UP
Фільтр
 • В ефірі Українського радіо - Буковина - про результати інспекційної кампанії Держпраці

  В ефірі Українського радіо - Буковина  - про результати інспекційної кампанії Держпраці

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір взяла участь у радіопрограмі «Прайм - тайм», що вийшла  на хвилях  Українського радіо - Буковина.

  Програма транслювалася також в телевізійному  ефірі «Суспільного - Буковина» та на офіційному ю-туб каналі телекомпанії.

  Гостя студії та журналістка Маргарита Олійник говорили про захист трудових прав працівників та про зміни у законодавстві про працю для роботодавців.

  Мовилося, зокрема, про результати інформаційної та інспекційної кампанії Держпраці, яка наразі триває в області  та, як відбуваються заходи державного контролю.

  «Необхідно підкреслити, що проведена свого часу фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці інформаційна кампанія охопила в регіоні понад 5500 роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування. Під час інформаційних заходів інспектори Держпраці  інформували роботодавців та працівників про ризики використання не задекларованої праці. Водночас інспектори органів місцевого самоврядування  Буковини провели понад 760 інформаційних відвідувань роботодавців.

  Результатом такої активної кампанії стало те, що у січні 2020 року до територіального органу Державної фіскальної служби  надійшло 1404 повідомлення про укладання трудових угод з 2176 працівниками. Це на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року», - підкреслила в радіо та телеефірі Галина Кушнір.

  Посадовець Держпраці повідомила, що наразі в області триває інспекційна кампанія та деталізувала, як відбуваються заходи державного контролю та як загалом,  згідно нового Порядку контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за  № 1132,  інспектори праці Управління проводять інспекційні відвідування: які підстави для проведення перевірок; які права й обов’язки мають інспектори праці та які права й обов’язки мають роботодавці.

  В ефірі заступник керівника Управління наголосила  на тому, що такі інспекційні та інформаційні кампанії Держпраці проводитиме упродовж усього року, зокрема, у сільськогосподарській будівельній, транспортній галузях.


   

 • До відома суб’єктів господарювання! Остерігайтеся псевдо інспекторів!

  До відома суб’єктів господарювання! Остерігайтеся псевдо інспекторів!

  В деяких областях України зафіксовано випадки, коли до суб’єктів господарювання (переважно приватної форми власності) надходять повідомлення ніби то від імені посадовців територіальних органів Державної служби України з питань праці.

  В цих повідомленнях невідомі особи застерігають роботодавців про інспекційні відвідування фахівців Держпраці та пропонують за певну фінансову винагороду «посприяти» при  вирішенні проблемних питань.

  Водночас зловмисники можуть надсилати повідомлення суб’єктам господарювання та реквізити банківських установ, на які ніби - то необхідно перерахувати кошти за такі «послуги».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців регіону із закликом бути обережними і не контактувати з особами, що надають такі пропозиції.

  У разі надходження такого повідомлення слід негайно звернутися до правоохоронних органів, адже за такі дії  для зловмисників передбачено кримінальну відповідальність.

  А також слід поінформувати Управління Держпраці у Чернівецькій області, яке розташовується за адресою: вул. Зелена, 3, м. Чернівці.

  Для оперативного реагування на можливі дії псевдо інспекторів, інформацію слід надавати до Управління  за контактним телефоном (0372) 55 37 24.  


     

   

   

 • Нове у декларуванні - 2020: розірвання шлюбу не звільняє від надання інформації про майно колишнього подружжя

  Нове у декларуванні - 2020: розірвання шлюбу не звільняє від надання інформації про майно колишнього подружжя

  Практика уникнення декларування майна шляхом фіктивного розірвання шлюбу суб’єктами декларування втратила актуальність після внесення змін до Закону «Про запобігання корупції» у 2019 році.

  Тепер у випадку спільного проживання суб’єкта декларування з колишнім чоловіком/дружиною станом на 31 грудня або більше половини звітного періоду колишнього чоловіка/дружину необхідно вказувати в розділі 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єктів декларування» декларації як особу, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі.

  Колишній чоловік/дружина перестає бути членом сім’ї суб’єкта декларування і не вказується в декларації, якщо після розірвання шлюбу у звітному періоді вони не проживали разом, не були пов’язані спільним побутом і не мали взаємних прав і обов’язків. Аналогічно у разі смерті одного з подружжя у звітному періоді.

  Важливо! Розлучення або смерть одного з членів подружжя не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку зазначити у відповідних розділах декларації відомості про майно та інші об’єкти, що належать колишньому чоловіку/дружині та якими суб’єкт декларування володів, користувався не менше половини днів протягом звітного періоду. Навіть якщо такий чоловік/дружина більше не є членом сім’ї суб’єкта декларування.

  За інформацією НАЗК

   


   

 • Анонс програми! В радіоефірі говоритимуть про новації у трудовому законодавстві

  Анонс програми! В радіоефірі говоритимуть про новації у трудовому законодавстві

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір сьогодні, 21 лютого,  візьме участь у радіопрограмі «Прайм - тайм», що вийде на хвилях  Українського радіо - Буковина о 17.20.

  Гостя студії та журналістка Маргарита Олійник спілкуватимуться про захист трудових прав працівників та про зміни у законодавстві про працю для роботодавців.

  Мовитиметься, зокрема, про результати інспекційної кампанії Держпраці, яка наразі триває в області та як відбуваються ці заходи державного контролю.

  Говоритимуть також про те, як загалом, згідно нового Порядку контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за  № 1132,  інспектори праці Управління проводять контрольні заходи: які підстави для проведення перевірок; які права й обов’язки мають інспектори праці та які права й обов’язки мають роботодавці.

  Програма «Прайм – тайм» одночасно транслюватиметься в телеефірі «Суспільного - Буковина».

  Трансляцію програми також можна буде дивитися на офіційному ю-туб каналі телерадіокомпанії.


   

 • Фахівці сільськогосподарських підприємств пройшли навчання з охорони праці

  Фахівці сільськогосподарських підприємств пройшли навчання з охорони праці

  Перший заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей увійшов до складу комісії з перевірки  знань з питань охорони праці у посадових осіб та працівників підприємств, установ, організацій агропромислового комплексу Чернівецької області.

  Перевірка знань з питань охорони праці фахівців галузі АПК відбулася на базі Чернівецького регіонального навчально - консультативного центру кадрів АПК днями.

  Під час навчання фахівцям сфери охорони праці сільськогосподарських підприємств надано додаткову інформацію щодо належного забезпечення безпеки виробничого процесу з огляду на початок весняно-польової кампанії -2020.

  Зокрема, особливо детально заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці наголосив на забезпеченні вимогах безпеки  під час експлуатації сільськогосподарської техніки,  обробітку грунту, сівби, садіння і догляду за посівами, а також за використанням пестицидів та мінеральних добрив.

  «Робочу суміш в агрегати необхідно заправляти безпосередньо на спеціальних майданчиках, щоби уникнути  потрапляння сумішей у грунт; допускати до роботи лише тих, хто пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, а також щорічний медичний огляд: працівники мають бути стовідсотково забезпечені  засобами індивідуального захисту», - акцентував на навчанні Іван Гордей.

  Захід ініційований Департаментом агропромислового розвитку Чернівецької  обласної державної адміністрації.

  До проведення навчання, окрім фахівців Держпраці, долучилися представники Чернівецького регіонального навчально-консультаційного центру кадрів АПК, Управління ДСНС України у Чернівецькій області, Чернівецького міського відділення Управління фонду соціального страхування та науково-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області.


   

 • Для роботодавців організовуються семінари з питань трудового законодавства

  Для роботодавців організовуються семінари з питань трудового законодавства

  Представники Управління Держпраці у Чернівецькій області спільно з фахівцями районних та міських філій Чернівецького обласного центру зайнятості розпочали цикл інформаційних семінарів для роботодавців регіону.

  Заходи, організовані представниками відомств вже відбулися у Новодністровській міській, Вижницькій, Новоселицькій, Путильській районних  філіях.

  Сьогодні, 20 лютого, інформаційні семінару за участю головних державних інспекторів Держпраці та фахівців центру зайнятості  відбулися у Глибоцькій, Кіцманській, Кельменецькій та Сторожинецькій районних філіях.

  Так, на зустрічі із роботодавцями Глибоччини про новації трудового законодавства повідомив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Дамаскін.

  Суб’єктів господарювання Кіцманського району поінформувала інспектор Валентина Моргоч, Кельменецького району - інспектор Алла Попович.

  Участь у семінарі з роботодавцями Сторожинецького району взяв інспектор Держпраці Василь Боячук.      

  Основна тематика заходів - нове у законодавстві про працю, зміна механізму та розмірів накладення штрафних фінансових санкцій, неможливість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

  Інформаційні семінари для роботодавців відбуваються в інтерактивному форматі запитання - відповіді.


   

 • Агровиробникам Буковини - про безпеку праці

  Агровиробникам Буковини - про безпеку праці

  Начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак взяв участь у нараді, організованій департаментом  агропромислового розвитку Чернівецької  обласної державної адміністрації для керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських установ, агропромислових об’єднань Буковини.

  Саме на цьому форумі (серед числа інших) обговорювалися й питання початку весняно-польової кампанії - 2020.

  На необхідності забезпечення безпеки виконання робіт агровиробникам наголосив  керівник територіального органу Державної служби України з питань праці.   

  Найперше, представник Держпраці повідомив про результати роботи відомства щодо контролю за додержанням законодавства про охорону праці у сільськогосподарській галузі у минулому, 2019, році. Так. загалом за звітній період головними державними інспекторами відомства проведено 49 перевірок. Під час заходів державного нагляду  виявлено 290 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

  «За підсумками зробленого, Управлінням Держпраці виокремлено основні проблемні питання агропромислової галузі. Серед них - нехтування працівниками вимогами безпеки праці під час експлуатації машин, механізмів та обладнання;  допуск  до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників на підставі цивільно-правових угод, або взагалі без оформлення трудових відносин;  низька якість проведення  навчань  та інструктажів з питань охорони праці; недостатній контроль з боку керівників за дотриманням виробничої та трудової дисципліни», - підсумував під час свого виступу перед сільгоспвиробниками Буковини Іван Луцак.

  Учасникам форуму було надано дієві рекомендації щодо налагодження виробничого процесу з урахуванням норм діючого законодавства про охорону праці та промислову безпеку.

  Особливо ретельно було наголошено на необхідності забезпечення працівників засобами захисту.

  «Держпраці звертає посилену увагу  на те, що засоби індивідуального захисту, знаки безпеки, машини, устаткування та обладнання має відповідати Технічним регламентам, адже це є запорукою збереження життя і здоров’я працівників», - наголосив Іван Луцак.     

  Представникам сільгосппідприємств також деталізована на новаціях у трудовому законодавстві та вказано на неприпустимість допуску персоналу до роботи без оформлення трудових відносин.  


   

 • Увага! Відомості про об'єкти нерухомості, зареєстровані за місцем проживання декларанта, мають бути внесені до декларації

  Увага! Відомості про об'єкти нерухомості, зареєстровані за місцем проживання декларанта, мають бути внесені до декларації

  Після реєстрації місця проживання у суб’єкта декларування та членів його сім’ї виникає право користування відповідним об’єктом нерухомості.

  Про це йдеться в Роз’ясненнях НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю.

  Таким чином, відомості про об’єкти нерухомості, які є зареєстрованими за місцем проживання суб’єкта декларування або членів його сім’ї, необхідно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації, навіть якщо особа фактично там не проживає.

  Як відомо, у декларації зазначаються відомості про зареєстроване місце проживання суб’єкта декларування та членів його сім’ї, об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.

  За інформацією НАЗК


   

 • Інформаційна кампанія Держпраці України: працевлаштовано понад 60 тисяч працівників торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу

  Інформаційна кампанія Держпраці: працевлаштовано понад 60 тисяч працівників торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України  з 20 по 31 січня відбулася інформаційна кампанія, під час якої 600 інспекторів Держпраці відвідали понад 184 тисячі роботодавців у сферах торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу по всій території України. Ця кампанія стала першим етапом заходів з детінізації зайнятості.

  Так, за інформацією Державної податкової служби понад 17 тисяч суб’єктів господарювання з відвіданих під час інформаційної кампанії подали повідомлення про працевлаштування на роботу майже 64 тисяч працівників.

  Загалом, за інформацією Державної податкової служби, за два тижні активної інформаційної кампанії у січні цього року у сферах, де проводилася інформаційна кампанія, офіційно працевлаштувалися понад 123 тисячі, що на 25,8% більше порівняно з січнем 2019 року.

  Таким чином, кількість працевлаштованих на підприємствах, відвіданих Держпраці, складає 52% від усіх працевлаштованих у галузях торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу за цей період. Тобто більше половини працівників були працевлаштовані за результатами інформаційних візитів інспекторів праці.

  “Візити інспекторів праці були спрямовані виключно на спілкування з роботодавцями та їх працівниками про переваги офіційного працевлаштування та ризики, пов’язані з використанням незадекларованої праці. Акти перевірок під час таких візитів не складаються”- наголошує т.в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера.

  За даними Держстату, майже кожен п’ятий українець працює неофіційно. Найвищі показники неформальної зайнятості – у сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, промисловості, транспорті та кур’єрській діяльності, закладах харчування.

  Упродовж 2020 року подібні інформаційні та інспекційні кампанії відбудуться в галузі сільського господарства, будівництва, транспорту та кур’єрської діяльності.


   

 • Для захисту людей праці: цивілізовані умови роботи та легальне працевлаштування для українців

  Для захисту людей праці: цивілізовані умови роботи та легальне працевлаштування для українців

  Уряд створює цивілізовані умови роботи та забезпечує легальне працевлаштування.Кроки в цьому напрямі та перші результати обговорили на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

  «За даними Держстату, майже кожен 5 українець працює неофіційно. Найбільше в сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності. Ці працівники не захищені. Уряд розпочав кампанію по виводу з тіні ринку праці. Адже це не тільки сплата податків, надходження до бюджету. Це, в першу чергу, створення цивілізованих умов праці, гарантування працівникам дотримання їх прав та соціальних гарантій», – зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.  

  Найчастіше підприємці не реєструють свою економічну діяльність, приймають на роботу людей без оформлення трудових відносин, приховують частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати, маскують трудові відносини під виглядом інших форм, наприклад, фіктивної самозайнятості тощо.

  На виконання доручення Прем’єр-міністра Державна служба України з питань праці вже провела перший етап заходів з виведення з тіні ринку праці. Зокрема, з 20 по 31 січня пройшла інформаційна кампанія. 600 інспекторів праці відвідали та провели роз’яснювальну роботу більше 180 тисячам роботодавців у сфері торгівлі, при цьому у більше 56 тисяч випадках до візитів долучались Пенсійний фонд, Державна податкова служба, Державна служба зайнятості, місцеве самоврядування.

  Результатом такої активної інформаційної кампанії стало те, що лише за два тижні у січні цього року до ДПС надійшло 107,1 тис. повідомлень про укладення трудових договорів з 202 тис. працівниками.

  В цілому ж загальна динаміка працевлаштування у сферах, де проводилась інформаційна кампанія, зросла у порівнянні до січня 2019 року на 25,8%.

  Другий етап - з 10 по 21 лютого - це інспекційна кампанія. Інспектори перевірятимуть роботодавців, що мають потенційно незадекларованих 4 і більше осіб. Для проведення такої роботи Держпраці планує збільшити кількість інспекторів. Зокрема, відповідне навчання пройдуть 1200 інспекторів, які на даний час відповідають лише за безпеку праці.

  Крім того, вже розроблено спеціальний мобільний додаток, яким можна буде користуватися при перевірках і в якому буде повна інформація про суб’єкта господарювання. Також різні органи зможуть більш ефективно обмінюватись інформацією за допомогою даного додатка.

  У цілому, 2020 року інформаційні та інспекційні кампанії будуть проведені в галузі сільського господарства, будівництва, транспорту та кур’єрської діяльності.

  «Ми поважаємо бізнес і ніхто не буде заважати його роботі численними перевірками. Але працівники повинні бути захищені. Тому проводитиметься робота, зокрема, роз’яснювальна, щодо переваг офіційного оформлення. Також буде створено гарячу лінію, на яку зможуть поскаржитися ті, хто працює нелегально», підкреслив Глава Уряду.


   

 • Суб’єктам господарювання! Держпраці продовжує інспекційну кампанія, націлену на запобігання використання не задекларованої праці

  Субєктам господарювання! Держпраці продовжує інспекційну кампанія, націлену на запобігання використання не задекларованої праці  

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, інспекторами праці Держпраці України  та її територіальних органів за участі інших державних органів та органів місцевого самоврядування проведено інформаційну кампанію щодо недопустимості використання не задекларованої праці.

  Інформаційними заходами  у межах держави було охоплено більше 190 тисяч роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування.

  Під час інформаційних заходів інспектори праці проінформували роботодавців і працівників про ризики використання не задекларованої праці.

  Перелік охоплених інформаційними заходами роботодавців опрацьований Пенсійним фондом України.

  Із загальної кількості виокремлено більше 15 тисяч роботодавців, які використовують не задекларовану працю.

  Наразі розпочався й триває наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра України  - інспекційна кампанія, під час якої Держпраці охоплює інспектуваннями роботодавців, котрі можуть порушувати трудове законодавство.

  У зв’язку із зазначеним, Управління Держпраці у Чернівецькій області у черговий раз звертається до роботодавців  регіону із закликом оформити трудові відносини з працівниками.

  Якщо інспектор праці виявить не задекларованого працівника, він буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних до відповідальності.

  Оформлені трудові відносини  - запорука продуктивної праці та сталого бізнесу.


   

 • З найманими працівниками укладено 178 трудових угод

  З найманими працівниками укладено 178 трудових угод

  У відділі з питань додержання законодавства  про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляють:

  за результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеними фахівцями територіального органу  Державної служби України з питань праці, за січень 2020 року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 178 трудових угод.

  Згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України – «Укладення трудового договору», роботодавець не вправі допустити до роботи працівника без укладення  з ним  трудового договору та відповідного повідомлення про факт працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби.

  Як уже неодноразово повідомлялося Управлінням Держпраці у Чернівецькій області, допуск працівника до роботи без належного оформлення  - грубе порушення законодавства про працю, що тягне за собою накладення на роботодавця фінансової, адміністративної, а в окремих випадках навіть кримінальної відповідальності.

  Так, суб’єкти господарювання, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.


   

 • За безпеку праці зобов’язані дбати і роботодавці, і працівники

  За безпеку праці зобов’язані дбати і роботодавці, і працівники

  Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує:

  кожен із роботодавців  зобов’язаний  створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці».

  Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює!

  Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці.

  За недотримання  чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею   44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці»,  передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

  Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Кримінальна відповідальність роботодавця  ( вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели  до настання нещасного випадку на виробництві.

  Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,

  виправними роботами до двох років,

  обмеження волі  на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням  займати посади  чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області  звертається до працівників підприємств, установ, організацій !

  Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки  працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.

  Працівник зобов'язаний:

  дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

  знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

  проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

  Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.


   

 • Легалізація зайнятості: роботодавцям Вижницького району - про найактуальніші питання укладення трудових договорів

  Легалізація: роботодавцям  Вижницького району - про найактуальніші питання укладення трудових договорів

  Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області Юрій Колодченко спільно з фахівцями Вижницької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості провели семінар для роботодавців району щодо актуальних питань трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

  Загалом до участі у семінарі зголосилися понад десять фізичних - осіб підприємців.

  Фахівець територіального органу Державної служби України з питань праці поінформував роботодавців про останні зміни у трудовому законодавстві.

  Вчергове підприємцям було наголошено на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення належним чином взаємовідносин.

  Юрій Колодченко акцентував на чіткому розмежуванні щодо трудових відносин та спільній діяльності між фізичними особами - підприємцями. Роботодавців поінформовано про порядок оформлення найманих працівників та про наслідки, якщо персонал допущений до роботи без укладання відповідних договорів.

  Інспектор Держпраці наголосив на випадках порушення законодавства про працю, за які на суб’єкта господарювання може бути накладена штрафна санкція, а саме: за недопущення до проведення перевірки; за створення перешкод у її проведенні та за виявлення незадекларованої праці: не укладено трудовий договір, відсутнє повідомлення про найм працівника до Державної фіскальної служби, не сплачено податки.

  Семінар відбувся в активному  форматі запитання -  відповіді.


   

 • Громадянам надається безоплатна правова допомога

  Громадянам надається безоплатна правова допомога

  Кожна людина незалежно від віку, статі, соціального статусу, політичних чи релігійних переконань має право на правову допомогу, якщо вважає, що в ситуації, яка склалася, можуть бути порушені її права.

  Конституція України гарантує кожному право отримати безоплатну правову допомогу у випадках, визначених законом. Для цього закон передбачає створення двох взаємопов’язаних складових системи безоплатної правової допомоги – первинної та вторинної.

  Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

  Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

  З 1 липня 2015 року розпочав свою діяльність Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який утворений наказом Міністерства юстиції від 10.03.2015 року №331/5.

  Центр надає безоплатну вторинну правову допомогу таким категоріям осіб (згідно частини 1 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»):

  малозабезпечені особи, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»;

  діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які стали або можуть стати жертвами насильства в сім’ї;

  особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

  особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

  особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

  особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі

  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

  особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

  особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною;

  особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

  Для отримання безоплатної правової допомоги потрібно звернутися за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1 або зателефонувати за номерами: 51-36-12, 51-36-14.


   

 • Підприємцям Сторожинеччини роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

  Підприємцям Сторожинеччини роз’яснено зміни у трудовому законодавстві

  Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір долучилася до роботи семінару для підприємців Сторожинецького району на тему: «Розвиток підприємництва у Сторожинецькій ОТГ у 2020 році», який відбувся днями.

  Участь у форумі взяли підприємці, керівники підприємств, установ, організацій району, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, банківських установ та інші.

  Заступник керівника територіального органу Державної служби України з питань праці наголосила перед учасниками семінару на необхідності дотримання норм трудового законодавства.

  Найперше, Галина Кушнір акцентувала на змінах фінансової відповідальності роботодавців за порушення трудового законодавства та , власне, на змінах у механізмі накладення штрафів.

  «Наголошую на тому, що інспектори територіального органу Державної служби України з питань праці мають право без попередження перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство, - наголосила представник Держпраці. - Підкреслюю: інспектор праці може прийти до суб’єкта господарювання без попередження в будь-якій час, адже існують 11 підстав для інспекційного відвідування».

  Учасників слухань поінформовано про те, що  новий Порядок контролю за додержанням законодавства про працю діє з 31 грудня 2019 року.

  Особливо детально підприємцям роз’яснено про відповідальність за порушення норм чинного законодавства.  Деталізовано на тому, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову відповідальність, а згідно статті 41 Кодексу про адміністративні правопорушення - адміністративну.


   

 • 2 березня журі регіонального туру конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначить переможців

  2 березня журі регіонального туру конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» визначить переможців  

  Організатори творчого змагання - Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр» повідомляє:

  Регіональний тур  ІX Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020» завершиться другого березня.

  Саме цього дня відбудеться засідання журі конкурсу, на якому, власне, й буде визначено переможців регіонального туру.

  Отже, ще є час для того, аби потенційні учасники надіслали свої малюнки.

  Організатори змагання запрошують  учнів загальноосвітніх навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, вихованців творчих студій та майстерень, творчих гуртків, студентів професійних училищ, технікумів, коледжів, ліцеїв області долучитися до чудового творчого заходу.

  Нагадаємо: тематика цьогорічного конкурсу -  безпечне ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  Як і в попередні роки, конкурс відбуватиметься у два етапи.
  Перший етап (регіональний).

  Учасники повинні  надіслати свої творчі роботи до регіонального органу Державної служби України з питань праці - Управління Держпраці у Чернівецькій області не пізніше 2 березня 2020 року.

  Роботи слід надсилати на адресу: 58003, Управління Держпраці у Чернівецькій області, м. Чернівці, вулиця Зелена,3.

  Компетентне журі визначатиме переможців у трьох вікових групах:
  перша група – від 6 до 10 років;
  друга група – від 11 до 14 років;
  третя група – від 15 до 17 років.

  Другий етап (фінальний)
  Фінал конкурсу організовує ТОВ «Редакція журналу «Охорона праці» в період з 1 по 28 квітня 2020 року в Києві.

  До участі у фіналі творчого змагання будуть направлені малюнки переможців трьох вікових груп регіонального туру конкурсу.


   

 • Запроваджено консультації при ринковому нагляді

  Запроваджено консультації при ринковому нагляді

  Відтепер органи державного ринкового нагляду надаватимуть безоплатну консультаційну підтримку суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду. Відповідна постанова Кабінету Міністрів  України ухвалена на засіданні Уряду учора, 12 лютого, повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  Реалізація постанови дозволить:

  зменшити порушення з боку суб’єктів господарювання через незнання ними вимог законодавства в сфері державного ринкового нагляду;

  зменшити зловживання з боку інспекторів завдяки підвищенню рівня правової обізнаності суб’єкта господарювання під час перевірки органів ринкового нагляду;

  встановити чіткі вимоги щодо співпраці між органами державного ринкового нагляду та суб’єктами господарювання стосовно надання письмових та публічних консультацій;

  введенню в обіг на споживчий ринок України безпечної нехарчової продукції.

  Проект постанови був розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  на виконання вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду”, ухваленого 12 грудня 2019 року.


   

 • Роботодавець, котрий не декларує працівників, сплатить штраф

  Роботодавець, котрий не декларує працівників, сплатить штраф

  Державна служба України з питань праці інформує: 

  інспектори Держпраці мають право без попередження перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство.

  Інформуємо про порядок перевірки та штрафні санкції, які доведеться сплатити за незадекларованих працівників.

  Хто має право перевіряти роботодавців?

  Додержання законодавства про працю контролюють інспектори праці, які працюють у Державній службі України з питань праці та її територіальних органах, а також у виконавчих органах міських, сільських та селищних рад.

  Як відбуваються перевірки Держпраці?

  З 31 грудня 2019 року діє новий порядок контролю за додержанням законодавства про працю.

  Субєктам господарювання слід пам’ятати!

  Інспектор праці може прийти без попередження в будь-якій час.

  Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою - копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

  Перевірка може проходити на місці або дистанційно (невиїзна інспекція).

  Максимальний термін перевірки - до 10 днів.

  Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових й адміністративних приміщень.

  Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

  Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

  У яких випадках може прийти інспектор праці?

  Існують 11 підстав для інспекційного відвідування:

  за зверненням працівника про порушення законодавства про працю;

  за зверненням фізичної особи про порушення правил оформлення трудових відносин;

  за рішенням керівника Держпраці після аналізу інформації зі ЗМІ й інших джерел;

  за рішенням суду;

  за повідомленням посадових осіб органів держнагляду (контролю), правоохоронних органів;

  за інформацією Держстату, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України;

  за інформацією профспілкових органів про порушення прав працівників;

  за дорученням Прем’єр-міністра України;

  за зверненням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

  за запитом народного депутата;

  у разі невиконання вимог припису.

  Чи можна не допустити інспектора до перевірки?

  Роботодавець має на це право у разі, якщо інспектор праці відмовиться показати службове посвідчення.

  Якщо документ є, але існують сумніви щодо його справжності, слід перевірити посвідчення і фото інспектора в реєстрі на сайті Держпраці.

  Що може перевіряти інспектор праці?

  Завдання інспектора - перевірити, чи виконує бізнес законодавство про працю.

  Зокрема, чи оформлено трудові відносини з працівниками.

  Чи своєчасно та у повному обсязі виплачується їм зарплата та інші виплати.

  Чи дотримується роботодавець мінімальних державних гарантій в оплаті праці: щорічні відпустки, оплата роботи у надурочні години тощо.

  Скільки часу фактично працює працівник тощо.

  Яка відповідальність за незадекларовану працю?

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю без оформлення трудових відносин, можуть застосовувати фінансову (ст. 265 Кодексу законів про працю) та адміністративну відповідальність (ст. 41 Кодекс про адміністративні правопорушення).

  Фінансова відповідальність застосовується до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОП), якщо вони є роботодавцями, адміністративна відповідальність - до посадових осіб підприємств, а також ФОП.

  Фінансова відповідальність може застосовуватись одночасно з адміністративною.

  За які порушення накладаються штрафні санкції?

  Інспектор праці обов’язково нарахує штраф у трьох випадках:

  за недопущення до проведення перевірки;

  за створення перешкод у її проведенні;

  за виявлення незадекларованої праці: з працівником не укладено трудовий договір, відсутнє повідомили про його найм до Державної фіскальної служби, не сплачено податки.

  Щодо інших порушень трудового законодавства, то інспектор складає припис, де вказує, що необхідно виправити.

  Якщо роботодавець виконає це в зазначені строки, його не буде притягнуто до відповідальності.


   

          

   

   

   

   

   

 • Інспекторами Держпраці виявлено 22 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Інспекторами Держпраці виявлено 22 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин

  Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області  у січні 2020 року виявили 22 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових  відносин.

  Під час здійснення заходів державного нагляду за дотриманням законодавства про працю виявили трьох працівників, котрі працювали  без оформлення трудових відносин;  двох працівників, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин, а саме на підставі цивільно-правових угод, що мали ознаки трудових.

  Інспектори Держпраці виявили 17 працівників, з якими роботодавці уклали трудові договори, але допустили до роботи без відповідного повідомлення територіального органу Державної податкової служби.

  За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи за січень 2020 року між роботодавцями та найманими працівниками укладено 178 трудових угод.


   

 • Рекомендації Держпраці суб’єктам господарювання та експертним організаціям

  Рекомендації Держпраці  суб’єктам господарювання та експертним організаціям

  З метою уникнення непорозумінь, Державна служба України з питань праці рекомендує суб’єктам господарювання та експертним організаціям звернути увагу на найбільш поширені недоліки в документації під час оформлення дозволів.

  Недоліки у заяві на одержання дозволів

  Подана заява не відповідає формі, наведеній у додатку 4 Порядку: не від юридичної особи.

  У заяві не зазначено, яке саме устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання) підприємство буде випробувати.

  У заяві перелік робіт не відповідає переліку, що зазначений у висновку експертизи.

  У заяві назва устаткування підвищеної небезпеки не відповідає назві переліку устаткування, що наведена у пункті 2 додатку 3 Порядку.

  Недоліки у висновках експертизи

  Висновки надходять без захисту сторінок.

  Висновки розробляються експертними організаціями, в яких у сфері акредитації органу з інспектування не зазначено види робіт та перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на які розробляються висновки експертизи.

  Також Держпраці наголошує, що згідно з законодавством документи дозвільного характеру видаються на безоплатній основі.

  Будь-які пропозиції щодо посередництва чи сприяння в отриманні дозволу не відповідають закону. Будьте обачними, щоб не потрапити до рук шахраїв.

  За інформаційними матеріалами Держпраці України

   


   

 • Актуальна інформація! Держпраці у черговий раз звертається до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками

  Актуальна інформація! Держпраці у черговий раз звертається до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів за участі інших державних органів та органів місцевого самоврядування проведено інформаційну кампанію щодо недопустимості використання незадекларованої праці.

  Інформаційними заходами охоплено більше 190 тисяч роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування. Під час інформаційних заходів інспектори праці проінформували роботодавців і працівників про ризики використання незадекларованої праці.

  Перелік охоплених інформаційними заходами роботодавців опрацьований Пенсійним фондом України. Із загальної кількості виокремлено більше 15 тисяч роботодавців, які використовують незадекларовану працю.

  Так, у ході інформаційних візитів інспекторами праці у зазначених роботодавців встановлено близько 49 тисяч осіб, не зареєстрованих в реєстрах Пенсійного фонду.

  Від сьогодні, 10 лютого, розпочинається наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра - інспекційна кампанія, під час якої планується охопити інспектуваннями віднесених до зазначеного переліку роботодавців.

  У зв’язку із зазначеним, Держпраці у черговий раз звертається до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками.

  Якщо інспектор праці виявить незадекларованого працівника, він буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

  Оформлені трудові відносини – це запорука продуктивної праці та сталого бізнесу.


   

 • У 2020-у співпрацю Управління з Центром надання адміністративних послуг Чернівецької міськради буде активно продовжено

  У 2020-у співпрацю Управління з Центром надання адміністративних послуг Чернівецької міськради буде активно продовжено  

  Заступник начальника відділу  інспекційної діяльності, організаційно - аналітичного забезпечення, експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Чернівецькій області Сергій Ткачук взяв участь у роботі загальних зборів учасників Центру надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради.

  На заході підбили підсумки спільної роботи з адміністративними та дозвільними органами  у минулому, 2019, році.

  Водночас розглянули напрями співпраці у нинішньому, 2020, році.

  Слід відзначити, що Управління Держпраці у Чернівецькій області активно співпрацює з Центром вже кілька років поспіль. У нинішньому, 2020-му, таку тісну взаємодію буде продовжена.

  Зокрема, Держпраці забезпечуватиме заявникам послуги з надання дозволів на  виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, їх переоформлення та анулювання, видачі дублікатів документів дозвільного характеру.

  У разі відповідного звернення заявників,  Держпраці також забезпечуватиме послугу з отримання суб’єктом господарювання декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.      

  Довідково: на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року за №1107 «Про порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», територіальним органом Державної служби України з питань праці  упродовж 2019 року видано 208 документів дозвільного характеру, за бажанням суб’єктів господарювання анульовано 27 дозволів, продовжено термін дії 36 документів, зареєстровано 89 декларацій.  


   

 • Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці

  Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці

  Які права мають задекларовані працівники?

  Гідні та безпечні умови праці

  Кожен працівник, з яким трудові відносини укладено належним чином, має право на безпечні та здорові умови праці.

  Роботодавець зобов’язаний перевіряти робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медичні огляди.

  Якщо ж умови праці шкідливі, працівник отримує додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.

  Виконання посадових обов’язків

  Роботодавець не може змусити працівника виконувати роботу, яка не передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією. Працівник вправі відмовитися від виконання такої роботи.

  Нормований робочий час

  Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо найманий працівник працює у шкідливих умовах або він молодший 18 років, робочий тиждень для них − 36 годин.

  При п’ятиденному робочому тижні працівник має право відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, робочий день має тривати до 7 годин.

  Працівника  не можуть змусити працювати у надурочні години чи вихідні дні. Хіба що це потрібно для оборони країни, усунення наслідків стихійного лиха, аварії чи недопущення псування майна. Ще одна перевага задекларованої праці – скорочений робочий день напередодні святкових і неробочих днів.

  Оплачувані та неоплачувані відпустки

  За трудовим договором працівник має право на щорічні оплачувані відпустки. Станом на січень 2020 року, мінімальна тривалість такої відпустки - 24 календарних дні за робочий рік. Якщо працівник молодший 18 років, він може відпочивати 31 день.

  Крім основної відпустки, дозволено оплачувані навчальні та творчі відпустки (для написання дисертації чи підручника, для участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях). Працівник став донором крові? Він має право відпочити наступного дня, або додати цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається.

  Працівник  може взяти відпустку за власний рахунок у силу різних життєвих обставин.

  Також передбачені додаткові відпустки для працівників з дітьми, учасників бойових дій та чорнобильців.

  Регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної

  Місячна зарплата за повністю виконану роботу не може бути менше мінімальної: у 2020 році – 4 723 гривень.

  Працівник трудиться понаднормово? За трудовим законодавством робота у надурочні години та вихідні дні оплачується в подвійному розмірі. За роботу на свято можна взяти день відпочинку.

  Роботодавець не може виплачувати зарплату, коли заманеться. Працівник повинен  отримувати її регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи. Якщо день виплати збігається з вихідними чи святами, зарплата виплачується напередодні.

  Захист від необґрунтованих штрафів

  Працівника штрафують за запізнення чи неефективну роботу? Задекларована праця захищає від зловживань з боку роботодавця.

  За порушення трудової дисципліни закон передбачає лише два покарання: догану або звільнення.

  Матеріальна відповідальність стягується в разі суттєвої шкоди внаслідок протиправних дій або бездіяльності. А відрахування не можуть перевищувати 20% зарплати.

  Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію

  Працюючи офіційно, працівник може поєднувати роботу з навчанням у школі, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в аспірантурі, підвищенням кваліфікації. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.

  Захист від незаконного звільнення

  Не задекларованого працівника можуть звільнити в будь-який день. А якщо є трудовий договір, роботодавець має попередити про звільнення за два місяці.

  Страхові виплати в разі непрацездатності

  За кожного задекларованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, пов’язаного з роботою, чи професійного захворювання.

  Сплата ЄСВ лише з частини заробітної плати значно зменшує розмір допомоги. Якщо працівник трудиться неофіційно, на таку  допомогу не можна розраховувати. Хіба що роботодавець виплатить її з власної волі.

  За інформаційними матеріалами Держпраці України


   

 • Держпраці проведе семінар - навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування

  Держпраці проведе семінар - навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування

  Сьогодні в Управлінні Держпраці у Чернівецькій області відбудеться, організоване фахівцями відомства, семінар - навчання для інспекторів праці органів місцевого самоврядування Буковини.

  Основна тематика заходу -  набрання чинності Закону Україні від 12.12.2019 року за №378- ІХ «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» та постанови Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року за №1132 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

  Участь у семінарі зобов’язані взяти інспектори праці об’єднаних територіальних громад регіону  та посадові особи, на яких покладено обов’язки інспекторів праці.

  Від Держпраці участь у семінарі візьмуть заступник начальника Управління Галина Кушнір, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Юрій Пуріч, заступник керівника відділу Валентина Панчишина, а також начальник сектору документального забезпечення та контролю Управління Анна Козловська.

  Довідково: у територіальних громадах Буковини працює 28 інспекторів праці. • Змінено розміри штрафів та процедуру їх накладення

  Змінено розміри штрафів та процедуру їх накладення

  Державна служба України з питань праці інформує:

  Законом України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-ІХ, який набув чинності 02.02.2020, внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України). Ці зміни передбачають зміну підходу до процедури накладення фінансових санкцій та зміну їх розмірів.

  Так, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків відповідно до абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП України тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (до внесення змін розмір становив 30 мінімальних зарплат), а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

  Передбачена додаткова відповідальність у разі вчинення порушення, передбаченого абзацом другим частини другої статті 265 КЗпП України, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  Зменшений розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці з десяти розмірів мінімальної заробітної плати до двох за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», передбачає штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

  Недопущення до проведення контрольного заходу з питань виявлення неоформлених трудових відносин передбачає штраф у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

  За порушення інших вимог законодавства про працю передбачений штраф за кожне таке порушення у розмірі мінімальної заробітної плати та доповнено відповідальністю за повторне вчинення порушення у двократному розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

  Зміни також передбачають можливість зменшення витрат на сплату штрафів у разі сплати юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю.

  У разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, передбачених абзацами четвертим – шостим, дев’ятим частини другої статті 265 КЗпП України, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

  Заходи щодо притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого абзацами другим, третім, сьомим, восьмим, десятим частини другої статті 265 КЗпП України, застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.

  У зв’язку із зазначеними змінами Державна служба України з питань праці звертає увагу на наступне.

  Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

  При розгляді справ про накладення штрафних санкцій відповідно до частини другої статті 265 КЗпП України необхідно враховувати прийняте Конституційним Судом України рішення у справі № 1-7/99 від 09.02.1999 за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України.

  Відповідно до вказаного рішення: «в Конституції України стаття 58 міститься у розділі II «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина», в якому закріплені конституційні права, свободи і обов’язки насамперед людини і громадянина та їх гарантії. Про це свідчить як назва цього розділу, так і системний аналіз змісту його статей та частини другої статті 3 Конституції України.»

  Таким чином, Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується лише людини і громадянина (фізичної особи) і не поширюється на юридичних осіб.

  Відповідно до статті 51 Цивільного кодексу України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

  У зв’язку з цим, притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю має здійснюватися відповідно до редакції частини другої статті 265 КЗпП України, яка діяла на день виявлення порушення (підписання акта інспекційного відвідування).

  Положення нової редакції статті 265 КЗпП України щодо часткової сплати штрафу, зміни його розміру, а також попередження застосовуються до порушень, виявлених після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України».

  Щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частинами першою-четвертою та сьомою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), стосовно фізичної особи – підприємця, який використовує найману працю та є платником єдиного податку першої – третьої групи, слід зазначити наступне.

  Адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства про працю передбачена статтею 41 КУпАП. Отже, частиною другою статті 265 КЗпП України і частиною третьою статті 41 КУпАП передбачено відповідальність для фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, у вигляді штрафу, за порушення законодавства про працю.

  Штраф за частиною другою статті 265 КЗпП України є фінансовою санкцією, яка накладається постановою уповноваженої посадової особи Держпраці, що може бути оскаржена в судовому порядку, а штраф за  статтею 41 КУпАП є адміністративною відповідальністю і накладається згідно із рішенням суду за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення.

  Таким чином, до затвердження в установленому порядку форми попередження фінансові санкції, передбачені абзацами другим та шостим частини другої статті 265 КЗпП України, не застосовуються, що не виключає обов’язку інспектора праці направляти протокол про адміністративне правопорушення на розгляд до суду.

  Щодо проведення інспекційних відвідувань за зверненнями громадян, які надійшли на розгляд до органів місцевого самоврядування.

  Частиною першою статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877) передбачено, що однією з підстав для здійснення позапланових заходів є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

  Таким чином, у разі надходження до органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) звернення працівника про порушення щодо нього законодавства про працю з питань, що віднесені до повноважень ОМС, крім питань виявлення неоформлених трудових відносин, для проведення інспекційного відвідування необхідно погодження Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  Для одержання такого погодження ОМС надсилає копію звернення працівника із супровідним листом до територіального органу Держпраці, який у свою чергу в встановленому порядку направляє це звернення до Держпраці. У разі одержання погодження, воно направляється до територіального органу Держпраці для передачі ОМС.

  Погодження на проведення інспекційного відвідування за зверненням працівника надається тільки у випадку, якщо працівник звертається щодо порушення своїх особистих трудових прав.

  Також наголошуємо, що інспекційні відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин проводяться відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 із змінами. Інспекційні відвідування з інших питань проводяться у порядку, встановленому Законом № 877.


   

 • Інформація для декларантів! Електронні сервіси, які допоможуть при заповненні е-декларації

  Інформація для декларантів! Електронні сервіси, які допоможуть при заповненні е-декларації

  З 1 січня 2020 року розпочалась кампанія з декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

  До 1 квітня цього року державні службовці та працівники патронатної служби повинні заповнити е-декларації на сайті Національного агентства з питань  запобігання  корупції.

  Отримати інформацію про доходи, рухоме та нерухоме майно, корпоративні права тощо допоможуть спеціальні відкриті реєстри.

  Більше інформації у підрубриці «Е – декларування» розділу «Запобігання проявам корупції» сайту Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

 • Під час інформаційної кампанії 190 тисяч роботодавців України поінформовано щодо вимог оформлення трудових відносин

  Під час інформаційної кампанії 190 тисяч роботодавців України поінформовано щодо вимог оформлення трудових відносин

  Під час інформаційної кампанії, яка тривала з 20 по 31 січня, інспектори праці поінформували понад 190 тисяч роботодавців у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування щодо вимог оформлення трудових відносин.

  Наголосили на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, про ризики та наслідки незадекларованої праці.

  Після інформаційних заходів заплановано інспекційну кампанію. Особливу увагу буде звернуто на роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці та під час інформаційної кампанії мали неоформлених працівників.

  Задекларована праці надає роботодавцеві низку переваг. Зокрема, підвищує престиж та репутацію в очах працівників, знижує плинність кадрів, збільшує конкуренцію за робоче місце та допомагає залучити професійні кадри. Як правило, при виборі робочого місця працівник зацікавлений працювати там, де він захищений офіційно.

  Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, за порушення законодавства про працю встановлено фінансові санкції від однієї до 30 мінімальних заробітних плат.

  Наприклад, за використання незадекларованої праці передбачено відповідальність у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника, і у 2020 році складає 47 тисяч 230 гривень.

  За вчинення такого порушення повторно упродовж двох років – 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складає 141 тисячу 690 гривень, інформує сайт Держпраці України.


   

 • За підсумками планової перевірки у Чернівецькій дирекції «Укрпошта» проведено робочу нараду

  За підсумками планової перевірки у Чернівецькій дирекції «Укрпошта» проведено робочу нараду

  Відбулася робоча нарада за підсумками планової перевірки Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта» за участю начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Івана Луцака та начальника відділу нагляду  в АПК та СКС Миколи Остаповича.

  Від підприємства участь у нараді взяли директор Ярослав Цюпак та керівники структурних підрозділів.

  У ході роботи, зокрема, проаналізовано стан охорони праці та промислової безпеки у Чернівецькій дирекції «Укрпошти» за результатами  планової перевірки та стан виробничого травматизму в області  за результатами минулого, 2019, року, причини настання нещасних випадків та наслідки.

  Аналіз виробничого травматизму в області було проведено відповідно до рішення колегії від 21.12.2019 року за №1 «Про основні напрями діяльності Державної служби України з питань праці на 2020 рік».

  У ході робочої наради обговорено заходи щодо створення безпечних та здорових умов праці працівників, забезпечення належного контролю за технічним станом обладнання на підприємстві.

  За результатами планової перевірки, проведеної фахівцями територіального органу Державної служби України з питань праці, вирішено, зокрема, розпочати підготовку  до проведення атестації робочих місць за умовами праці,  а також забезпечити проведення лабораторних досліджень умов праці з визначення шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників ЧД АТ «Укрпошта».

  Довідково: згідно  з Планом комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік, затвердженого наказом Державної регуляторної  служби, наказом Державної служби України з питань праці «Про затвердження  Плану заходів зі здійснення  державного нагляду (контролю) Державної служби України на 2020 рік» та наказом Держпраці «Про планову перевірку акціонерного товариства «Укрпошта»»,  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів  з охорони праці та промислової безпеки  відокремлених структурних підрозділів і виробничих об’єктів  Чернівецької дирекції АТ «Укрпошта».

  До складу комісії входили:  начальник відділу нагляду  в АПК та СКС територіального органу Державної служби України з питань праці Микола Остапович, головний державний інспектор відділу нагляду  у будівництв, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Олег Матвєєв, головні державні інспектори відділу нагляду  на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, в машинобудуванні та енергетиці Микола Бербенюк та Іван Бербенюк.

  Очолював комісію начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.  


   

 • Підведено підсумки інформкампанії з легалізації зайнятості

  Підведено підсумки інформкампанії з легалізації зайнятості

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області підбили підсумки масштабної інформаційної кампанії, націленої на детінізацію зайнятості.

  Це відбулося на розширеній робочій нараді, де, власне, й було обговорено хід проведення заходів, проаналізовано результати роботи.

  Начальник Управління Держпрпаці у Чернівецькій області Іван Луцак зазначив, що загалом інформаційними заходами було охоплено понад 5 000 роботодавців міста та області.

  Керівник підкреслив, що участь в інформаційній кампанії взяли  всі керівники структурних підрозділів та головні державні інспектори Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  «Всі фахівці Держпраці працювали на результат, адже досягти його можна  лише у злагодженій командній співпраці. Слід наголосити на тому, що інформаційні відвідування суб’єктів господарювання проводилися спільно з представниками територіальних органів Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Чернівецьким обласним центром зайнятості,  його міськими філіями, а також  органами  місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, зокрема, районними державними адміністраціями», - підкреслив Іван Луцак.

  Водночас акцентовано на тому, що це була підготовча робота до проведення інспекційної кампанії, тому суб’єктам господарювання регіону слід впорядкувати трудові відносини з найманим персоналом задля дотримання чинного трудового законодавства.   


   

 • Надання адміністративних послуг відбувається лише у передбачений законодавством спосіб

  Надання адміністративних послуг відбувається лише у передбачений законодавством спосіб

  У зв’язку з надходженням інформації про можливі випадки вимагання від імені посадових осіб Державної служби України з питань праці неправомірної вигоди в обмін на сприяння у вирішенні питань щодо надання адміністративних послуг, Держпраці наголошує, що надання усіх адміністративних послуг відбувається лише в передбачений законодавством спосіб.

  Держпраці застерігає громадян не порушувати закон та бути обачними, щоб не потрапити до рук шахраїв.

  Пам’ятайте, що за надання неправомірної вигоди передбачена кримінальна відповідальність.

  Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи не вчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища – караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк (стаття 369 Кримінального кодексу України).

  Також наголошуємо, що у разі отримання посадовою особою пропозиції неправомірної вигоди, обіцянки або надання такої вигоди, працівники Держпраці інформуватимуть правоохоронні органи для вжиття відповідних заходів.

  У разі виникнення будь – яких питань, слід звертатися за телефоном 044 – 288 – 10 -00.


   

 • Створюється комісія технічного розслідування нещасного випадку при користуванні газом у побуті, в якому постраждали двоє осіб

  Створюється комісія технічного розслідування нещасного випадку при користуванні газом у побуті, в якому постраждали двоє осіб

  В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області за участю посадових осіб відділу нагляду на виробництві, об’єктах підвищеної небезпеки, у машинобудуванні та енергетиці  створюється комісія  технічного розслідування обставин та причин нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу у побуті.

  Нещасний випадок мав місце сьогодні, 28 лютого,  у приватному помешканні багатоквартирного житлового будинку у місті Чернівці.

  За попередньою інформацією, нещасний випадок, в якому постраждали двоє осіб 1978 та 1946 років народження, стався через вибух природного газу.

  Унаслідок вибуху пошкоджено цегляну перегородку між житловими помешканнями, віконні блоки, міжповерхове перекриття.

  Постраждалих  з опіками тіла оперативно доставлено до лікарні швидкої медичної допомоги обласного центру.

  Комісія  технічного розслідування обставин та причин нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу у побуті Управління Держпраці у Чернівецькій області, створюється на підставі «Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті», затвердженого наказом МНС України від 27.04.2012 року №734 та на підставі відповідного пункту Положення про Управління Держпраці у Чернівецькій області.


   

   

   

 • Про статистику аварій та нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті

  Про статистику аварій та нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  у період з січня 2016 року по грудень 2018 року в Україні сталося 183 аварії, пов’язані з використанням газу у побуті.

  В них постраждало 366  осіб (185 осіб загинули).

  У січні 2019 року в Україні мали місце 14 аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті, в яких постраждало 34 особи. 16 із них - загинуло.

  Найчастіше причинами аварій при  використанні газу у побуті є:

  самовільне влаштування газових приладів з порушенням діючих норм та правил;

  самовільне втручання в систему повітрообміну, зокрема, встановлення герметичних пластикових вікон і дверей без додаткового вентиляційного каналу;

  встановлення газових водонагрівачів у приміщеннях, які не відповідають  вимогам документації з монтажу та експлуатації, зокрема, у ванних кімнатах.

  Управлінням Держпраці у Чернівецькій області  проводяться технічні розслідування  аварій та нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті.

  Так, у 2016 році проведено 3 технічні розслідування обставин та причин нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті.

  Тоді постраждали 5 осіб (четверо із них - від отруєння чадним газом).

  Випадків зі смертельним наслідком зафіксовано не було.

  2017 рік: проведено технічне розслідування одного нещасного випадку, в якому постраждала від отруєння чадним газом одна особа.

  2018 рік: проведено технічні розслідування двох нещасних випадків при користуванні газу у побуті.

  В одному із них смертельно постраждали двоє осіб.


   

 • Про результати роботи Управління відзвітовано на засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

  Про результати роботи Управління відзвітовано на засіданні  обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

  Участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, що відбулася при Чернівецькій ОДА, взяла перший заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Галина Кушнір.

  На порядку денному розглядалося питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, рівня оплати праці та про заходи щодо його підвищення.

  Під час засідання посадовець відзвітувала про результати роботи відомства за минулий, 2018, рік та за перші місяці 2019 - го.

  Виступаючи на зібранні, Галина Кушнір підкреслила, що  загалом у 2018 році головні державні інспектори Держпраці провели  431 захід контролю щодо дотримання роботодавцями законодавства про працю, із них 344 інспекційних відвідувань та 87 перевірок з питань зайнятості осіб з інвалідністю та робочих органів Фонду соціального страхування.

  Усього інспекторами Держпраці перевірено 393 суб’єктів господарювання, у 295 роботодавців виявлено порушення трудового законодавства.

  У ході перевірок виявлено 1 268 порушень законодавства про працю та державне соціальне страхування.

  Із них 539 порушень (43% від усіх виявлених) - з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання державних мінімальних гарантій, невиплата компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати та інші;

  212 порушень (17% ) - щодо робочого часу та часу відпочинку працівників;

  255 (20%) - порушення щодо укладення трудових договорів.

  Галина Кушнір також підкреслила, що на виконання розпорядження  Кабінету Міністрів України № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Управлінням Держпраці  спільно з представниками Державної фіскальної служби, Головного управління  Пенсійного Фонду України,  іншими органами виконавчої влади за участю представників органів місцевого самоврядування проводяться комплексні заходи.   

  Уточнено, що станом на завершення другої декади лютого, проведено 142 комплексних заходи, виявлено 297 не задекларованих працівників, легалізовано працю 414 осіб.

  Заступник начальника Управління Держпраці зазначила, що робота у цьому напрямі проводитиметься й надалі.

  У ході засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення ухвалено низку рішень.

  Зокрема, Управлінню Держпраці доручено здійснювати заходи державного контролю та превентивні заходи до роботодавців, які не дотримуються мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

  забезпечувати участь інспекторів праці в роботі районних (міських) робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення з метою підвищення ефективності їх роботи;

  вживати заходів реагування на кожне повідомлення про використання праці неоформлених працівників з метою зниження рівня не задекларованої праці в регіоні.

  Вирішено також , що Держпраці й надалі проводитиме навчання інспекторів праці органів місцевого самоврядування щодо здійснення ними  контрольних  та превентивних заходів з питань не задекларованої праці, своєчасності виплати заробітної плати, дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці працівників.


   

 • Роботодавцям області! Держпраці нагадує про збільшення фінансового покарання за порушення законодавства про працю

  Розяснення Держпраці  щодо збільшення покарання за порушення трудового законодавства 

  Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє:

  із зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати (до 4 173 гривень)  зросли штрафні санкції за порушення законодавства про працю.

  До відома суб’єктів господарської діяльності Буковини! 

  За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),

  оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,

  виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків накладається штрафна санкція у розмірі  - 125 190 гривень;

  за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі - 12 519 гривень;

  за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - 41 730 гривень;

  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - 41 730 гривень;

  за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - 12 519 гривень;

  за вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень у частині законодавства про працю - 417 300 гривень;

  за порушення інших вимог трудового законодавства - 4 173 гривні.


   

 • На семінарі - нараді для підприємств будівельної галузі Буковини наголошено на посиленні безпеки праці на виробництві

  На семінарі - нараді для підприємств будівельної галузі Буковини наголошено на посиленні безпеки праці на виробництві

  Семінар - нараду на тему «Безпека праці на будівництві. Стан впровадження ризик орієнтованого підходу в системі управління охороною праці на підприємствах будівельної галузі» ініційовано територіальним органом Державної служби України з питань праці – Управлінням Держпраці у Чернівецькій області для суб’єктів господарювання будівельної галузі.

  Семінар-нарада відбулася на базі будівельної компанії «Чернівціжитлобуд» (генеральний директор підприємства - Володимир Мороз).

  Участь у зібранні взяли керівники, фахівці служб охорони праці фактично всіх провідних будівельних підприємств регіону.

  До участі долучилися також представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області (начальник відділу з профілактики страхових випадків Михайло Розман) та фахівці департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради та інспекції державного архітектурно-будівельного контролю органу місцевого самоврядування.

  «Організація семінару - наради викликана необхідністю посилення безпеки праці на виробництві. Адже будівництво залишається однією із провідних економічних галузей, в якій задіяно  значну кількість працівників, -  підкреслив під час виступу начальник Управління Держпраці в області Іван Луцак.-  Оскільки, виробництво  з підвищеною небезпекою, то ризики травматизму - значні. Так, у минулому, 2018, році  в Україні на будівництві сталося понад 220 випадків травматизму, 54 із них - зі смертельним наслідком. На Буковині  за аналогічний період зареєстровано один нещасний випадок зі смертельним наслідком, в якому у результаті ДТП загинув водій товариства з обмеженою відповідальністю «Буковинська будівельна компанія».

  Керівник територіального органу державного відомства під час семінару – наради , зокрема, акцентував на особливостях державного нагляду (контролю)  фахівців  Держпраці.

  Мовилося також про організацію виконання робіт на основі дозвільних документів та декларацій відповідності у сфері охорони праці.  Зокрема, на необхідності повного виконання суб’єктами господарювання  Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року за №1107   «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки».

  «Отримання будівельними компаніями відповідних дозволів на виконання робіт - не лише норма чинного законодавства, але й запорука безпечності виробничого процесу, - підкреслив Іван Луцак. -  І якщо великі підприємства працюють у правовому полі й мають всі необхідні документи дозвільного характеру, то деякі малі підприємства допускають можливість проведення окремих видів робіт без отримання на це відповідних дозволів».

  Головний державний інспектор сектору гірничого нагляду Управління Держпраці  Віталій Смоляк акцентував на тому, що чимало підприємств галузі є надрокористувачами.

  «Вважаю за необхідне вчергове наголосити на тому, що гірничі роботи мають вестися у повній відповідності до Кодексу законів про надра  та Гірничого закону України. Роботи мають відбуватися на основі спеціального дозволу,  акту гірничого відводу, проекту розробки корисних копалин, щорічного плану розвитку гірничих робіт. Субєкт господарювання несе повну відповідальність за розробку надр. Наголошую на тому, процес роботи має відповідати розробленому проекту», - підкреслив головний державний інспектор Віталій Смоляк.

  У результаті роботи семінару - наради  вироблено низку рекомендацій для роботодавців галузі.

  Так, керівникам будівельних організацій рекомендовано вжити додаткових заходів  щодо, зокрема,  підвищення якості навчання та інструктажів з охорони праці;

  покращення фінансування на придбання та модернізацію виробничого обладнання, будівельної техніки, створення робочих місць з механізацією та автоматизацією виробничих процесів;

  забезпечення виробничих підрозділів і будівельних майданчиків засобами колективного, а працівників - індивідуального захисту, спеціальними і рятувальними засобами захисту від  дії шкідливих і небезпечних виробничих чинників.

  Керівникам будівельних фірм рекомендовано також зосередити особливу увагу на питаннях безпеки і гігієни праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки і застосування обладнання підвищеної небезпеки, зокрема земляних, газополум’яних робіт у закритих ємностях, робіт з переміщення вантажів та використання електрообладнання.


   

 • За неповних два місяці роботодавці уклали з працівниками понад 500 трудових угод

  За неповних два місяці роботодавці уклали з працівниками понад 500 трудових угод

  Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  упродовж січня - лютого 2019 року проведено низку заходів, зокрема, щодо питань легалізації зайнятості населення.

  Так, головними державними інспекторами Держпраці  проведено роз’яснювальну роботу з роботодавцями: здійснено 204 відвідування суб’єктів господарювання.

  З метою інформування щодо дотримання законодавства про працю у частині оформлення трудових відносин здійснено 156 відвідувань.  

  Фахівцями Держпраці у ході інспекційних відвідувань  виявлено 139 працівників, котрі були допущені роботодавцями до роботи без належного оформлення трудових відносин.

  За результатами інспекторської роботи,  роботодавці області уклали з початку року з працівниками 500 трудових угод.

  За порушення законодавства про працю та зайнятість населення лише за січень 2019 року Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено 48 постанов щодо накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю у сумі понад 13 мільйонів гривень.


   

 • До уваги суб’єктів декларування: про надання інформації про об’єкти нерухомості

  До уваги суб’єктів декларування: про надання інформації про об’єкти нерухомості

  Запитання, які  найчастіше виникають у суб’єктів декларування при заповненні розділу в декларації «Обєкти нерухомості»

  Згідно з пунктом 2 частини першої статті 46 Закону України «Про запобігання корупції»  у декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.

  Такі відомості включають:

  дані щодо виду, характеристики майна, місце знаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування;

  у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

  Чи необхідно зазначити у розділі 3 «Обєкти нерухомості» декларації інформацію про об’єкти нерухомості за зареєстрованим місцем проживання та місцем фактичного проживання суб’єкта декларування?

  Закон передбачає обов’язок зазначати в декларації усі об’єкти, які належать суб’єкту декларування або члену його сім’ї на праві користування. Такими правами користування можуть бути: оренда, сервітути, право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право забудови земельної ділянки (суперфіцій), утримання, застава, користування на підставі довіреності, у тому числі генеральної довіреності, інші права, передбачені законом.

  Відповідно до вимог Закону суб’єкт декларування повинен задекларувати усі об’єкти нерухомості незалежно від їх вартості, що належать йому на праві власності, знаходяться у нього на праві оренди чи іншого права користування станом на останній день звітного періоду (31 грудня звітного року для щорічної декларації).

  Відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце  проживання  –  житло,  розташоване  на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також  спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.   

  Реєстрація – внесення інформації до реєстру територіальної громади,  документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця  перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного  державного  демографічного  реєстру  в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

  Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», для оформлення реєстрації необхідно документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою всіх власників).

  Якщо зареєстроване місце проживання особи знаходиться в помешканні, право власності яке їй не належить, при реєстрації власник повинен був дати згоду на реєстрацію та проживання цієї особи в зазначеному помешканні, а тому в декларації це помешкання необхідно зазначити у розділі 3 «Об`єкти нерухомості», тип права – право користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання.

  Крім того, у розділі 3 «Обєкти нерухомості» декларації необхідно зазначати інформацію про об’єкти нерухомості, де фактично проживає суб’єкт декларування, навіть якщо такі об’єкти нерухомого майна не належать на праві власності суб’єкту декларування.

  При цьому, якщо інформацію про зареєстроване місце проживання або місце фактичного проживання було зазначено у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації, відповідну інформацію необхідно дублювати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

  Звертаємо увагу на необхідність заповнення інформації про всіх співвласників об’єктів нерухомого майна, якщо таке нерухоме майно перебуває у спільній власності.

  У декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що знаходяться у членів сім’ї суб’єкта декларування в оренді чи на іншому праві користування.

  Чи слід декларувати об’єкти нерухомого майна, якщо суб’єкт декларування користувався ними упродовж року, але станом  на 31 грудня вже не користується?

  Нерухомість, об’єкти незавершеного будівництва декларуються відповідно до їх наявності станом на останній день звітного періоду.

  Наприклад, при поданні щорічної декларації, якщо зазначені об’єкти станом на 31 грудня попереднього року не перебувають у володінні, користуванні або власності суб’єкта декларування або членів його сім’ї, то вони не повинні відображатися в декларації, навіть якщо вони перебували на такому праві упродовж певного часу у звітному періоді.

  За матеріалами НАЗК


   

   

   

 • До уваги суб’єктів декларування: про надання інформації про об’єкти нерухомості

  До уваги суб’єктів декларування: про надання інформації про об’єкти нерухомості

  Запитання, які  найчастіше виникають у суб’єктів декларування при заповненні розділу в декларації «Обєкти нерухомості»

  Згідно з пунктом 2 частини першої статті 46 Закону України «Про запобігання корупції»  у декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.

  Такі відомості включають:

  дані щодо виду, характеристики майна, місцезнаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування;

  у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

  Чи необхідно зазначати у розділі 3 "Об'єкти нерухомості" декларації інформацію про об'єкти нерухомості за зареєстрованим місцем проживання та місцем фактичного проживання суб'єкта декларування?

  Закон передбачає обов’язок зазначати в декларації усі об’єкти, які належать суб’єкту декларування або члену його сім’ї на праві користування. Такими правами користування можуть бути: оренда, сервітути, право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право забудови земельної ділянки (суперфіцій), утримання, застава, користування на підставі довіреності, у тому числі генеральної довіреності, інші права, передбачені законом.

  Відповідно до вимог Закону суб’єкт декларування повинен задекларувати усі об’єкти нерухомості незалежно від їх вартості, що належать йому на праві власності, знаходяться у нього на праві оренди чи іншого права користування станом на останній день звітного періоду (31 грудня звітного року для щорічної декларації).

  Відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце  проживання  –  житло,  розташоване  на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також  спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.   

  Реєстрація – внесення інформації до реєстру територіальної громади,  документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця  перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного  державного  демографічного  реєстру  в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

  Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», для оформлення реєстрації необхідно документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні. Це можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права на користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі якщо таких документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла (якщо власників кілька – за згодою всіх власників).

  Якщо зареєстроване місце проживання особи знаходиться в помешканні, право власності яке їй не належить, при реєстрації власник повинен був дати згоду на реєстрацію та проживання цієї особи в зазначеному помешканні, а тому в декларації це помешкання необхідно зазначити у розділі 3 «Об`єкти нерухомості», тип права – право користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання.

  Крім того, у розділі 3 «Об`єкти нерухомості» декларації необхідно зазначати інформацію про об’єкти нерухомості, де фактично проживає суб’єкт декларування, навіть якщо такі об’єкти нерухомого майна не належать на праві власності суб’єкту декларування.

  При цьому, якщо інформацію про зареєстроване місце проживання або місце фактичного проживання було зазначено у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації, відповідну інформацію необхідно дублювати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

  Звертаємо увагу на необхідність заповнення інформації про всіх співвласників об’єктів нерухомого майна, якщо таке нерухоме майно перебуває у спільній власності.

  У декларації зазначаються відомості про об'єкти нерухомості, що знаходяться у членів сім’ї суб’єкта декларування в оренді чи на іншому праві користування.

  Чи слід декларувати об'єкти нерухомого майна, якщо суб'єкт декларування користувався ними упродовж року, але станом на 31 грудня вже не користується?

  Нерухомість, об’єкти незавершеного будівництва декларуються відповідно до їх наявності станом на останній день звітного періоду.

  Наприклад, при поданні щорічної декларації, якщо зазначені об’єкти станом на 31 грудня попереднього року не перебувають у володінні, користуванні або власності суб’єкта декларування або членів його сім’ї, то вони не повинні відображатися в декларації, навіть якщо вони перебували на такому праві упродовж певного часу у звітному періоді.

  За матеріалами НАЗК


   

   

   

 • При проведенні весняно-польових робіт, аграрії зобов'язані неухильно дотримуватися вимог законодавства з охорони та гігієни праці

  Держпраці закликає аграріїв області дотримуватися вимог законодавства з охорони праці

  Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до аграріїв Буковини.

  Незабаром в області розпочнеться весняно-польова кампанія.

  Оскільки, в  агропромисловому секторі задіяно значну кількість працівник, галузь залишається однією із найбільш травмонебезпечних.

  Тому територіальний орган Державної служби України з питань праці націлює роботодавців галузі на створення здорових і безпечних умов праці працівників.

  Згідно зі статтею 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці та обов’язки роботодавця», роботодавець зобов’язаний створити на робочих місцях у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

  Оскільки якість виконання роботи залежить від навиків та вмінь самих працівників, то роботодавець  має забезпечити для них проходження навчань, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці.

  Посадові особи та інші працівники, зайняті на роботах, внесених до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, мають пройти спеціальне навчання і перевірку знань  відповідно до вимог нормативно-правових  актів з охорони праці.

  Роботодавець зобов’язаний пам’ятати: працівники, котрі не пройшли навчання й перевірку знань з охорони  праці,  до роботи не допускаються.

  Необхідно забезпечити та організувати на підприємствах проведення попереднього та періодичного медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці.

  При безпосередньому проходженні кампанії на підприємствах сфери АПК має належним чином експлуатуватися техніка.

  Так, експлуатація сільськогосподарських машин має здійснюватися з урахуванням вимог експлуатаційної документації.

  Вузли  та елементи сільськогосподарських машин, що рухаються, обертаються та можуть становити небезпеку, мають бути огороджені  захисними кожухами, які забезпечують безпеку працівників.

  Не дозволяється експлуатація несправних машин та обладнання, експлуатація сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна за ввімкнутої передачі.

  Перед виконанням робіт працівники мають переконатися, що дроти повітряних ліній електропередач техніка, яка проїжджає під ними, зачіпати не буде.

  Під час проїзду техніки потрібно дотримуватися безпечної дистанції.    

  Особливої уваги суб’єкти господарювання мають надати роботам, пов’язаним з підготовкою мінеральних добрив до їх внесення у грунт.

  Роботи мають здійснюватися  за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення.

  Працівники мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобам індивідуального захисту органів дихання та зору.

  Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

  Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.

  Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох і більше сівалок.

  Завантаження сівалок і  садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим.

  Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного та садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.

  Заміну,  очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

  Працівникам заборонено підніматися або спускатися з машин під час їх руху.

  Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

  Управління Держпраці у Чернівецькій області  підкреслює:

  лише повне забезпечення вимог законодавства з промислової безпеки, охорони  та гігієни праці дозволить мінімізувати на підприємствах ризики виробничого травматизму.


   

   

   

 • Безпечність використання газу у побуті залежить від відповідальності споживачів

  Безпечність використання газу у побуті залежить від  відповідальності споживачів

  Управління Держпраці  у Чернівецькій області звертається до споживачів побутового газу та роз’яснює:

  для того, аби використання цього блага було безпечним, абоненти мають дотримуватися наступних вимог.

  У жодному разі не проводити самочинну  газифікацію житлового помешкання, перестановку, заміну і ремонт газового обладнання.

  Не проводити перепланування приміщень, де встановлено газові прилади  без узгодження з підприємствами газового постачання.

  Не вносити зміни у конструкцію газових приладів, не змінювати димові і вентиляційні системи, не заклеювати та не замуровувати вентиляційні канали.

  Не відмикати автоматику безпеки і регулювання на газових приладах.

  Не користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, арматури та газових балонів.

  Не користуватися газом при порушенні щільності кладки газифікованих печей і димоходів.

  Не користуватися газом при засміченні димоходів і вентиляційних каналів, відсутності  їх щільності, обмерзанні і закупорці оголовків димоходів.

  Не проводити прочистку, перевірку димових та вентиляційних каналів, заміну балонів, газобалонних установок без проходження навчання і одержання дозволу від підприємства газового господарства.

  Не користуватися газовими приладами при перекритих квартирках, жалюзійних решітках, решітках вентиляторів, щілинах під дверима ванних кімнат і кухонь, відсутності тяги у димоходах та вентиляційних каналах.

  Не залишати увімкненими без нагляду газові прилади, окрім розрахованих  на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою.

  Не допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, котрі не контролюють свої дії та не пройшли відповідний інструктаж на спеціалізованих підприємствах газового господарства.

  Не прив’язувати до газопроводів мотузки та не навантажувати газопроводи.

  Не використовувати газ і газові прилади не за призначенням.

  Не застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу.

  Не зберігати у приміщеннях і підвалах житлових будинків  порожні і наповнені зрідженим газом балони.

  Не розміщувати у газифікованому приміщенні більше одного балону місткістю 50 (55) літрів, або двох балонів місткістю 27 літрів кожний. Балони не повинні знаходитися у тому ж приміщенні, що й газові прилади.

  Не встановлювати балони з газом у газифікованому приміщенні на віддалі менше одного метра від радіатора опалення або печі. Не розміщувати  балони навпроти печей на віддалі менше двох метрів.

  Не вмикати та не вимикати електроосвітлення, не користуватися відкритим вогнем, електронагрівальними приладами і опалювальними печами під час заміни, встановлення балона у приміщенні.

  Не замінювати балони у присутності осіб, котрі не пов’язані з виконанням роботи.

  Управління Держпраці  у Чернівецькій області звертається до користувачів побутового газу та нагадує!

  При виявленні запаху газу у приміщенні необхідно:

  закрити крани перед газовими приладами і на приладах, вентиль на балонах зі  зрідженим газом, чи на трубопроводах, через які до помешкання постачається газ;

  відчинити двері та вікна, створивши протяг для провітрювання приміщення;

  не допускати у приміщенні відкритого вогню, куріння, не вимикати та не вмикати електроприлади та освітлення;

  негайно повідомити про витік газу аварійну службу за номером 104. 


   

   

   

          

 • Стартував останній тиждень регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей -2019»

  Стартував останній тиждень регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці - очима дітей -2019»

  Організатори творчого змагання – Управління Держпраці у Чернівецькій області та ДП «Чернівецький експертно-технічний центр» нагадують: мета творчого заходу -  виховання у школярів та студентської молоді культури безпеки праці; привернення уваги суспільства до наявних проблем у сфері охорони праці, зокрема щодо небезпек і ризиків, які супроводжують трудову діяльність дорослих, а також сприяння розвитку дитячої творчості, виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді.

  Учасниками Конкурсу можуть стати учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:
  перша група – автори робіт віком від 6 до 10 років;
  друга група – автори робіт віком від 11 до 14 років;
  третя група – автори робіт віком від 15 до 18 років.

  Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

  Вимоги до малюнків:
  На Конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

  Розмір роботи не має бути більшим за формат А-2.
  Роботи не потрібно оформлювати рамкою, наклейками тощо.

  На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або як додаток до неї) потрібно зазначити розбірливо українською мовою:
  назву роботи;
  прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора;
  місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон, електронну адресу;
  сферу діяльності батьків;
  назву навчального закладу;
  прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

  Конкурсні роботи для підбиття підсумків Конкурсу на регіональних рівнях надсилають не пізніше першого березня 2019 року на адресу:

  Управління Держпраці у Чернівецькій області

  58003,

  м. Чернівці, вул. Зелена, 3.


   

 • З інспекторами праці органів місцевого самоврядування фахівці Держпраці провели навчання та проаналізували результати спільної роботи у 2018 році

  З інспекторами праці органів місцевого самоврядування фахівці Держпраці провели навчання та проаналізували результати спільної роботи у 2018 році

  Семінар - навчання з  інспекторами праці та посадовими особами, котрі виконують обов’язки  інспекторів праці органів місцевого самоврядування організували та провели фахівці відділу  з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області.

  Участь у семінарі - навчанні взяли інспектори з більшості об’єднаних територіальних громад регіону. Навчання проводили заступник начальника територіального органу Державної служби України з питань праці Галина Кушнір, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Юрій Пуріч та заступник керівника відділу Валентина Панчишина.

  Під час зібрання з його учасниками розглянуто та обговорено  низку питань, зокрема, щодо удосконалення організації та проведення превентивних та контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року за №295 - «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за результатами роботи 2018 року.

  Детально  також розглядалося питання щодо особливостей застосування законодавства про працю, зазначених у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосування не задекларованої праці», адже активна робота над даним законопроектом Мінсоцполітики наразі триває.

  У ході семінару - навчання заступник керівника відомства Галина Кушнір наголосила на тому, що в області обов’язки інспекторів праці здійснюють 26 фахівців.

  Упродовж року представники Держпраці проводили активну роботу з органами місцевого самоврядування щодо реалізації ними делегованих повноважень, організовуючи розширені робочі наради, надаючи консультації та роз’яснення.

  Так, у 2018 році  фахівцями   Управління для інспекторів праці ОМС було проведено 7 семінарів-навчань.   

  «Вважаю за необхідне наголосити на тому, що нашим відомством, зокрема,  забезпечено взаємодію щодо ефективного контролю за оформленням трудових відносин та запобіганню нелегальної зайнятості. Так, з метою вивчення практики здійснення контрольних заходів інспектори праці Чернівецької,  Вижницької,  Вашківської, Сторожинецької  міських рад, Кострижівської, Юрковецької, Усть-Путильської сільських рад спільно з інспекторами праці Управління Держпраці здійснили 17 інспекційних відвідувань. За результатами спільної роботи виявлено 37 неналежно оформлених працівників», - підкреслила Галина Кушнір.

  Посадовець акцентувала на тому, що інспекторами праці органів місцевого самоврядування (на підставі пункту 33 Постанови Кабінету міністрів України за № 295) проводяться відвідування суб’єктів господарювання  з метою інформування керівника та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю.

  У 2018 році проведено 405 таких відвідувань.  

  Також інспектори праці здійснили у своїх громадах 18 інспекційних відвідувань, за результатами яких 16 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та ухвалено рішення щодо застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про працю  на загальну суму у майже 400 тисяч гривень.

  Відзначено також, що за результатами інспекційних відвідувань та на підставі інших заходів з інформаційно-роз’яснювальної роботи, які проводились інспекторами праці органів місцевого самоврядування, упродовж звітного періоду роботодавці  регіону уклали з найманими працівниками 701 трудову угоду.