UP

Мораторій на перевірки має бути виваженим

Мораторій на перевірки має бути виваженим

 «Сьогодні надзвичайно важливо ухвалити необхідні рішення, щоби змінити систему державного контролю і нагляду, що дозволить створити належні умови для розвитку бізнесу», - зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України, яке було присвячено питанням дерегуляції. На засідання було також запрошено керівників контролюючих органів. У заході взяв участь Голова Держпраці Роман Чернега.

За словами Прем’єр-міністра, система державного нагляду має функціонувати за новими принципами. «Мене штрафи не цікавлять! Мене цікавить безпека, благополуччя громадян і нормальний діловий клімат», - акцентував Володимир Гройсман.

Наголосивши на неприпустимості блокування роботи підприємств з формальних ознак, Глава Уряду окреслив першочергові завдання в контексті дерегуляції. Йшлося про встановлення чітких критеріїв, за якими здійснюватиметься інспекційна діяльність, створення системи запобігання ризикам і запровадження чек-листів. «У кожному контролюючому органі має бути запроваджено систему оцінки та запобігання ризикам і чек-листи», – сказав Володимир Гройсман.

Пріоритетним завданням Уряд визначив зростання економіки. На це спрямовано ключові програми підтримки цілих галузей промисловості та напрямів діяльності підприємців. У зв’язку з цим, Урядом було схвалено пакет документів щодо дерегуляції та зміни системи державного нагляду і контролю та скасовано близько 300 регуляторних актів, що створювали перешкоди для розвитку підприємництва і збільшували витрати на ведення господарської діяльності.

Варто зазначити, що у 2018 році на Держпраці не поширюватиметься мораторій на здійснення інспекційної діяльності. Адже, окрім інших, питання подолання незадекларованої праці є одним із шляхів зростання економіки, повідомляється на сайті Держпраці.


 

Інформкомпанія "Україна працює"

Актуально

Всесвітній день охорони праці

Конкурс дитячого малюнку