UP

На колегії облдержадміністрації обговорено стан дотримання законодавства про працю в області

На колегії облдержадміністрації обговорено стан дотримання законодавства про працю в області

Засідання колегії обласної державної адміністрації відбулося під головуванням керівника Чернівецької ОДА Олександра Фищука.

Участь у засіданні взяв начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак. Керівник територіального органу Держпраці  відзвітував на колегії про роботу відомства у 2018 році, оскільки одним із питань порядку денного розглядалося про стан дотримання законодавства про працю страхувальниками області.

Іван Луцак повідомив, що за п’ять місяців 2018 року фахівцями відомства здійснено 156 заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю, якими охопили 149 роботодавців.  Начальник Управління підкреслив, що у ході проведення заходів виявлено понад 350 порушень трудового законодавства. Майже 70% порушень  припадає на підприємства приватної власності та фізичних осіб - підприємців.

Наголошуючи на пріоритетних напрямах роботи відомства, підкреслено, що такими є питання дотримання  трудового законодавства у частині виплати заробітної плати, погашення заборгованості; контроль за дотриманням роботодавцями мінімального розміру заробітної плати працівникам та мінімальних гарантій в оплаті праці; запобігання використання не задекларованої зайнятості.

Щодо останнього напряму роботи, то керівник органу Держпраці наголосив на тому, що подолати цю складну соціальну проблему можна тільки спільними зусиллями державних контролюючих відомств, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, сумлінністю роботодавців, активністю громадян.

«У цьому контексті маю на меті наголосити, що з першого січня 2017 року органи місцевого самоврядування отримали право здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю, - зазначив у ході колегії Іван Луцак. - У низці об’єднаних територіальних громад Буковини  введено посади інспекторів праці, у 20 ОТГ обов’язки інспекторів праці покладено на посадових осіб, відділ з питань контролю за додержанням законодавства про працю створено у Чернівецькій міській раді. Користуючись нагодою й присутністю на колегії голів та представників територіальних громад, звертаюся й наголошую на тому, аби діяльність інспекторів праці у громадах було пожвавлено. Роботодавці, котрі зареєстровані чи діють на території громад, мають бути якнайповніше поінформовані  щодо законодавства про працю, ризики у разі його порушення та відповідальність, у тому числі, у вигляді штрафних санкцій».   


 

    

 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка