UP

Оприлюднено результати дослідження ринку праці Буковини

Оприлюднено результати дослідження ринку праці Буковини

У Чернівецький області провели комплексний аналіз стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, нинішньої та перспективної потреби в працівниках у професійному та кваліфікаційному розрізі.

Фахівці Чернівецької обласної служби зайнятості опитали 745 працедавців регіону.

Також 705 випускників закладів професійної-технічної освіти взяли участь в опитуванні, яке провів Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти в області.

Дослідження проводили у кілька етапів. Опитували роботодавців, котрі мають найманих працівників і займаються готельно-ресторанним бізнесом, хлібопекарською справою, працюють у сфері легкої промисловості.

Працедавці вказували на негативні наслідки економічної кризи через обмеження, пов’язані з пандемією COVD-19.

За результатами моніторингу констатовано на тому, що ринок праці  Буковини поступово відновлюється після кризи 2020 року. Як наслідок, у переважній більшості підприємства області цього річ потребували працівників робітничих професій.

Автори дослідження зазначають, що у перспективі, тобто,  на наступні 12 місяців 19% роботодавців планують відкривати вакансії, найбільша частка яких  - у галузях охорони здоров’я, переробної промисловості, водопостачання.

81% запланованих вільних посад передбачені для працівників з професійно-технічною освітою, з і лише 3% з вищою, акцентують у Чернівецькому обласному центрі зайнятості.

Дослідження регіонального ринку праці відбувалось в межах реалізації пілотного проєкту про відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів задля мінімізації дисбалансу між попитом і пропозицією на ринку праці.


 

 

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку