UP

Про результати роботи Управління Держпраці щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю у 2018 році

Про результати роботи Управління Держпраці  щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю у 2018 році

Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомляє: за п’ять місяців 2018 року фахівцями Держпраці  здійснено   156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охоплено 149 роботодавців, із них:  93 - юридичні особи, 43- фізичні особи-підприємці та інші.

Серед перевірених суб’єктів господарювання:  48 -  підприємства приватної форми власності, 28 - державної,  13 - комунальної,  4 - колективної, 43 фізичні  особи - підприємці та 13 робочих органів виконавчих дирекцій Фондів.  

За видами економічної діяльності: 24 перевірені  суб’єкти господарювання  - зі сфери промисловості, 23 - оптової та роздрібної торгівлі, 14 - будівництва, 12 - сільського господарства, 10 - транспорту і зв’язку, 9 - готельних комплексів, 16 - установ державного управління, 7 -  освіти та інші.

У ході проведення контрольних заходів  головними державними інспекторами виявлено 354 порушення трудового законодавства. Із них майже 70 % порушень  зафіксовано на  підприємствах приватної власності і у фізичних-осіб підприємців.  Із загальної кількості порушень  53% -  порушення з оплати праці, а саме: заборгованість із виплати заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій, невиплата компенсації в зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати та інші, 17% - порушення щодо оформлення трудових відносин, 15% - порушення щодо робочого часу і часу відпочинку.

За результатами інспекційної роботи керівникам підприємств, установ, організацій  видано 88 приписів на усунення порушень. Складено та передано до суду 91 протокол  щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності,  на підставі яких за рішеннями судів оштрафовано 38 посадових осіб на суму 18 850 грн.

Один із основних напрямів роботи -  питання дотримання трудового законодавства у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості з неї.

За січень-травень 2018 року на 17 економічно активних підприємствах, де допустили заборгованість із виплати заробітної плати, проведено інспекційні відвідування з питань дотримання законодавства про працю.  За результатами проведених перевірок на виконання вимог приписів погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1448,42 тис. грн. перед 409 працівниками.

На підприємствах у ході перевірок здійснюється контроль за дотриманням роботодавцями мінімальних гарантійв оплаті праці, норм Генеральної, галузевих угод щодо мінімального розміру тарифної ставки робітника І розряду, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці.

З метою моніторингу ситуації з виплатою мінімальної заробітної плати та оперативного реагування на скарги громадян щодо порушення керівниками підприємств їхніх трудових прав в Управлінні проводиться аналіз звернень з цих питань.

У ході здійснення контрольних заходів за січень-травень 2018 року порушень щодо недотримання мінімальної заробітної плати  не  виявлено.  Однак, у девяти  роботодавців виявлено  низку порушень щодо недотримання мінімальних  гарантій (невиплата заробітної плати  за роботу в нічний час;  за роботу у понаднормові години; за роботу у святкові дні), у 16 роботодавців  виявлено невиплату індексації заробітної плати.

Пріоритетний  напрям діяльності Управління - запобігання використанню не задекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки області, життєвий рівень людей.

За п’ять місяців нинішнього  року  інспекторами праці Управління виявлено 176 осіб, котрі працювали без належного оформлення, а саме: 31 працівник  без оформлення трудових відносин; 138 працівників без належного оформлення трудових відносин  (цивільно-правові угоди мали ознаки трудових), 2 працівники - підміна трудових відносин оформленням ФОП, 5 працівників прийнято на роботу без повідомлення органів ДФС.

За результатами інспекційних відвідувань та інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної територіальним органом Держпраці України,  укладено 512 трудових угод.

Згідно із Постановою  КМУ від 17.07.2013  № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення»  Управлінням,  у межах повноважень, застосовуються штрафні санкції до суб’єктів господарювання  області за порушення трудового законодавства (ст. 265 Кодексу законів про працю України). 

З початку 2018 року винесено 97 постанов щодо накладення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства на суму  5041,206 тис. грн., з них за неоформлених працівників  -12 постанов на суму 3352,560 тис. грн.  

З метою забезпечення контролю за належним оформленням трудових відносин роботодавцями області  керівниками Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та Управління Держпраці у Чернівецькій області затверджено План спільних дій з виявлення фактів мінімізації заробітної плати найманим працівникам та використання праці неоформлених працівників на 2018 рік. Згідно із Планом проводиться спільна робота з виявлення нелегальної зайнятості та інших порушень трудового законодавства, а також обмін інформацією щодо суб’єктів господарювання - порушників трудового законодавства.

На підставі матеріалів органів Пенсійного фонду України  інспекторами Держпраці здійснено інспекційні відвідування на 32 суб’єктах господарювання. У ході контрольної роботи виявлено 127 порушень трудового законодавства щодо 208 працівників.  Виявлено 26 неналежно оформлених працівників. За порушення норм законодавства про працю винесено 39 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 1548,812 тис. грн.

На підставі матеріалів Державної фіскальної служби  фахівцями Управління проведено 14 інспекційних відвідувань. Виявлено 15 неналежно оформлених працівників. За порушення норм законодавства про працю винесено 15 постанов про накладення штрафних санкцій на суму 1731,195 тис. грн.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка