UP

Середня зарплата в Україні зросла до 7828 гривень і вдвічі перевищила мінімальний показник року

Середня зарплата в Україні зросла до 7828 гривень і вдвічі перевищила мінімальний показник року

Середня номінальна заробітна плата в Україні в лютому становила 7828 гривень, що більше, ніж удвічі перевищує показник мінімальної зарплати на поточний рік, закріплений в Законі «Про Державний бюджет України на 2018 рік», повідомляє Урядовий портал.

У галузевому розрізі зарплати вищі за середню зафіксовані в промисловості (8347 грн), торгівлі (8537 грн), на транспорті (8496 грн), у сфері ІТ - технологій  (13242 грн), у сфері фінансової діяльності (14404 грн), у науковій діяльності (10524 грн). Зарплати в бюджетній сфері дещо нижчі, але вони також суттєво перевищують мінімальний показник.

У регіональному розрізі зарплати вищі за середню отримували працівники підприємств та організацій Донецької та Київської областей. Наближаються до середнього по країні показники підприємств Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської областей.

Одночасно, зазначається на офіційному веб-ресурсі органів виконавчої влади України, зменшується показник заборгованості по зарплатах. Причому, найбільшу частку боргів становлять застарілі заборгованості, сформовані, передусім, на економічно неактивних підприємствах східних областей, зупинених, у тому числі, через бойові дії.

Довідково: Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив завдання довести показник середньої зарплати в Україні, за підсумками 2018 року, до 10 тисяч гривень.

Глава Уряду наголосив, що таке підвищення забезпечать економічний ріст та політика Уряду щодо розвитку промислового потенціалу та залучення інвестицій і технологій в економіку держави.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка