до проведення інспекційного відвідування та отримали відповідну згоду.


   

 • Суд зобов’язав керівництво Новоселицької районної лікарні зупинити роботу ліфтового устаткування

  Суд зобов’язав керівництво Новоселицької районної лікарні зупинити роботу ліфтового устаткування

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звернулося до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до комунальної установи «Новоселицька центральна районна лікарня» щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

  Підставою цьому стали порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, що були виявлені у ході здійснення головними державними інспекторами відомства планової перевірки лікувальної установи. Загалом фахівці, що здійснювали захід державного нагляду,виявили майже три десятки порушень.

  Низка порушень стосувалася роботи ліфтового устаткування, зокрема, керівництво медичного закладу не пред’явило членам комісії дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, отримані в органі Держпраці. Адміністрація закладу не уклала відповідного договору на технічне обслуговування та ремонт ліфта з організацією, яка має дозвіл на виконання таких робіт.

  Керівництвом лікарні не призначено працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту механізму.

  Фахівці Держпраці зафіксували при роботі устаткування тріщини та деформації в його металоконструкціях, несправні пристрої і прилади безпеки, низку інших технічних недоліків.

  Виявлені порушення створювали загрозу життю і здоров’ю працівників та пацієнтів медичного закладу, тому адміністративний позов, поданий Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив повністю.