UP

Найбільше нехтують законодавством про працю на підприємствах приватної форми власності

Найбільше нехтують законодавством про працю на підприємствах приватної форми власності

Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління Держпраці у Чернівецькій області  у минулому, 2017, році на підприємствах, в установах та організаціях регіону здійснено  454 заходи державного нагляду та  контролю  - 377 перевірок та 77 інспекційних відвідувань.  Перевірено 421 субєкта господарювання.

У ході перевірок виявлено понад 980 порушень законодавства про працю та державне соціальне страхування. Майже половина від виявлених порушень - з питань  оплати праці, а саме заборгованість  із виплати заробітної плати, недотримання її мінімальних гарантій, невиплата компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати тощо. Зафіксовано також значний відсоток порушень (18%)  щодо робочого часу та часу відпочинку працівників. Порушення щодо укладання трудового договору між роботодавцем та найманим працівником фіксуються у 7% перевірок.

Найбільша кількість порушень законодавства про працю - на  підприємствах та в установах приватної форми власності, за видами діяльності - в закладах торгівлі та громадського харчування.

З метою усунення виявлених порушень головними державними інспекторами Держпраці роботодавцям винесено 265 приписів. Направлено до суду на предмет притягнення  до адміністративної відповідальності матеріали на 238 керівників - порушників трудового законодавства. За рішеннями судових інстанцій оштрафовано 192 посадових осіб.

У 2017 році Управлінням Держпраці  направлено подання  про притягнення до дисциплінарної відповідальності  23 посадових осіб, щодо двох посадових осіб відповідні матеріали було направлено до правоохоронних органів.


 

Ми на YouTube

Важливо

Конкурс дитячого малюнка